PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2010 o 16:45, barth89 napisał:

>
> > A hibernację gdzie mogę wyłączyć? Profil zrównoważony jest i był, wygaszacz
też
> wyłączony
> > :)
>
> Wpisz w wyszukiwarke systemowa "hibernacja".

A hibernacja to tryb uśpienia? Bo tylko to mam ;) Ale podejrzewam, że tak. Słyszałem,
że to może być explorer.exe. Racja to?

Mi się wydaje że to może być bluescreen - miałem kiedyś tak ustawione, że nie pokazywało mi Bs, tylko od razu wyłączało kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie wysyła do komputera prądu zmiennego, bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. Co więcej prąd zmienny jest stosowany tylko dlatego, że ma mniejsze straty przy przesyle. Jak byś zajrzał do urządzenia bardziej skomplikowanego niż lampka z pewnością znajdziesz tam prostownik między gniazdkiem zasilania a resztą komponentów (ew "po drodze" może być wbudowany transformator obniżający napięcie do potrzebnego poziomu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 22:02, loli80 napisał:

> >
> > > A hibernację gdzie mogę wyłączyć? Profil zrównoważony jest i był, wygaszacz

> też
> > wyłączony
> > > :)
> >
> > Wpisz w wyszukiwarke systemowa "hibernacja".
>
> A hibernacja to tryb uśpienia? Bo tylko to mam ;) Ale podejrzewam, że tak. Słyszałem,

> że to może być explorer.exe. Racja to?
Mi się wydaje że to może być bluescreen - miałem kiedyś tak ustawione, że nie pokazywało
mi Bs, tylko od razu wyłączało kompa.


Ale komputer się nie wyłącza :) To raczej nie jest nic poważnego :) O ile w ogóle nadal cokolwiek jeszcze się dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem z systemem, a ten wiąże się z komputerem (Notebook). Mianowicie w serwisie od razu instalowany był windows vista, jednak mnie on nie opowiada i postanowiłem przesiąść się na poczciwego XP''ka. Problem polega na tym ze przy instalacji nie zostają wykryte żadne dyski twarde. Domyślam się ze chodzi o sterowniki do kontrolera SATA. Problem polega na ich znalezieniu (jeśli rzeczywiście problem polega na tych kontrolerach). Szukałem na stronie AMD, ktory jest producentem chipsetu, jednak tam nic nie znalazlem ciekawego(chyba ze juz całkowicie jestem ślepy:)). Miał ktoś moze podobny problem, albo wie jak obejść tego error''ka?
-----------
Notebook Toshiba Satellite A300D-N16. Procesor AMD TurionX2 2.01GHz. Mainboard Chipset: AMD 780G. 3GB DDR2. Radeon HD 3650.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 10:01, eNcore napisał:

Witam wszystkich. Mam problem z systemem, a ten wiąże się z komputerem (Notebook). Mianowicie
w serwisie od razu instalowany był windows vista, jednak mnie on nie opowiada i postanowiłem
przesiąść się na poczciwego XP''ka. Problem polega na tym ze przy instalacji nie zostają
wykryte żadne dyski twarde. Domyślam się ze chodzi o sterowniki do kontrolera SATA. Problem
polega na ich znalezieniu (jeśli rzeczywiście problem polega na tych kontrolerach). Szukałem
na stronie AMD, ktory jest producentem chipsetu, jednak tam nic nie znalazlem ciekawego(chyba
ze juz całkowicie jestem ślepy:)). Miał ktoś moze podobny problem, albo wie jak obejść
tego error''ka?
-----------
Notebook Toshiba Satellite A300D-N16. Procesor AMD TurionX2 2.01GHz. Mainboard Chipset:
AMD 780G. 3GB DDR2. Radeon HD 3650.


Zobacz na stronie producenta laptopa: http://www.toshiba-europe.com
lub spróbuj tego: http://pobierz.pl/sterowniki/windows/notebook/toshiba/satellite-a300d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem wątku o mikrofonach, więc napiszę tutaj. Mam słuchawki z mikrofonem i niestety mikrofon nie działa(kiedy podłączam gitarę do kompa rejestrator wykrywa dźwięk, więc wina ustawień odpada). Z początku myślałem, że trzeba będzie je wymienić, ale raz na jakiś czas mikrofon coś złapie a potem cisza.Pytam więc czy kupować nowe słuchawki bo nie chcę wyrzucać kasy w błoto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 19:46, Sithis napisał:

Nie znalazłem wątku o mikrofonach, więc napiszę tutaj. Mam słuchawki z mikrofonem i niestety
mikrofon nie działa(kiedy podłączam gitarę do kompa rejestrator wykrywa dźwięk, więc
wina ustawień odpada). Z początku myślałem, że trzeba będzie je wymienić, ale raz na
jakiś czas mikrofon coś złapie a potem cisza.Pytam więc czy kupować nowe słuchawki bo
nie chcę wyrzucać kasy w błoto???


