PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/ciaaaach/

Tak,dzięki za tą radę.Pewny sterownik widocznie nie był przypisany do SP 2 to zaktualizowałem do SP 3 i jest gitero majonero ;D Dzięki wszystkim za rady :] Ofc.tobie również dzięki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiaj pewien program, ale już go usunąłem. Potem w komentarzach wyczytałem, że program zawiera virusa i zmienia coś w rejestrze. Wszyscy byli odwrotnego zdania, ale chciałbym sprawdzić czy ta osoba nie miała racji i czy nie mam żadnych zmian w rejestrze. Jak to zrobić? Znalazłem tylko programy to sprawdzania podczas działania aplikacji, a ja już ją usunąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 19:54, Hartus napisał:

Zainstalowałem dzisiaj pewien program, ale już go usunąłem. Potem w komentarzach wyczytałem,
że program zawiera virusa i zmienia coś w rejestrze. Wszyscy byli odwrotnego zdania,
ale chciałbym sprawdzić czy ta osoba nie miała racji i czy nie mam żadnych zmian w rejestrze.
Jak to zrobić? Znalazłem tylko programy to sprawdzania podczas działania aplikacji, a
ja już ją usunąłem.


Jak komputer nie wariuje, to nie ma grypy :).
Jak pisal Tetra, zrob skan adawarem i spybotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy oplaca sie sciagac jakies programy "oczyszczujace" rejestr? Niedawno odinstalowywalem troche zbednego software''u i pewnie resztki sie jeszcze gniezdza gdzies w rejestrze.
Bo z tego co widze, to wiekszosc scanerow rejestru, itp. to albo spyware/adware, albo cos po czym trzeba robic format systemu :P
Jakbyscie cos polecali to TYLKO freeware. Nic platnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 20:29, kuba9876543210 napisał:

Czy oplaca sie sciagac jakies programy "oczyszczujace" rejestr? Niedawno odinstalowywalem
troche zbednego software''u i pewnie resztki sie jeszcze gniezdza gdzies w rejestrze.
Bo z tego co widze, to wiekszosc scanerow rejestru, itp. to albo spyware/adware, albo
cos po czym trzeba robic format systemu :P
Jakbyscie cos polecali to TYLKO freeware. Nic platnego.


Jeżeli freeware, to polecam ccleaner. jednak co kto lubi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest następujący. Kupiłem procesor AMD 64 X2 6000+ Windsor w wersji OEM. Posmarowałem dokładnie proca pastą Arctic Silver Ceramique i na to dałem chłodzenie boxowe jakie miałem w AMD 64 3500+. Przerażają mnie temperatury jakie osiąga procek. W idle 55*C, natomiast w stresie aż 76*C! Nie wiem czym to jest spowodowane prawdę mówiąc. Chociaż obstawiam, że chłodzenie do wymiany... A może to coś innego?

20091124204203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A powiedz no robaczku ile tej pasty tam nasmarowaleś... ;-)
Poważnie. Może zbyt dużo pasty nałożyłeś. Wówczas przyniesie to efekt odwrotny do przewodnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 20:59, mrosi napisał:

A powiedz no robaczku ile tej pasty tam nasmarowaleś... ;-)
Poważnie. Może zbyt dużo pasty nałożyłeś. Wówczas przyniesie to efekt odwrotny do przewodnictwa.

