PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Tak mnie naszła myśl żeby podkręcić swojego radka. W CCC można to zrobić tylko do poziomu 775 MHz, gdzie karta bez zmiany napięcia robi 820-850 MHz. Sciągnąłem MSI Afterburner i tam też obowiązuję limit, rivatuner w ogólnie mi nie pozwala na żadne OC (jedyne co moge robić, to zmieniac ustawienia wyświetlania obrazu). Kumpel polecił mi AMD GPU ClokTool, ale tu wyskakuje mi error o nie znalezieniu wspieranego sprzętu. Any ideas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 22:16, GANGSTERR napisał:

Tak mnie naszła myśl żeby podkręcić swojego radka. W CCC można to zrobić tylko do poziomu
775 MHz, gdzie karta bez zmiany napięcia robi 820-850 MHz. Sciągnąłem MSI Afterburner
i tam też obowiązuję limit, rivatuner w ogólnie mi nie pozwala na żadne OC (jedyne co
moge robić, to zmieniac ustawienia wyświetlania obrazu). Kumpel polecił mi AMD GPU ClokTool,
ale tu wyskakuje mi error o nie znalezieniu wspieranego sprzętu. Any ideas?


Może jak się nie boisz to modyfikacja BIOSu przy użyciu czegoś takiego: http://www.techpowerup.com/rbe/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie wie ktoś jak z ustawić w autostarcie aby po uruchomieniu kompa od razu odpalała się ZMINIMALIZOWANA przeglądarka (Google chrome) system vista home Pre 32bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 22:42, kuba9876543210 napisał:

Chyba na guru3d forum bylo jak zdjac limit msi afterburner, ale tez napiecia nie nazdej
karcie zmienisz.

Zobacz sobie ati tray tools, tam duzy jest limit.


ATT wywala mi błąd o nieodnalezieniu sterowników niskiego(?) poziomu, i z tego co sobie teraz przypominam, ATT nigdy nie chciało mi działać

>Może jak się nie boisz to modyfikacja BIOSu przy użyciu czegoś takiego: http://www.techpowerup.com/rbe/

Pomyślimy nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od ponad dwóch lat mam problem z czernią na kompie
problem polega na tym że w ciemnych miejscach podczas grania owa czerń ma jakby dwa kolory; jest taka matowa oraz tak jakby " wylewa się '' z ekranu
myślałem ze to kwestia poprzedniego monitora ( Samsung 19 cali ) ale obecnie mam nowy monitor ( również Samsung tyle że 24 cale ) i problem istnieje nadal
myślałem również że to kwestia karty graficznej - problem w tym że na owym monitorze gram też na PS3 i tam również występuje ów problem z czernią ...
czy to jakiś problem z matrycami Samsunga?,czy też może jednak problem z grafiką? - a może jednak jest to tylko mój problem związany z wadą wzroku ( nie widzę na jedni oko ) i tak ma po prostu być?
na dole fotka przedstawiająca czerń - tyle że w ruchu i na żywo wygląda to jeszcze inaczej:

20110308004632

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 22:16, GANGSTERR napisał:

Tak mnie naszła myśl żeby podkręcić swojego radka. W CCC można to zrobić tylko do poziomu
775 MHz, gdzie karta bez zmiany napięcia robi 820-850 MHz. Sciągnąłem MSI Afterburner
i tam też obowiązuję limit, rivatuner w ogólnie mi nie pozwala na żadne OC (jedyne co
moge robić, to zmieniac ustawienia wyświetlania obrazu). Kumpel polecił mi AMD GPU ClokTool,
ale tu wyskakuje mi error o nie znalezieniu wspieranego sprzętu. Any ideas?


Sprobuj:

http://www.brothersoft.com/d.php?soft_id=275231&url=http%3A%2F%2Ffiles.brothersoft.com%2Futilities%2Fmiscellaneous%2Fgputool_ctp1.exe

No i sprobuj zmienic napiecie w biosie karty:

http://www.dobreprogramy.pl/Radeon-BIOS-Editor-RBE,Program,Windows,18976.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 12:51, GANGSTERR napisał:

Nie wykrywa ustawień karty (obecnego taktowania itd)


W biosie probowales podniesc limit napiecia ?

Wrzuc na forum plik z biosem karty, to pobawie sie edycja.
Co prawda nie robilem tego w kartach amd, ale kiedys trzeba zaczac :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gangsterr

Sciagnalem sobie bios z amd 5850 powercolor 1024 mb i edytowalem RBE.
Tam sobie zmienilem pare ustawien.
Sprawdz u siebie, czy RBE pozwoli na takie/podobne ustawienia.
Jezeli tak, to masz sprawe rozwiazana.

Na fotce 1 jest wersja karty.
Na fotce 2 jest bios z oryginalnymi ustawieniami.
Na fotce 3 jest bios lekko zmodyfikowany (zaznaczone).

850 mhz dla gpu przy 1.1 volta powinno pojsc tak ?
Pamieci z 1000 mhz na 1100 mhz tez powinny sobie poradzic.

EDIT:

Wpis w voltage 1.2 volta jest zly.
Tego nie rob.

20110308145110

20110308145120

20110308145129

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 00:41, GANGSTERR napisał:

ATT wywala mi błąd o nieodnalezieniu sterowników niskiego(?) poziomu, i z tego co sobie
teraz przypominam, ATT nigdy nie chciało mi działać


Tez mialem problemy z ATT, ale na HD 4870, pomogl update sterow oraz zassanie nowszej wersji ATT.
Na HD 6850 chodzi mi bez problemow, ale jest to beta (konkretnie 1.7.9.1537). Pokombinuj z roznymi wersjami, powinno w koncu zalapac.
Ew. tu sie zglosc z konkretnym problemem:
http://forums.guru3d.com/forumdisplay.php?f=53

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomysłu,czym spowodowany może być taki efekt czarnego koloru jaki występuje u mnie?
dodam że grając w gry których akcja toczy się w mroku ( np.ostatni " Alone in the dark " ) mam tak jakby czarny kolor w czarnym kolorze: z czarnego wyłania się drugi,ciemniejszy od poprzedniego czarny kolor pod postacią takich plam lub jednej plamy - nie wiem jak to dokładnie opisać ... wygląda to może trochę podobnie jak by się na coś patrzyło w podczerwieni ... sam nie wiem ...
w normalnych grach czarny kolor tak jakby wyraźnie odcina się od innych barw,tak jakby był osobnym tworem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Podejrzewam że to po prostu wina tego że za jasno ustawiasz gry i tyle. Ja też nie lubię ciemnych gier i też mam przekłamania w czarnym ale to taki urok że albo prawie nic nie widać albo widzisz aż za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 00:23, gracz_155 napisał:

Takie pytanie wie ktoś jak z ustawić w autostarcie aby po uruchomieniu kompa od razu
odpalała się ZMINIMALIZOWANA przeglądarka (Google chrome) system vista home Pre 32bit.

Skrót kopiujesz z menu do autostartu, a we właściwościach ustawiasz uruchamianie zminimalizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 11:09, Mafioso_PL napisał:

Czy do Phenomów II także trzeba instalować AMD CPU Drivers, i Dual-Core Optimizer?



Nie trzeba.
Ten programik jest tylko do dwurdzeniowcow starszej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się