PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2010 o 15:28, the_bishop napisał:

prawdę mówiąc, chce zeby to dzialalo i nie mam zamiaru żeby robić jakieś aktualizacje,
zależy mi na jednym, znaleźć w czym tkwi problem. Raz a dobrze wymienić.
płyta głowna jest dosyc stara, wiec jest mozliwosc ze poprostu ona nie jest w stanie
nadazyc za tym wszystkim co sie dzieje tak ?

Niezupełnie - płyta główna oficjalnie ma wsparcie dla E8500. Ale pełną obsługę dla tego procka ma dopiero w wersji BIOS-u F6 (a ty masz zapewne F1). Stąd też taka niestabilność w grach - wsadzasz do płyty procek, którego nie zna.
Wymiana płyty raczej nie będzie potrzebna, powinno być poprawnie po aktualizacji BIOS-u.
http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpulist/ga-g31m-s2l.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 15:20, Konrad162 napisał:

dyski w trybie AHCI? system 32 bitowy? (ten który chcesz zainstalować)


XP 32bitowy. aktualnie na takim pracuję i z takiego piszę i póki co wszystko działa.

dyski w trybie nie wiem jakim. domyślnie ustawione są na IDE.
zapomniałem wspomnieć o najważniejszym. póki co system mam postawiony na starym dysku samsunga 18GB podłączanym przez taką szeroką szarą taśmę, a na poprzednich zdjęciach widać, co jest ustawione w biosie.
teraz chcę z tego dysku zrezygnować, zainstalować system na tym 500GB ale mieć jednocześnie podłączony dysk 320GB.
szczerze, próbowałem podłączać dyski w trybie AHCI ale nie wiem jak to prawidłowo skonfigurować, żeby działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm okej,
moze to zabrzmi dziwnie dla Ciebie ale czy moglbys dokladnie wskazac mi gdzie/ jaki plik sciagnac z tej strony zeby zakutalizowac BIOS ( naprawde nie chce nic spaprac )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

jaka masz płytę główną?

PS żeby dyski działały w trybie achci to płyta główna musi go obsługiwać (ponieważ te dyski to sata więc pewnie obsługuje) wystarczy włączyć opcje AHCI w biosie, następnie przygotować sobie dyskietkę (jeśli OS Winxp instalujesz) ze sterownikami od swojej plyty głównej dla trybu ahci 32bit.

PS. Na pierwszym screenie widać też jakiś błąd z chłodzeniem procesora :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 15:37, the_bishop napisał:

hmm okej,
moze to zabrzmi dziwnie dla Ciebie ale czy moglbys dokladnie wskazac mi gdzie/ jaki plik
sciagnac z tej strony zeby zakutalizowac BIOS ( naprawde nie chce nic spaprac )

http://www.gigabyte.pl/download/mb/bios/21062/ - bezpośredni link do najnowszej stabilnej wersji BIOS-u. Klikasz, postępujesz zgodnie ze wskazówkami na ekranie i tyle.
Tylko:
a) Usuń wszystkie niebezpieczne obiekty od komputera na czas aktualizacji - zwłaszcza niebezpieczne są psy, które odłączają kable zasilające ;)
b) Nie resetuj kompa, o ile sam instalator cię o to nie poprosi. Gdyby doszło do przerwania procesu aktualizacji, próbuj jeszcze raz. Do skutku. Reset przy niepełnym BIOS-ie = nieuruchamialny komp.

Ogólnie rzecz biorąc, szanse na to, że coś się spapra, wynoszą mniej niż 1%, ale przezorny zawsze ubezpieczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 15:44, Konrad162 napisał:

jaka masz płytę główną?


napisałem w pierwszym poście :P asus p5k deluxe.

Dnia 28.01.2010 o 15:44, Konrad162 napisał:

PS żeby dyski działały w trybie achci to płyta główna musi go obsługiwać (ponieważ te
dyski to sata więc pewnie obsługuje) wystarczy włączyć opcje AHCI w biosie, następnie
przygotować sobie dyskietkę (jeśli OS Winxp instalujesz) ze sterownikami od swojej plyty
głównej dla trybu ahci 32bit.


ten tryb ahci jest u mnie dostępny, tylko po włączeniu go i tak nic nie działa, pojawia się komunikat z błędem. zresztą, nie wiem skąd mam wziąć dyskietkę ze sterownikami od płyty głównej dla tego trybu...

