PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam.

Mam pytanie, otóż mój monitor, ma ostatnio silne tendencję na wyświetlaniu obrazu w różnych odcieniach żółtego (choć ja nazwałbym to słomianym kolorem). Monitor po uruchomieniu normalnie wyświetla obraz i wszytko jest ok, dopiero po jakimś czasie zmienia barwę na ,,słomiany", później wraca do normalności i znowu robi to samo. Miotając kolorami. Mój monitor jest stary, kupiłem go 9 lat temu, jest to jeszcze CRT. Kupowany na giełdzie, więc może mieć więcej. Czy ta zmiana kolorów to znak że mój komputer zaczyna już wysiadać i niedługo padnie ? Czy niedługo będę musiał wymienić go na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Komputera bym nie winił, prędzej monitor. 10-letni sprzęt...cóż, sam mam CRT w podobnym wieku, ale też powoli zaczyna szwankować.
Na początek jednak proponuję jednak sprawdzić kabel od monitora, najlepiej zastąpić go innym, jeśli jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2010 o 17:04, ziptofaf napisał:

Na początek jednak proponuję jednak sprawdzić kabel od monitora, najlepiej zastąpić go
innym, jeśli jest taka możliwość.


Kabel jest podłączony na stałe do monitora, VGA D-SUB wychodzi z monitora i jest podłączony przejściówką do karty graficznej. Chyba poczekam aż monitor padnie i zmienię na nowy. Dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 22:40, Misquamaqus napisał:

System pozostaje i dysk do sprawdzenia.
Najlepiej skombinuj jakis czysty dysk i postaw na nim system.
Zainstaluj na nim gre i pykaj ile sie da az wystapi blad (jezeli wystapi).


Dysk spróbuje pożyczyć od siostry, ale to pewnie dopiero po weekendzie... Sądzisz, że dysk może robić takie problemy? Pytam, bo w sumie nigdy nie miałem problemów z dostępem do danych, zamuleń przy kopiowaniu, itd. Z drugiej strony to nic nie kosztuje i wyeliminowanie kolejnego potencjalnego winowajcy jest mile widziane.

Dnia 27.10.2010 o 22:40, Misquamaqus napisał:

Pisales, ze problemy zaczely sie od czasu podlaczenia modemu.
W takim razie odlacz modem od komputera i graj bez sieci.
Mozesz ewentualnie podlaczyc modem do komputera poprzez usb jak jest taka mozliwosc.


Net mam z routera po kablu, ale już próbowałem grać z odłączonym - bez skutku.

Dnia 27.10.2010 o 22:40, Misquamaqus napisał:

I co z sterownikiem dzwieku ?
Karta zintegrowana czy zewnetrzna ?
Jak integra, to tylko zmiana sterownika na inny (starszy/nowszy), a jak zewnetrznaq,
to przeloz ja do innego slotu pci/pci-e.
Moze przerwania sie kloca z inna karta np. telewizyjna itp.


Ze sterownikiem dzwięku jest dziwna sprawa bo producent kiepsko go aktualizuje. Najnowszy jaki znalazłem ma coś ok dwóch lat:/ Przeinstalowanie nic nie daje.
Kartę mam zewnętrzną - Asus do niektórych modeli dodaje karty Supreme FX - taką właśnie mam (starszą, bez wsparcia Creative''a).
Próbowałem też wyłączyć ją w BIOSie i ogólnie usunąć z systemu - też nie pomogło, dalej się wieszał.
Ale i innym slotem nie próbowałem - słuszna uwaga - może slot, w którym jest wpięta się zrypał?
A co sądzisz o przegrzewaniu się któregoś z podzespołów? Wiem, sprawdze najpierw dysk i przepnę kartę do innego slotu. Tak pytam z ciekawości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cpu jak i gpu nie przegrzewaja sie patrzac na test occt.
Zmien dzwiekowke w slotach.
Sprawdz czy jest poprawa.
Zmien dysk na inny razem z tasma sygnalowa i postaw system oraz zainstaluj gre i pykaj az sie komputer zawiesi/wylaczy czy zrestartuje.
Nastepnie zrob test pamieci ram memtestem.
Wyciagaj kosci pamieci i probuj pojedynczo w roznych slotach.
Sprawdz czy na plycie glownej nie masz jakis napuchnietych kondensatorkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2010 o 18:29, Crew_900 napisał:

Na jednym z laptopów mam XP gdzie w nim mogę ustawić opcje udostępniania ? Żebym z mojego
PC mógł przeglądać w nim pliki itp ...

