PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Ratujcie gramowicze!

Zainstalowałem ładnie Win7. Na osobnej partycji (jakoś autostart nie chciał załapać płyty i ręcznie z konsoli formatowałem dyski). Ale jak pozbyć się Visty na C:? Nijak nie da się sformatować :[

Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 20:06, Piciambeer napisał:

Ratujcie gramowicze!

Zainstalowałem ładnie Win7. Na osobnej partycji (jakoś autostart nie chciał załapać płyty
i ręcznie z konsoli formatowałem dyski). Ale jak pozbyć się Visty na C:? Nijak nie da
się sformatować :[

Pomocy!


A usuwanie partycji nie działa? To jest najbardziej brutalne sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 20:22, Jackal-pl napisał:

A usuwanie partycji nie działa? To jest najbardziej brutalne sposób.

A jak to się robi? Ktoś kiedyś wspominał, że Windows ma wbudowane coś co dzieli partycje nawet, ale nie pamiętam gdzie to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 20:31, Piciambeer napisał:

> A usuwanie partycji nie działa? To jest najbardziej brutalne sposób.
A jak to się robi? Ktoś kiedyś wspominał, że Windows ma wbudowane coś co dzieli partycje
nawet, ale nie pamiętam gdzie to jest...


Jeżeli Win7 to Start-> Panel sterowania ->Narzędzia administracyjne -> i pod nimi jest "Utwórz i sformatuj partycje dysku twardego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dzięki, spróbowałem tej opcji również.

Ale co mi pomogło? Ruszenie kompa z płyty Visty. Bez problemu instalator sformatował partycje systemową. Inna rzecz, że potem za pomocą tejże płyty musiałem naprawiać Win7, bo wraz z partycją systemową Visty znikła zdolność do włączenia Win7... Nie wiem jak to działa, ale naprawa pomogła i cieszę się nowym systemem, łiiii :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od bardzo dalekiego znajomego laptopa do sformatowania w nim dysku twardego.

Jako, że to nic trudnego zabrałem się raz dwa do roboty i natrafiłem na problem:

W momencie kiedy zazwyczaj wybiera się partycję na której ma być zainstalowany Windows pojawia sie komunikat, że nie wykryto żadnych dysków twardych na tym komputerze. Pierwszy raz coś takiego widzę. Zdołałem jedynie doczytać w Necie, że chodzi o dysk SATA i muszę sobie skołować odpowiednie sterowniki czy coś w ten deseń.

Czy ktoś mógłby mi pomóc? Niestety nie znam nawet dokładnej nazwy tego laptopa (SONY VAIO)
i niestety wątpię w to żeby sam właściciel znał ;)

Pomocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odłącz dysk twardy i załącz na nowo. Model powinien być na spodzie napisany (oczywiście spód laptopa i model laptopa).
Zobacz też w BIOSie, czy nie ma coś pogrzebanego, może jest odłączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie powinna być opcja tryb ahci czy jakoś tak (nigdy skrutów nie pamiętam) i należy ją wyłączyć i powinno zabanglać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 00:37, Pitej napisał:

...


Tak jak napisał Nufiko Chodzi o tryb w jakim pracuje interfejs SATA (łączące płytę główną z dyskiem) Są 2 najważniejsze tryby pracy IDE i AHCI. Windows XP (vista chyba też) nie ma naturalnie wbudowanych sterowników do SATA w trybie AHCI w swoją instalację.

Należy w biosie wyłączyć tryb AHCI.

(lub jeśli mamy Windows XP - stworzyć spreparowaną płytę instalacyjną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam wszystkim za odpowiedzi, niestety chcę zainstalować Windowsa XP więc chyba czeka mnie "zabawa" o której wspominasz. No nic, później zabiorę się za to, gdybym miał jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości to się tutaj spytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 12:33, Pitej napisał:

Dzięki wam wszystkim za odpowiedzi, niestety chcę zainstalować Windowsa XP więc chyba
czeka mnie "zabawa" o której wspominasz. No nic, później zabiorę się za to, gdybym miał
jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości to się tutaj spytam.


