PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2011 o 00:54, Prosiaq napisał:

Wszystko byłoby cacy, gdyby nie fakt, że przy próbie zainstalowania nowego systemu dalej
jest ten sam bur...bałagan. Tzn: na ekranie instalowania XP pojawia się dysk na liście,
mam podzielony na dwie partycje, wybieram partycję z system i mu każę instalować. Kopiuje
pliki z płyty na pysk, to jest na dysk, restartuje się i... Zwis.
Myślałem nad tym, żeby usunąć wszystkie pliki windowsowe z tego dysku, albo sformatować
partycję systemową, tylko pytanie: czy to by coś w ogóle dało? Ogółem kastrować windowsy
mogę, po prostu żal mi się pozbywać moich rzeczy z dysku (zdjęcia, sejwki, etc.)


No to robisz tak:
a) Ściągasz sobie jakiegoś linuxa w wersji live (np. stąd http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/download) i nagrywasz go na płytę (przez nagrywasz mam na myśli opcję pokroju burn ISO w Nero a nie po prostu skopiowanie pliku na płytę ;)).
b) Sprawdzasz czy pozwala na dostęp do twojej partycji systemowej.
b1) Jeśli tak, to na drugą kopiujesz wszystkie pliki które chcesz zachować. Potem formatujesz partycję systemową i instalujesz normalnie Windowsa.
b2) Jeśli nie pozwala i zwiesza się przy próbie otwarcia dysku to znaczy że będziesz musiał poszperać w BIOS-ie bo coś jest tam nie tak z konfiguracją dysku (co jest jednak wątpliwe i raczej wszystko będzie OK).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił mi się błąd w którym było napisane, że jakiś serwer DCOM nie mógł się włączyć, i że komputer wyłączy się za minutę. Po resecie wszystko ok, ale czy to znaczy że coś się dzieje czy po prostu jednorazowo coś poszło nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 11:58, rtyrtyrty napisał:

Pojawił mi się błąd w którym było napisane, że jakiś serwer DCOM nie mógł się włączyć,
i że komputer wyłączy się za minutę. Po resecie wszystko ok, ale czy to znaczy że coś
się dzieje czy po prostu jednorazowo coś poszło nie tak?

Masz sp2 ?
A i zamknij porty tym :
http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Worms-Doors-Cleaner,Program,Windows,11744.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ostatnio grałem na karcie 7800 w grę wyskoczyły artefakty i gra się zawiesiła więc zresetowałem komputer i mi nie chciało wejść na pulpit bo podczas ładowanie Windowsa tez były dziwne artefakty. Więc wymieniłem kartę w komputerze która na pewno działa i od tego czasu zanim komputer pokaże obraz to muszę go kilka razy zresetować. Wie ktoś w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 17:05, Salwatorowiec napisał:

Witam mam taki problem ostatnio grałem na karcie 7800 w grę wyskoczyły artefakty i gra
się zawiesiła więc zresetowałem komputer i mi nie chciało wejść na pulpit bo podczas
ładowanie Windowsa tez były dziwne artefakty. Więc wymieniłem kartę w komputerze która
na pewno działa i od tego czasu zanim komputer pokaże obraz to muszę go kilka razy zresetować.
Wie ktoś w czym problem?


Jaki masz zasilacz? Wszystko wskazuje na jego winę. Podaj markę, moc, ilość amper na linii 12V (z boku zasilacza na tabliczce to jest).
Pewnie wymieniłeś kartę na mocniejszą, tym samym pobierającą więcej prądu, no i taki jest efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 20:25, Jackal-pl napisał:

> Witam mam taki problem ostatnio grałem na karcie 7800 w grę wyskoczyły artefakty
i gra
> się zawiesiła więc zresetowałem komputer i mi nie chciało wejść na pulpit bo podczas

> ładowanie Windowsa tez były dziwne artefakty. Więc wymieniłem kartę w komputerze
która
> na pewno działa i od tego czasu zanim komputer pokaże obraz to muszę go kilka razy
zresetować.
> Wie ktoś w czym problem?

Jaki masz zasilacz? Wszystko wskazuje na jego winę. Podaj markę, moc, ilość amper na
linii 12V (z boku zasilacza na tabliczce to jest).
Pewnie wymieniłeś kartę na mocniejszą, tym samym pobierającą więcej prądu, no i taki
jest efekt.


