PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem na początku Windows nie chciał uruchamiąć nie których programów i ich instalować mówił że jest problem dll shell coś tam zrobiłem ale problem nie ustał teraz gdy go odpalam pokazuje komunikat"Nie można uruchomić systemu Windows z powodu błędu w oprogramowaniu zgłoś ten problem jako: załadować wymaganych bibliotek dll dla jądra systemu zgłoś ten problem do pomocy technicznej. pomocuy chyba coś zrobiłem poprosze w punktach tak abym mógł to zrobić bo informatykiem to ja nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jak podłączyć front audio?
na płycie mam
1- mic
2- gnd
3- mic bias
4- power
5- front audio r
6- rear audio r
7- reserved
8-no pin
9- front audio l
10- rear audio l

ana obudowie ;
1- mic-power
2- mic-in
3- mic gnd
4-r-ret
5- r-out
6- l-ret
7- l-out
8- ground
dzięki za udzielenie odpowiedzi :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem na początku Windows nie chciał uruchamiąć nie których programów i ich instalować mówił że jest problem dll shell coś tam zrobiłem ale problem nie ustał teraz gdy go odpalam pokazuje komunikat"Nie można uruchomić systemu Windows z powodu błędu w oprogramowaniu zgłoś ten problem jako: załadować wymaganych bibliotek dll dla jądra systemu zgłoś ten problem do pomocy technicznej. pomocy chyba coś zrobiłem poprosze w punktach tak abym mógł to zrobić bo informatykiem to ja nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 18:25, skatelighting1 napisał:

Mam problem na początku Windows nie chciał uruchamiąć nie których programów i ich instalować
mówił że jest problem dll shell coś tam zrobiłem ale problem nie ustał teraz gdy go odpalam
pokazuje komunikat"Nie można uruchomić systemu Windows z powodu błędu w oprogramowaniu
zgłoś ten problem jako: załadować wymaganych bibliotek dll dla jądra systemu zgłoś ten
problem do pomocy technicznej. pomocy chyba coś zrobiłem poprosze w punktach tak abym
mógł to zrobić bo informatykiem to ja nie jestem.


Uruchom plytke z systemem i rozpocznij instalacje. Po wywietleniu drugiej naprawy, wykonaj ją wedlog tego co bedzie napisane.
Jak nie pomoze, to chyba bedziesz musial postawic nowy system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 18:43, Misquamaqus napisał:

> Mam problem na początku Windows nie chciał uruchamiąć nie których programów i ich
instalować
> mówił że jest problem dll shell coś tam zrobiłem ale problem nie ustał teraz gdy
go odpalam
> pokazuje komunikat"Nie można uruchomić systemu Windows z powodu błędu w oprogramowaniu

> zgłoś ten problem jako: załadować wymaganych bibliotek dll dla jądra systemu zgłoś
ten
> problem do pomocy technicznej. pomocy chyba coś zrobiłem poprosze w punktach tak
abym
> mógł to zrobić bo informatykiem to ja nie jestem.

Uruchom plytke z systemem i rozpocznij instalacje. Po wywietleniu drugiej naprawy, wykonaj
ją wedlog tego co bedzie napisane.
Jak nie pomoze, to chyba bedziesz musial postawic nowy system.

Kiedy ja nie mam płyty z sytemem mam xp sp3 i mam jego kod rejestracyjny moge od kolegi pożyczyć xindowsa z serwisem packiem 2 pomocy to jest straszne ( mój wujek zgrał system)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 18:58, skatelighting1 napisał:

Kiedy ja nie mam płyty z sytemem mam xp sp3 i mam jego kod rejestracyjny moge od kolegi
pożyczyć xindowsa z serwisem packiem 2 pomocy to jest straszne ( mój wujek zgrał system)


No to pora wybrać się do sklepu po oryginał, a nie dziwić się, że na piracie masz problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie jest pirat tylko mój wuj zainstalował xp home edition sp3 na mojm kompie z płyty wykorzystując już wcześniejszy kod rejestracyjny czy jak pożyczę od kolegi z sp 2 to zadziała ten manewr nie można tak tego zrobić aby nie przeinstalowywać sytemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 19:29, skatelighting1 napisał:

CZY JAK ZROBIE Z TEGO DYSKU DYSK ZEWNETRZNY I UROCHOMIE GO NA DRÓGIM KOMPIE IZGRAM TEN
DLL TO MA SENS?


