PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jeszcze raz napisze co warto wykonac, zeby zlokalizowac uszkodzenie, a przynajmniej zblizyc sie do jego zrodla:

Pierwsza i najwazniejsza przy tego typu usterkach jest kwestia temperatur, dla tego tak duzo userow o nie pyta.

Zeby wyeliminowac wlasnie ta kwestie nalezy sciagnac chlodzenie z SB, NB CPU i GPU.
Wyczyscic i zmienic paste na swierza. Jezeli taki zabieg bedzie dokladnie wykonany, to mamy jeden duzy krok do przodu. Jesli problem nie zniknie, to szukamy dlalej i na pewno zaczalbym od zasilacza. Jednak w Twoim przypadku podales napiecia i byly one zgodne z normami, to zostawiam to jako kolejny krok w diagnozie, chyba, ze masz pod reka mocny zasilacz na probe. Jesli ta opcja nie przyniesie rozwiazania, a wiemy, ze system i hdd jest ok, to zostaje nam plyta, pamieci i procesor.
Pamieci albo przejedziesz memtestem lub dla proby pozyczysz i sprawdzisz. Jak dalej bedzie problem, to podmieniasz grafike. To, ze jest stosunkowo chlodna nie oznacza, ze jest do konca sprawna.
Dalej, sprawdzasz plyte glowna wizualnie tzn, czy nie ma napuchnietych pojemnosci, przerwanych sciezek itp. Aktualizacja biosu plyty wskazana. Procesor na koncu, chyba, ze masz pod reka sprawna sztuke.
Najgorzej wymienic plyte glowna, bo nikt przecierz nie porzyczy swojej :).

Pobieznie to opisalem i kolejnosc wykonywanych czynnosci wedle uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Więc mam problem.
Macbook 13,3 został zalany (wodą, napojem whatever). I jak to z zalanymi komputerami bywa, tego też szlag trafił :(.
Rozwalona jest matryca i kilka innych części. O ilę matrycę idzie znaleźć na allegro (400-600zł), o tyle z płytą główną jest już ciężej. Znacie miejsce gdzie znajdę jakieś przechodzone, albo nowe części do Maca?
I teraz pytanie nr 2 - co to jest inverter? Bo znalazłem na allegro taką część do Maca i za cholerę nie wiem do czego ona służy.
Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe mam proble nie z komputer lecz z komórka a mianowicie nie wiem jak wyłanczyc usługe era gg .wiem wiem post nie do tego tematu ale tutaj ktoś przynajmniej zagloda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Win7 wersję 32bit, nastepnie zainstalowałem jakiegoś DX''a z plytki Fear''a 2. Po wpisaniu DXDIAG zobaczyłem że mam zainstalowaną wersję DirectX 11.. Czy to możliwe? Przy próbie uruchomienia jakiejś gry jest komunikat że nie mam Directa... Pewnie przez to że nie ma gry obsługującej DX11 chyba na razie co nie? Jakis bug czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 21:35, Piotr13PL napisał:

Zainstalowałem Win7 wersję 32bit, nastepnie zainstalowałem jakiegoś DX''a z plytki Fear''a
2. Po wpisaniu DXDIAG zobaczyłem że mam zainstalowaną wersję DirectX 11.. Czy to możliwe?

Windows 7 od razu ma DX11. Nie ma w tym nic dziwnego. Tak samo Vista od początku miała 10.

Dnia 11.11.2009 o 21:35, Piotr13PL napisał:

Przy próbie uruchomienia jakiejś gry jest komunikat że nie mam Directa... Pewnie przez
to że nie ma gry obsługującej DX11 chyba na razie co nie? Jakis bug czy co?

Prędzej zwykły bug - na siódemce działają (a przynajmniej powinny) nawet tytuły wykorzystujące antyczny DirectX 7...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 21:35, Piotr13PL napisał:

Zainstalowałem Win7 wersję 32bit, nastepnie zainstalowałem jakiegoś DX''a z plytki Fear''a
2. Po wpisaniu DXDIAG zobaczyłem że mam zainstalowaną wersję DirectX 11.. Czy to możliwe?
Przy próbie uruchomienia jakiejś gry jest komunikat że nie mam Directa... Pewnie przez
to że nie ma gry obsługującej DX11 chyba na razie co nie? Jakis bug czy co?


DX 11 w dxdiagu win 7 jest normalne.

Sciagnij to i daj czas na aktualizacje wszystkich bibliotek jakie maja byc i jakie system chce miec do wykorzystania:

http://mytopfiles.com/programs/file/dxwebsetup/3315.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 21:39, ziptofaf napisał:

> /.../ > Prędzej zwykły bug - na siódemce działają (a przynajmniej powinny) nawet tytuły wykorzystujące
antyczny DirectX 7...

