PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Panowie i Panie, ostatnio taka irytująca sprawa dotknęła mój komputer. Raz przy włączeniu pojawił się napis Instalowanie aktualizacji, nie wyłączać bleble. Ok, zostawiłem. Było to kilka dni temu, i teraz co włączam kompa, to pisze przed uruchomieniem systemu konfiguracja aktualizacji 0%. Po około 5 minutach napis zmienia się na niepowodzenie aktualizacji, i uruchamia się system normalnie. Irytuje to, bo się traci czas.
Co robić w takiej sytuacji?

Bym zapomniał: Windows 7 Home, oryginał ofc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od jakiegoś czasu mój durnowaty brat zaczoł używać program bittorrent do ściągania piratów czy da się tak ustawić ten program aby mu uniemożliwić ściąganie takich rzeczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 11:17, diabolo20 napisał:

Witam
Od jakiegoś czasu mój durnowaty brat zaczoł używać program bittorrent do ściągania piratów
czy da się tak ustawić ten program aby mu uniemożliwić ściąganie takich rzeczy ?


Program jest przeznaczony do ściągania takich rzeczy zatem ciężko uniemożliwić ściąganie takich rzeczy. Można natomiast np. na routerze zablokować witryny z hasłem torrent co skutecznie utrudni wyszukiwanie stron i torrentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 12:16, GIGABYTE_PL napisał:

Program jest przeznaczony do ściągania takich rzeczy zatem ciężko uniemożliwić ściąganie
takich rzeczy. Można natomiast np. na routerze zablokować witryny z hasłem torrent co
skutecznie utrudni wyszukiwanie stron i torrentów.

A nieda się coś wewnątrz programu pozmieniać aby ograniczyć ten proceder?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem z aktywacją systemu win 7 ...

dostałem z lapkiem win 7 hp oem w którym jest oprócz sterów 400 programów zbędnych więc
ściągnełem win 7 hp (nieaktywowany)
i przy pomocy programu Token_Restore_2.2_ zrobiłem kopie aktywacji
i na innym dysku gdzie zainstalowałem czystego win 7 hp aktywowałem... no i zaraz po tym jest niby Ok system win 7 jest aktywowany... ale wystarczy zresetować czy wł pc jeszcze raz.. a pojawiają mi się dni do aktywacji...

dlaczego nie moge aktywować ?

proszę powiedzcie mi co dalej zrobić -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje problemy:
1. Internet - od tak router mnie blokuję(ja to tak definiuję) po prostu nie ma połączenia komputer-router. Internet na innych komputerach działa (po kablu wszystko). Pomaga jedynie reset routera(wtyczka out a po chwili z powrotem).
[Oczywiście diagnoza, restart kompa itp. nie pomagały, wpinanie kabla w inne gniazdo]
Już kilka razy mi się to przytrafiło i nie znalazłem przyczyny.... Jest to uciążliwe bo nie tylko ja korzystam z internetu a muszę innym go wyłączać na kilka minut....

1.b)Czasami mam też tak, że nie ma połączenia to daję diagnozę-> restart karty sieciowej i działa.
(podawał powód źle przydzielonego IP) - to tak nadmieniłem
Ostatnimi czasy (od 2-3 tygodni) ustało, aczkolwiek jak było to z 2 razy w tygodniu.

2.Komputer się zawiesza. ( tak wiem bardzo dużo wam to mówi :P):
- Przychodzę do domu, odpalam kompa, wracam do niego za 5 minut i patrzę, a on po 10-20 sekundach po załadowaniu pulpitu i reszty programów się zawiesza. Przy wyłączaniu komputera jest to samo, od tak, albo po aktualizacji, bądź instalowaniu czegoś - najczęściej tych aktualizacji windowsa albo programów \/down
-Po dzisiejszym doświadczeniu mogę powiedzieć, że zainstalowałem revo-uninstalera, kazałem wyłączyć komputer i oczywiście zwiecha....
(ctrl+alt+del nie działa, i on się nie odwiesza, na prawdę. Kilka razy tkwił w tym zawieszeniu długo bo zapomniałem, że go włączyłem i się czymś zająłem)

3. Everest/aida32= BLUE SCREEN
Na evereście przy sprawdzaniu czegoś tam z prockiem, a na aidzie się nie zmienia chyba, tzn nie pokazuje co teraz sprawdza.

