PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Tak, właśnie do tego doszedłem, niechcący ruszyłem kablem i o dziwo kolor wrócił, ale musiałem go "naciągnąć" żeby kolory znowu były normalne. Czyli kabel do wymiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do zestawu najprawdopodobniej będzie dołączona instrukcja instalacji, instalowanie internetu jest bardzo proste i powinieneś się szybko połapać co i jak. W razie problemów pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 18:41, zBiK93ck napisał:

Do zestawu najprawdopodobniej będzie dołączona instrukcja instalacji, instalowanie internetu
jest bardzo proste i powinieneś się szybko połapać co i jak. W razie problemów pisz.

Heh, nie bedzie czasu pisać kiedy bede tam u niej siedział ;)
Ja to widzę tak że podłączę tą kartę czy jak to sie nazywa do kompa (chyba ze nie ma czegoś takliego) połączę sie z routerem, i zainstaluje co trzeba z plytki.
Choć nie wiem czy dobrze rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy procesor może sam z siebie hałasować? Nie chodzi mi o radiator/wentylator, tylko o sam procesor (lub cokolwiek innego). Otóż niedawno wymieniłem swój na nowy (AMD 64 3800+ na X2 7750) i niby wszystko działa OK, BIOS zaktualizowany, temperatura w normie (do 40 stopni MAX, tylko w trakcie ostrego młócenia w jakąś gierkę), ale cały czas słyszę takie charakterystyczne popiskiwanie z tego procesora kiedy ma duże użycie lub choćby nawet jak przesuwam okienko w Operze... To jest taki podobny dźwięk jak np kiedy napęd czyta/zapisuje płytkę, albo przy starym dysku twardym. Da się to jakoś wyeliminować, czy mam problem natury technicznej?

Co do samego procka: zaktualizowałem BIOS na najnowszy, procek zainstalowany fabrycznie (tj z dostarczonym chłodzeniem, bez smarowania pastą), zero instalowania czegokolwiek w samym systemie po wymianie - popełniłem gdzieś błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CPU nie wydaje dźwięków (!). Dźwięk pewnie pochodzi z płyty głównej, albo innego urządzenia. Ja na pierwszy rzut obstawiłbym kartę dźwiękową (jeśli masz zintegrowaną - wyłącz ją w BIOSie i sprawdź czy dalej piszczy).

Czy na pewno jest to wysoki ton czy może raczej coś przypominające klikanie/klekotanie (whatever)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się kiedyś z podobnym opisem, chyba nawet w tym wątku. Sam procesor nie może wydawać dźwięków, chyba bardziej prawdopodobne jest, że jest to piszczenie cewek spowodowane za dużym napięciem. Mogę się mylić, ale to chyba jest odpowiedź na twoje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o jakieś ustawienie w BIOS, czy po prostu mój procesor nie do końca "ten tego" z płytą główną? ;) Płytę mam Asus M2n-E (kompatybilna wg producenta). Zintegrowaną kartę dźwiękową na 99% mam wyłączoną w BIOSie, ale sprawdzę. Jak wiadomo, ciężko jest opisać słowami natężenie jakiegoś dźwięku, mogę jedynie spróbować: bardziej jak jakieś syczenie, jak mówiłem odgłosem przypomina mi to pracujący napęd DVD (kiedy laser dopiero zaczyna pracować), albo stary dysk twardy (który jak wiadomo wydaje różne irytujące dźwięki kiedy mieli jakieś dane).

Skoro to nie procesor, to przynajmniej mogę być chyba spokojny o jego stan, niemniej jednak przy starym niczego takiego nie słyszałem, przynajmniej nie w takim stopniu żebym zaczął nienawidzić cichych fragmentów w grach (na prawdę to denerwuje... nie jest głośne, ale SŁYCHAĆ :/ ).

EDIT: Aha, apropo instalacji samego procka, nie dałem nigdzie ciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 19:14, Azvar napisał:

(tj z dostarczonym chłodzeniem, bez smarowania pastą)


Co znaczy bez smarowania??

Piszczą na pewno cewki zasilania procesora na płycie głównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 21:21, blacklio2 napisał:

Co znaczy bez smarowania??


