PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2009 o 07:33, Markush napisał:

Mam problem, chociaż do końca nie wiem czy ze stacją dysków, czy z samym dyskiem, który
próbuje zaaplikować memu komputerkowi. Otóż kupiłem sobie ostatnio 2 płyty z muzyką,
tego samego wykonawcy, pierwsza działa bez zarzutów. Ale ta druga, nie chce się w ogóle
odtworzyć, chrupi w tym napędzie, trzeszczy, szczeka, wydaje dźwięki jakby próbowała
wyjść. Włożyłem do jakiejś kilkunastoletniej (albo nawet jeszcze starszej) wieży i zadziałało.
Czy ta płyta nie lubi napędów komputerowych, czy mój napęd nie lubi takiej muzyki? Da
się coś na to poradzić.


Podejrzewam, że płyta może być zabezpieczona jakimś śmiesznym czymś na piratów, które to ma uniemożliwić kopiowanie muzyki, a najczęściej kończy się to tak, że komputery mają problem z jej odtworzeniem. Dla pewności zapytałbym jeszcze wujka googla o tę płytę, bo jeśli inni nie mają tego problemu to masz problem z napędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Od jakiegoś czasu na mojej Viście nie mogę odpalić poprawnie pokazu slajdów w standardowej przeglądarce zdjęć.
Dokładnie chodzi o to że jak odpalę pokaz slajdów to cały proces pożera 100% mocy całego procesora natomiast u mnie w szkole mam też komputery z vistą, ze słabszymi procesorami (Pentium Quad Core 1.8ghz) i dwa razy mniejszą ilością ramu (2GB) i wszystko działa w porządku (działa płynnie i nie ma tak dużego zużycia mocy procesora).
Czy wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

Mój sprzet to
Karta GF 9600GT
Procesor AMD Phenom X4 2,20GHZ
4GB Pamięci RAM

Proszę o jak najszybszą odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taki pokaz slajdów powinien działać na procku 1 GHz z 256 MB ramu (przy założeniu, że to nie vista siedzi na kompie), Ja bym szukał przyczyny w robactwie, albo w jakiejś aktualizacji, która za dużo zepsuła. Spróbuj przywrócić system do dnia w którym jeszcze wszystko działało sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbujemy zrobić lan przez switcha ale póki co nie udaje nam się to. Komputerem udostępniającym neo jest pc z xp a na moim lapie jest win 7. Po udostępnieniu na xpku połączenia (konfiguracja sieci) u mnie nie ma internetu pokazuje się żółte okienko z błędem połączenia. Macie pomysł jak to dostosować? W przypadku dwóch xpków wystarczyło w tym samym czasie skonfigurować sieć w domu i małej firmie i działał. Ponoć komp z Vistą w również miał internet przez tego switcha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już od 6 lat monitor Optimus OPTIView v17fx+ na którym doskonale mi się pracuje ale od kilku dni mam z nim duże problemy. Otóż obraz jest bardzo zniekształcony przez to że rogi obraz są cały czas w jednym miejscu. Nie da się tych rogów przesunąć przez co nie mieści mi się cały obraz. Tak mniej-więcej prezentuje się wizualnie:
http://img256.imageshack.us/img256/9310/optimus.jpg
Niestety przy samym monitorze stał router radiowy przez kilka dni więc podejrzewam że on mógł popsuć monitor. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w meny monitora wybrać opcję degauss lub inną co rozmagnesowuje monitor, może to pomóc. Ewentualnie można spróbować go walnąć może pomoże, a ajk nie to lepiej kupić nowy monitor, gdyż naprawa będzie pewnie w kosztach porównywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powrót do ustawień fabrycznych jak i rozmagnetyzowanie nie pomaga, niestety w/w walnięcie też nic nie daje. Kupno nowego monitora za bardzo nie wchodzi w grę, dlatego że nowy, w miarę bezpieczny monitor LCD to wydatek około 600-800zł (z tego co wiem) i chodź na allegro można kupić za 200zł już nówkę to za bardzo nie mam ochoty rozwalić sobie wzroku. Nowych monitorów CRT już nie ma, a kupując używany nie wiadomo co się dostanie. Mój Optimus miał normy bezpieczeństwa TCO''03, oczy mnie nie bolały przy nim no i sporo kosztował więc żal mi tego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Twój problem jest mi znany, sam kiedyś takiego doświadczyłem. I jeśli chcesz "zwęzić" obraz, to jest kilka sposobów (bo niestety normalnego 4:3 już nie odzyskasz):
a) w sterownikach do karty graficznych często jest taka opcja
b) A jeśli u ciebie jej nie ma, to pozostaje program PowerStrip, w który można dowolnie modyfikować parametry obrazu. Tylko uwaga, to się kończy zmniejszeniem odświeżania, a więc i szybszym zmęczeniem wzroku...
Tylko, tak czy inaczej, to rozwiązanie mocno tymczasowe, wymiana monitora w niedalekiej przyszłości cię niestety nie ominie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kompem. Od czasu do czasu przy normalnym użytkowaniu (internet) komp się restartuje. Speaker robi beeb i komp włącza się od nowa. Raz podczas gier obraz stanął, wszystkie wentylatorki się kręciły, ale z pecetem nie było kontaktu. Nie chciały się nawet zapalić kontrolki na klawie typu Caps Lock, Num Lock. Wiecie czego może być to problem? Moja konfiguracja to: Athlon 64 3000 @2.7GHz (1,66V), Galaxy GF7900GS 600/1600 @650/1800, zasilacz Tracer 4Live 400W +12V: 15A. W czym może tkwić problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam myszkę Razer Lachesis. Niestety od chwili kupna jest z nią problem. Mianowicie sutuacja przedstawia się następująco: (myszka oczywiście jest już zainstalowana, sterowniki również)
Jeżeli włączam komputer, gdy listwa przeciwprzepięciowa nie była wyłączana od poprzedniego włączenia komputera to myszka działa poprawnie.
Niestety, gdy tylko wyłączę listwę to przy następnym włączeniu komputera myszka nie działa ------>
A przedstawia się to następująco: gdy kliknę prawym przyciskiem myszy widzę efekt na pulpicie (czyt. klawisz działa), nie działa natomiast laser myszy (czyt. mysz się nie przesuwa).
Jedynym wyjściem z sytuacji jest odłączenie kabla myszki od komputera i jego ponowne włożenie.