4. Mój wentylator na karcie graficznej chodzi jak bombowiec. Pewnego czasu zaczął hałasować i mam tak do dzisiaj. Na szczęście ten nieprzyjemny dźwięk ustaje po 10-20 minutach, jakby musiał się rozgrzać....
Szczerze mówiąc na to mi raczej nie pomożecie. Przedmuchiwałem odkurzaczem nie pomogło.

Jeśli coś jest niejasne proszę pytać, gdyż pozbycie się choćby jednego z nich będzie sukcesem.

Chciałbym nadmienić, że nie jestem leniem i zawracającym innym 4-litery, trochę szukałem, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Win 7 32 bit
GA G55-UD3R
i5 750
radek hd 5850
2x2gb kingstone 1333

p.s Ease Tune (dawno przed formatem) zmieniłem na 2,8 na rdzeń i 1400 na ramy, chciałem potem dać default, ale po zresetowaniu zegarów BC2 (gra w którą w tamtym czasie grałem) nie działa, chyba wtedy ją wywalało czy coś.
Te zegary zostały po formacie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję programu, który w miarę dokładnie odczyta temperatury z karty, dysku twardego i procesora. Do tej pory używałem Everesta, ale ten pokazuje mi temperaturę procka cały czas 79 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogrzeb w konfiguracji routera, moze mozna jakos zablokowac dzialanie bittorenta lub zablokoju porty, z ktorych korzysta bittorrent.

@Hommicide

Wszystko w jednym?

Co prawda nie ma obslugi wszystkich czujnikow z karty (bo chyba tylko ze rdzenia GPU), ale sprawdz HWMonitor, jesli juz tego nie masz ;)
A jak oddzielnie to HD Tune, GPU-Z i Coretemp (lub Realtemp)
2 ostatnie CPU, drugi wiadomo, pierwszy HDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 20:51, Hommicide napisał:

Poszukuję programu, który w miarę dokładnie odczyta temperatury z karty, dysku twardego
i procesora. Do tej pory używałem Everesta, ale ten pokazuje mi temperaturę procka cały
czas 79 stopni.


Jak czujnik zepsuty, to niczym temperatury nie odczytasz, ale masz tutaj link do fajnego programu monitorujacego:

http://download.chip.eu/pl/HWMonitor_2078055.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 17:23, blacklio2 napisał:

Dzwoń do MS bez problemu aktywujesz, trzeba było użyć programu ABR (Activation Backup
and Restore) nigdy nie miałem z nim problemów
http://directedge.us/content/abr-activation-backup-and-restore

Bardzo dziękuje za link, postaram się wpierw wspomóc tym programem a potem jak się nie uda zadzwonię do ms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 10:07, Misquamaqus napisał:

Jak czujnik zepsuty, to niczym temperatury nie odczytasz, ale masz tutaj link do fajnego
programu monitorujacego:

http://download.chip.eu/pl/HWMonitor_2078055.html


Sprawdziłem właśnie temperaturę programem, który podałeś i w spoczynku mam około 20-24stopnie, a w stresie pokazuje 30-32 stopnie. Jednak w biosie temperatura w spoczynku wynosi 30 stopni, a w stresie 40. Dziwna sprawa, bo HWMonitor pokazuje dokładnie o 10 stopni mniej niż bios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 14:46, Hommicide napisał:

Sprawdziłem właśnie temperaturę programem, który podałeś i w spoczynku mam około 20-24stopnie,
a w stresie pokazuje 30-32 stopnie. Jednak w biosie temperatura w spoczynku wynosi 30
stopni, a w stresie 40. Dziwna sprawa, bo HWMonitor pokazuje dokładnie o 10 stopni mniej
niż bios.