Dnia 28.01.2010 o 15:44, Konrad162 napisał:

PS. Na pierwszym screenie widać też jakiś błąd z chłodzeniem procesora :P


tak wiem, odkąd tylko złożyłem komputer pojawia się ten komunikat, pytałem wielokrotnie w tym wątku co z tym zrobić, nikt mi nie odpowiedział, a i sam błąd jest dość dziwny, bo imo wszystko jest prawidłowo podłączone i procek nigdy się nie przegrzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 15:58, pirz napisał:

> jaka masz płytę główną?

napisałem w pierwszym poście :P asus p5k deluxe.

> PS żeby dyski działały w trybie achci to płyta główna musi go obsługiwać (ponieważ
te
> dyski to sata więc pewnie obsługuje) wystarczy włączyć opcje AHCI w biosie, następnie

> przygotować sobie dyskietkę (jeśli OS Winxp instalujesz) ze sterownikami od swojej
plyty
> głównej dla trybu ahci 32bit.

ten tryb ahci jest u mnie dostępny, tylko po włączeniu go i tak nic nie działa, pojawia
się komunikat z błędem. zresztą, nie wiem skąd mam wziąć dyskietkę ze sterownikami od
płyty głównej dla tego trybu...

> PS. Na pierwszym screenie widać też jakiś błąd z chłodzeniem procesora :P

tak wiem, odkąd tylko złożyłem komputer pojawia się ten komunikat, pytałem wielokrotnie
w tym wątku co z tym zrobić, nikt mi nie odpowiedział, a i sam błąd jest dość dziwny,
bo imo wszystko jest prawidłowo podłączone i procek nigdy się nie przegrzał.


może "nie do tego" gniazdka na płcyie głównej podłączyłeś cooler na cpu... i czujnik twierdzi że jest 0 obrotów a więc stąd ten fail...

Czy dyski są widoczne jeśli odpalisz je jako dodatkowe dla tego ATA? (czy w windows są widoczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Mówiąc bardzo skrótowo - nie możesz zainstalować Windowsa XP na dysku SATA?
http://walendowski.com/2008/02/06/instalacja-windows-xp-na-dyskach-sata/
To dość długa metoda i będziesz potrzebować pustej płyty CD, ale taka płytka sprawi, że nie będziesz już nigdy podczas instalki mieć takich problemów. Aaa, jeśli nie wiesz, które sterowniki z płyty dołączonej do płyty głównej są potrzebne, to po prostu zintegruj wszystkie :P
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080107164038AAcDlxR - a tu masz identyczny problem, jak twój, wraz z rozwiązaniem. Mam tylko nadzieję, że posiadasz jeszcze napęd dyskietek. Jeśli nie, to pozostaje metoda nr 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 16:16, ziptofaf napisał:

/.../
Mówiąc bardzo skrótowo - nie możesz zainstalować Windowsa XP na dysku SATA?


bardzo skrótowo - tak. spróbuję tymi metodami, zobaczymy czy poskutkuje. dzięki ;]
ciekaw tylko jestem, jak udało mi się za pierwszym razem zainstalować system na moim 320GB dysku SATA...

Konrad162

Dnia 28.01.2010 o 16:16, ziptofaf napisał:

może "nie do tego" gniazdka na płcyie głównej podłączyłeś cooler na cpu... i czujnik twierdzi że jest 0
obrotów a więc stąd ten fail...


wiesz, nawet sprawdziłem przed chwilą w instrukcji, czy aby na pewno prawidłowo to zrobiłem i - tak. poza tym, posiadam przedni panel regulacji obrotów wiatraka i działa sprawnie, więc nie sądzę, aby czujnik zwariował.