Prawy klawisz na folderze i wybierz "udostępnianie i zabezpieczenia". Jeżeli tego nie ma, to w opcjach folderów wyłącz "użyj prostego udostępniania plików".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 21:47, Sericulum napisał:

Wcześniej ze starą myszką nie miałem takiego problemu. Trochę jest to uciążliwe, bo w
niektórych grach mocno przeszkadza. Z góry dzięki za pomoc.

Jeżeli inna mysz na tym samym gniazdku zachowuje się poprawnie, to mysz do reklamacji. Jeżeli tak samo, to problem leży gdzieś w kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2010 o 17:00, Pawciu45 napisał:

Monitor po uruchomieniu normalnie wyświetla obraz i wszytko jest ok, dopiero po jakimś czasie zmienia barwę na
,,słomiany", później wraca do normalności i znowu robi to samo. Miotając kolorami.

Prawdopodobnie początek agonii przetwornicy. Wkrótce czeka Cię naprawa lub wymiana na inny monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2010 o 20:00, Misquamaqus napisał:

Zmien dzwiekowke w slotach.

Kurcze ze zmianą karty w slotach będzie problem... Na płycie mam dwa sloty PCI-E 16x i 2 wolne PCI-E 1x (jeden zasłania grafika). Jeden z PCI-E jest czarny przeznaczony w zamyśle producenta na załączoną kartę muzyczną. Próbowałem przełożyć karte i do PCI-E 16x i do PCI-E 1x ale z takim samym efektem. Mianowicie, po włączeniu kompa wyświtlił się komunikat sterownika że dokonano zmian w sprzęcie i trzeba przeinstalować sterownik a przy próbie przeinstalowania pojawia się komunikat, że ten sterownik nie obsługuje zainstalowanego osprzętu:/

Dnia 28.10.2010 o 20:00, Misquamaqus napisał:

Sprawdz czy na plycie glownej nie masz jakis napuchnietych kondensatorkow.

Kondensatory są o porządku. Reszta prób dopiero po dłuugim weekendzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2010 o 22:29, Goris napisał:

> Zmien dzwiekowke w slotach.
Kurcze ze zmianą karty w slotach będzie problem... Na płycie mam dwa sloty PCI-E 16x
i 2 wolne PCI-E 1x (jeden zasłania grafika). Jeden z PCI-E jest czarny przeznaczony w
zamyśle producenta na załączoną kartę muzyczną. Próbowałem przełożyć karte i do PCI-E
16x i do PCI-E 1x ale z takim samym efektem. Mianowicie, po włączeniu kompa wyświtlił
się komunikat sterownika że dokonano zmian w sprzęcie i trzeba przeinstalować sterownik
a przy próbie przeinstalowania pojawia się komunikat, że ten sterownik nie obsługuje
zainstalowanego osprzętu:/


A wyciagales karte dzwiekowa i grales na zintegrowanej ?
Jezeli karta dzwiekowa zewnetrzna ma problemy z kompatybilnoscia z plyta glowna, to nigdy problemu nie rozwiazesz.
Wyciagnij ja i testuj grajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może dlaczego udostępniając sieć zużycie procesora osiąga wartość szczytową? Gdy ktoś korzysta z sieci na innym kompie to mój PC się dosłownie "dusi". Ani surfować się nie da, ani słuchać muzyki w Foobarze (rwie jak cholera) a już grać to w ogóle, nawet najprostsze gierki odpadają.

Mój PC to: AMD Athlon 64 X2 4200+, 2 GB RAM i Windows XP Home SP3. Internet to Neostrada 2 Mb, sieć przewodowa (komputery podłączone do routera). Używam firewalla Agnitum Outpost, zapora windowsowa wyłączona. Nie wiem co jeszcze podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 00:20, Misquamaqus napisał:

A wyciagales karte dzwiekowa i grales na zintegrowanej ?
Jezeli karta dzwiekowa zewnetrzna ma problemy z kompatybilnoscia z plyta glowna, to nigdy
problemu nie rozwiazesz.
Wyciagnij ja i testuj grajac.