Napisz mi to w jakimś zrozumiałym języku, a nie suahili. Nie uczyłem się języków plemion afrykańskich...
A problemy z shellem = reinstalka systemu. Tego zasadniczo się nie naprawia...

Co do poprzedniego postu - nie wiem co to jest "tryp" (wpisanie tego w Google dało mi nazwę hotelu i zespołu muzycznego), ale tryb awaryjny uruchamia się klawiszem F8 naciśniętym przed paskiem ładowania Windowsa. Choć nie wiem, czy o to ci chodziło - tryp i tryb to w końcu nie to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Mianowicie, gdy umieszczam niektóre płyty DVD w moim czytniku, to po prostu ich nie czyta. Ale tylko niektóre. Np Icewind Dale na DVD mi działa, ale Baldur''s Gate już nie ;/ W czym problem? Proszę o pomoc. Komp ma kilka lat, odtwarzacz również, jednak jak pisałem niektóre płyty działają, niektóre nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 19:51, skatelighting1 napisał:

NIE WIEM GDZIE NAPISAŁEM SUAHILI ALE OK DZIĘKI ALE CZY MOGĘ PRZEINSTALOWAĆ SYSTEM PŁYTKĄ
Z SERWISEM PACKIEM 2 JAK MAM 3 .NAPISZ MI TO W PUNKTACH


1.) Przestań do mnie "krzyczeć". Caps Lock czy Shift działają na mnie jak płachta na byka...
2.) Możesz, o ile użyjesz do tego swojego numeru seryjnego, a nie kumpla (bo wtedy: a) piracisz b) po 30 dniach system przestanie ci działać). O ile mi wiadomo, to SP2 i SP3 używają tych samych.
3.) Instalacja Windowsa XP została całkiem dokładnie opisana w instrukcji dołączonej do systemu (takiej papierowej, w dodatku kolorowej :)). Zasadniczo sprowadza się do umieszczenia płyty instalacyjnej w napędzie, uruchomienia komputera i postępowania zgodnie ze wskazówkami, które wyświetlą się na ekranie.
Gdyby komp nadal próbował się uruchamiać normalnie, a nie z płyty, to trzeba zrobić niewielką modyfikację w BIOS-ie. W tym celu od razu po włączeniu zasilania w kompie wciskamy klawisz delete (zazwyczaj delete, jak nie działa to można przetestować wszystkie klawisze od F1 do F12). Albo po prostu nacisnąć wszystkie naraz :D
Pojawi się nam niebieskie okienko. Szukając po zakładkach tam dostępnych potrzebujemy czegoś takiego jak Boot Sequence, First Boot Device, Boot Configuration (lub podobnej nazwie). Klikamy na to i zmieniamy #1 Boot Device na CD/DVD-ROM. Wychodzimy z BIOS-u, zapisując zmiany (Save and Exit). Teraz komp uruchomi się nam z płyty instalacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 19:54, Oloninho napisał:

Witam. Mam problem. Mianowicie, gdy umieszczam niektóre płyty DVD w moim czytniku,
to po prostu ich nie czyta. Ale tylko niektóre. Np Icewind Dale na DVD mi działa, ale
Baldur''s Gate już nie ;/ W czym problem? Proszę o pomoc. Komp ma kilka lat, odtwarzacz
również, jednak jak pisałem niektóre płyty działają, niektóre nie...


