PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2010 o 20:06, Misquamaqus napisał:

Swap ma byc tylko na partycji systemowej.

Co ją szybko zfragmentuje a co za tym idzie spowolni kompa. Najlepiej było by stworzyć dla niego osobną partycję na sat-owskim, ew dać dać na najrzadziej używaną. Temp-y też by się przydało tak przerzucić. Co innego gdyby ntfs dorobił się w końcu automatycznej defragmentacji przy okazji zapisu na dysk (w Linuksowych systemach plików jest od lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 06:57, S1G napisał:

> Swap ma byc tylko na partycji systemowej.
Co ją szybko zfragmentuje a co za tym idzie spowolni kompa. Najlepiej było by stworzyć
dla niego osobną partycję na sat-owskim, ew dać dać na najrzadziej używaną. Temp-y też
by się przydało tak przerzucić. Co innego gdyby ntfs dorobił się w końcu automatycznej


Fragmentuje sie jesli plik bedzie ruchomy. Wystarczy go ustalic jako staly rozmiar i bedzie o wiele lepiej.
Utworzenie malenkiej 2 - 3 gb partycji tylko dla swapa tez jest fajnym rozwiazaniem i powiem, ze sam tak robilem majac xp. Teraz przy 4 gb na win 7 64, wylaczylem plik wymiany i jak na razie nie musialem go tworzyc.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem...
Kiedy komputer jest włączony przez jakiś czas, ale nic nie robię to ekran robi się czarny (tak, jakby włączył się jakiś wygaszacz). Dodam, że monitor się nie wyłącza, bo jest włączony cały czas :P Po prostu ekran robi się czarny. Kiedy poruszę myszką, to po chwili pokazuje się tapeta, ale bez żadnych ikon, paska start... nic. No i konieczny jest restart.
Co można z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem z nowszymi grami .
Gram sobie długi czas i potem gra łapie takie przymulenie że szok i się utrzymuje .
Np. A demie Aliens vs. Predator to wystarczy, że przycisnę ESC i wejdzie mi do menu, potem wracam do gry i jest spox już, ale nieraz to nie pomaga więc minimalizuje grę i potem powracam do niej i wszystko dobrze jest.
W GTA IV to samo.
Czym to może być spowodowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 14:51, Crew_900 napisał:

Mam taki dziwny problem z nowszymi grami .
Gram sobie długi czas i potem gra łapie takie przymulenie że szok i się utrzymuje .
Np. A demie Aliens vs. Predator to wystarczy, że przycisnę ESC i wejdzie mi do menu,
potem wracam do gry i jest spox już, ale nieraz to nie pomaga więc minimalizuje grę i
potem powracam do niej i wszystko dobrze jest.
W GTA IV to samo.
Czym to może być spowodowane ?


Demko jest przez steam. Moze wlasnie cos ze steamem jest nie tak ?
Chyba, ze mas demko z innego zrodla ?
Daj linka, bo chcialbym zagrac.
Przez steam nie da sie ciupac. Wycofalem sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 17:07, barth89 napisał:

Kilka postów wyżej - może ktoś pomóc?


Bede strzelal....
wylacz hibernacje i ustaw profil zasilania na zrownowazony. Wylacz wygaszacz ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 18:31, Misquamaqus napisał:

> Kilka postów wyżej - może ktoś pomóc?

Bede strzelal....
wylacz hibernacje i ustaw profil zasilania na zrownowazony. Wylacz wygaszacz ekranu.


A hibernację gdzie mogę wyłączyć? Profil zrównoważony jest i był, wygaszacz też wyłączony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2010 o 12:00, barth89 napisał:

A hibernację gdzie mogę wyłączyć? Profil zrównoważony jest i był, wygaszacz też wyłączony
:)


Wpisz w wyszukiwarke systemowa "hibernacja".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 14:48, Misquamaqus napisał:


> A hibernację gdzie mogę wyłączyć? Profil zrównoważony jest i był, wygaszacz też
wyłączony
> :)

Wpisz w wyszukiwarke systemowa "hibernacja".


A hibernacja to tryb uśpienia? Bo tylko to mam ;) Ale podejrzewam, że tak. Słyszałem, że to może być explorer.exe. Racja to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2010 o 16:45, barth89 napisał:

A hibernacja to tryb uśpienia? Bo tylko to mam ;) Ale podejrzewam, że tak. Słyszałem,
że to może być explorer.exe. Racja to?


