PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2009 o 23:09, igor8472 napisał:

W sumie... Myślałem że to chociaż z Realtek HD. Wtedy warto :-).


Nie warto. Ja mam w drugim kompie Realteka HD. Nawet aktualizowałem mu sterowniki raz. Co prawda pojawiły się chyba nowe opcje w Equalizerze, ale jakość dźwięku to i tak taki chłam, że Sound Blaster Live! za 30 zł z Allegro wyprzedza go o rok świetlny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi jakaś karta by się przydała ? Mam głośniki 2.1 ^^
Taka, żeby eliminowała jakieś zakłócenia czy tam szumy lub strzelanie z głośników, jest w ogóle takie coś w tych kartach ?

Czytałem, że nie opłaca się kupować art dźwiękowych bo zintegrowane są prawie tak dobre jak one

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 23:19, Crew_900 napisał:

A mi jakaś karta by się przydała ? Mam głośniki 2.1 ^^

Zależy jakie 2.1. Bo są takie za 40 zł, są też takie za 500 zł :) O ile twoje to jakieś Logitech/Creative w cenie od 130 wzwyż, to odczujesz różnicę.

Dnia 29.11.2009 o 23:19, Crew_900 napisał:

Taka, żeby eliminowała jakieś zakłócenia czy tam szumy lub strzelanie z głośników, jest
w ogóle takie coś w tych kartach ?

Czasem to po prostu wina głośników, tylko że one to "pierdzą" zazwyczaj dopiero przy maksymalnej głośności. Jak takie coś masz przy średnich i wysokich tonach, to warto się nad zmianą dźwiękówki zastanowić.

Dnia 29.11.2009 o 23:19, Crew_900 napisał:

Czytałem, że nie opłaca się kupować art dźwiękowych bo zintegrowane są prawie tak dobre
jak one

To ja nie wiem, co ty czytałeś. Ale chyba pisał to jakiś człowiek, któremu słoń na ucho nadepnął (albo mówił o tych płytach głównych za 500+ zł, gdzie czasem wsadzają Audigy). Różnica między moim X-Fi, a integrą jest taka, jak między nowiutką płytą Linkin Park, a tymi samymi utworami, ale zgrywanymi komórką i odtworzonymi na "pierdzącym" radiu :D
PS Oczywiście lekko przesadzam dla uzyskania lepszego efektu :)
Przykład nr 1 - integra vs X-Fi. Używane słuchawki: Creative Fatal1ty
Integra - nie wiem, gdzie jest wróg. Szumi mi przy max. głośności.
X-Fi - Oo, dźwięk przestrzenny się zrobił ^^ I szumy ustały. Cuda, normalnie cuda ;)

Ja od siebie poleciłbym:
a) Sound Blaster Audigy 2 (do 70 zł)
b) Sound Blaster Xtreme Music (ok. 150 zł)
c) Asus Xonar DX/XD (bodajże od 250)
Starsze układy (Live!, Audigy) mają spore problemy ze współpracą z nowymi systemami, więc jednak bym ich nie kupował.
Każda z nich wyprzedza zintegrowane buble o lata świetlne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 23:37, Crew_900 napisał:

Miałem kiedyś Xonara i tragedia była, gorszy dźwięk od integry .

To coś musiałeś z nim naprawdę skopać...Ja go słyszałem raz i to jest jakość wyższa od X-Fi podczas słuchania muzyki.