Z tego co wiem to nie trzeba tworzyć specjalnej płyty instalacyjnej dla XP jak da sie wyłączyć ahci w BIOSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh problem :(
nie działa mi na laptopie kings bounty wojownicza księżniczka :( po kliknięciu na exe ekran się wł i wył do pulpitu trwa to chyba z 0,2 sek. próbowałem w zgodności z .... i nic... , co dziwne... to to że ta sama gra już całkiem bez problemu działa ... na tym samym win 7 na PC ( w latopie mam 634 w pc 32 .. ale gra i tak działała wcześniej na .. 64.. wiec to chyba nie od tego) .. uruchamiałem jako administrator i tez nic...
szukałem w google czy ktoś miał problem z laptopem.. i z tą grą i nic nie znalazłem...
może to wina grafy ? radeon 5730 ?
nie wiem co mam dalej robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem.
Otóż zaczęło się od tego, że jakoś od wczoraj miałem problemy z kartą graficzną. Komputer nie rozpoznawał modelu, a instalowanie sterowników kończyło się na błędzie. Postanowiłem więc zrobić formata i (już po zainstalowaniu świeżej kopii windy) przy uruchamianiu systemu wywala blue screen (obrazek). Co o tym myślicie? Karta do wymiany?

Uruchomienie w trybie awaryjnym odpada, bo to pierwsze uruchomienie Windowsa.

20110310190854

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 19:13, woko27 napisał:

Hej, mam problem.
Otóż zaczęło się od tego, że jakoś od wczoraj miałem problemy z kartą graficzną. Komputer
nie rozpoznawał modelu, a instalowanie sterowników kończyło się na błędzie. Postanowiłem
więc zrobić formata i (już po zainstalowaniu świeżej kopii windy) przy uruchamianiu systemu
wywala blue screen (obrazek). Co o tym myślicie? Karta do wymiany?

Uruchomienie w trybie awaryjnym odpada, bo to pierwsze uruchomienie Windowsa.


Wygląda na błąd z grafiką. Jeśli to po formacie to jest to problem raczej sprzętowy. Może karta się poluzowała w slocie, a może styki poktyły się nalotem i nie kontaktują. Wyjmij kartę i ją włóż, czynność powtórz kilka razy aby oczyścić ewentualny osad ze styków i sprawdź czy pomogło jak nie to prawdopodobnie czeka Cię wymiana grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 14:15, Nufiko napisał:

Z tego co wiem to nie trzeba tworzyć specjalnej płyty instalacyjnej dla XP jak da sie
wyłączyć ahci w BIOSie.


Tak właśnie napisałem w swojej wcześniejszej wypowiedzi ;] że tworzenie spreparowanej płyty instalacyjnej może być ostatecznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z Windows 7 64, sp 1

kpc jest wł już z 4-5 godzin, oba procki są obciążone 90-100 % ... powodem jest svhost.exe*32
gdy chce go zamknąć... wyskakuje mi komunikat o tym ze jak to zrobie to.. zamknie się system :/

pytania:

dlaczego on jest 32 bitowy w 64 biitowym systemie ?
co go tak obciąża... w tej chwili... 49% z procka bierze :/
jak to naprawić ?
przed sp1.. nie było takich problemów... mam go od wczoraj... (sp1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 19:36, Nufiko napisał:

Wyjmij kartę i ją włóż, czynność powtórz kilka razy aby oczyścić ewentualny osad ze styków


No, popróbuję jutro. Przez chwilę karta zaczęła działać a potem po pół minuty znowu się zepsuła, więc jest jakaś szansa, że jest jak mówisz - coś nie kontaktuje. Aktualnie korzystam ze zintegrowanej karty, więc jako-tako mogę korzystać z kompa. O tyle dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że masz wirusa.
Sprawdź co się uruchamia ze startem > msconfig
I zobacz jak jest w trybie awaryjnym.
I czy przypadkiem nie są instalowane żadne aktualizacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 22:21, Smileyer napisał:

Stawiam, że masz wirusa.
Sprawdź co się uruchamia ze startem > msconfig
I zobacz jak jest w trybie awaryjnym.
I czy przypadkiem nie są instalowane żadne aktualizacje .

znam jego lokalizacje... gdy go wył... resetuje się komp + niebieski ekran
uruchamiają mi się 4 nieznane programy gdy je chce wył przy starce... reset + niebieski ekran
próbowałem uruchomić przywracanie systemu.. od razu po sp 1... = reset + niebieski ekran
próbowałem i usunełem svhost z tej virusowej lokalizacji... reset + niebieski ekran...

aktualizacje jużył.. w upadate i wył. z ... tego no.. systemu.

i nadal kupa... obciążenie procka od 70-100
a gdy wył wifi.. i przełącze się na lan... mam 100% równe... :/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogłem uszkodzić kontroler pamięci zmieniając chłodzenie CPU? (Np. za mocno je dokręcając?)
Bo cholera nie chcą mi pracować pamieci w Dualu, monitor się nie uruchamia a diagnostic screen wywala jakiś błąd: Early CPU unit EXIT.
W SingleChannel problem nie występuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się