Hem hem - jak ty w BIOS-ie sprawdzasz temperaturę w stresie? :D Resetujesz kompa podczas grania żeby sprawdzić temperaturę? ^^ Bo w innym przypadku, jeśli dasz prockowi chociaż tą minutę-dwie na ostygnięcie, to to już nie będzie w stresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 16:10, ziptofaf napisał:

Hem hem - jak ty w BIOS-ie sprawdzasz temperaturę w stresie? :D Resetujesz kompa podczas
grania żeby sprawdzić temperaturę? ^^ Bo w innym przypadku, jeśli dasz prockowi chociaż
tą minutę-dwie na ostygnięcie, to to już nie będzie w stresie.


Właśnie tak zrobiłem. Ale wtedy temperatura była prawie taka sama, jak po sprawdzeniu Core Tempem i HW Monitorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hwmonitor podaje minimalne, aktualne i maxymalne temperatury, wiec nie powinno byc problemu z odczytem temparatur/napiec w czasie rozgrywki.
Poprostu uruchom hwmonitor przez graniem i odczytaj wyniki po wyjsciu z gry.

Druga sprawa.... bedac w biosie, procesor pracuje na okolo 50 % swoich mozliwosci, a nie jak wiekszosc mysli, w IDLE, stad dosc wysokie odczyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 20:19, wilqu94 napisał:

Moje problemy:
1. Internet - od tak router mnie blokuję(ja to tak definiuję) po prostu nie ma połączenia
komputer-router.
1.b)Czasami mam też tak, że nie ma połączenia to daję diagnozę-> restart karty sieciowej
i działa.
(podawał powód źle przydzielonego IP) - to tak nadmieniłem
Ostatnimi czasy (od 2-3 tygodni) ustało, aczkolwiek jak było to z 2 razy w tygodniu.

Możliwe przyczyny:
1. Jest więcej niż jeden router podłączony do wspólnej podsieci. Raz IP nadaje jeden, a innym razem drugi.
2. Błędna konfiguracja DHCP lub uszkodzona karta, w której MAC resetuje się na numer np. 00-00-00-00-00. Niektóre sieciówki na lekko uszkodzonych (przeciążonych prądowo) płytach tak potrafią.
Skutkiem może być przydział IP, który może mieć blokadę wszystkich portów i usług.
3. Paranoiczna i błędna konfiguracja routera. :)
Rozwiązania:
1. Sprawdzenie numeru MAC kiedy wszystko się sypnie (generalnie sprawdzenie pod konsolą co się dzieje z węzłem sieci).
2. Wyłączenie sieciówki i włożenie osobnej karty sieciowej
3. Prawdziwy reset routera (wcześniej zapisać dane potrzebne do zalogowania się przez router do WAN dostawcy (ISP)). Zwykle reset taki robi się przez wciśnięcie końcówki spinacza do pewnej dziurki i odczekanie ok. 20 sekund przyciskając go lekko (przeczytać manual routera).

Dnia 29.04.2011 o 20:19, wilqu94 napisał:

2.Komputer się zawiesza. ( tak wiem bardzo dużo wam to mówi :P):
- Przychodzę do domu, odpalam kompa, wracam do niego za 5 minut i patrzę, a on po 10-20
sekundach po załadowaniu pulpitu i reszty programów się zawiesza.

Możliwe przyczyny:
- Przegrzewanie się procka, jednego z mostków na płycie, przegrzewania się GPU (zepsuty wentylator bardzo pomaga:)
- Wypchnięte denka jednego lub większej ilości kondensatorów na płycie głównej lub grafice.
- Uszkodzona pamięć RAM
- Zepsuty zasilacz podaje niezbyt dobre napięcia.
Rozwiązania:
1. Radeon 5850 jest jeszcze na pewno na dwuletniej gwarancji, a jak nie, to jest na niezgodności towaru z umową, która też trwa dwa lata. Wyjący lub psujący się wentylator od grafiki jest wystarczającym powodem reklamacji karty graficznej. Naprawa jest zresztą w interesie producenta i sklepu bo jeśli się sfajczy, to jeden lub drugi funduje kolejną.
2. Jeżeli jest problem z kondensatorami, to płyta lub grafika do reklamacji lub wymiany.
3. Jeżeli podmianka lub ograniczenie kostki RAM do jednej pomaga, to najprawdopodobniej jest RAM do wymiany.
4. Jeżeli podłączony pod miernik oraz odbiornik (dysk, płyta, cokolwiek) kabelek żółty nie daje 12V z niewielką tolerancją lub czerwony 5V z niewielką tolerancją (ewentualnie napięcia się wahają), to przyczyną może być zasilacz. Wtedy reklamacja, naprawa lub wymiana.