W dzisiejszym PCWorld znalazłem krótką notatkę (na str 116), ze DirectX w Win7 nie zawsze działa. Wprawdzie domyślnie jest DirectX 11, ale trzeba samemu doinstalować najnowszy DirectX 9 i to zarówno w 32 ijak i 64 bitowej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 20:25, Misquamaqus napisał:

Wiesz, mnie nic takiego nie spotkało.
Ale jeśli ktoś miał problem, to powołałem się na pismo, w którym przeczytałem opis tego problemu. Dobrze, że było to dzisiaj, bo za tydzień bym o tym zapomniał ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 22:01, KrzysztofMarek napisał:

> /.../> http://www.download.net.pl/d156/directx-end-user-runtimes/
Wiesz, mnie nic takiego nie spotkało.
Ale jeśli ktoś miał problem, to powołałem się na pismo, w którym przeczytałem opis tego
problemu. Dobrze, że było to dzisiaj, bo za tydzień bym o tym zapomniał ;-D


Najnowsze gry moga wymagac aktualizacji directX.
Szczegolnie dotyczy to benchmarkow typu unigine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi wolne 2,5Gb. Chciałbym je połączyć z dyskiem E. Jak mogę to zrobić za pomocą programu Paragon Partition Manager. I czy partycje podstawowe są poprawne czy powinny być rozszerzone?

20091112232645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie:

czy jeśli nie mogłem w żaden sposób usunąć gry i musiałem to zrobić ręcznie, usuwając pliki z danego folderu etc to czy jakoś zaśmieciłem sobie przez to system?

No i jak usunąć "niewidoczne" zajmowanie miejsca na dysku po tej grze? Ważyła ona 2 GB i teraz folder usunąłem, ale miejsce nadal zajmuje. Da się jakoś zwolnić to miejsce bez formatu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 01:32, barth89 napisał:

Krótkie pytanie:

czy jeśli nie mogłem w żaden sposób usunąć gry i musiałem to zrobić ręcznie, usuwając
pliki z danego folderu etc to czy jakoś zaśmieciłem sobie przez to system?

No i jak usunąć "niewidoczne" zajmowanie miejsca na dysku po tej grze? Ważyła ona 2 GB
i teraz folder usunąłem, ale miejsce nadal zajmuje. Da się jakoś zwolnić to miejsce bez
formatu? :)


Zainstaluj gre jeszcze raz i potem odinstaluj.
Bardzo czesto takie wyjscie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam natomiast taki problem, typowo softwarowy - nieraz po prostu system nie reaguje na polecenie zamknięcia, ni to manualnie ni to przez menu, niby wszystko jest zamykane ale nadal jest normalnie jakby system był gotowy do pracy.

Co może być ?

Póty co wyłączam manualnie przyciskiem i chyba już zaryłem dysk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 02:32, TOCTEP napisał:

A ja mam natomiast taki problem, typowo softwarowy - nieraz po prostu system nie reaguje
na polecenie zamknięcia, ni to manualnie ni to przez menu, niby wszystko jest zamykane
ale nadal jest normalnie jakby system był gotowy do pracy.

Co może być ?

Póty co wyłączam manualnie przyciskiem i chyba już zaryłem dysk...


Podepnij inny dysk z systemem i sprawdz czy system sie poprawnie zamyka.
Jak systuacja sie powturzy, to bedzie wiadome, ze wina lezy po stronie sprzetowej a nie systemowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takim rozkładzie możesz co najwyżej połączyć je z D (zakładając naturalnie że to wolne miejsce to I). Co do typów partycji. to rozszerzone powstały dlatego że na dysku może być 4 partycje, a na rozszerzonej można sobie zrobić dowolną liczbę dysków logicznych (system będzie traktował je jako osobne partycje). Niemniej jednak system można zainstalować tylko na podstawowej, wiec przynajmniej jedna taka musi być.

editowy ps starczy usunąc I, o dać zmień rozmiar na D. No chyba że D też usuniesz, wtedy powiększenie E będzie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 02:26, Misquamaqus napisał:

> Krótkie pytanie:
>
> czy jeśli nie mogłem w żaden sposób usunąć gry i musiałem to zrobić ręcznie, usuwając

> pliki z danego folderu etc to czy jakoś zaśmieciłem sobie przez to system?
>
> No i jak usunąć "niewidoczne" zajmowanie miejsca na dysku po tej grze? Ważyła ona
2 GB
> i teraz folder usunąłem, ale miejsce nadal zajmuje. Da się jakoś zwolnić to miejsce
bez
> formatu? :)

Zainstaluj gre jeszcze raz i potem odinstaluj.
Bardzo czesto takie wyjscie pomaga.



Próbowałem i nic nie dało :) Dlatego byłem zmuszony do ręcznego usuwania gry... A da się coś zrobić z tym zajętym miejscem, które się nie zwolniło? I czy zaśmiecam taką czynnością komputer, czy jeśli usunąłem wszystkie komponenty tej gry z dysku to nie ma problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się