PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../

No cóż, na start powiem ci że niepotrzebnie w ogóle przeinstalowywałeś system. Fakt że problem pojawił się na ja etapie uruchomienia BIOS-u świadczy o tym że jest on natury sprzętowej...
Wstępnie proponuję pełen test MemTestem + 3D Markiem, bo któryś z podzespołów jest z całą pewnością uszkodzony. Biorąc pod uwagę naturę tych problemów, to mi osobiście pasuje to pod kartę graficzną. Zależnie od tego czy jest na gwarancji czy nie, to albo oddajesz do serwisu albo do piekarnika na 10 minut, dość często pomaga (nie, nie kpię... http://www.addictivetips.com/computer-tips/fix-your-graphics-card-by-baking-in-oven/). Oczywiście na początek zalecam rzecz jasna pełną diagnostykę czyli ww. kombinacja 3D Mark + MemTest + ew. AtiTool z włączoną funkcją Scan for Artifacts.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 17:57, Crew_900 napisał:

Niby piszą, że USB 2.0 osiągają max prędkość do 480 mb/s

480 Mbit/s, a nie 480 MB/s ;) Czyli nie więcej niż 60 MB/s. A i to tylko teoria, w praktyce nawet dysk oparty na teoretycznie dużo wolniejszym starym FireWire działa szybciej. Jest (niestety dla ciebie) tak jak ma być, na wyższe transfery się nie nastawiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 18:09, Crew_900 napisał:

A te płyty z USB 3.0 To jakie prędkości ? Pewnie max z 200 mb/s ;p


4.8 Gb/s czyli 600 MB/s. Dość na macierz Raid0 z kilku dysków SSD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego to bardzo dziwne co mówisz (Odnośnie karty...), lecz wtedy nawet przeglądarka nie działała...
Jak mówiłem poszedł format i na pulpicie wszystko ok. Zainstaluje MW i sprawdzę co i jak. Oczywiście do twoich zaleceń się dostosuje i odpiszę jeszcze ;]
(Lepiej by nic ze sprzetu się nie zepsuło bo jutro Black ops będzie, a na dodatek długi weekend^^)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 09:27, Misquamaqus napisał:

Jestem pewny, ze nie masz uziemienia.

Ale przecież w gniazdku jest przewód zielono-żółty i jest on podłączony do bolca uziemiającego... Może zasilacz ma jakieś przebicie (listwa jest ok)? Poza tym odkąd przeniosłem kompa w inne miejsce (inne gniazdko) i grałem na minimum sprzętu, to od tamtego czasu nie było zwiech (prawie tydzień temu). Teraz powoli dokładam klamoty żeby sprawdzić kiedy zacznie sie wieszać. Chyba że winne jest gniazdko...

Dnia 09.11.2010 o 09:27, Misquamaqus napisał:

Pisalem o probniku napiec, zeby nim sprawdzic szczatkowe napiecie na obudowie.

Masz na myśli probówkę z lampką? A można zrobić to miernikiem? No i jeszcze pytanie mega-amatorskie - gdzie przyłożyć sondy?

Dnia 09.11.2010 o 09:27, Misquamaqus napisał:

A pajak, to calkowite rolzozenie plyty glownej i odpalenie jej na stole :))

A jaż myślałem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak^^
1.3D Mark został dokończony, miałem ok. 10tys pk (Przy CPU test klatkowało... Znaczy była 0-1 klatki^^)
2.Atitool nie wykazał artefaktów, ale włączyłem to tylko na 1 min.
3.MemTest jeszcze nie sprawdzałem...
4.Zainstalowałem MW i też żadnych artefaktów.

Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 19:45, DesMonD__PL napisał:

Więc tak^^
1.3D Mark został dokończony, miałem ok. 10tys pk (Przy CPU test klatkowało... Znaczy
była 0-1 klatki^^)

Z ciekawości zapytam o parametry kompa (procek i karta graficzna) oraz użytą wersję 3D Marka.

Dnia 09.11.2010 o 19:45, DesMonD__PL napisał:

2.Atitool nie wykazał artefaktów, ale włączyłem to tylko na 1 min.

W sumie starcza.