Może jakieś szczegóły? jakie to słuchawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie przed chwilą włożyłem do kompa innego cd-rooma. Niestety po jego uruchomieniu okazało się, że pokazało się tylko logo płyty glownej i moga tylko kursor. Baterie i cd-room juz wyciągałem, a do biosu nia da sie wejść. Jak moge rozwiązac ten problem? Czy została mi juz tylko wizyta w serwisie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 11:53, wychoniu napisał:

Wlaśnie przed chwilą włożyłem do kompa innego cd-rooma. Niestety po jego uruchomieniu
okazało się, że pokazało się tylko logo płyty glownej i moga tylko kursor. Baterie i
cd-room juz wyciągałem, a do biosu nia da sie wejść. Jak moge rozwiązac ten problem?
Czy została mi juz tylko wizyta w serwisie?


Wyciagnij plyte z komputera i umiesc ja na stloe pokrytym czyms miekkim (recznik. gabka itd).
Zamontuj tylko procesor z chlodzeniem, klawiature, zasilacz i glosniczek systemowy. Uruchom tak zmontowany zestaw i napisz co sie dzieje. glosniczek systemowy powinien zglosic brak pamieci ram.
Przed uruchomieniem tego pajaka, zresetuj bios zworka cmos lub wyciagnij baterie na pare minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak. Głośniczek zasygnalizował brak ram. Po zresetowaniu zworką pojawia sie napis "CMOS / GPNV Checksum Bad". Mogę wcisnąć F2 aby załadowac domyslne ustawinia, lecz koputer nie reaguje gdy wciskam ten klawisz. Co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 14:00, wychoniu napisał:

Zrobiłem tak. Głośniczek zasygnalizował brak ram. Po zresetowaniu zworką pojawia sie
napis "CMOS / GPNV Checksum Bad". Mogę wcisnąć F2 aby załadowac domyslne ustawinia, lecz
koputer nie reaguje gdy wciskam ten klawisz. Co robic?


Napisz mi na gg
8964095
Bedzie szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 14:00, wychoniu napisał:

Zrobiłem tak. Głośniczek zasygnalizował brak ram. Po zresetowaniu zworką pojawia sie
napis "CMOS / GPNV Checksum Bad". Mogę wcisnąć F2 aby załadowac domyslne ustawinia, lecz
koputer nie reaguje gdy wciskam ten klawisz. Co robic?


Masz pewnie klawiature na USB podłącz taką pod PS2 i wtedy spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie pada do PC. Jak zrobić, aby był wykrywany w takich grach jak GRID i IL-2 Sturmovik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wcześniejszy problem sam sie rozwiązał. Tylko teraz komputer nie widzi dysku SATA. Mam w nim dwa dyski ATA i SATA. Na ATA mam zainstalowany windows a na SATA inne gry i programy. Mam płytę główną MSI K8T NEO-FSR. Jak skonfigurawac bios. aby ten dysk widział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z mikrofonem. Gadając z kumplem przez xf mówiąc słyszę też sam siebie. Już kiedyś jakoś poradziłem sobie z tym problemem, a teraz nie pamiętam, jak to było. :)

EDIT: Słyszę wszystko co się dzieje u kumpla. To znaczy jego, jego dźwięki systemowe i z gry. Słysze wszystko u siebie co tylko on na słuchawkach powinien słyszeć. Z opóźnieniem ~1sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 21:45, soshman napisał:

Mam problem z mikrofonem. Gadając z kumplem przez xf mówiąc słyszę też sam siebie. Już
kiedyś jakoś poradziłem sobie z tym problemem, a teraz nie pamiętam, jak to było. :)

EDIT: Słyszę wszystko co się dzieje u kumpla. To znaczy jego, jego dźwięki systemowe
i z gry. Słysze wszystko u siebie co tylko on na słuchawkach powinien słyszeć. Z opóźnieniem
~1sek.

Niech kumpel ustawi, aby mikser dźwięku pobierał dane tylko z mikrofonu (ptaszek przy opcji mikrofon w regulacji głośności nagrywania), a nie z wszystkich źródeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 20:18, wychoniu napisał:

Mój wcześniejszy problem sam sie rozwiązał. Tylko teraz komputer nie widzi dysku SATA.
Mam w nim dwa dyski ATA i SATA. Na ATA mam zainstalowany windows a na SATA inne gry i
programy. Mam płytę główną MSI K8T NEO-FSR. Jak skonfigurawac bios. aby ten dysk widział?


To nie bios skonfigurowac tylko wejsc do zarzadzania dyskami i utworzyc z dysku sata dysk logiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam w mieszkaniu router wi-fi na 4 osoby. Zależy mi na jak najszybszym internecie a mam komputer stacjonarny. I tu mam pytanie. Co lepiej kupic, transmiter wi-fi czy kabel ? Z kablem jest troche problem bo by musiał leciec z innego pokoju do mojego przez przedpokoj i musiałby miec chyba z 13 metrów więc to byłby mały problem. Dlatego chciałbym transmiter tylko teraz mam pytania:
Jaki kupic ?
Czy przez transmiter mogą byc problemy ?
Czy duża jest różnica przesyłu danych między transmiterem a kablem ?
Co mi doradzicie ?
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się