PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam dosyć nietypowy problem.... podczas nagrywania. Dochodzi co do czego, patrzysz wszystko ładnie, ale... dźwięku brak lub (w przypadku zaimplementowanego w jedną grę programu) sam mikrofon.
O ile kilka(naście?) miesięcy temu ów brak mi nie przeszkadzał to tyle jest mi teraz potrzebny.
Nie może być to jako tako wina karty dźwiękowej, gdyż przed i po wymianie było tak samo.
Na tą chwilę mam ASUS Xonar DX/XD/A ze sterownikami dołączonymi na płycie(sam sprzęt nabyłem w grudniu tamtego roku)
Jeżeli ktoś miał podobny problem i naprawił to lub na ogół wie jak to naprawić to byłbym wielce wdzięczny.
Kodeki: CCCP
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 18:28, Pietro87 napisał:

Przy 3gb fizycznej RAM 1024 swapa powinno styknąć na XP, na viście czy win7 to już nieco
więcej jak ktoś pociśnie coś w dx11 na full HD [aczkolwiek vista czy win7 to w standardzie
zawsze te minimum 4gb ram, wiec i tam pi razy oko 1024 powinno stuknąć]

Mając 4 GB RAM obywałem się jakieś półtora roku bez swapa, ale jednej z gier (było to bodaj Bard''s Tale, ale nie pamiętam dokładnie, bo gra mnie znudziła) nie dało się uruchomić bez swapa, więc musiałem go przywrócić. Dałem chyba 100 MB i gra poszła. Teraz, po reinstalacji systemu, mam 2048 MB i święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na swoim kompie mam obecnie 1024 i tez jest ok.
Aczkolwiek jak obrabiałem duże pliki video w HD to musiałem dać systemowy max bo wiele ładowało się poza buforem danego oprogramowania również w pamięć podręczną.
Na takim configu z 4096 ustawionym na sztywno grałem również w sporo gier i oprócz obróbki normalnie użytkowałem programy, jakiś różnic nie widziałem, może poza wolniejszym startem systemu przy uruchamianiu pc, ale to co najwyżej zmiany rzędu 3-6 sekund więc na upartego - mało istotne =)

A samego swapa trzymam też dla kilku wybiórczych tytułów, jak własnie Bards Tale, Titan Quest, Spellforcey [te chyba też bez swapa nie odpalą] itp starocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem 3DMark06 z ich oficjalnej strony, jednak przy próbie uruchomienia pojawia się błąd:

"3DMark06.exe - Nie znaleziono punktu wejścia"

"Nie znaleziono punktu wejścia procedury
?addSIXML@CExporter@@QAE_NPB_W@Z w bibliotece Exporter.dll."

Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Dodam, że 2 tygodnie temu instalowałem tego samego 3dmarka i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem przy instalacji windowsa, otóż Win 7 mogę zainstalować tylko na 1 partycji bo tylko 1 widzi, a na XP mam 3 partycje. na pewno wiąże się to z tym, że kiedyś coś zepsułem bo 2 partycje mi znikły ( ale tak naprawde były ) i widział je XP a 7 już nie. Co mam zrobic żeby 7 widział wszystkie partycje ? (partition magic nwm dlaczego sie nie włącza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od jakiegos czasu podczas ogladania filmow na youtubie obraz zamarza. musze wyjsc przez alt ctrl del bo inaczej sie nie da. czym to jest spowodowane ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ponownie zainstaluj kodeki (najpierw odinstaluj stare). Po odinstalowaniu a przed wrzuceniem nowych przeczyść system CCleanerem. Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 21:29, vinnere napisał:

mam problem przy instalacji windowsa, otóż Win 7 mogę zainstalować tylko na 1 partycji
bo tylko 1 widzi, a na XP mam 3 partycje. na pewno wiąże się to z tym, że kiedyś coś
zepsułem bo 2 partycje mi znikły ( ale tak naprawde były ) i widział je XP a 7 już nie.
Co mam zrobic żeby 7 widział wszystkie partycje ? (partition magic nwm dlaczego sie nie
włącza)

Polecam Gparted live. Nagrasz na płytkę lub USB, odpalasz podczas bootowania kompa, i w nim spokojnie sobie usuniesz wszystkie partycje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną brać,
Otóż mam następujący problem: Dziś ni stąd, ni z owąd bateria w moim netbooku przestała się ładować. Pod zasilaniem działa, ale po prostu się nie ładuje, po odłączeniu zasilania po prostu od razu się wyłącza). dodam, że netbook to Asus Eee PC.