Dnia 09.11.2010 o 19:45, DesMonD__PL napisał:

3.MemTest jeszcze nie sprawdzałem...

Ten test trwa kilka godzin, więc i tak proponuję go zrobić na noc.

Dnia 09.11.2010 o 19:45, DesMonD__PL napisał:

4.Zainstalowałem MW i też żadnych artefaktów.

OK.

Dnia 09.11.2010 o 19:45, DesMonD__PL napisał:

Co robić?


Jeśli dobrze rozumiem, to w tej chwili komp działa prawie dobrze. Poza przesunięciem obrazu, tak? Możesz dać screena do tego jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 19:51, ziptofaf napisał:

Z ciekawości zapytam o parametry kompa (procek i karta graficzna) oraz użytą wersję 3D
Marka.

06. (Wydaję mi się, że słabo wyszedł ten test...)
E8400 (Nie podkręcany) 9800gtx+ (512mb), 4gb ramu (Win 7 64bit)

Dnia 09.11.2010 o 19:51, ziptofaf napisał:

Jeśli dobrze rozumiem, to w tej chwili komp działa prawie dobrze. Poza przesunięciem
obrazu, tak? Możesz dać screena do tego jak to wygląda?

Chyba źle zrozumiałeś. (Wnioskuję po tym, że chcesz screena)

Więc, gdy przyszedłem ze szkoły chciałem włączyć kompa. Niestety nie zapowiadało się to dobrze, a to dlatego że już na starcie obraz był przesunięty (Jak ten pierwszy obrazek jest "Często jest na nim płyta głowna-nazwa i takie tam, wtedy własnie jest szansa na wejście do biosu), potem podczas wczytywania systemu.
Gdy pojawił się ekran logowania wszystko było pochrzanione, zero literek i same jakieś kwadraciki.
Po prostu na ślepo klikałem i wlazlem do Win''a (Oczywiście jakieś błędy wyskakiwały...)
Tam ujrzałem ikonki, bez nazw i wszystko zepsute (np. pasek startowy).

Myślałem, że to wirus. Rąbnąłem formata wszystkich partycji. Zainstalowałem od nowa system i działą wszystko super,ale jest ten ekran przesuniety TYLKO PODCZAS pierwszego ekraniku (Wiesz ten bios i inne)
(Sory za jakieś literówki, ale Chrome mam po ENG i wszystko zaznacza ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2010 o 20:29, DesMonD__PL napisał:

06. (Wydaję mi się, że słabo wyszedł ten test...)
E8400 (Nie podkręcany) 9800gtx+ (512mb), 4gb ramu (Win 7 64bit)

Bo w sumie to słabo. Ja na Phenomie II X4 i GeForce 9600GT miałem bodajże 12000 punktów. Fakt że nie mam pojęcia jakby wyglądała sprawa z dwurdzeniowym procesorem.

Dnia 09.11.2010 o 20:29, DesMonD__PL napisał:

Więc, gdy przyszedłem ze szkoły chciałem włączyć kompa. Niestety nie zapowiadało się
to dobrze, a to dlatego że już na starcie obraz był przesunięty (Jak ten pierwszy obrazek
jest "Często jest na nim płyta głowna-nazwa i takie tam, wtedy własnie jest szansa na
wejście do biosu), potem podczas wczytywania systemu.
Gdy pojawił się ekran logowania wszystko było pochrzanione, zero literek i same jakieś
kwadraciki.
Po prostu na ślepo klikałem i wlazlem do Win''a (Oczywiście jakieś błędy wyskakiwały...)
Tam ujrzałem ikonki, bez nazw i wszystko zepsute (np. pasek startowy).

Zazwyczaj jak widzę takie coś, to jest to oznaka uszkodzonej karty graficznej. Albo znacznego przegrzania.

Dnia 09.11.2010 o 20:29, DesMonD__PL napisał:

Myślałem, że to wirus. Rąbnąłem formata wszystkich partycji. Zainstalowałem od nowa system
i działą wszystko super,ale jest ten ekran przesuniety TYLKO PODCZAS pierwszego ekraniku
(Wiesz ten bios i inne)

Co, nawiasem mówiąc, jest ekstremalnie dziwne. W Windowsie bym zrozumiał, ale w BIOS-ie...? Cóż, to wykracza poza moje zrozumienie więc raczej nie jestem w stanie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze chciałem dowiedzieć się tylko co to^^
Gry chodzą, kompa przeczyściłem, może to jakieś sterowniki od monitora nie wiem.
Zresztą nieważne, jak coś się spali to się odezwę.

