PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2009 o 08:44, barth89 napisał:

Próbowałem i nic nie dało :) Dlatego byłem zmuszony do ręcznego usuwania gry... A da
się coś zrobić z tym zajętym miejscem, które się nie zwolniło? I czy zaśmiecam taką czynnością
komputer, czy jeśli usunąłem wszystkie komponenty tej gry z dysku to nie ma problemu?


A jak zaznaczysz "pokaz ukryte pliki i foldery", to widac pliki z gry ?
Gre instalowales na partycji systemowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 05:10, Misquamaqus napisał:

> A ja mam natomiast taki problem, typowo softwarowy - nieraz po prostu system nie
reaguje
> na polecenie zamknięcia, ni to manualnie ni to przez menu, niby wszystko jest zamykane

> ale nadal jest normalnie jakby system był gotowy do pracy.
>
> Co może być ?
>
> Póty co wyłączam manualnie przyciskiem i chyba już zaryłem dysk...

Podepnij inny dysk z systemem i sprawdz czy system sie poprawnie zamyka.
Jak systuacja sie powturzy, to bedzie wiadome, ze wina lezy po stronie sprzetowej a nie
systemowej.

Ameryki kolego nie odkryłeś...Pisałem przecież...
Dobrze się zamyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę o poradę. Ostatnio strasznie muli mi kompa. Włączanie trwa 2 minuty, potem trzeba czekać 10 aż będzie gotów do pracy. Jak już wydaje się że wszystko jest ok, to co jakieś 10 sekund miga lampka wskazująca na pracę i co 10 sekund mam delikatną zwiechę, bez względu na uruchomione aplikacje. Myślałem, że to wina wirusa, jednakże avast nic nie wykrywa. Przeczyściłem kompa odkurzaczem, różnymi cleanerami i dalej nic. Nawet wyłączyłem automatyczne aktualizacje avasta i nadal nic... Ostatnimi czasy wzrosła mi pamięciożerność dawniej kiedy svchost.exe w menadżerze zjadał 20 mb pamięci teraz zjada 33.

Macie jakieś propozycje co z tym zrobić? Oczywiśćie oprócz formata, on nie wchodzi w grę. Windows XP SP3 oryginalny, 768 ramu, 1,5 Ghz, Radek 9600.

Pozdrawiam abbott123 (głupi ten nick jak nie wiem co...)


(I jeszcze jek mi ktoś napisze jakie aplikacje w menadzerze zadań są NIEZBĘDNE do działania, a jakie mogę WYŁĄCZYĆ byłbym wdzięczny i to bardzo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2009 o 12:54, TOCTEP napisał:

Ameryki kolego nie odkryłeś...Pisałem przecież...
Dobrze się zamyka...


Nie kolego...pisales, ze sienie zamyka, a to moze byc winny system (jakas aplikacja nie pozwala na zamkniecie systemu) dla tego warto podpiac inny dysk z systemem i sprobowac zamknac system poprzez opcje "zamknij" a nie przyciskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 12:27, Misquamaqus napisał:


> Próbowałem i nic nie dało :) Dlatego byłem zmuszony do ręcznego usuwania gry...
A da
> się coś zrobić z tym zajętym miejscem, które się nie zwolniło? I czy zaśmiecam taką
czynnością
> komputer, czy jeśli usunąłem wszystkie komponenty tej gry z dysku to nie ma problemu?


A jak zaznaczysz "pokaz ukryte pliki i foldery", to widac pliki z gry ?
Gre instalowales na partycji systemowej ?


Nie gra była instalowana na innym dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 14:05, barth89 napisał:


Nie gra była instalowana na innym dysku.


I tam jest te cale zajete miejsce po plikach gry ?.
Mozesz skopiowac wszystko co masz na tej partycji, na inna partycje ?.
Potem bys ja sformatowal :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 14:32, Misquamaqus napisał:

>
> Nie gra była instalowana na innym dysku.

I tam jest te cale zajete miejsce po plikach gry ?.
Mozesz skopiowac wszystko co masz na tej partycji, na inna partycje ?.
Potem bys ja sformatowal :)).


Raczej wątpię, ponieważ tam jest Steam, z któym wczoraj się męczyłem ok 9 godzin, żeby zainstalować Modern Warfare 2 :P Nie chcę tego znów przeżywać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 16:22, VanShikamaru napisał:

witam
ostatnio przez przypadek wyrzuciłem funkcje "pokaż pulpit" z paska szybkiego uruchamiania.
jak tą funkcje przywrócić?

Google nie boli http://www.frazpc.pl/b/56286 (1 wynik po wpisaniu pokaż pulpit przywrócenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 16:22, VanShikamaru napisał:

witam
ostatnio przez przypadek wyrzuciłem funkcje "pokaż pulpit" z paska szybkiego uruchamiania.
jak tą funkcje przywrócić?


może zrób w notatniku

plik o treści:

[Shell]
Command=2
IconFile=explorer.exe,3
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop

zapisz jako wszystkie pliki pod nazwą "Pokaż pulpit.scf" i przeciągnij na pasek - powinno działać

Odgapilem pomysl od nie powiem..... :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 15:39, Misquamaqus napisał:

Przyznam, ze nigdy nie mialem takiego problemu i jestem ciekawy jak sie pozbyc czegos
czego nie widac. Co z pokazaniem plikow ukrytych ?.
Wlaczyles tą opcje ?


Nie wiem gdzie ona jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
mam problem z uruchomieniem gry ( konkretnie chodzi o Beowulf the game), jednak problem występuje też w przypadku innych tytułów. Mianowicie zaraz po jej włączeniu zanim jeszcze wyświetli się menu, gra wyłącza się do Windows. Zainstalowałem najnowsze sterowniki, ale to nic nie pomogło. Mój sprzęt:
Procesor:AMD Athlon 64X2 6000+
Karta graficzna:GeForce 9600Gt
2 Gb ram
spełnia wymagania gry dlatego myślę, że problem nie leży w tym. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzycie co się stało. Pożyczyłem od kumpla dwie gry: Prince of Persia: T2T i KotOR 1. Przy PoPie wystąpił znani mi błąd z bluescreenem. Kotor spokojnie zainstalował się, ale wystąpiły problemy z grafiką. Wyjściem było zainstalowanie starszych sterowników graficznym. Ok, zrobiłem tak, wszystko działa. Od niechcenia włączyłem jeszcze raz Prince''a i... działa! Nie do wiary, ale działa! Problem po prostu przestał występować. Nie wiem dlaczego się tak działo, przecież tamtych sterowników używałem przez długie miesiące i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się