Naprawdę znudziło mi się ciągłe (czyt. przy każdym włączeniu) odłączanie tego kabla. Natomiast zostawianie listwy przeciwprzepięciowej ciągle włączonej nie wchodzi w grę, ponieważ mam do niej podłączone różnego rodzaju zasilacze.

PS. Zgodnie z powyższym proszę o POMOC. Do jasnej @%$&!#~ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam duzy problem z nagrywaniem kopii filmow dvd (oczywiscie oryginały posiadam ;)). Niemal kazdy nagrany film tnie sie w ostatniej scenie lub podczas napisow koncowych. Myslalem ze to wina nagrywarki wiec kupilem nową LG lecz problem jest ten sam. Wgrany jest najnowszy soft, komp jest swiezo po formacie. Plyty calkiem dobre bo sony, predkosc nagrywania ustawiona jak najmniejsza. Nie jest to tez wina odtwarzacza bo probowalem na kilku. Bardzo proszę o pomysly co moze byc nie tak :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Brat zrobil wczoraj formata i teraz jest problem poniewaz nie mamy sterownikow do płyty glownej. Jak sprawdzic model płyty zebym mógł sciagnac odpowiednie sterowniki? Bo sciagnałem AIDA32 ale przy nazwie płyty glownej pisz : nieznane. Co robić? Za pomoc z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 10:34, Tieru napisał:

Witam. Brat zrobil wczoraj formata i teraz jest problem poniewaz nie mamy sterownikow
do płyty glownej. Jak sprawdzic model płyty zebym mógł sciagnac odpowiednie sterowniki?
Bo sciagnałem AIDA32 ale przy nazwie płyty glownej pisz : nieznane. Co robić? Za pomoc
z góry dziękuję


Odkręć obudowę i poszukaj na płycie głównej powinno być napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, ten program jest już od wieków nie aktualizowany. Ściągnij sobie np. CPU-Z, i w nim spróbuj sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie : nie mam plytki z sterownikami z płyty głównej... I wy menadzerze urządzeń mam zapytajniki przy "? Inne urządzenia" "?! Audio Device on high definition audio bus" "?! Kontroler magistrali zarządzania systemem" moja płyta główna to MSI K9A2VM-F , i niewiem dlaczego ale robi mi sie tak , że dziala przez pare min internet a po chwili tak jakby sie wyłacza.. To moze byc od tego ? Prosze o odp i z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić temperaturę procesora ? Korzystałem z programu Aida32 ale w zakładce czujniki nic mi się nie pokazywało.Pobrałem Speedfana ale z tego co wiem nie jest zbyt wiarygodny.

Btw: która to temperatura procesora ?;)

20091206154044

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dnia 06.12.2009 o 15:41, witek194 napisał:

Btw: która to temperatura procesora ?;)


Temp1. Wskazuję temperaturę procesora. Jednakże najbardziej wiarygodny jest Twój Bios ;) Niezależnie w jakim opcja sprawdzania temperatury musi być. Dajmy na to w moim biosie AMI jest to zakładka Power a w niej Hardware Monitor.

Pozdrawiam.
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się