Dnia 29.11.2009 o 23:37, Crew_900 napisał:

A w niektórych grach to dźwięku nie było lub był zniekształcony

Ponownie - musiałeś w nim coś popsuć ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, miałem taki problem, napisałem do sprzedawcy, wymienili na nowy i to samo. Ale to było gdzieś po premierze tych kart, a sterowniki w większości nie były do tych gier co miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o szybką odpowiedź bo mam mało czasu.
Problem dotyczy internetu, a raczej jego braku. Podpisałem umowę z miejscowym dostawcą internetu i pierwszego dnia wszystko było dobrze, następnego dnia nie miałem neta. Menadżer zadań i uważa, że siec działa. Podobnie uważają monterzy, którzy mówią, że wina leży po mojej stronie. Aktualnie korzystam z neostrady, ale umowa wygasa już jutro, więc nie mam zbyt dużo czasu,a by dowiedzieć się w czym tkwi problem. uważają, że wina leży po stronie zawirusowanego kompa. Wg. mnie są to brednie, ale zgodnie z ich poleceniem usunąłem avasta i zainstalowałem kasperskiego, który jak można się domyślić niczego nie wykazał. Gdyby to nie pomogło zalecili formata ... Na dowód, że sieć działa podłączyli swojego laptopa do sieci i faktycznie mieli neta. Ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, może mi ktoś przypomnieć, gdzie i jak wyłączało się programy, które włączają się podczas odpalania kompa. Jakby co to mam Vistę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy to bynajmniej komputera, ale w tym temacie jest duża szansa, że ktoś mi odpowie.
Interesuje mnie nazwa tego potencjometru, oraz strona internetowa, na której można go ewentualnie kupić.
Jedynymi oznaczeniani jakie posiada ten potencjometr są: B2M i YH.
Proszę o pomoc!
PS: Czy istnieją ewentualnie jakieś odpowiedniki, bo słyszałem, że ten potencjometr jest trudno kupić.

20091130175510

20091130175520

20091130175527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop nie wykrywa mi sieci Wi-Fi .Czy to w domu (Livebox) ,czy to na uczelni nie pokazuje mi żadnych sieci .Używam tej ikonki od sieci bezprzewodowej ,koło zegara Windowsowskiego .Jestem zielony w tej sprawie ,ale brałem zawsze odśwież listę sieci ,pokazywało jakąś i się łączyło .Teraz nie znajduje żadnej .Mam coś przeinstalować ,albo użyć innego programu ,niż ten z Windy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 19:04, blacklio2 napisał:

A masz WiFi włączone??
Zobacz status karty bezprzewodowej

Przełącznik Wi-Fi jest przesunięty na On ,więc jak włączony .Nie wiem jak się sprawdza status ,ale gdy w panelu sterowania wybieram połączenia sieciowe ,to przy połączeniu sieci bezprzewodowej jest napisane oczywiście brak połączenia .Gdy biorę NAPRAW wyskakuje błąd po chwili ,który wskazuje ,że nie można nawiązać połączenia z siecią bezprzewodową .Manager urządzeń nie pokazuje błędu sterownika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj mam problem z moim ukochanym komputerkiem ;). Wczoraj bardzo ładnie chodził i nie sprawiał żadnych problemów. Jednak, gdy dzisiaj wróciłem ze szkoły, dowiedziałem się od mojego brata, że komputer nie działa. Gdy włączam go, to nie wydaje żadnych dźwięków, przy starcie i monitor po kilku sekundach przełącza się w "Analogowy tryb oszczędny". Czekałem ok. 5 minut, aż głośniki wydają dźwięk włączającego się Windowsa XP, ale nie doczekałem się. Z chęcią dowiedziałbym się co może być nie tak z moim ukochanym komputerkiem ;). Liczę na Waszą pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam natomiast taki problem. Strasznie wolno instalują mi się gry. Gra koło 7 GB instaluje mi się ok. 60 min, kiedy u mojego kumpla z wolniejszym procem instalują się po 10 min. Czy da się temu zaradzić nie robiąc formatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej format faktycznie pomógł. Mam neta. ALE pojawiły się nowe problemy (duh). Po pierwsze nie mogę zainstalować nowszych sterowników do ati, niż te, które mam na płycie (8.7) co jest denerwujące. Oraz po instalacji royal theme, zauważyłem lekkie kiedy włączam właściwości na pulpicie. Co ciekawe foldery czy np. firefox są od tego wolne ... normalnie szału dostaje z tym kompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się