PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2010 o 20:46, Danio237 napisał:

Wkleiłem to, potem jeszcze dwa inne braki wyskoczyły, a teraz komunikat, że pliki są
podmienione i teraz też zainstalować nie wiem jak. Z płytką na pewno wszystko w porządku.
Pomocy! :(


Odinstaluj gre i zainstaluj na nowo. Czasem pomaga. Save z gry sobie skopiuj i jak zainstalujesz od nowa, to sobie je wrzucisz do odpowiedniego foldera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Windows 7 może mieć negatywny wpływ na to jak działają starsze gry? Od jakiegoś czasu mam nowy komputer z i5-750, 4GB ramu 1600mhz ddr3, i Radeonem HD5770. O ile np: Burnout Paradise, GTA IV czy Saints Row 2 chodzą świetnie. O tyle starsze gry działają nienajlepiej. Np w Kane and Lynch ilość FPS potrafi spaść do 10, w Blood Money często mam mniej niż 20fps, nawet w CoD2 się zdarzyło 17fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 18:21, InjectorGadget napisał:

Troche za duzo bawienia sie, wolalbym juz calo obudowe wymienic na water cooling (ale
nie mam jescze pieniedzy). A probowal ktos zainstalowac dodatkowy wiatraczek? Moze pomoc?


Ale o so choziii ?
Z czym jest duzo roboty ?
Jaki, gdzie wentylator dolozyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 21:04, Misquamaqus napisał:

Z czym jest duzo roboty ?
Jaki, gdzie wentylator dolozyc ?


Z instalowaniem tego cacka co podales. Dodatkowy wiatraczek do obudowy dodac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki sejw z gry... Ja muszę zainstalować ten patch żeby gra w ogóle działała. Już próbowałem reinstalować ale nie pomaga bo to z patchem problemy, nie z instalacją gry. No to cóż, dwie dychy które dzisiaj wydałem na tego Scraplanda przepieprzone. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 21:02, Tomek1120 napisał:

Czy Windows 7 może mieć negatywny wpływ na to jak działają starsze gry? Od jakiegoś czasu
mam nowy komputer z i5-750, 4GB ramu 1600mhz ddr3, i Radeonem HD5770. O ile np: Burnout
Paradise, GTA IV czy Saints Row 2 chodzą świetnie. O tyle starsze gry działają nienajlepiej.
Np w Kane and Lynch ilość FPS potrafi spaść do 10, w Blood Money często mam mniej niż
20fps, nawet w CoD2 się zdarzyło 17fps.


Tak, to chyba najprawdopodobniej przez system. Pozostało Ci tylko kupować prawie same nowości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę śmiało usunąć ten oto folder? Czy to jakieś ważne jest? Bo przydużawo zajętego miejsca mam na partycji, a oto jest źródło tego problemu O_o

20100203230416

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może od razu usuń folder "Windows", bo też sporo miejsca zajmuje? ;) A tak na serio: nie kasuj tego folderu, bo zapisują się tam ustawienia większości programów, często też gier. Jeśli już, to możesz "wyczyścić" podfolder Appdata/Local/Temp, inaczej folder z plikami tymczasowymi. Potrafią sporo miejsca zajmować, a do niczego nie są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 21:07, InjectorGadget napisał:

> Z czym jest duzo roboty ?
> Jaki, gdzie wentylator dolozyc ?

Z instalowaniem tego cacka co podales. Dodatkowy wiatraczek do obudowy dodac.


Dodatkowy wentylatorek ale gdzie ? jako nawiew swierzego powietrza do srodka czy dodatkowy wylot ?
Kazdy szanujacy sie user komputera powinien miec w swojej obudowie odpowiednio skonfigurowany obieg powietrza tzn. nalezy miec co najmniej jeden cooler wciagajacy i jeden wyciagajacy powietrze z budy.
Teraz zamiast coolera wyciagajacego np. 120 mm dajesz chlodniczke z tego chlodzenia h50 i na nia dajesz coolerek wyciagajacy lub dwa coolerki w zaleznosci od ilosci odprowadzanego ciepla z bloku cpu.
W ten sposob pozbywasz sie wentylatorka z powietrznego chlodzenia, ktore zawsze jest, przez co robi sie polpasywne chlodzenie cpu. Same plusy.
Cena tego malenstwa tez jest do przyjecia, bo jest nizsza od chlodzen powietrzem wysokiej klasy o 100/150 zlotych przy podobnej wydajnosci.

Ciekawy jestem jak to w praktyce wyglada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 10:50, Vattic napisał:

No nie zaprzeczam, może też zasilacz - objawy miałeś te same? to dziwne, że zasilacz
w czasie ostrego grania nie wariuje (obym nie wykrakał).


Objawy były takie, że początkowo komputer zaczął się losowo wieszać by pewnego razu już nie wstać (tylko kręciły się wszystkie wentylatory na max i tyla) okazało się że płyta jest padnięta, więc szybki zakup nowej pochodziło dobrze ok miesiąc a potem znowu zaczęły się problemy ze startem komputera (zupełnie jakby jakieś elementy musiały się nagrzać, aby zaczął działać normalnie bo problemy trwały ok 2-5min a potem wszystko śmigało fajnie), po wymianie serwisowej zasilacza objawy były takie jak przed wymianą a jak w końcu dostałem z gwarancji płytę główną to wszystko działa poprawnie. Zasilacz Cheiftec CFT-650-14C.

