PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

zależy od ustawień routera oraz przeznaczenie tej mini sieci. Jeśli ma to być dostęp do internetu, to starczy w routerze włączyć dhcp oraz ustawić DNS-y (o ile ich sam nie sprawdzi u dostawcy netu) a komputery powinny same wszystkie potrzebne ustawienia z niego "ściągnąć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem przy pobieraniu trailerów z filmweba. Opera pokazuje, że się ściąga, łącze chodzi pełną mocą, a plik na dysku od początku ściągania do końca ma - dajmy na to - 300 kB. I nawet jak już się ściągnie, wielkość się nie zmienia. Inne podobne serwisy działają bez zarzutu.

Podejrzewałbym KAVA - po zainstalowaniu odstawiał cyrki z pobieraniem wszystkiego - nie wyskakiwało w ogóle/wyskakiwało po kilku minutach okienko "zapisz jako", ale przekonfigurowałem dziada i działa. Z drugiej strony - winne mogą być kodeki do Quick Time''a...

Przeinstalowałem Operę, bo jak grzebałem przy Kasperskim, to się trochę to i owo posypało, ale akurat ten jeden problem pozostał. Na innych przeglądarkach to samo.

Opera 10, KAV 9 (build 463), XP Pro SP3 x86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, w pliku Windows/Temp mam ponad 3 giga plików - czy mogę je tak po prostu usunąć bez szkody dla kompa, czy jest jakiś program, który pomoże mi w oczyszczeniu tego śmiecia?
thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewne pytanie i myślę, że tu pasuje najbardziej... A więc, mój starszy brat i ojczulek twierdzą, że wgrywanie gier "szkodzi dla komputera" tak samo odinstalowywanie.. mówią mi, że od tego może się komputer zepsuć.. -_-'''' I czy jest to prawda? (Pytam bo z nich tacy informatycy jak ze mnie baletnica)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyski flaschowe (np ssd) mają ograniczoną (chociaż dośc dużą) ilość cykli zapisu (ale to już nie zależnie od tego co się na nie wgrywa), ale generalnie to uszkodzić komputera nie może. Ale za to deinstalatory bywają niechlujne, i może się okazać że przez instalowanie i usuwanie gier system zwolni bo będzie dużo pozostałości po takowych. Starczy go jednak przeinstalować albo użyć stosownego programu i będzie po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie wybaczcie że może nie na temat...
czy można anulować transakcję na allegro przedmiotu jeżeli pieniądze zostały już przekazane a towar otrzymał kupujący??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może być to spowodowane przez wiele czynników , jednak najczestrzymi przypadkami są: złe zasilanie, uszkodzona pamięć monitora,wypalona płyta lub zimne luty. polecam zwrócenie sie z pomocą do sklepu gdzie kupowałeś monitor lub oddać go do naprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 08:20, mariowsad napisał:

mam zainstal, bo go często używam, masz tego screena i co dalej?


Proponuje usunąć te programy od HP. ilu z nich tak naprawdę używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie nowa karte sieciowa i zrobilem to co napisales. (a nawet troche wiecej - zabawa w bramy domyslne)
Jednak cos nie dzialalo - pingowalem po kolei urzadzenia i slabym ogniwem okazalo sie polaczenie karta sieciowa <-> modem.
Moglbys dokladniej rozpisac ten etap i powiedziec wiecej o ustawieniach bram domyslnych? (a nuz akurat to zwalilem)

PS. Modem neo nie loguje sie do internetu, jesli zarzuce mu jakies ip. (mam zmienne)
Nie ma linii gdzie moglbym zmienic maske, ale z ipconfig /all widze, ze to 255.255.255.255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O i tu jest problem. Maska powinna być 255.255.255.0 (zakładając że 1 3 liczby ip wszystkich urządzeń są identyczne) a ustawia się ją w ustawieniach tcp/ip jak i całą resztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staję się coraz częstszym gościem tego tematu >.<
Do rzeczy. Wyłączyłem komputer normalnie, po dwóch godzinach włączam go, cały proces przebiega normalnie, do momentu aż zacznie się wyświetlać ta kreseczka w górnym rogu, potem wyświetla się checking NVRAM. I tu zaczyna się problem, zamiast normalnie uruchomić pasek "ładowania" Visty pojawia się napis "VSTALDER is compressed, press ctrl alt del to restart". Restart nic nie daje, ciągle pojawia się to samo. Ktoś wie co można z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem.
Otóż zamówiłem komputer nowy, i nie wiem jak podłączyć płytę główną do obudowy.
Prosiłbym kogoś o jakiś schemat lub coś, żeby nie pomieszać kabli, bo się pospala wszystko :[
Moja płyta główna :
Gigabyte GA-MA770T-UD3P
Dziękuję z góry za pomoc :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uff, jednak problem byl gdzies indziej.
Nie wiem co dokladnie zrobilem, bo siedzialem nad tym od godziny 15 i przewinelo mi sie tyle ustawien przed oczyma, ze nie wiem co dokladnie zmajstrowalem, a dodam, ze to nie pierwszy dzien, ktory spedzilem tak sie bawiac. W kazdym razie wyszlo mi, ze w jakichs 60% uzylem solucji od Volvoxa. (dzieki wielkie mimo wszystko - to mnie naprowadzilo na dobry trop)
Internet przez wifi leci, wiec nie zamierzam tego tykac w najblizszym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się