PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2011 o 11:07, sirufok napisał:

Raczej jest to normalne, bo kiedyś u siebie też to zauważyłem. Po prostu musisz położyć
płytę tak, aby jej korygować nie musiał, co przełoży się na koniec zmartwień z Twojej
strony;)


Tak, to jest najbardziej racjonalne wyjście i ja zawsze się staram ją tak położyć, ale nie zawsze się da (tzn. mimo mojego przekonania, że jest ok, to napęd koryguje). Więc chciałem wiedzieć, czy w razie czego się z płyta nic złego nie dzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedy aktualizuje Windowsa XP do SP3, mam problem z internetem - samo połączenie mi czyta ale jako tako z internetu ni cholery nie mogę korzystać czy to z przeglądarki, czy to w grach itp.. żadne próby skonfigurowania sieci nic nie dają, a by znów móc się cieszyć internetem muszę przywracać system do stanu sprzed aktualizacji... jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam problem z internetem a dokładnie gdy korzystam z teamspeaka 3. Podczas uruchomionego tsa ping w grach skacze co jakąś minutę do 500ms i ogólnie sieć się przeciąża(spada po paru sek.) i tak dopóki go nie wyłączę, dodam, że kiedyś było wszystko w porządku. Komputer wyczyszczony CCleanerem, oraz przeskanowany antywirem, internet 1Mb/s, więc w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze inna wersje TS''a (nowsza, wczesniejsza, bete, albo TS2) sprawdz? Tez mialem swego czasu problemy z pingiem (po pewnym czasie wzastal o 100ms i nie spadal) w Team Fortress 2.
Jak masz czas to moze inna wersja bedzie pozbawiona tego problemu, ale ja bym od razu na Twoim miejscu wbijal na: http://forum.teamspeak.com/forum.php
i tam pytal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema mam problem
zainstalowałem wiedźmina i aktualizacje do niego i gdy próbuje uruchomić grę to wyskakuje komunikat "Bieżące konto użytkownika nie posiada uprawnień administratora. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji, wymagane są uprawnienia administratora." (mam windowsa 7 ) problem polega na tym że to właśnie ja, moje konto jest administratorem kompa i nie ma żadnego innego konta nikt inny z tego kompa nie korzysta. Więc powiedzcie mi proszę co to jest za chora zmiana że mi komp robi takie rzeczy ?? co mam zrobić żeby jednak uruchomić tą grę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 02:51, DarkWolf_PL napisał:

Próbowałeś uruchomić grę jako administrator? (prawy na ikonkę "uruchom jako administrator")

Dalej nie działa ale sądzę że przyczyną problemu jest to że windows zablokował jakiś sterownik do tej gry bo niby jest niezgodny i to przez to się takie niefajne rzeczy dzieją jeżeli ktoś wie jak rozwiązać ten problem to piszcie proszę. Dorzucam zdjęcie tego komunikatu który wyskakuje za każdym razem gdy włączam kompa bo to właśnie o ten sterownik chodzi

20110327133938

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, dziwi mnie niska wydajność mojego kompa (konfiguracja podana w podpisie) w niektórych grach. Np. w Crysis Warhead na ustawieniach "gamer" (gracz), rozdzielczości 1024x768 i wyłączonym AA, mam jakieś 20-28fpsów na plażach i miejscach, które znajdują się blisko wody. Natomiast w dżungli mam około 30-60.

W GTA IV przy ustawieniach high z rozdziałką 1024x768 mam 30-70 fpsów, ale kiedy w grze zapada zmrok, fpsy spadają do 18-28.

Dodam, że system stawiałem parę dni temu i codziennie używam CCleanera do czyszczenia rejestru itp. Mam wgrane najnowsze sterowniki do karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale podałeś tytuły... GTA IV potrafi zacinać nawet na znacznie mocniejszym PC, a Crysis, mimo iż Warhead wydaje się być bardziej zooptymalizowany... to ciągle Crysis :P

A tak na serio także dziwi mnie Twoja niska wydajność w Crysisie, chociaż sam nie mam tego tytułu, więc nie mogę się odnieść do tego bezpośrednio, spróbuj obniżyć detale wody na minimum, i zobacz czy też będą takie ścinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mój komputer włącza się 10 minut. Pierwsze 5 minut muszę przeczekać z napisami załączonymi na zdjęciu nr 1, następnie kolejne kilka minut mam czarny ekran, po czym uruchamia się windows. Kolejnym problemem jest to, że nie wykrywa mi napędu. Czy ma ktoś jakieś pomysły co mogę zrobić, żeby wszystko działało jak należy? ;)

20110327155424

20110327155534

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 15:57, Altair_93 napisał:

Witam.
Mój komputer włącza się 10 minut. Pierwsze 5 minut muszę przeczekać z napisami załączonymi
na zdjęciu nr 1, następnie kolejne kilka minut mam czarny ekran, po czym uruchamia się
windows. Kolejnym problemem jest to, że nie wykrywa mi napędu. Czy ma ktoś jakieś pomysły
co mogę zrobić, żeby wszystko działało jak należy? ;)


Odłączyć napęd (albo zmienić mu wejście do którego jest podpięty) - na pierwszym screenie w IDE Channel 0 widzę jakąś chińszczyznę, komp próbuje wykryć co to jest i mu zdecydowanie nie idzie. Stąd aż takie opóźnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam mój dysk twardy podzielony na 3 partycję C, D i E. Czy można partycję E przenieść do C ? Chodzi mi by scalić te dwie part. by w sumie było więcej miejsca i wtedy komp by był podzielony Tylko na 2 part.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usuń partycje E, i rozszerz ją wolumin C, przynajmniej ja tak robiłem, na Windows 7, zależy jaki masz system, jak 7 to po naciśnięci start na pasku, masz tam wyszukiwarkę, wpisz w nią słowo partycje, i tam wyszuka Ci się program do zarządzania dyskami, z resztą powinieneś sobie poradzić. Tylko nie wiem jak to jest na innych systemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 16:29, ziptofaf napisał:


Odłączyć napęd (albo zmienić mu wejście do którego jest podpięty) - na pierwszym screenie
w IDE Channel 0 widzę jakąś chińszczyznę, komp próbuje wykryć co to jest i mu zdecydowanie
nie idzie. Stąd aż takie opóźnienia.

Odłączyłem napęd i zmieniłem wejście taśmy. Teraz komputer włącza się szybko, ale nadal nie wykrywa napędu i przy starcie zamiast tych znaczków w Channel 0 Master jest po prostu None.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie 2 problemy, otóż mój komp potrafi zacząć głośno chodzić, jednak jak nacisnę obudowę z góry to się ucisza, dodatkowo teraz jak dotknąłem obudowy z boku to mnie poraziło z lekka, wtf?
Komp nie ma miesiąca nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 22:34, zerohunter napisał:

Takie 2 problemy, otóż mój komp potrafi zacząć głośno chodzić, jednak jak nacisnę obudowę
z góry to się ucisza


Dysk twardy przenosi ci wibracje na budę, a że nie jest ona z tego co widzę najlepszej jakości (cienkie blachy), to taki jest efekt.

Dnia 27.03.2011 o 22:34, zerohunter napisał:

dodatkowo teraz jak dotknąłem obudowy z boku to mnie poraziło z
lekka, wtf?


Komp pewnie podłączony do gniazdka bez uziemienia? Normalka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się