[edit] nei do końca ufaj odczytom napięć z OCCT - u mnie na 12V podawał, że mam niby 13,34V a po zmierzeniu miernikiem było 12,01V więc w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 08:25, Konrad162 napisał:

ile ten cały Corsair Hydro Series H50 Cooling może kosztować w polsce?


Jak pisal Phobos okolo 250 zlotych + przesylka jak trzeba.
Chlodzonko malina :))
Widzialem wczoraj filmik jak facio zaklada i uruchamia tego h50 i jest bardzo obiecujace. Testy na I7 4.0 ghz robia wrazenie. Temperaturki nie przekraczaly 75 st C przy katowaniu procesora testem occt linpack przez parenascie godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! W ostatnim czasie kupiłem sobie nowy dysk 500gb SATA II i mam stary dysk 160gb ATA obecnie oba są podłączone do kompa. I zastanawiam się czy starszy dysk nie spowalnia mojego PC. I tu rodzi się moje pytanie czy lepiej odłączyć ten starszy dysk ATA czy zostawić żeby pracował w parze z nowym dyskiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 14:11, Bezimienny_1995 napisał:

Witam! W ostatnim czasie kupiłem sobie nowy dysk 500gb SATA II i mam stary dysk 160gb
ATA obecnie oba są podłączone do kompa. I zastanawiam się czy starszy dysk nie spowalnia
mojego PC. I tu rodzi się moje pytanie czy lepiej odłączyć ten starszy dysk ATA czy zostawić
żeby pracował w parze z nowym dyskiem ?


Stary dysk odlacz.
Najlepiej zrob z niego dysk awaryjny tzn. sformatuj go i zainstaluj system. Wgraj sterowniki do obecnej platformy oraz pare testow, gier itd.
Tak przygotowany dysk schowaj do szuflady na czarna godzine.
Ja tak mam od paru lat i powiem, ze dwa razy uratowal mi tylek :))

Dysk podpiety na ata nie spowolni pracy komputera, jesli z niego nie korzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 16:39, Misquamaqus napisał:

> Witam! W ostatnim czasie kupiłem sobie nowy dysk 500gb SATA II i mam stary dysk
160gb
> ATA obecnie oba są podłączone do kompa. I zastanawiam się czy starszy dysk nie spowalnia

> mojego PC. I tu rodzi się moje pytanie czy lepiej odłączyć ten starszy dysk ATA
czy zostawić
> żeby pracował w parze z nowym dyskiem ?

Stary dysk odlacz.
Najlepiej zrob z niego dysk awaryjny tzn. sformatuj go i zainstaluj system. Wgraj sterowniki
do obecnej platformy oraz pare testow, gier itd.
Tak przygotowany dysk schowaj do szuflady na czarna godzine.
Ja tak mam od paru lat i powiem, ze dwa razy uratowal mi tylek :))

Dysk podpiety na ata nie spowolni pracy komputera, jesli z niego nie korzystasz.

A jeżeli zrobię z niego taki magazyn na filmy i muzykę, a programy, Windowsa i gry będę miał na nowym to stary dysk nie będzie ich spowalniał (tzn tych gier itp) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z komputerem - gdy go uruchamiam jednostka centralna zaczyna się uruchamiać, ale monitor, myszka i wszystko inne nadal nie działają... Tak jakby PC nie wysyłał im żadnych danych. Nie mam zielonego pojęcia co może być tego przyczyną. Dodam że podobna rzecz już raz miała miejsce - znajomy powiedział że to nic ze sprzętem tylko coś z Biosem było. Można to jakoś samemu naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 19:19, radosiewka napisał:

Mam dziwny problem z komputerem - gdy go uruchamiam jednostka centralna zaczyna się uruchamiać,
ale monitor, myszka i wszystko inne nadal nie działają... Tak jakby PC nie wysyłał im
żadnych danych. Nie mam zielonego pojęcia co może być tego przyczyną. Dodam że podobna
rzecz już raz miała miejsce - znajomy powiedział że to nic ze sprzętem tylko coś z Biosem
było. Można to jakoś samemu naprawić?


Podaj konfiguracje komputera. Zresetuj bios zworka cmos.
Jak nie pomoze, to wyciagnij baterie i zmierz jej napiecie voltomierzem lub podmien na nowa.
Zmierz napiecia zasilacza na liniach 12, 5 i 3.3 volta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 18:28, Bezimienny_1995 napisał:

A jeżeli zrobię z niego taki magazyn na filmy i muzykę, a programy, Windowsa i gry będę
miał na nowym to stary dysk nie będzie ich spowalniał (tzn tych gier itp) ?


Mozesz sobie zrobic magazyn z dysku ata i na nim trzymac filmy, muze, gry itd. Jednak gry instaluj juz na nowym dysku sata. Filmy i muze mozna odtwarzac z dysku ata.
No i zrob jak pisal S1G, tzn. nie przydzielaj swapa na ten dysk lub jak jest przydzielony, to sie go pozbadz wylanczajac go w zaawansowanych ustawieniach komputera.
Swap ma byc tylko na partycji systemowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się