To oznacza, że pora zmienić napęd DVD, bo powoli przestaje sobie radzić. Ewentualnie można spróbować upgrade''u firmware w twoim napędzie, choć to pomaga dość rzadko. Jak to zrobić? Użyj mocy Google i kombinacji firmware + pełna nazwa twojego napędu DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 23:52, ziptofaf napisał:

> Zainstalowałem ubuntu na innej partycji i teraz nie chce mi się windows włączyć.
Na pewno
> zainstalowałem na innej partycji, bo drugi raz chciałem zainstalować, a tam system
plików
> nadal jest ntfs. Co zrobić? Powinien wyświetlać przy włączeniu komputera ekran wyboru

> systemu, ale coś takiego nie ma miejsca.
Mogłeś przypadkiem nie zainstalować bootloadera GRUB-a. Wtedy rzeczywiście takie problemy
mogą występować.
http://jaromir-pl.blogspot.com/2008/04/odzykiwanie-grub-po-reinstalacji.html - tu masz
poradnik jak to wszystko skonfigurować, żeby działało kilka systemów.
http://jaromir-pl.blogspot.com/2008/04/windows-naprawa-boot-sektora-oraz-mbr.html - droga
na skróty, przywróci tylko Windowsa.

Oba sposoby nie działają :/ po naprawie nadal ładuje mi się tylko linux. A GRUBa mam zainstalowanego, bo przed uruchumieniem linuxa, jest widoczna ta nazwa. Jak nic nie pomaga, to chociaż chciałbym odzyskać pliki. Można z poziomu linuxa odzyskać pliki w NTFS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:13, Belmundo napisał:

Oba sposoby nie działają :/ po naprawie nadal ładuje mi się tylko linux. A GRUBa mam
zainstalowanego, bo przed uruchumieniem linuxa, jest widoczna ta nazwa. Jak nic nie pomaga,
to chociaż chciałbym odzyskać pliki. Można z poziomu linuxa odzyskać pliki w NTFS?


Ubuntu chyba standardowo radzi sobie z NTFS (tylko czasem trzeba mu je zamontować, jeśli sam tego nie zrobi). A jeśli przypadkiem masz z tym problemy, to:
http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Jaunty#Mounting_NTFS_Partitions_.28with_read.2Fwrite_privileges.29

Lub cytując z http://www.frazpc.pl/b/127058:

Zrób sobie folder windows powiedzmy.
sudo mkdir /media/windows

Sprawdź w razie czego gdzie masz partycję z ntfs.
sudo sfdisk -l

No i dodaj odpowiednią linijkę do /etc/fstab.
sudo gedit /etc/fstab

np. taką
/dev/hda1 /media/windows ntfs nls=utf8,umask=0222 0 0

Rzecz jasna te wszystkie sudo itd. to się wpisuje w terminalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:37, ziptofaf napisał:

> Oba sposoby nie działają :/ po naprawie nadal ładuje mi się tylko linux. A GRUBa
mam
> zainstalowanego, bo przed uruchumieniem linuxa, jest widoczna ta nazwa. Jak nic
nie pomaga,
> to chociaż chciałbym odzyskać pliki. Można z poziomu linuxa odzyskać pliki w NTFS?


Ubuntu chyba standardowo radzi sobie z NTFS (tylko czasem trzeba mu je zamontować, jeśli
sam tego nie zrobi). A jeśli przypadkiem masz z tym problemy, to:
http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Jaunty#Mounting_NTFS_Partitions_.28with_read.2Fwrite_privileges.29

Lub cytując z http://www.frazpc.pl/b/127058:

Zrób sobie folder windows powiedzmy.
sudo mkdir /media/windows

Sprawdź w razie czego gdzie masz partycję z ntfs.
sudo sfdisk -l

No i dodaj odpowiednią linijkę do /etc/fstab.
sudo gedit /etc/fstab

np. taką
/dev/hda1 /media/windows ntfs nls=utf8,umask=0222 0 0

Rzecz jasna te wszystkie sudo itd. to się wpisuje w terminalu :)

Dziękuję działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie monitora. Otóż jak wchodzę na ustawienia to wyświetla mi 3 główne informacje:
1024x768
H : 60.0 KHZ
V : 75.0 HZ

Pierwsza i 3 wiem co oznacza, ale druga? np włączyłem sobie dzisiaj d2 i potrafi spaść do 37.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się programem Mandriva speed, który wgrywa obraz iso na usb. Po tych czynnościach nie miałem ani obrazu na pendrive a pojemność jego zmniejszyła się do 698mb:/ Formatowałem go, ale nic to nie pomogło? Pendrive dead?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się