PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2009 o 18:30, Nufiko napisał:

W komforcie grania prawie żadna, bo do większości gier siciowych wystarcza przesył 20-30kB/s
(160-240kb/s) więc nawet łącze 1Mb zapewnia 4 razy za duży transfer. Dla komfortu grania
ważniejszy jest ping a on jest zależny od drogi jaką pokonują pakiety a nie od przepustowości
łącza, krótko mówiąc im bliżej (odległość nie fizyczna a raczej ilość serwerów pośrednich
na drodze pakietów się liczy) leży serwer z którym się łączysz tym lepiej.


Ok, dzięki za odpowiedź :) O to mi chodziło. Więc nie opłaca mi się kupować szybszego internetu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam bardzo irytujący problem, a przy okazji również dość poważny jak przypuszczam.
Czasami w trakcie grania dzieje się jedna z dwóch następujących rzeczy:

1) obraz najpierw się zatrzymuje, następnie znika i ekran robi się czarny. Po chwili monitor przechodzi w stan spoczynku, a po ok. sekundzie dwóch wraca do trybu aktywnego. Pojawia się pulpit, ale w rozdziałce 640x480 i wyskakuje komunikat mówiący, że karta graficzna przestała odpowiadać na polecenia sterownika i dlatego została wyłączona i odpalona ponownie. Dźwięk przez cały czas leci bez żadnych przeszkód.

2) obraz się zatrzymuje, po chwili robi czarny. Dźwięk zatrzymuje się na jakimś fragmencie (tak jakby wyciąć próbkę i ja zapętlić), a monitor przechodzi w stan spoczynku. W tym momencie nie da się zrobić już absolutnie nic poza resetem pcta.

Osobiście doszedłem do wniosku, że coś jest nie tak z kartą graficzną od strony sprzętowej, obstawiam ram, jednak chciałbym się dowiedzieć, czy jest może jakaś inna możliwość dlaczego tak się dzieje?

Rzeczona karta to Sapphire Radeon X1600Pro 512 MB DDR2. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie problemy może powodować błędnie zainstalowany sterownik, miałem kiedyś podobny problem na radku 9550, że po zainstalowaniu nowego sterownika wyskakiwało takie okienko, powrót do wcześniejszej wersji sterownika wyeliminowała go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo było na HD3870. Teraz, kiedy przesiadłem się z XP na W7 i siłą rzeczy zmieniłem wszystkie stery, problem (jak na razie) nie występuje, także jak obstawiam konflikt software.

edit: U mnie to było tak, że a) przy włączaniu kompa monitor działał normalnie, ale nie było w ogóle nic wyświetlone, b) niedługo po starcie (najczęściej przy odpalaniu przeglądarki, ale nie wiążę tych rzeczy ze sobą) monitor wyświetlał właśnie różnorakie kolorki przez sekundę i gasł, po czym albo się ponownie odpalał, albo i nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wie ktoś może, skąd mogę wziąć STEROWNIKI DO MODEMU THOMSON THG 540 ?
Szperałem w necie, ale nie mogłem znaleźć, bardzo proszę o pomoc, i z góry dziękuję :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, chcę zainstalować u mojej siostry xpka którego kupiła wczoraj. Wszytko włącza sie dobrze tylko po pewnym czasie wyświetla się komunikat ze nie można znaleś stacji dysku twardego i instalacja nie może byc zakończona. Piszą że trzeba miec jakieś pliki Sata ale chyba robię coś źle bo nic nie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 22:31, Xanas napisał:

Mam problem, chcę zainstalować u mojej siostry xpka którego kupiła wczoraj. Wszytko włącza
sie dobrze tylko po pewnym czasie wyświetla się komunikat ze nie można znaleś stacji
dysku twardego i instalacja nie może byc zakończona. Piszą że trzeba miec jakieś pliki
Sata ale chyba robię coś źle bo nic nie idzie.


jak instalujesz na laptopie to musisz wejść w BIOS i przestawić tryb w jakim działa dysk, niestety nie pamiętam z jakiego na jaki bo sam z lapa nie korzystam a instalowałem XPka już dość dawno. jeśli chodzi o PC to musisz jak instalator poprosi dać mu odpowiednie sterowniki (jakie to musisz poszukać na stronie producenta dysku albo płyty głównej nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie spróbuję zainstalować jakąś inną wersję sterowników. Chociaż z tego co pamiętam to na którejś starszej wersji działo się to samo.