Drugi raz już smarowałem od wczoraj. Bo wczoraj położyłem trochę za mało, bo to było ledwie posmarowane, ponieważ gdy zdjąłem radiator mogłem przeczytać co jest napisane na procesorze. Więc gdy położyłem drugi raz to już trochę więcej (ziarno grochu, które rozsmarowałem na całym procku). Ale i tak temperatury takie same jak wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Najlepiej używać do tego karty kredytowej i pastę rozsmarowywać jej krawędzią. To musi być bardzo cienka warstwa.
Kolejna sprawa. Prawdę powiedziawszy, kiedy miałem Athlona X2 4200+ to na boksie miałem podobne temperatury. Choć z kolei patrząc na załączony przez Ciebie obrazek, nie jest aż tak tragicznie.
Osobiście nie wierzę programom monitorującym. Proponuję obciążyć na maksa procesor, zrobić twardy reset (przyciskiem resetu) i wejść szybko do BIOSu i tam odczytać wartości wskazywanych temperatur. One będą najbardziej wiarygodne. Postaraj się sprawdzić i podaj ile tam pokazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, resetowałem komputer bez obciążenia, tak jak jest teraz i bios podaje 56*C, a ten program monitorujący 57*C. Więc nie można powiedzieć, że się myli. Może faktycznie przesadziłem z pastą. Jeszcze mi trochę zostało tej co mam, ewentualnie kupię jakąś nową. A co do nakładanie, jest może jakiś filmik pokazowy jak to zrobić dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może być kiepsko z tym filmikiem. Spróbuj jeszcze zrobić flash BIOSu. Może czujniki źle reagują. Spróbuj też zmienić prędkość obrotową wentylatora na procesorze (mam nadzieję że go podłączyłeś - nie pytam więc o to;-P). Na wyższą. Jeśli to nie poskutkuje spróbuj jeszcze raz posmarować. A przed posmarowaniem oczyść dokładnie powierzchnie i procesora i stopy radiatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie przesadziłem

Dnia 24.11.2009 o 21:16, Michal_Raven napisał:

z pastą. Jeszcze mi trochę zostało tej co mam, ewentualnie kupię jakąś nową. A co do
nakładanie, jest może jakiś filmik pokazowy jak to zrobić dobrze?

Pasty ma byc tylko troszke. Wyjadacz Mrosi :))) juz to opisal. Wystarczy, ze bedzie delikatna warstewka, pewnie taka jaka miales za pierwszym smarowaniem. Pasta ma tylko pozatykac nierownosci i zniwelowac ewentualną krzywizne pomiedzy cpu a stopka radiatora.

Doslownie kropelka pasty wielkosci glowki od zapalki i bedzie dobrze.

Tu kolo sie naprodukowal odnosnie nakladania pasty

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję szybkiej pomocy, tym razem w imieniu brata. Mianowicie, coś się stało z jego płytą główną, tj. zepsuła się. I moja prośba brzmi. Dobierzcie mi dobrą i polecaną płytę główną (max 200 zł) do tego zestawu:
Karta graf: GF 7600 GT
Dysk twardy: Samsung SpinPoint P120S 200 GB (SATA II, 8 MB cache, NCQ)
RAM: GoodRam DDR2 1 GB 667 MHz
Procek: Intel Core2 Duo E6300 1.86 Ghz
Stara płyta gł: Gigabyte GA - 945P - S3 Intel 945P

Myślę, że tyle starczy. Liczę na Waszą szybką pomoc. I ważne, cena nie może przekraczać niestety 200 zł.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, test się robi. Przy okazji znalazłem taką pastę: http://www.komputronik.pl/index.php/product/29537/Podzespo_y_PC/Modding_i_akcesoria/Zalman_ZM_STG1.html Jutro będę odbierał w komputroniku dysk twardy i myślę, czy nie kupić tej pasty i nią posmarować proca. Łatwiej byłoby mi się rozprowadzić przez pędzelek.

Mrosi --> BIOS flashowany, ba, nawet najnowszy, bo procesor był widoczny jako nieznany. I po dzisiejszym dniu już go nie chcę ruszać. :P No i wentylator chodzi na maxa, więc go nie przyśpieszę już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

najlepsza z najlepszych to ArctisSilver5. STG1 ciężko się usuwa (gdybyś chciał w przyszłości zmienić chłodzenie).

Dnia 24.11.2009 o 21:25, Michal_Raven napisał:

Mrosi --> BIOS flashowany, ba, nawet najnowszy, bo procesor był widoczny jako nieznany.


To zrób flash jeszcze raz i jeszcze raz. Wierz mi - to pomaga. Czasami cudka się dzieją w czasie tych operacji (pomimo tego, że wygląda na "wsio OK").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się