Ja tez mam tryb uspienia zamiast hibernacji. Chyba o to chodzilo.
Co do explorera, to nie mamk zielonego pojecia.

Nie wiem z kad u wiekszosci userow takie problemy sie zdarzaja.
Ja bym dostal zawalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 14:26, Nufiko napisał:

> Zrobiłem jak radziłeś,
> niewiele pomogło przy starcie miał ładne 19-28 stopni po kilku minutach już od 30-40,

> a na poprzedniej płycie to przy ogladaniu neta i gg jak miał 30 to był cud.

Może poprzednia miała jakąś opcję w biosie, która kiedy procesor nie był obciążony to
obniżała napięcie i taktowanie rdzenia co sprawiało, że procek żarł mniej energii i się
mniej grzał.



Witam.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, prawidłową odpowiedzią była zła pasta, w sklepie doradzili mi srebrna, ale okazała się być bardzo zła dla mojego AMD:( po wycieczce do serwisu i dniach czekania co i jak diagnoza postawiona na złą pastę; ulgę przyniosła pasta silikonowa:)) A tych doradców ze sklepu osiedlowego to aby pogrzało!
Teraz po 30 min w Dragon age temp miała 44st max:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:
Buforowanie filmików na YouTube i podobnych stronach zatrzymuje się. Gdy filmik dojdzie do tego miejsca zaczyna się "wczytywać" w nieskończoność. Na tym nie koniec, gdy próbuję ściągnąć jakiś plik przez Firefoxa występuje podobny efekt, ściąganie po prostu się zamraża, bez żadnego przerwania połączenia czy komunikatu o błędzie. Tak jakby nadal się ściągało tyle że wszystko stoi w miejscu. Od razu mówię że w Operze jest to samo.
Mam antywirusa AVG Free i nic on nie wykrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee nie wiem o co chodzi - mam problemo z myszką.
od kilku godzin występuje takie coś, że:
- na pulpicie, klikając LPM otwierają się okienka jak przy kliknięciu PPM
- w Firefoxie kliknięcia w ogóle nie działają, trzeba minimalizować okno - i klika się normalnie, a po chwili znowu trzeba minimalizować. PPM nie działa w ogóle.
- czasami nie ma żadnej reakcji

przeskanowałem kompa antywirem, sprawdziłem ustawienia klawiszy myszki w panelu sterowania. po restarcie systemu wszystko było okej, po wyłączeniu znów pojawił się ten problem.

ma ktoś może jakiś koncept?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> eee nie wiem o co chodzi - mam problemo z myszką.
> od kilku godzin występuje takie coś, że:
> - na pulpicie, klikając LPM otwierają się okienka jak przy kliknięciu PPM
> - w Firefoxie kliknięcia w ogóle nie działają, trzeba minimalizować okno - i klika się
> normalnie, a po chwili znowu trzeba minimalizować. PPM nie działa w ogóle.
> - czasami nie ma żadnej reakcji
>
> przeskanowałem kompa antywirem, sprawdziłem ustawienia klawiszy myszki w panelu sterowania.
> po restarcie systemu wszystko było okej, po wyłączeniu znów pojawił się ten problem.
>
>
> ma ktoś może jakiś koncept?

Może to jakieś zwarcie w myszce - skombinuj inną i zobacz czy będzie normalnie działać

------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------

Czy w molex-ie jest prąd stały czy zmienny?

Chcę oświetlić obudowę listwą LED, która jest na 12V DC (prąd stały). Myślę żeby ją podłączyć pod molexa (o ile się nie mylę żółty kabel to własnie 12V). Tylko nie wiem czy w molexie jest AC czy DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 17:19, Misquamaqus napisał:


> A hibernacja to tryb uśpienia? Bo tylko to mam ;) Ale podejrzewam, że tak. Słyszałem,

> że to może być explorer.exe. Racja to?

Ja tez mam tryb uspienia zamiast hibernacji. Chyba o to chodzilo.
Co do explorera, to nie mamk zielonego pojecia.

Nie wiem z kad u wiekszosci userow takie problemy sie zdarzaja.
Ja bym dostal zawalu :)


Ale to jest coś tak bardzo poważnego? Dziś robiłem test :P Czekałem aż ekran się wyłączy itd i o dziwo wszystko było ok. Ale będę to śledził :)

Co do rozwiązania to podobno muszę włączyć menadżera zadań i dodać do zadań "explorer.exe" i już ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się