Btw. zapomniałem w poprzednim poście dodać, że nie jest to do końca powtarzalne, bo zdarzają się dni, że przez kilka godzin ani razu w czasie gier się nic nie dzieje, a czasem po 5 minuatch zwis ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 22:31, Xanas napisał:

Mam problem, chcę zainstalować u mojej siostry xpka którego kupiła wczoraj. Wszytko włącza
sie dobrze tylko po pewnym czasie wyświetla się komunikat ze nie można znaleś stacji
dysku twardego i instalacja nie może byc zakończona. Piszą że trzeba miec jakieś pliki
Sata ale chyba robię coś źle bo nic nie idzie.


może musisz zwrotke przestawić z master na slave...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 22:31, Xanas napisał:

Mam problem, chcę zainstalować u mojej siostry xpka którego kupiła wczoraj. Wszytko włącza
sie dobrze tylko po pewnym czasie wyświetla się komunikat ze nie można znaleś stacji
dysku twardego i instalacja nie może byc zakończona. Piszą że trzeba miec jakieś pliki
Sata ale chyba robię coś źle bo nic nie idzie.


Do instalacji XP wchodzisz w bios i zmieniasz tryb pracy dysku z AHCI/SATA na IDE. Zakładam że w laptopie nie masz stacji dyskietek więc musisz wykonać tę operację. Bo dogranie sterowników dyskietką podczas przygotowywania instalatora XP nie wchodzi w grę. W ogóle nawet jak masz stacje dyskietek łatwiej jest zmienić tę opcję w biosie niż bawić się w to dogrywanie sterowników. Może znasz pełną nazwę swojej płyty głównej?

mariowsad

Dnia 25.11.2009 o 22:31, Xanas napisał:

może musisz zwrotke przestawić z master na slave...?


Nie chce Cie martwić ale dyski SATA nie mają czegoś takiego jak slave czy primary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 09:19, Xanas napisał:

To jest Pc a nie laptop i chyba widziałem tam coś Primary master i primary slave i stacja
dysków jest pod master


A nie masz w BIOS''ie opcji "AUTO " ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,otóż mam nadzieję ,że już problemy rozwiązane,to teraz zapytam...Jaki może być przypadek ,że głos nie działa... Oto rzeczy które próbowałem...
-sterowniki
-porty
-kable itp...
Jakieś pomysły?Może aktualizować moją kartę dźwiękową?Tylko ,tak czy siak mam problem jak to jest...Czy mam wybrać "Dźwięk 1,Dźwięk 2"
Zamieszczam fotki...
Mam nadzieję ,że otrzymam pomoc.I jak by co,to mój ostatni problem z kompem,bo szczerze mówiąc mi ostatnio nieźle szwankował :/

20091126155226

20091126155405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm raczej nikt tutaj nie wróży z szklanej kuli, chcesz mieć konkretną odpowiedz daj konkretne informacje z których możemy coś wywnioskować. Przede wszystkim jaka płyta główna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie wiem gdzie o to zapytać. Dzisiaj na informatyce chciałem z nudów wejść na Demotywatory. Wpisuję sobie z uśmiechem na ustach Demotywatory.pl aż tu nagle wyskakuje mi RedTube. Podobna sytuacja występuje i na Mozilli, i na Chromie, i na Exporerze. Pewnie nie jest to trudne, ale jak ktoś to zrobił? Na innych komputerach wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
jestem tu nowy i mam problem z grą. Jeśli ten problem był wytłumaczony gdzie indziej to bardzo przepraszam z góry.
Mianowicie kiedy włączam grę Devil May Cry 4 po chwili komputer mi się zawiesza po prostu najpierw gaśnie monitor, potem słychać tylko powtarzający się ten sam dźwięk a potem już nic. Nie wiem co mam robić wiem że mój komputer spokojnie powinien poradzić sobie z grą oraz mam najnowsze sterowniki.

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5400+

ATI Radeon HD 4800 Series

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 18:58, AmilGaoulgea napisał:

Witam
jestem tu nowy i mam problem z grą. Jeśli ten problem był wytłumaczony gdzie indziej
to bardzo przepraszam z góry.
Mianowicie kiedy włączam grę Devil May Cry 4 po chwili komputer mi się zawiesza po prostu
najpierw gaśnie monitor, potem słychać tylko powtarzający się ten sam dźwięk a potem
już nic. Nie wiem co mam robić wiem że mój komputer spokojnie powinien poradzić sobie
z grą oraz mam najnowsze sterowniki.

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5400+

ATI Radeon HD 4800 Series


Z tego co się zdążyłem zorientować to w sumie dzieje się to podczas włączania sekwencji filmowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się