PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2011 o 14:33, Misquamaqus napisał:

No tak.
Widze kolega podchodzi do zabezpieczenia profesjonalnie i nie zaluje na platny antywirus.
Niestety takich uzytkownikow jest bardzo niewielu.

Co innego bezplatne programy.

Takie malenstwo wystarczy do ochrony komputera:

http://www.microsoft.com/pl-pl/security_essentials/default.aspx

Może coś się dziać gdy będzie ten program włączony i avira?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 21:23, sirufok napisał:

Przecież to jest drugi antywir. Posiadanie więcej niż jednego zainstalowanego na kompie
jest wysoce niewskazane.

W takim razie kto ma zająć miejsce na moim komputerze, który bardziej polecacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam AVG Free. Wcześniej używałem Aviry, ale już prawie od roku mam AVG i jestem z niego bardziej zadowolony. W ogóle nie odczuwam jego działania, skany przebiegają płynnie, codzienne aktualizacje, skanuje witryny internetowe w czasie rzeczywistym, automatycznie skanuje pendraki przy podłączaniu. Nic mi jeszcze do systemu nie przepuścił i wydaje mi się, że jest jednym z lepszych wyborów jeśli chodzi o darmowe antywirusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm.......
Może i racja.... A jak z jego skutecznością? W bezpłatnych, wedle badaczy pisma i testów mimo wszystko króluje Avast...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 17:44, mrosi napisał:

hmmmmm.......
Może i racja.... A jak z jego skutecznością? W bezpłatnych, wedle badaczy pisma i testów
mimo wszystko króluje Avast...


Jak by to powiediec .....
Jeszcze nie zalapalem zadnego badziewia.
Avasta, avire, nortona, mccafe, nod32, panda, kasperski.
Te programy mialem wczesniej i z wszystkich zrezygnowalem na korzysc MSE.
Ale to juz kwestia upodoban.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem głosniki Logitech Z523 i komputer nie może mi wykryć ze to 2.1 i graja na stereo jak to zrobić ?

Mam tylko do wyboru stereo, kwadrofoniczny, 5.1 i 7.1 czemu nie wykrywa 2.1 ?

A jak wszedłem w panel sterowania i zeby wykrył sprzęt to mi wyskakuje ze trwa wyszukiwanie i upewni sie że działa w trybie umożliwiającym jego odnalezienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Podczas otwierania laptopa, który ma Vistę wyświetlił mi się taki komunikat:

Microsoft Visual C++ Runtime Libary

This application has request the Runtime to terminate it in an unsual way.
Please cintact the application''s support team for more information.

Czy wiecie co biega ? Czy to coś poważnego ?

Aha i dodam, że lapek nie chce sie włączyć bo ciągle ten komunikat sie pokazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System czeka na aktualizacje.

Vista sprzedawana powinna miec aktualizacje... (moj "ojciec" kupil lapka z vista i nie ma zadnych problemow z "dodatkami".... ma wlaczona aktualizacje)).

Czy masz dostep do internetu ?

Jezeli tak, to daj systemowi troszke czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę Sound Blastera Audigy, często przy starcie systemu nie ma dźwięku i muszę je ciągle przeinstalowywać.
W podobnym wątku ktoś instalował sterowniki do innej karty muzycznej na Viście/7 (nie pamiętam) a ktoś mu zasugerował, że te instalowane przez system są lepsze bo firma Realtek/SB nie potrafi robić dobrych sterowników.
Tak więc jaki program użyć do ich usunięcia:
-Driver Cleaner
czy
-Driver Sweeper
?

@Kardithron
Ja wyłączam nawet jak idę na 5-10 minut, głównie jednak dlatego, że stary i miał "momenty zgonowe". Razem z obniżeniem jasności - przydatne.

To nie monitory CRT żeby tyle żarły prądu, od tego masz kartę graficzną :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 12:31, SpecShadow napisał:

Mam kartę Sound Blastera Audigy, często przy starcie systemu nie ma dźwięku i muszę je
ciągle przeinstalowywać.
W podobnym wątku ktoś instalował sterowniki do innej karty muzycznej na Viście/7 (nie
pamiętam) a ktoś mu zasugerował, że te instalowane przez system są lepsze bo firma Realtek/SB
nie potrafi robić dobrych sterowników.
Tak więc jaki program użyć do ich usunięcia:
-Driver Cleaner
czy
-Driver Sweeper
?


Odinstaluj sterownik w panelu sterowania i uzyj swepera lub czegos innego.
Zainstaluj:

http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaster/SB-P17X-Series-Support-Pack-2-6-02-16-2010-AudigySE-Value-LS/td-p/550639

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 00:05, Kardithron napisał:

Czy monitor LCD opłaca się wyłączyć, gdy odchodzimy od komputera na np. 30 minut? Chodzi
tu o oszczędzanie energii.


do 1 W pobór wynosi (czyli płacisz za 1000h 80gr około). Niby nie, ale ja zawsze wyłączam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem. Otóż od niedawna, z niewiadomych przyczyn, po lewej stronie ekranu pojawił mi się pasek. Wygląda to jak margines, pasek jest cienki i ogólnie przeszkadza w użytkowaniu komputera. Widać go zawsze, czy to na pulpicie, czy nawet podczas gry. Niestety nie mogę załączyć screena, gdyż o dziwo na nim paska nie widać. Da się coś zrobić aby zniknął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały problem.
Zaczne od początku - ot pewnego dnia jeden z braci założył u siebie na komputerze bo miał dość innego brata, który tego kompa zasyfiał. Wszystko pięknie, ładnie, aż pewnego brat zostawił kompa włączonego i przyszedł ten drugi i utworzył nowe konto. Po utworzeniu nowego konta nie widać w ogóle głównego admina, loguje automatycznie kompa na to utworzone konto - problem polega w tym, że miałem ważne dane na tym komputerze - tych danych nie ma na nowym koncie... Zastanawia mnie głównie opcja powrotu do poprzedniego stanu - czyli usunięcie teraźniejszego konta, które ma uprawnienia admina i aby logowanie było automatycznie na konto, które było wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się