Nie mam zintegrowanej karty muzycznej, bo ASUS do mojej płyty dodaje kartę zewnętrzną (co też raczej eliminuje problem kompatybilności) i wygląda na to że działa ona tylko w czarnym slocie PCI-E 1x. Wiem że to bez sensu, ale jak pisałem, próba przełożenia jej do innego slotu wymagała przeinstalowania sterownika, a to znów do błędu. W czarnym slocie działa i jest ok. Wydaje mi się też że to nie karta, bo grałem całkiem bez niej (odinstalowana z systemu i wyłączona w BIOSie) i też się wieszało:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zrob tetsty pamieci ram jak to pisalem wczesniej i pokombinuj z dyskiem i przewodem sygnalowym.
Jak to wykonasz i dalej beda problemy, to podsumujemy co juz zostalo wykonane i pojedziemy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się gdy z aktualizowałem sterowniki do kart Ati Radeon 9600. Sterowniki pobrałem z głównej strony AMD. Przed instalacją usunąłem stare sterowniki. Po instalacji restartuje komputer, gdy jest już włączony i próbuje włączyć Cataclyst(TM) Control Center to nic się nie dzieje. Coś tam próbuje się włączać, ale po chwili spokój i cisza.
Przez to gry ledwo mi chodzą, wcześniej na tych starszych sterownikach wszystko było w porządku.
Ma ktoś jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 14:50, Sericulum napisał:

Problem pojawił się gdy z aktualizowałem sterowniki do kart Ati Radeon 9600. Sterowniki
pobrałem z głównej strony AMD. Przed instalacją usunąłem stare sterowniki. Po instalacji
restartuje komputer, gdy jest już włączony i próbuje włączyć Cataclyst(TM) Control Center
to nic się nie dzieje. Coś tam próbuje się włączać, ale po chwili spokój i cisza.
Przez to gry ledwo mi chodzą, wcześniej na tych starszych sterownikach wszystko było
w porządku.
Ma ktoś jakieś propozycje?

Z tego co mi wiadomo ATI(AMD) nie wspiera tych kart już(co nie znaczy że nie będzie ci jej komp obsługiwał), wie możesz ściągnąć te które zostały jako wydane jako ostatnie. Co do CCC to na 99,9% nie masz Net.Framework. Ściągnij i powinno śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 00:03, Marekvader napisał:

Z tego co mi wiadomo ATI(AMD) nie wspiera tych kart już(co nie znaczy że nie będzie ci
jej komp obsługiwał), wie możesz ściągnąć te które zostały jako wydane jako ostatnie.
Co do CCC to na 99,9% nie masz Net.Framework. Ściągnij i powinno śmigać.


Wielkie dzięki, już wszystko ładnie śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu domowy komp zaczął mi świrować. Czasami po prostu nie chce się włączyć - nie reaguje na wciśnięcie przycisku power, tak jakby był odłączony od zasilania. Gdy po jakimś czasie uda się go włączyć (zwykle pomaga odłączenie go na chwilę od zasilania i włączenie ponownie), otwiera się ekran biosu, i tu kolejny zonk - źle wykrywa typ procka i jego taktowanie. Ostatnio w ogóle nie chciał się włączyć - po 2-3 sekundach ponownie się restartował i tak w kółko. Nie jestem pewien co to może być, sprzęt jest dość wiekowy, więc nie opłaca mi się sprawdzać po kolei co jest nie tak, bo naprawa przekroczy jego wartość. Podejrzewam zasilacz (choć dziwne że przez 4 lata działał bez problemów), ewentualnie BIOS. Nic innego mi do głowy nie przychodzi, bo jak komp już ruszy, to działa bez problemów. Ktoś ma jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem. Co jakiś czas system na chwilę się zacina, ekran gaśnie, za chwilę wszystko wraca do normy i wyskakuje dymek z info, że "Sterownik ekranu przestał działać, ale już odzyskał sprawność". Ktoś wie od czego to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się