PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Od systemu Vista do Windows Seven w ustawieniach sieci w IPv4 muszę wpisać jakieś adresy serwerów DNS bo inaczej nie mogę wejść do neta .
U mojego dostawcy pisze, że prawidłowe ustawienie to pozyskiwanie automatycznie tego adresu, no ale w tym nie działa net
O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 22:16, szypek26 napisał:

Częstotliwości są zawsze dwie - poziome i pionowe.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Częstotliwość_odświeżania


aha dzięki. A jeszcze drugie pytanko, czyli jeżeli w niższej rozdzielczości tak jak np d2: 800x600 ., ta pierwsza wartość spadnie na 40 to nie ma powodów do zmartwień, że uszkodzę sobie wzrok?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W CRT najlepiej, zeby odwswierzanie bylo rowne 85Hz albo wieksze. W LCD wystarczy 60Hz, zeby nie bylo problemow z obrazem. Ale np. jesli chcesz grac w gry w 3D, to monitor musi obslugiwac odswierzanie min. 120Hz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 22:51, Nightdew napisał:

ja tam cale życie, a będzie już tego ponad 10 lat gram na crt 17 cali( ba i jeszcze się
nie zepsuł) na odświeżaniu 75 hz;)


Zalezy to tez jak dlugo za jednym posiedzeniem patrzysz sie w monitor... no i tez od samego monitora ;] Od niektorych to po 20 min galy bola. 8|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


hmm dawniej po 3h, teraz juz drugi rok na studiach wiec przez 2 lata ostatnio średnio nawet 8 h dziennie:P

Edit: hmm oczy już raczej mam przyzwyczajone chociaż widzę różnicę między crt a lcd;) już od dawna przymierzam się do kupna ale się jakoś zdecydować nie mogę:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie monitor jest dobry :P Tak jak i Twoj wzrok jesli nie masz nadal zadnych wad wzroku.

EDIT:

@Crew_900
Masz statyczny czy dynamiczny adres IP (np. w Neostradzie jest dynamiczny)? Jesli to drugie, to musisz gdzies znalezc opcje (np. w ustawieniach routera z poziomu przegladarki) i ja zaznaczyc, zeby bylo to przypisywane automatycznie przez router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

swoja drogą( nie wiem czy dobry temat, ale warto zapytać). Mam problem z netem. Otóż mimo, że nic nie robiłem to zaczynam mieć blokowane ip w różnych grach. Z tego co się dowiedziałem to moja sieć używa NAT. Włażę sobie po 3 tyg przerwy do w3 i widzę ban na ip. Instaluje sobie inną grę blizza po roku przerwy - d2 i też ban. Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 00:12, Nightdew napisał:

swoja drogą( nie wiem czy dobry temat, ale warto zapytać). Mam problem z netem. Otóż
mimo, że nic nie robiłem to zaczynam mieć blokowane ip w różnych grach. Z tego co się
dowiedziałem to moja sieć używa NAT. Włażę sobie po 3 tyg przerwy do w3 i widzę ban na
ip. Instaluje sobie inną grę blizza po roku przerwy - d2 i też ban. Da się coś z tym
zrobić?


Znaczy to tyle, że ktoś z twojej podsieci używał czitów czy innych zabronionych przez Blizzard programów albo zachowywał się nieodpowiednio. Za takie coś Bliz rozdał bana na battleneta na ip które podpadło, aponieważ na świat ty i inni klienci firmy w której masz internet macie jedno ip to wszyscy macie odcięty dostęp. Ban jest raczej czasowy (chyba standardowo są to 3 mies) i zostanie po jakimś czasie zdjęty. Możesz spróbować napisać maila do pomocy technicznej blizz żeby odblokowali dane ip z wyjaśnieniem sytuacji ale to raczej nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh przepraszam za spam, ale jeszcze ostatnie pytanko. Co może być przyczyną uruchamiania się gier po instalacji w najniższej rozdziałce? Kompa nowego mam od roku i praktycznie non stop gram w wowa ale jak zainstaluje czasem jakąś nową grę to w większości przypadków tak się dzieje. Wygląda na to, że komp mi karty graf nie wykrywa albo dx9?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem który zaczął się od dziś. Komputer zaczął mi się sam wyłączać (jakby prąd mu odcięło). Nie wiem co może być powodem. Konfiguracja kompa jest w podpisie. Proszę o pomoc. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 16:31, Czarek188 napisał:

Witam. Mam pewien problem który zaczął się od dziś. Komputer zaczął mi się sam wyłączać
(jakby prąd mu odcięło). Nie wiem co może być powodem. Konfiguracja kompa jest w podpisie.
Proszę o pomoc. :]


Problem występuje w losowych momentach, czy tylko przy obciążeniu kompa np. podczas grania?
Jeśli masz woltomierz, to zmierz napięcia w kompie. Możliwe, że zasilacz się uszkodził. A jeśli woltomierza nie posiadasz to zrób to samo w BIOS-ie, tylko wtedy wyniki mogą nieco odbiegać od rzeczywistych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam laptopa z napędem Blue-Ray. Kupiłem film n=w tym formacie, żeby zobaczyć, czy rzeczywiście wymiata. Jednakże, napęd wogóle nie odtwarza mi płyty, ale przy tym, inne płyty typu DVD lub CD działają bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 16:31, Czarek188 napisał:

Witam. Mam pewien problem który zaczął się od dziś. Komputer zaczął mi się sam wyłączać
(jakby prąd mu odcięło). Nie wiem co może być powodem. Konfiguracja kompa jest w podpisie.
Proszę o pomoc. :]


Sciagnij occt i zrob test "power supply" na pol godziny. Pokaz logi po tescie. Zobaczymy jak temperaturki i napiecia.

http://www.programosy.pl/program,occt-perestroika.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tym razem piszę w imieniu brata, gdyż to on ma problem z kompem. Mianowicie: Pewnego dnia komputer był normalnie użytkowany. Nagle się wyłączył. Po ponownym włączeniu użytkowanie kontynuowano. Znów to samo. Wyłączył się, tyle że teraz, gdy chcieliśmy włączyć to nic się nie działo. Był cały czas czarny ekran. Myśleliśmy, że to monitor, karta graficzna czy coś, no ale wzięliśmy diagnostyka, który orzekł, że to płyta główna. Odesłaliśmy więc ją na reklamację (Komputronik). Po ok. dwóch tygodniach wróciła. Zamontowaliśmy - to samo. No to poszła na reklamację drugi raz. Wczoraj wróciła i dziś, gdy brat ją zamontował było tak samo. W czym problem? Bo niestety już sami nie wiemy ;/ Płyta główna to Gigabyte GA - 945P - S3. Proszę o pomoc. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopóki sami nie zdiagnozujecie co to jest nikt wam nie pomoże, po kolei eliminujcie poszczególne podzespoły, jak macie czarny ekran to wentyle wieją, podmieńcie grafiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnijcie wtyki zasilania z plyty glownej. Teraz podlaczcie jeden naped dvd do molexa zasilacza i wlaczcie zasilacz do pradu. Wezcie drucik i zewrzyjcie w wtyczce atx przewod zielony z czarnym (obojetnie jaki czarny).
DVD powinno ruszyc. Gdy dvd ruszy, bedzie wiadomo, ze zasilacz startuje, ale nalezy wykonac pomiary lini 12, 5 i 3.3 volta voltomierzem.
Jak nie macie voltomierza, to podmiencie zasilacz na Twoj :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się