Dnia 28.01.2010 o 16:16, ziptofaf napisał:

Czy dyski są widoczne jeśli odpalisz je jako dodatkowe dla tego ATA? (czy w windows są widoczne)


widoczny jest tylko ten 320GB, zresztą widoczny jest od samego początku złożenia komputera. ten nowy, 500gb widoczny jest tylko z poziomu menadżera sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie co to może być jak wczoraj na dysku C miałem 2,51GB wolnego z 19,5GB a dziś jest 1,56GB a godzinę temu było 1,58GB ? Nic nie instalowałem nic nie ściągałem :/ i co np. godzinkę mi te 0,02 GB ubywa co to jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo w cos grasz i save''y Ci tyle zzeraja miejsca, albo system "zapomina" usuwac stara zawartosc z folderow temp.
Wyszukaj je wszystkie i oproznij. Sciagnij CCleaner i tez wyczysc zbedne rzeczy. Jesli save''y z jakiejs gry zapisuja Ci sie na dysku C, to to tez sprawdz.

edit: wez jeszcze na dysku zalacz Disk Cleanup, bedziesz mial stare pliki skompresowane, co tez zaoszczedzi miejsce, a jak masz na C system, to mozesz tez wywalic zbedne rzeczy, ale z glowa. :P (jak nie wiesz co, to pomin ten krok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 17:57, kuba9876543210 napisał:

Albo w cos grasz i save''y Ci tyle zzeraja miejsca, albo system "zapomina" usuwac stara
zawartosc z folderow temp.
Wyszukaj je wszystkie i oproznij. Sciagnij CCleaner i tez wyczysc zbedne rzeczy. Jesli
save''y z jakiejs gry zapisuja Ci sie na dysku C, to to tez sprawdz.

edit: wez jeszcze na dysku zalacz Disk Cleanup, bedziesz mial stare pliki skompresowane,
co tez zaoszczedzi miejsce, a jak masz na C system, to mozesz tez wywalic zbedne rzeczy,
ale z glowa. :P (jak nie wiesz co, to pomin ten krok)


Dzięki wziąłem CCleanerem i odrazu na c 5,49 GB wolnego :d tylko ciekaw jestem czy odnowa mi nie będzie zżerał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 18:14, filip1-1 napisał:

Dzięki wziąłem CCleanerem i odrazu na c 5,49 GB wolnego :d tylko ciekaw jestem czy odnowa
mi nie będzie zżerał :)

Pewnie będzie i jest to zupełnie normalna sytuacja. Dlatego tak ważne jest dbanie o Windowsa, regularne czyszczenie, defragmentacje i takie tam. Poza tym oprócz odzyskiwania miejsca na dysku zwyczajnie zapewniasz sobie stabilność, trwałość i wydajność swojego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pewien problem.
Co jakiś czas pokazują mi się dwie tabelki przed zalogowaniem się.
W pierwszej jest taka informacja:
"System windows nie może załadować profilu przechowywanego lokalnie.
Możliwym powodem tego błędu jest brak wystarczających praw zabezpieczeń lub uszkodzony profil lokalny."

Po chwili pokazuję się druga a w niej:
"System windows nie może znaleźć profilu lokalnego i loguje użytkownika przy użyciu profilu tymczasowego.
Zmiany wprowadzone w tym profilu zostaną utracone po wylogowaniu."

Gdy tabelka znika loguje mnie i widzę pulpit z tapetą i samouczkiem "Zapoznaj się z systemem windows" tak jak bym był świeżo po formacie.
Gdy się wyloguję to wszystko wraca do normy.
Wie kto może jak rozwiązać ten już powoli wnerwiający mnie problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz pewnie masz ten dysk troche sfragmentowany (czyli typowa przypadlosc Windowsow i systemu plikow NTFS).
Mozesz sobie sciagnac Defraggler i zdefragmentowac caly dysk jesli dotychczas tego nie robiles, albo uzywales systemowego defragmentatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 16:16, ziptofaf napisał:

/.../


szczęśliwie udało mi się uruchomić instalację systemu na odpowiednim dysku bez zastosowania którejkolwiek z przytoczonych przez Ciebie metod, ale pojawił się problem wyraźnie poważniejszy. podczas instalacji, po ok 11% całości pojawia się komunikat o niemożliwości skopiowania(?) najpierw driver.cab, później drwtsn32.chm i na tym skończyłem instalację, chcąc odpalić ją jeszcze raz. próbując ponownie w ogóle nie dało rady jej zainicjować, pojawił się komunikat, aby zgrać pliki instalacyjne systemu na dysk... no i teraz nie mam pojęcia co robić. :/ może jakaś mała rada? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nie chcę cię straszyć, ale jeśli najpierw instalator w ogóle nie wykrywa dysku, a potem nie może skopiować niektórych plików, to znaczy, że dysk/płyta instalacyjna może być uszkodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się