Ktoś wie, co mogło się stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam laptopa MSI GX 733 i problem z DVD.
Wcześniej miałem już problem z rozruchem płyty, wkładałem a on stał, trzeba było bawić się we wkładanie i wyjmowanie.... A teraz nie rusza, a jak klikam w ikonkę w Mój Komputer, wyskakuje coś takiego... Awaria i serwis, czy coś trzeba pogrzebać w "ustawieniach"?

20110411171702

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yo. Mam problem natury technicznej, mianowicie:
odpalam sobie jakąkolwiek przeglądarkę, ale strona startowa, czytaj onet, ale także jakiekolwiek inne, nie chcą się podłączyć "połączenie zostało przerwane", ale po kilkukrotnym kliknięciu "spróbuj ponownie" strona się wyświetla, ale nie do końca ją ładuje, albo ponownie rozłącza. Skan szybki zaporą windowsową nic nie wykrył, teraz idzie avast!. Ale wątpie by to coś dało, tak działa prawie każda ze stron, jest to bardzo denerwujące : / Ma ktoś z was jakąś radę? Ktoś może już rozwiązał kiedyś tego typu problem? PLEH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 1 avast ci nic nie da..przeskanuj kompa anti squad malware czy czym innym darmowe(tylko trzeba sie natrudzic z zalozeniem konta ale mysle warto)
zainstaluj opere,wlacz opera turbo
sprawdz poziom zabezpieczen przegladania internetu daj wszystkie zabezpieczenia na domyslne takze prywatnosc
flash playera odinstaluj..wiecej pomyslow nie przychodzi mi do glowy..ale napewno są..moze masz wolne lacze i slaby zasieg :D napewno jest na to wyjscie tylko trzeba je znalezc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To chyba jakiś zmasowany atak. Wczoraj też miałem takie problemy (również mam Avasta). Okazało się, że jakieś świństwo zagnieździło się w jakichś skryptach przeglądarek. Przeskanuj kompa SpyBoot Search & Destroy. U mnie znalazł błędy (łącznie z wpisami w rejestrze poczynionymi przez szkodnika) i je usunął. Teraz wszystko działa, przynajmniej taką mam nadzieję...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 12:37, Misquamaqus napisał:

Mrosi, brachu :)
Dla czego nie korzystasz z bardzo sympatycznego "Microsoft Security Esential" ?
Avasta pozbylem sie gugol lat temu i mam spokój.

Ja też mam spokój, ale używam płatnego Nortona. Tak na oko (bo dokładnie nie pamiętam) od około 1996 (może nawet od 1995!) roku. Zawiodłem się raz: jak sprawdziłem spakowany załacznik Nortonem, który nic nie wykazał, a załacznik okazał się jednak złośliwym wirusem. To było gdzieś tak około 2000 roku. Od tego czasu nic nie ruszyło moich danych na kompie. Od kilku lat antywirus Nortona jest aktualizowany co kilka-kilkanaście minut i prawie nie obciąża systemu. Norton 360 pozwala zapomnieć o wszystkim - za ~ 200 zł ma ochronę 3 komputerów ( mam tylko dwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja lubie cos co nie obciaza kompa cały czas..bo po co ma leciec i obciazac system jak mam neta wylaczonego..lepiej przeskanowac kompa od czasu do czasu :D:D ale kto co lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:

Dzisiaj wkurzył mnie mój mikrofon (nie wiem czemu nie chciał działać) i za kare zdeletowałem go w ustawieniach dźwięku w zakładce "nagrywanie". Teraz, nie chce tam wrócić xD Tzn o co chodzi, podłączam majka, program od zintegrowanego dźwięku "widzi" że coś jest podłączane i słusznie wskazuje na wejście na mikrofon, ja klikam "ok" no i nic. Mikrofon nie działa, w zakładce "nagrywanie" go nie ma. Jak go namówić żeby z powrotem się tam pojawił? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się