PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

ok wielkie dzięki...czyli nic nie robię C: bo internetu no raczej nie zmienię a też nie mam najlepszego ;o A router coś może robić?

W ogolę powiedzcie mi jeszcze jak zmniejszyć obroty wentylatora bo strasznie huczy ;/

Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić mam tv z aster i zainstalowawszy na kompie pvr 2 i gdy go włączam wyskakuje ''''fails to bild graph'''' a jak dostroić żeby działał ładnie dźwięk bo jak miałem zwykła kablówkę to były zakłócenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam - bardzo zależy na odpowiedzi...
Mam problem z kompem... Niedawno kupiony.
Więc tak: wczoraj jak nigdy nic normalnie bylo korzystane z komputera do grania (wczoraj akurat FEAR online) oraz do netu. Po skónczonej pracy wyłączyłem komputer. Po późniejszym ponownym uruchomieniu komputera przeeszedł on w inny tryb i przy ładowaniu ekranu nie pojawialy się ikony. Więc wskoczyłem przez tryb awaryjny i utworzyłem nowe konto. Ładowało się ono normalnie ikony i wszystko. Dopiero po chwili zasypała mnie informacja a zapisie plików z info o zabezpieczeniach. No to jedną sztukę zapisalem, z 10 zamknąłem. Zadowolony wchodze na neta, a z tu ku moim oczom na komputerze blue screen (lub reset). Próbowałem dzisiaj zreinstalować kompa (u mnie pomogło na innym kompie przy podobnym problemie) lecz przy ładowaniu partycji blue screen. Nie mam pojęcia z czym problem więc pisze i czekam na propozycje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 18:08, T-Tronix napisał:

Ponawiam - bardzo zależy na odpowiedzi...
Mam problem z kompem... Niedawno kupiony.
Więc tak: wczoraj jak nigdy nic normalnie bylo korzystane z komputera do grania (wczoraj
akurat FEAR online) oraz do netu. Po skónczonej pracy wyłączyłem komputer. Po późniejszym
ponownym uruchomieniu komputera przeeszedł on w inny tryb i przy ładowaniu ekranu nie
pojawialy się ikony. Więc wskoczyłem przez tryb awaryjny i utworzyłem nowe konto. Ładowało
się ono normalnie ikony i wszystko. Dopiero po chwili zasypała mnie informacja a zapisie
plików z info o zabezpieczeniach. No to jedną sztukę zapisalem, z 10 zamknąłem. Zadowolony
wchodze na neta, a z tu ku moim oczom na komputerze blue screen (lub reset). Próbowałem
dzisiaj zreinstalować kompa (u mnie pomogło na innym kompie przy podobnym problemie)
lecz przy ładowaniu partycji blue screen. Nie mam pojęcia z czym problem więc pisze i
czekam na propozycje ;)


Czyli reinstalujesz system i Ci blue screen wyskakuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może pomoże sformatowanie jej z z jakiegoś livecd z managerem partycji, np rescue boot cd ma takowego. Naturalnie systemu nie uratuje ale przynajmniej przeinstalować powinno się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za pomoc, ale dałem już mu rady ;)
Brat zainstalował stery do czegoś tak że już w czasie reinstalki nie pojawiał się blue screen. No i instalacja poszła udanie dalej.
Wydaje mi się że przyczyną problemów mogło być zawiruszenie.... Nie miałem antywirusa, a ściągałem dużo głównie muzyki (darmowej) i przy włączaniu kompa wyświetlał się komunikat o zapisie dokumentu z info o zabezpieczeniach. Więc czy to mogły być wirusy? Czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no tak, kontroler (S)ATA. Pewnie masz nową plytę i stary "bulid'' instalki Windowsa. Ale żeby coś takiego BSOD wywalało? powinien zwyczajnie dysku nie widzieć. Widać za długo na Linuksie siedzę żeby na bieżąco z fanaberiami produktów giganta z redmot być.

