PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2010 o 20:54, ziptofaf napisał:

/.../


zmartwiłeś mnie o tyle, że teraz wiem, iż muszę czekać aż uzbieram na windows 7.
bo wiem, że dysk nie jest trafiony, teraz system wykrywa go bez problemu i mam dodatkowe 500GB wolnego.

kuba9876543210

Dnia 28.01.2010 o 20:54, ziptofaf napisał:

/.../


generalnie nie jest tak idealna, jak była zaraz po odpakowaniu, ale z całą pewnością jest to płyta w najlepszym stanie z całej mojej kolekcji. ja mam po prostu pecha, cokolwiek nie robię z komputerem, zawsze wychodzi na opak i nigdy nie działa on w 100% sprawnie [choć nigdy nie musiałem korzystać z możliwości robienia formatu :D].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się kilka razy coś dziwnego w moim kompie - jestem ciekaw przez co to.

Otóż raz podczas odtwarzania filmu, a raz podczas słuchania muzyki dźwięk się zaciął tak, jakby komputer miał się zawiesić... Trwało to ok. 3 sekund. Czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema
Ostatnio kupiłem nowego kompa z Windowsem 7. Sterowniki i system instalował informatyk z pracy mojego ojca. Kiedy dostałem kompa już przy 1 uruchomieniu pojawił się problem. Komp zresetował się, ale potem normalnie się uruchomił. Niby nic wielkiego ale tak się dzieje przy każdym uruchamianiu komputera.
Wykminiłem że to przez sterowniki do karty telewizyjnej (WinFast TV2000XP) który jest zainstalowany w wersji dla XP. Ściągnąłem więc prawidłowy jednak nie dało się go zainstalować. Okazało się że komp przy resecie wyłącza zły sterownik i teraz nie mogę go odinstalować (przez panel) ani zrobić nic innego. Nie wiem co mam zrobić, czy usunąć go na chama (delete) czy wyjąć kartę...? Liczę na pomoc mam nadzieję że to nie jest trudne do rozwiązania. Obrazki z błędami w załącznikach.

20100128221320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Myślę, że powinieneś uruchomić komputer w trybie awaryjnym. W czasie uruchamiania komputera, natychmiast po wciśnięciu przycisku, naciskaj F5 żeby wejść do tego trybu. W trybie awaryjnym powinno udać się odinstalować wadliwe sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 23:17, kuba9876543210 napisał:

A z napedem jest wszystko w porzadku? Moze sprawdz plyte w innym napedzie/kompie.


napęd działa właściwie, płyta też zdaje się być w porządku. tj. wszystko odczytuję z niej na różnych kompach, acz nie mogę sprawdzić póki co, czy zainstaluje się z niej system na innym kompie.

p.s.
pojawił się mały problem, jak widać na screenie. restart kompa nie pomógł. pierwszy raz mi się to zdarzyło, jak to naprawić?

20100129163404

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 16:34, pirz napisał:

pojawił się mały problem, jak widać na screenie. restart kompa nie pomógł. pierwszy raz
mi się to zdarzyło, jak to naprawić?


Kliknij dwa razy w ramkę na górze i powinno wszystko wrócić do normy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 16:58, Nufiko napisał:

Kliknij dwa razy w ramkę na górze i powinno wszystko wrócić do normy :P


niestety, nie pomogło. ale jestem po n-tym restarcie i okno wróciło do normy. dzięki. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technologia ta odpowiada za wykrywanie sprzętu, aczkolwiek współczesne systemy operacyjne i tak mają do tego własne procedury. Tak więc póki bios "widzi" twój dysk twardy nie ma ona znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mam powiedzieć starszemu bratu że format kompa nie naprawi problemu z mrugającym monitorem, Artefaktami i plkiem nv4.disp

Bo mówiłem co jest prczyczyną to ten chce formatować dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nv4disp? to z sterownika karty graficznej. Co w połączeniu z artefaktami daje przegrzewanie się karty graficznej. Być może jej radiator/wentylator zwyczajnie się zakurzył. Zakładając że nie instalowałeś nowej wersji sterownika bez wcześniejszego usunięcia starej (co mogło uszkodzić nową) format raczej nic nie zmieni.

ps rozumiem że karta nie była "podkręcana"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, a mój brat chce formata strzelić aby naprafic problem zamiast np sprawdzić do ilu się grzeje, albo wymienić o ilę to pomoże, puki co spróbuje z nim pogadać ze to sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, mam 3 partycje, na jednej zainstalowany windows, a pozostale dwie sa puste jak narazie,
Czy programy/gry lepiej instalowac na tej samej partycji co windows, czy na innych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 23:06, Pablo1989 napisał:

Tak, a mój brat chce formata strzelić aby naprafic problem zamiast np sprawdzić do ilu
się grzeje, albo wymienić o ilę to pomoże, puki co spróbuje z nim pogadać ze to sterowniki.

Niech sobie http://www.cpuid.com/hwmonitor.php ściągnie. Będzie miał wszystkie temperatury i napięcia jak na tacy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 00:30, the_bishop napisał:

mam pytanie, mam 3 partycje, na jednej zainstalowany windows, a pozostale dwie sa puste
jak narazie,
Czy programy/gry lepiej instalowac na tej samej partycji co windows, czy na innych ?

Wg. mnie programy możesz instalować na tej samej partycji. Najczęściej nie zajmują one dużo miejsca, a lubią się mocno integrować z systemem (co oznacza potrzebę reinstalacji np. po formacie). Ale nie polecam wrzucać ich do Program Files, lepiej u tworzyć dla nich jakiś specjalny folder (ja mam np. programy na c) znacznie łatwiej wtedy ogarnąć co zainstalował system, a co my sami.
Do gier najlepsza partycja. Sam obecnie mam takową 80 GB z czego zajęte ... 76 GB. Najczęściej gierki działają nawet po reinstalacji systemu więc nie trzeba tracić czasu na ponowną instalację. Partycja więc mocno zalecana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam dość dziwny problem. Mianowicie mam żółty ekran na monitorze ;/ Wcześniej był normalnie biały, ale coś się musiało stać, skoro zmienił kolor. Nie wiem czy to wina monitora, czy karty graficznej. I jeszcze jedno. Od czasu do czasu jest takie jak by "pikanie" (dość rzadko, ale jest) dochodzące z budy. Chyba to nie jest karta, bo gdy ją odłączyłem to tego nie było. Proszę o pomoc. Głównie z tym kolorem. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się