... pastą termoprzewodzącą :)

Dnia 19.01.2010 o 21:21, blacklio2 napisał:

Piszczą na pewno cewki zasilania procesora na płycie głównej


Czyli mam coś wadliwego czy coś źle zrobiłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 19:23, Gallbaroquo napisał:

Wie może ktoś dlaczego gdy chcem coś obejrzec online to mozzila dostaje errora?

Jaka wersja firefoksa i flasha? bo bywały z tym problemy, ale już naprawione. No i jeszcze wypisz ew rozszerzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę żnieść, każda gra się zawiesza, pojawiają się artefakty, pojawia się blue screen z jakimś plikiem NV4 Disp, chce to naprawic ale pierw chce sprawdzic temperaturę kompa jakim programem i jak mam to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 22:36, Pablo1989 napisał:

Nie mogę żnieść, każda gra się zawiesza, pojawiają się artefakty, pojawia się blue screen
z jakimś plikiem NV4 Disp, chce to naprawic ale pierw chce sprawdzic temperaturę kompa
jakim programem i jak mam to zrobić ?


Sciagnij occt i uruchom.

1. zrob test cpu linpack na 20 minut i pokaz wszystkie logi na forum.

2. zrob test gpu test 20 minut i pokaz wszystkie logi na forum

3. zrob test power supply na 20 minut i pokaz wszystkie logi na forum.

Napisz jaki masz zasilacz i reszte sprzetu.

http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&ved=0CAwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ocbase.com%2Fdownload.php%3Ffileext%3Dzip&rct=j&q=occt+zip&ei=WExWS7_0G6X60wTi_MTNCA&usg=AFQjCNE4cMg7VY43D1jMvetemL2H7WJnCA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 22:36, Pablo1989 napisał:

Nie mogę żnieść, każda gra się zawiesza, pojawiają się artefakty, pojawia się blue screen
z jakimś plikiem NV4 Disp, chce to naprawic ale pierw chce sprawdzic temperaturę kompa
jakim programem i jak mam to zrobić ?

Nazwa pliku wskazuje na kartę graficzną, i to jej temperaturę powinieneś skontrolować. Swoją drogą sprawdź czy radiator/wentylator na takowej czasem się nie zakurzył(y).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 22:36, Pablo1989 napisał:

Nie mogę żnieść, każda gra się zawiesza, pojawiają się artefakty, pojawia się blue screen
z jakimś plikiem NV4 Disp, chce to naprawic ale pierw chce sprawdzic temperaturę kompa
jakim programem i jak mam to zrobić ?


Co to za GeForce? Prawdopodobnie wystarczy tylko przeinstalować sterowniki karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 10:31, Chaos napisał:

> Nie mogę żnieść, każda gra się zawiesza, pojawiają się artefakty, pojawia się blue
screen
> z jakimś plikiem NV4 Disp, chce to naprawic ale pierw chce sprawdzic temperaturę
kompa
> jakim programem i jak mam to zrobić ?

Co to za GeForce? Prawdopodobnie wystarczy tylko przeinstalować sterowniki karty graficznej.


Jak juz ktos chgce sterowniki do nvidi, to niech nie instaluje serii powyzej 190.62 bo to crap jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robię sobie pewnego starego kompa. Kupiłem dysk,na nowszej jednostce zainstalowałem na dysku XP. I na tej nowszej dysk jest sprawny. Jednak na starym pececie go nie widac (podczas włączania wszędzie pisze None oraz wyskakuje disc boot failure i wzmianka ,że mam włożyć dysk systemowy). Sprzęt jest naprawdę stary,sprzed 10 lat,a w setupie widnieje data 1997).Jednak rok temu chodził sprawnie ,dysk był podłączony.Od tego czasu stal bezczynnie w kącie. Może pomoże zainstalowanie jakiegoś starszego systemu jak 98 czy Me?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym starym komputerze udalo Ci sie wczesniej zainstalowac XP''ka? Nie zdziwilbym sie jesli nie... Na moim z ''98 roku po prostu nie dalo sie ;] ale Windows 2000 starczyl i jego bym Ci tez polecil, chocby dlatego, ze ma mniejsze wymagania od XP, co moze miec znaczenie w przypadku b. starych konfiguracji (256MB RAMu to IMVHO absolutne minimum do w miare komfortowej pracy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się