Co do ściągania zależy od 2 rzeczy:
1 jaki odtwarzacz w WMP (a co za tym idzie nakładkach na niego typu vplayer czy best player) też znaleziono już kilka dziur, w tym jedną umożliwiającą infekcję przez licencję na odtworzenie danego utwory)
2) czy masz włączone pokazywanie rozszerzeń znanych typów plików (domyślnie nie wiedzieć czemu wyłączone, przez co plik np muza.mp3.exe nie wygląda podejrzanie)
Zawsze pozostaje też główne źródło infekcji czyli IE 6/OE (ten korzysta z silnika IE przy mailach w HTMLu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Windows Media Player - best player
2) Nie, wyłączone...
No mi się wydaje że źródłem raczej będzie internet... Mogłem wejść przez przypadek na zawiruszoną stronę i niepostrzeżenie coś wpadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić mam tv z aster i zainstalowawszy na kompie pvr 2 i gdy go włączam wyskakuje ''''fails to bild graph'''' a jak dostroić żeby działał ładnie dźwięk bo jak miałem zwykła kablówkę to były zakłócenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z laptopem. Kiedy naciskam przycisk włącz to zaczyna się ładować, diody świecą i wszystko ok. Po chwili tak jakby się zawiesza bo nic się nie zmienia. Odkryłem że włącza się normalnie gdy tłukę palcem nad napędem, czyli nad guzikiem do włączania też ;] Wiecie o co chodzi? Czy przeinstalowanie systemu coś zmieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, problem raczej na sprawę hardware''owa wskazuje, komp od razu przecież z windy nie korzysta a wpierw jest bios i post test. Dzieje się tak samo przy podłączonych baterii i zasilaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 13:06, igor8472 napisał:

Wątpię, problem raczej na sprawę hardware''owa wskazuje, komp od razu przecież z windy
nie korzysta a wpierw jest bios i post test. Dzieje się tak samo przy podłączonych baterii
i zasilaczu?



bateria i zasilacz podpięte. jak odłączę to problem taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeinstaluje kompa, może to nic nie zmieni ale i tak mam dziadostwo. mam problem z firefoxem. Chciałbym przenieść swoje ustawienia na nowego kompa. Jest w ff coś takiego jak profil? Czytałem o tym ale nie mogę znaleźć.


Już znalazłem ;] Dziwne ale ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem ,otóż ostatnio dysk mi trzeszczeć zaczął , ( zaczął jak komputer wrócił z naprawy , gdzie miał wymieniany napęd ) polecono mi zrobić skana programem HD Tune , na zdjęciu niżej wyniki , tylko że nie wiem jak na to patrzyć czy wyniki są ok czy nie :( , może ktoś wie ????

20091017163916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam windows vista i nie potrafię usunąć przeglądarki internet explorer. Nie ma jej w dodaj lub usuń programy i nie mogę znaleźć pliku unistall. Wie ktoś o co w tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...]

Jeżeli dobrze mi się wydaję to tak naprawdę IE nie usuniesz, a jeżeli coś w tym kierunku zrobisz(usuniesz jakieś pliki wymagane do jego działania), to wiele programów nie będzie działać poprawnie lub w ogóle, bo wiele wymaga jego obecności w systemie, cóż, takie życie. A jeżeli Ci tak przeszkadza to pousuwaj skróty i nie będzie bił Cię w oczy, that''s it^^ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 16:59, S1G napisał:

bez zawartości zakładki health ciężko będzie coś powiedzieć



Dodaję zakładkę health tylko że tam pisze że wszystko ok

20091017184909

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...]

Dla mnie wszystko wygląda dobrze. Nie wiem, mi dysk trzeszczał, jak kiedyś jako nowicjusz totalny postanowiłem, że nie będę przykręcał go wszystkimi śrubkami, no i były zbyt duże drgania, które przerzucały się na obudowę. Ja wiem, że to takie dziwne, ale może wrócił z naprawy właśnie z niedokręconymi/przykręconymi wszystkimi śrubkami? Sprawdź, a nóż to będzie to;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się