Dnia 29.04.2011 o 20:19, wilqu94 napisał:

3. Everest/aida32= BLUE SCREEN
Na evereście przy sprawdzaniu czegoś tam z prockiem, a na aidzie się nie zmienia chyba,
tzn nie pokazuje co teraz sprawdza.

Tego typu objawy sugerują problem sprzętowy. Win 7 oraz XP naprawdę trudno rozwalić programowo, więc na 99% będzie to sprzęt.

Dnia 29.04.2011 o 20:19, wilqu94 napisał:

Chciałbym nadmienić, że nie jestem leniem i zawracającym innym 4-litery, trochę szukałem,
ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Przede wszystkim zacznij od zresetowania wszelkich overclockingów, niestandardowych biosów. Overclocking robi się na komputerach działających na 200% :) sprawnie od roku. Po to, żeby po podbiciu działały na 100% sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mój problem przedstawia się następująco: kiedyś prosiłem już na forum o poradę w sprawie mojej karty graficznej i płyty głównej (nowy GTX 460 gryzł się z jakimś tam Asusem). Nic nie dały porady, musiałem wymienić płytę główną. No i wymieniłem, przerzuciłem się z Asusa na Gigabyte''a. I wszystko byłoby cacy, bo grafika działa już normalnie, gdyby nie fakt, że... Teraz płyta główna gryzie się z dyskiem.
Mam 1TB dysk, bodaj Samsunga. Do tej pory działał bez zarzutu. Teraz mam płytę główną Gigabyte ga-m57sli-s4. Ogółem wykrywa mój dysk (w Biosie, na ekranie bootowania), nawet po wybootowaniu systemu z innego dysku wszystko mi na tym dysku działa. NATOMIAST kiedy próbuję bootować system z terabajtowego dysku, pojawia się kupa, bo zawiesza się całkiem komputer jeszcze na ekranie "Verifying DMI pool data, etc., etc". Próbowałem na różnych gniazdach SATA, ale dalej nic z tego.
Brat poradził, żebym przestawił w Biosie ahci, ale takiej opcji w ogóle bios na tej płycie głównej nie ma. Hah.
Czy ogółem jest szansa, że uda mi się zbootować system z tego dysku bez formatowania, zerowania i cholera wie jakiego jeszcze usuwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zazwyczaj po zmianie płyty głównej nie ma innej opcji niż przeinstalowanie systemu operacyjnego (problem dotyczy wszystkich Windowsów). O ile kojarzę to w przypadku Windowsa XP było to związane z plikiem hal.dll który występuje tak w 100 różnych wersjach zależnie od posiadanego sprzętu. Jeśli chce ci się bawić to można by ściągnąć kilkadziesiąt różnych wersji (najlepiej od kogoś kto ma podobną płytę główną) i sprawdzać na której ruszy. Nie wiem jak jest w przypadku nowszych systemów ale zapewne podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby cacy, gdyby nie fakt, że przy próbie zainstalowania nowego systemu dalej jest ten sam bur...bałagan. Tzn: na ekranie instalowania XP pojawia się dysk na liście, mam podzielony na dwie partycje, wybieram partycję z system i mu każę instalować. Kopiuje pliki z płyty na pysk, to jest na dysk, restartuje się i... Zwis.
Myślałem nad tym, żeby usunąć wszystkie pliki windowsowe z tego dysku, albo sformatować partycję systemową, tylko pytanie: czy to by coś w ogóle dało? Ogółem kastrować windowsy mogę, po prostu żal mi się pozbywać moich rzeczy z dysku (zdjęcia, sejwki, etc.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się