PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Na takiej że rootkity służą właśnie do ukrywania przed użytkownikiem/softem anty* określonych plików/procesów i innej działalności szkodnika/crackera (popularnie zwanego niewadomo czemu hakerem) Skoro w archiwum plik jest a po wypakowaniu go niema, to znaczy że jakiś mechanizm postarał się żeby go na liście nie było widać.
Najlepiej wypakuj to archwium, i spróbuj je podejrzeć spod innego "czystego" systemu (np jakiegoś live-cd) Jak tam bedzie to znaczy że system na dysku jest zainfekowany własnie rooktitem (zakładam naturalnie że upewniłeś się że masz włączone pokazywanie plików ukrytych i systemowych) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 20:02, S1G napisał:

Na takiej że rootkity służą właśnie do ukrywania przed użytkownikiem/softem anty* określonych
plików/procesów i innej działalności szkodnika/crackera (popularnie zwanego niewadomo
czemu hakerem) Skoro w archiwum plik jest a po wypakowaniu go niema, to znaczy że jakiś
mechanizm postarał się żeby go na liście nie było widać.

Hm.. trudno to nazwać, żeby plik był w "archiwum" - bo jest zwyczajnie w niespakowanym folderze, luzem, podobnie jak empetrójki, zdjęcia i instalki różnorakich programów.

Dnia 18.10.2009 o 20:02, S1G napisał:

Najlepiej wypakuj to archwium, i spróbuj je podejrzeć spod innego "czystego" systemu
(np jakiegoś live-cd) Jak tam bedzie to znaczy że system na dysku jest zainfekowany własnie
rooktitem (zakładam naturalnie że upewniłeś się że masz włączone pokazywanie plików ukrytych
i systemowych) .

Trochę późno... Skasowałem dziada i niech się dzieje wola boska... I tak za miesiąc pójdzie format z powodu nowego systemu operacyjnego, więc... Jakoś trudno mi wierzyć, że się coś wkradło na dysk, bo system jest regularnie skanowany, czyszczony, nie klikam w badziewne linki... No, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto mógłby ominąć ''wymyślne'' zabezpieczenia, jakie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jest "tylko" w pliku spakowanym (podgląd 7zipem) czy po rozpakowaniu dalej go widać? bo już przestaję łapać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 20:36, S1G napisał:

To w końcu jest "tylko" w pliku spakowanym (podgląd 7zipem) czy po rozpakowaniu dalej
go widać? bo już przestaję łapać co i jak.

To nie jest w żadnym pliku spakowanym. To jest normalnie w zwykłym folderze, tylko że w eksploratorze Windowsa nie widać, a w eksploratorze 7-zipa widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie bo zamierzam kupić taką obudowę (Shinobi):

http://allegro.pl/item779288751_uwaga_piekna_shinobi_lcd_totalna_przecena.html

ale nie jestem pewien czy zmieści mi się w niej karta graficzna... konkretnie to Geforce GTX 275

moja płyta główna to asus P5QL-E Jak myślicie zmieści się??? ;p

i jeszcze jedno

która grafika jest lepsza mam na myśli GTX-a 275
od Asusa

http://allegro.pl/item772870424_asus_gtx275_gtx_275_ddr3_448b_633_2268_sklep_wwa.html

czy Zotac
http://allegro.pl/item766208679_zotac_896mb_gtx_275_mit_cuda_633_2268_mhz_ddr3.html

?????????????// Za odpowiedzi będę dziękował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 20:52, S1G napisał:

> oto druga część , sprawdziłem i dysk jest dobrze przymocowany
Być może jego drgania (normalna rzecz przy takich obrotach) wprawiają obudowę/koszyk
na napędy w rezonans, spróbuj zastosować gumowe przekładki na śruby albo coś takiego



Może i tak , ale to ma wyraźnie inny dźwięk niż jakieś drgania , to bardziej by brzmiały jakby się płyta kręciła i takie grubawe krzykliwe dźwięki wydawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 22:42, blacklio2 napisał:

uważaj na sprzedawcę z drugiego linku, będą problemy w przypadku awarii karty oraz z samą gwarancją


Hmmmm....
Tak BTW tego drugiego linku. Gość pisze, że zabrania się kopiowania materiałów zawartych na stronie a sam ściągnął wyniki testów z artykułu opublikowanego na jednym z portali (tylko umiejętnie wykasował znaki portalu). To mówi samo za siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak wie ktoś jak z powrotem włączyć "powtarzanie" na klawiaturze?(teraz żeby np usunąć 5 znaków zamiast przytrzymać chwilę to muszę 5 razy backspace/delete wcisnąć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 15:48, rtyrtyrty napisał:

to jak wie ktoś jak z powrotem włączyć "powtarzanie" na klawiaturze?(teraz żeby np usunąć
5 znaków zamiast przytrzymać chwilę to muszę 5 razy backspace/delete wcisnąć)

Sprawdź w Panel Sterowania > Opcje ułatwień dostępu tam powinna być zakładka klawiatura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 17:11, S1G napisał:

> to jak wie ktoś jak z powrotem włączyć "powtarzanie" na klawiaturze?(teraz żeby
np usunąć
> 5 znaków zamiast przytrzymać chwilę to muszę 5 razy backspace/delete wcisnąć)
Sprawdź w Panel Sterowania > Opcje ułatwień dostępu tam powinna być zakładka klawiatura

pomogło dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 17:44, filip1-1 napisał:

Słuchajcie dziś kupiłem mikrofon stojący Tracera w komputroniku i podłączam do komputera
i nie wykrywa go co jest??

Jeśli masz dołączone sterowniki to zainstaluj je. A być może podłączasz go do złego gniazda.
barth89
Wg mnie nie ale że nie miałem dużej styczności ze stacjonarnym kompami to głowy za to nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 13:19, S1G napisał:

Nie ma czegoś takiego jak sterowniki do monitora, na płycie jest pewnie instrukcja obsługi
i ew jakiś program diagnostyczny


Nawet sam Windows 7 "proponuje" jako dodatkowe, zainstalowanie aktualizacji - "sterowniki monitora cyfrowego BenQ". Przynajmniej tak jest u mnie.... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 13:19, S1G napisał:

Nie ma czegoś takiego jak sterowniki do monitora.


to co ja wygram od ponad cholera ho ho i jeszcze trochę przy każdym formacie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 14:34, Konrad162 napisał:

> Nie ma czegoś takiego jak sterowniki do monitora.

to co ja wygram od ponad cholera ho ho i jeszcze trochę przy każdym formacie :D


Wgrywasz sterownik ekranu czyli sterownik karty graficznej.
"miliard" razy robilem instalki na ruznych komputerach i zawsze tylko i wylacznie instaluje sterownik karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 15:34, Misquamaqus napisał:

> > Nie ma czegoś takiego jak sterowniki do monitora.
>
> to co ja wygram od ponad cholera ho ho i jeszcze trochę przy każdym formacie :D


Wgrywasz sterownik ekranu czyli sterownik karty graficznej.
"miliard" razy robilem instalki na ruznych komputerach i zawsze tylko i wylacznie instaluje
sterownik karty graficznej.



http://www.samsung.com/pl/support/download/supportDown.do?type=monitors&type_cd=05020000&subtype=starsze+modele&subtype_cd=monitorarchives&model_nm=223BW&mType=DR&vType=L&prd_ia_cd=05021800&disp_nm=223BW

http://img38.imageshack.us/img38/1904/66078615.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się