PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2011 o 23:08, Smileyer napisał:

Skan avastem w trakcie uruchamiania systemu windows, co Ty na to ?

svhost.exe nadal jest.. i zabiera mi 60-100% procka.
byłem w trybie awaryjnym uruchomiłem avg.. przeskanował.. nic nie znalazł... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa problemy:
1. Komputer się zawiesza? tak po prostu po włączeniu się pokazuje się pulpit i koniec, albo jak ma się wyłączyć to się zawiesi, albo kiedy wyjdzie uśpienia podobnie jak przy włączaniu, dwa formaty robiłem, po pierwszym myślałem, że coś źle zrobiłem, ale jak po drugim nadal zostało....


2. Nie mogę zainstalować r258 (sterowniki do dzwięku) pod koniec instalacji coś się tam tworzy i zawiesza się jak u góry.


Wszystko oryginalne, płyta GA p55-ud3r. Win 7 32 bit - antywir aktualnie brak dzisiaj był format.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwny problem..
Zaczne od początku - kiedyś zawiozłem płytę główną na gwarancje i wsadzili mi jakąś zastępczą - wszystko hulało. Pewnego dnia poinformowano mnie żebym przywiózł kompa, przełożono mi płytę z gwarancji, no i chciałem przinstalować system pod nową płytę. Za pierwszym uruchomieniem zapomniałem o boocie, ale ku mojemu zdziwienie pisało że jest błąd z dyskiem. Ale wrzuciłem płytę, wszystko pięknie ładnie, ustawiam partycję, formatuje, komputer ponownie się uruchamia pod dalszy krok instalacji, który nie następuje - za każdym razem uruchamia się krok instalacji numer1 gdzie wybiera się z partycjami i następuje kopiowanie plików. Dodam że kolejnym zdziwieniem przy bootowaniu nie było opcji, żeby kliknąć aby uruchomić instalacje systemu. System jaki próbuje zainstalować to Windows XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Dziś rano odpaliłem kompa, wszedłem na neta i zobaczyłem że nagle tam gdzie mam jakieś grafiki obok nich pojawiły się długie lekko szare paski. Paski sa tylko po prawej strone i to wyglada tak jakby rzucały cień. Da siez tym żyć ale wcześniej tego nie było i strasznie to irytuje. Przy wszystkim to jest, ikonach, itp.

Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 17:16, Jackal-pl napisał:

Hd tune - i szukaj błędów na sektorach.



Z zawieszaniem się zobaczymy jak będzie, ale do płyty poinstalowałem sterowniki różne ze strony producenta i śmiga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Nagrałem ostatnio płytkę DVD DL z cennymi dla mnie danymi.
Niestety podczas próby ich otworzenia wywala błąd, płyta została nagrana prawidłowo.
Czy są jakieś aplikacje, które pozwolą mi odczytać te dane czy wszystko już stracone..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 22:31, Xanas napisał:

Witam. Mam problem. Dziś rano odpaliłem kompa, wszedłem na neta i zobaczyłem że nagle
tam gdzie mam jakieś grafiki obok nich pojawiły się długie lekko szare paski. Paski sa
tylko po prawej strone i to wyglada tak jakby rzucały cień. Da siez tym żyć ale wcześniej
tego nie było i strasznie to irytuje. Przy wszystkim to jest, ikonach, itp.

Jakieś rady?


Zmien sterowniki grafiki.
Wczesniej:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=28549

Pierwszy "przyklejony" post, ktory traktuje o poprawnosci instalacji sterownikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 11:43, Smileyer napisał:

Cześć.
Nagrałem ostatnio płytkę DVD DL z cennymi dla mnie danymi.
Niestety podczas próby ich otworzenia wywala błąd, płyta została nagrana prawidłowo.
Czy są jakieś aplikacje, które pozwolą mi odczytać te dane czy wszystko już stracone..?


Jaki blad ?
Czy w temacie bledu jest sugestia odnosnie rozwiazania konfliktu ?
Dy jest ten plik ?
Wrzuc go na hosting i daj na forum, to sie sprobuje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z głośnikami. Mianowicie mam Creative zestaw 2.1. I jest dziwna sytuacja bo gdy odpalam All Playera to głoś działa jak należy. Ale jak odpalam jakiś inny program żeby muzyik posłuchać to nie słychać głosu. To samo jak wejdę na youtube też nie słychać głosu. Nawet nie ma odgłosów w systemie. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 14:42, Smileyer napisał:

Pliku nie można odczytać z dysku źródłowego tj. napędu DVD.
Chyba logiczne jest to, że w takim wypadku nie mogę go wrzucić.



Spróbuj odpalić go na innym napędzie, oczywiście DL, bo nie każdy DVD (szczególnie starsze) mogą nie dać rady go odczytać. Może to jest problem z napędem Twoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 15:19, Jackal-pl napisał:

Spróbuj odpalić go na innym napędzie, oczywiście DL, bo nie każdy DVD (szczególnie starsze)
mogą nie dać rady go odczytać. Może to jest problem z napędem Twoim.


W żadnym wypadku, ewidentnie problem z płytą.
Wszystkie inne napędy sygnalizują błąd odczytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są pewne programy pomagające odczytać uszkodzone pliki na płytach. Większość jest płatna, ale są triale i lub freeware.
Poszukaj w guglach pod hasłem odzysk danych z cd/dvd.
Jeżeli one nie pomogą, no to Twoje ważne dane są nie do odzyskania, chyba że przez hakerów. (Oni zawsze mają jakieś swoje sposoby, wiesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 13:00, Ziggy napisał:

Mam problem z głośnikami. Mianowicie mam Creative zestaw 2.1. I jest dziwna sytuacja
bo gdy odpalam All Playera to głoś działa jak należy. Ale jak odpalam jakiś inny program
żeby muzyik posłuchać to nie słychać głosu. To samo jak wejdę na youtube też nie słychać
głosu. Nawet nie ma odgłosów w systemie. Pomoże ktoś?

No dolnym pasku masz tam dźwięk.Sprawdź w opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2011 o 19:39, Nikodem95 napisał:

No dolnym pasku masz tam dźwięk.Sprawdź w opcjach.

To pierwsza rzecz jaką sprawdziłem. Wszystko jest dpbrze ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 16:18, Mafioso_PL napisał:

Trochę nie logiczne aby nagrywał a nie odczytywał danego formatu ;)

Ładnych parę lat temu miałem nagrywarkę Teac, na której nagrywałem jakieś dane, nagrywarka weryfikowała zapis, a potem nie dało się tego odczytać. Ani na tej nagrywarce, ani na innej, a połapałem się w tym dopiero po paru miesiącach, jak coś mi było potrzebne. Od tego czasu mam w każdym komputerze dwie nagrywarki. I od tego czasu żadna się nie zepsuła. Tak, że rozmaite cuda się zdarzają.

Dnia 13.03.2011 o 16:18, Mafioso_PL napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to odpowiedni temat, ale lepszego nie znalazłem. Mianowicie - czy da się coś zrobić z plikiem Power Point, by potem za nic się go nie dało otworzyć (chodzi o to, by przy próbie jego otwarcia wyskakiwał jakiś błąd lub coś podobnego)? Dodam, że zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się