Modecom Fell 3 500W zmieniłem na geforce 6600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przed feelami ostrzegają - zasilacze kiepskiej jakości, ale twój zestaw raczej nie pobiera więcej jak 200-300W. Jeżeli karta działa na innym kompie, to weź zasilacz też z tamtego kompa. Możliwe też, że procek siada, albo problem jest z samą płytą. Szukajcie, a znajdziecie. Na początek przełóż zasiłkę z tamtego kompa do twojego aktualnego. Pooglądaj tez, czy nie wybuchły jakieś kondensatory na płycie głównej (lub czy nie napuchły, czy nie ma wokół jakiegoś płynu rozlanego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam dosyc dziwny problem z ktorym wlasciwie spotykam sie po raz pierwszy i totalnie nie wiem o co chodzi.Otoz wczoraj caly system chodzil wzorowo wszystko bylo ok.Dzisiaj wlaczam kompa i praktycznie juz nic nie dziala.Otoz po wlaczeniu komputera wszystko mi sie ladnie laduje ekrany powitalne itp po czym zaczyna mi sie wczytywac windows xp,po zaladowaniu(nie przechodze do ekranu logowania) pokazuje sie czarny ekran ktory trwa gdzies przez srednio minute po czym pokazuje sie niebieski ekran(nie blu screen)ze znaczkiem windowsa w prawym gornym rogu i nic sie nie dzieje,nie ma zadnych napisow,bledow komunikatow nic,trwa to dobre pare minut po czym komputer sie resetuje i na ekranie bootowania pojawia sie komunikat zebym wlozyl plyte z windowsem a nastepnie wcisna klawisz enter,nie da sie przejsc dalej bez wlozenia plyty pomaga tylko reset.Probowalem wejsc z trybu awaryjnego,odpalic ostatnia dzialajaca konfiguracje ale nic nie pomaga caly czas to samo.Nie chce robic formata bo jakies 2 tygodnie temu takowego robilem i do tego na dysku systemowym mam wazne pliki ktorych nie chce stracic(tak wiem trzeba bylo zgrac gdzies indziej).Po formacie zainstalowalem tylko wszystkie sterowniki,programy i dwie gry wszystko chodzilo jak nalezy a tu nagle takie cos;/

Moj sprzet to:
Windows XP SP 3 32bit
Intel core2duo e8400(3.0)
Geforce gtx260 896ddr3
Gigabyte EP45-DS3
PDP Patriot 2x2GB(nie pamietam dokladnej specyfikacji)
Dysk 500gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z twardym dyskiem mianowicie po uruchomieniu kompa i przy ładowaniu windowsa w momencie pojawienia się czarnego ekranu pojawia się napisz found hard disc i dalej ze prosze wlorzyc dysk jak by system niewykrywał dysku twardego co mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 14:58, diabolo20 napisał:

Witam mam problem z twardym dyskiem mianowicie po uruchomieniu kompa i przy ładowaniu
windowsa w momencie pojawienia się czarnego ekranu pojawia się napisz found hard disc
i dalej ze prosze wlorzyc dysk jak by system niewykrywał dysku twardego co mam zrobic?


Otworzyc bude, wymienic tasme sygnalowa z dysku do plyty glownej.
Sprawdzic czy zasilanie do hdd nie wypielo sie.
Wejsc do biosu i sprawdzic, czy dysk jest widoczny, a jezeli jest widoczny, czy jest ustawiony na first boot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem do lapka moją mp3 (sansa clip+), ten wykrywa odtwarzacz, ale nie widzi muzyki na nim. Co ciekawe, muzykę na karcie microsd włożonej do sansy juz wykrywa. Co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że złapałeś babola który mocno w systemie namieszał dlatego krzyczy o płytę. Najbezpieczniej to jak się da albo jak masz to jakieś live cd z linuchem, skopiować najważniejsze dane i reinstall systemu, pobierz sobie najlepiej też jakiegoś antywirusa i pierwsza rzecz po wgraniu sterowników to właśnie antywirus i pełny skan. Aha i nie podłączaj komputera do sieci tak na wszelki wypadek dopóki nie będziesz miał pewności, że dysk masz wolny od jakiegoś draństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiles aktualizacje firmware''u Sansy? Po tej ostatniej co sobie zrobilem tez mi zeswirowal Fuze i mimo, ze muzyka w odtwarzaczu jest (no bo przeciez gra w sluchawkach) to za cholere nie moge jej znalezc w zadnym z katalogow po podlaczeniu do kompa.

