PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2009 o 19:31, blacklio2 napisał:

Daj screena na całą zawartość SMART a nie 2/3



oto druga część , sprawdziłem i dysk jest dobrze przymocowany

20091017202019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.
Ostatnio zaobserwowałem przegrzewanie się chipisetu na płycie głównej. Mam nForce4 SLI na Gigabyte K8N-SLI.
Radiatorek podczas pracy jest cały czas gorący. Już dawno zamontowałbym na chipie jakieś porządne chłodzenie aktywne, tylko, że nie ma na nie miejsca, gdyż umieszczenie karty graficznej przy samym chipie uniemożliwia użycie chłodzenia wyższego od 15mm. Tak więc poszukałem trochę na allegro i znalazłem kilka pasujących układów:
1. http://www.allegro.pl/item775867001_megacooler_mp_g6_40x40x10mm_z_radiat_nowy_fv.html
2. http://www.allegro.pl/item774224146_radiator_na_chipset_z_wentylatorem_73x45x15mm.html
3. http://www.allegro.pl/item779313149_cr_electronics_mp_g5_40x40x10mm_radiat_nowy_fv.html
4. http://www.allegro.pl/item786064542_revoltec_chlodzenie_chipset_vga_fan_cooler_kit_wwa.html

Który z tych zestawów byłby najwydajniejszy i, czy w ogóle poradziłby sobie z schłodzeniem nForce4 SLI?
Myślałem też nad zakupem Thermalright HR-05-SLI, ale na stronie producenta w liście obsługiwanych płyt głównych, było napisane, że nie obsługuje on Gigabyte K8N-SLI. Zresztą wydaję mi się, że mój chip nie potrzebuje aż tyle żelastwa..:)

EDIT: Obrazek mojej płyty głównej: http://www.mydigitallife.info/wp-content/uploads/2006/07/K8N-SLI.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 20:20, Shiraco napisał:

oto druga część , sprawdziłem i dysk jest dobrze przymocowany

Być może jego drgania (normalna rzecz przy takich obrotach) wprawiają obudowę/koszyk na napędy w rezonans, spróbuj zastosować gumowe przekładki na śruby albo coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no więc wiadomo że po przytrzymaniu na przykład jakiejś litery na klawiaturze lub backspace aby usunąć tekst klawisz cały czas działa i tekst się usuwa/pojawia się dana litera w dużych ilościach.
u mnie tak kiedyś było, teraz nie ma, i chciałbym to z powrotem włączyć(się chyba powtarzanie nazywa?)
jak to zrobić?(szukałem w panel sterowania>klawiatura i nie było była tylko szybkość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas otwierania folderu w programie 7-zip (darmowy odpowiednik Win-Rara) pokazał mi się plik, którego w eksploratorze nie widzę, mimo że mam ustawione pokazywanie wszystkich ukrytych plików. Zna ktoś to paskudztwo?

edit: oczywiście nie chodzi o desktop.ini

20091018002653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym cię martwić ale możesz mieć rootkita ( dość kiepskiego skoro w podglądzie archiwów nie ukrywa plików ale jednak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś do czynienia z komputerem pełniącym funkcję serwera, w którym w ogóle nie jest zainstalowana karta graficzna? Czy komputer jest w ogóle w stanie wystartować bez tego podzespołu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 12:32, Treant napisał:

Czy miał ktoś do czynienia z komputerem pełniącym funkcję serwera, w którym w ogóle nie
jest zainstalowana karta graficzna? Czy komputer jest w ogóle w stanie wystartować bez
tego podzespołu?

Nie da rady coś musi wyświetlać informacje choćby te na pulpicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 12:32, Treant napisał:

Czy miał ktoś do czynienia z komputerem pełniącym funkcję serwera, w którym w ogóle nie
jest zainstalowana karta graficzna? Czy komputer jest w ogóle w stanie wystartować bez
tego podzespołu?


Tak może działać aczkolwiek jego obsługa może być tylko zdalna przez sieć bo trzeba wiedzieć co będzie wypluwała maszyna z siebie, ale to raczej sztuka dla sztuki. Uważam że lepiej zainwestować nawet w jakąś tanią słabą grafę coby wygodniej pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 07:21, S1G napisał:

Nie chciał bym cię martwić ale możesz mieć rootkita ( dość kiepskiego skoro w podglądzie
archiwów nie ukrywa plików ale jednak)

A na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 13:22, Nufiko napisał:

Tak może działać aczkolwiek jego obsługa może być tylko zdalna przez sieć bo trzeba wiedzieć
co będzie wypluwała maszyna z siebie, ale to raczej sztuka dla sztuki. Uważam że lepiej
zainwestować nawet w jakąś tanią słabą grafę coby wygodniej pracować.

Dostęp byłby przez ssh, żeby dało się go wstępnie skonfigurować. Niestety takich komputerów będzie sto kilkadziesiąt... Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 14:20, Treant napisał:

Dostęp byłby przez ssh, żeby dało się go wstępnie skonfigurować. Niestety takich komputerów
będzie sto kilkadziesiąt... Dzięki za odpowiedź.


Jest jeszcze problem tego typu, że zanim uzyskasz dostęp po ssh to i tak trzeba najpierw skonfigurować go bezpośrednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem że nie działa mi w ogóle USB, nic nie mogę podłączyć. Komputer jest po formacie, płytki ze sterownikami nie mam więc ściągnąłem ze strony producenta. Jednakże sterowniki do USB są tylko pod win 98 i me a ja mam XP. Może mi ktoś daćlink do sterowników bo nie mogę nigdzie znaleźć? Moja płyta do AsRock K7VT4A+
Pilnie proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 16:41, 143872 napisał:

Mam taki problem że nie działa mi w ogóle USB, nic nie mogę podłączyć. Komputer jest
po formacie, płytki ze sterownikami nie mam więc ściągnąłem ze strony producenta. Jednakże
sterowniki do USB są tylko pod win 98 i me a ja mam XP. Może mi ktoś daćlink do sterowników
bo nie mogę nigdzie znaleźć? Moja płyta do AsRock K7VT4A+
Pilnie proszę o pomoc.


http://www.asrock.com/MB/download.asp?Model=K7VT4A%2b

Do usb sa tylko pod 98 i me.
Moze wystarczy zainstalowac sterowniki do chipsetu ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 14:37, Nufiko napisał:

Jest jeszcze problem tego typu, że zanim uzyskasz dostęp po ssh to i tak trzeba najpierw
skonfigurować go bezpośrednio.

To jest osiągane poprzez sklonowanie obrazu już skonfigurowanego systemu na drugi dysk. Jednakże ten skonfigurowany korzysta z karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak to nie wina sterowników tylko mojego dysku zewnętrznego i pendrive''a. Na drugim komputerze nie działają oba urządzenia, mimo ze wczesniej działały. Czy to możliwe że przestaną działać po zwykłym użytkowaniu? I czy mogę jakoś odzyskać z nich dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się