Dzieki za rady ;]
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 10:43, Crew_900 napisał:

Dlaczego w płytach głównych jedno wejście do zasilania jest zawsze zasłonięte ?


Bo standardowo do zasilania CPU jest konieczne dodatkowe złącze 4-pinowe. Jeśli jednak masz mocniejszy CPU i układ np. SLI albo CrossFire, to musisz podpiąć złączkę dodatkową 2x4-pin (8-pin). Takie złącze mają mocniejsze zasilacze, o mocy powyżej 500W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z CMOS`em. Od początku gdy odpaliłem nowego kompa wyświetla mi się ze CMOS ma jakiś problem. W każdym razie trzeba zresetować go, lecz reset z biosu nie naprawia tego problemu.. Czy jest jakieś inne roziązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 18:23, T-Tronix napisał:

Problem z CMOS`em. Od początku gdy odpaliłem nowego kompa wyświetla mi się ze CMOS ma
jakiś problem. W każdym razie trzeba zresetować go, lecz reset z biosu nie naprawia tego
problemu.. Czy jest jakieś inne roziązanie?


Uruchom komputer, wejdz do biosu i ustaw np. inna godzine (wystarczy jedna minuta).
Teraz kliknij F10 i enter.
Po restarcie nie powinno byc komunikatow.
Chyba, ze masz cos uszkodzone, to wtedy opisz dokladnie co jest zglaszane i jaki masz sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówiłeś, wprawdzie komunikat o CMOS`ie się już nie wyświetla ale pojawia się przy ładowaniu systemu: "CPU Fan Error".

Edit: Patrzyłem w google i widze że to problem z wiatrakiem - wentylator działa poprawnie, w BIOS`ie jedynie zmieniłem datę i zmieniłem pewną wartość CMOS z 62 na 61, lecz po ponownym wejściu w BIOS wartość wraca do 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie aktualizuje mi czasu w windowsie XP. Muszę to robić ręcznie przy każdym uruchomieniu. Przed reinstalacją windowsa też tak było. Strasznie mnie to denerwuje. Da się to naprawić? A jeśli nie to jakim programem można to załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 21:03, T-Tronix napisał:

Zrobiłem tak jak mówiłeś, wprawdzie komunikat o CMOS`ie się już nie wyświetla ale pojawia
się przy ładowaniu systemu: "CPU Fan Error".

Edit: Patrzyłem w google i widze że to problem z wiatrakiem - wentylator działa poprawnie,
w BIOS`ie jedynie zmieniłem datę i zmieniłem pewną wartość CMOS z 62 na 61, lecz po ponownym
wejściu w BIOS wartość wraca do 62.


Cpu fan error dotyczy jak juz zdazyles zauwazyc wentylatorka na procesorze.
Tutaj wazne jest czy w ogole sie kreci, jaki ma wtyk wentylator (3 pin bez PWM czy 4 pin z PWM) i jakie jest gniazdko "fan cpu" na plycie glownej.
Nastepnie wejdz do biosu i sprawdz w opcjach zarzadzania termicznego jak jest ustawiona opcja wentylatora i jego kontrola.
Ewentualnie mozna wylaczyc kontrole obrotow wentylatora w biosie.
Po kazdej zmianie w biosie nalezy kliknac F10 i enter.

I nie zmieniaj obojetnie jakich ustawien w biosie, bo to nie jest loteria tylko sztywne instrukcje :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup nowa bateryjke do BIOSu (koszt ok. 5zl), jak bys mial do wyboru slabsza i mocniejsza, to wez ta mocniejsza.

@T-Tronix

CPU Fan Error? Moze wentylator od chlodzenia CPU masz podlaczony gdzie indziej niz do plyty glownej? Ja mam do zasilacza, stad tez mam taki blad przy kazdorazowym bootowaniu BIOSu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się