Dzieje sie to z muzyka, ktora byla juz nagrana przed aktualizacja. Gdy teraz wgrywam nowa muze to spokojnie moge ja znalezc.

Coz, pozostalby format Fuze''a i wgranie od nowa, ale nie chce mi sie zapisywac, ktore piosenki sa skopiowane na odtwarzac :/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 07:29, Jackal-pl napisał:

Panowie i Panie, ostatnio taka irytująca sprawa dotknęła mój komputer. Raz przy włączeniu
pojawił się napis Instalowanie aktualizacji, nie wyłączać bleble. Ok, zostawiłem. Było
to kilka dni temu, i teraz co włączam kompa, to pisze przed uruchomieniem systemu konfiguracja
aktualizacji 0%. Po około 5 minutach napis zmienia się na niepowodzenie aktualizacji,
i uruchamia się system normalnie. Irytuje to, bo się traci czas.
Co robić w takiej sytuacji?

Bym zapomniał: Windows 7 Home, oryginał ofc.

Ja bym chciał ponowić pytanie, problem nie zniknął, jest już od ponad tygodnia.
Co ciekawe - POMOC TECHNICZNA MICROSOFTU JEST UWAGA..... PŁATNA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 22:59, Jackal-pl napisał:

Ja bym chciał ponowić pytanie, problem nie zniknął, jest już od ponad tygodnia.
Co ciekawe - POMOC TECHNICZNA MICROSOFTU JEST UWAGA..... PŁATNA!!


Jak masz wersję OEM to się nie dziw, wersja BOX jest droższa bo płacisz jeszcze za pomoc techniczną.

A odnośnie twojego problemu to widziałem coś podobnego było na forum tyle że z laptopami i pomagało wyjęcie baterii, więc może spróbuj zrobić to samo i wyciągnij baterię od płyty głównej na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 22:59, Jackal-pl napisał:

> Panowie i Panie, ostatnio taka irytująca sprawa dotknęła mój komputer. Raz przy
włączeniu
> pojawił się napis Instalowanie aktualizacji, nie wyłączać bleble. Ok, zostawiłem.
Było
> to kilka dni temu, i teraz co włączam kompa, to pisze przed uruchomieniem systemu
konfiguracja
> aktualizacji 0%. Po około 5 minutach napis zmienia się na niepowodzenie aktualizacji,

> i uruchamia się system normalnie. Irytuje to, bo się traci czas.
> Co robić w takiej sytuacji?
>
> Bym zapomniał: Windows 7 Home, oryginał ofc.
Ja bym chciał ponowić pytanie, problem nie zniknął, jest już od ponad tygodnia.
Co ciekawe - POMOC TECHNICZNA MICROSOFTU JEST UWAGA..... PŁATNA!!

Ale ty masz tak za każdym razem? Może ci brakuje jakiejś wcześniejszej aktualizacji lub w co wątpie system nie aktywowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witać,
mam Win 7 64-bit i coś mi odbiło i zainstalowałem najnowszego IE od małego-miękkiego. Teraz nie daje się uruchomić co 2-ga strona bo albo wali zwiechę, albo odświeża się "po nieoczekiwanym zamknięciu". Na kilometr widzę, że to coś z Adobe Playerem, bo przede wszystkim padakę mają strony z tymi wstawkami, ale nie za bardzo wiem co z tym zrobić. Z poprzednim IE (8 chyba) nie było żadnych problemów. Nie nie chcę FF ani Opery itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z windowsem. czasami kiedy zostawiam kompa wlaczonego, bez zadnej wlaczonej gierki, ewentualnie moze sie cos sciagac windows wylacza sie. pozniej podchodze, klikam LPM jezeli byl uspiony, a komputer uruchamia sie od nowa. przy wlaczaniu jest cos o przywracaniu windowsa.


moj system operacyjny to vista.


PS: pozatym jeszcze jeden problem, niektore filmiki np z youtube zacinaja mi sie podczas ogladania na pelnym ekranie. nie moge nic kliknac, przewinac, czesto tylko alt ctr del pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się