PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2011 o 16:07, 4RileH napisał:

Kilka pytan do was! Pierwsze to pytanie od dysk twardy a dokladniej o to ile razy mozna
go formatowac pod rzad? bo dzisiaj formatowalem go az 3 razy pod rzad. Drugie pytanie
o Windows Seven. Ile pobiera wam ramu? Ja mam 4gb i pobiera mi 508mb na starcie


A po co go 3 razy formatowałeś? Nudziło Ci się?
Win 7 pobiera, zależnie od konfiguracji, ok 20-25 % pamięci RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 14:32, khorinis38 napisał:

Kupiłem właśnie nowy procesor AMD Phenom X6 1090T, zamontowałem go do płyty głównej Gigabyte
MA770-US3
uruchamiam system, a tu lipa nie rozpoznaje mi procesora, czarny ekran i koniec.Nie wiem
co robić,chyba płyta główna jest nie odpowiednia


Stary procesor z powrotem do socketu i wejdz na stronke producenta plyty glownej, odszukaj support cpu dla twojej plyty glowej, odszukaj odpowiedni bios do nowego procesora, sciagnij i zaktualizuj na starym procesorze.
Dopiero potem zamontuj nowy procesor.
Juz o tym pisalem, ze zanim zamontuje sie nowy cpu, nalezy sprawdzic revizje biosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 17:15, khorinis38 napisał:

Pobrałem z tej strony: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma770-us3_20/download/
i nie pomogło
Nie wiem czy ta płyta obsługuje 6 rdzeni, ale piszę, że tak.Możesz podać inny link do
biosu, mam viste 32 bit


Nie ma co pobierac biosu z innej stronki.
Pytanie: czy bios pobierasz do odpowiedniej revizji plyty glownej ?
Sa 3 revizje Twojej plyty.
Jaka Ty masz ?

1.0, 2.0 czy 2.1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 19:15, khorinis38 napisał:

rev. 2.0
Czy mój bios powinien się nazywać ATI Catalyst ?


Ati catalyst, to nie jest bios, tylko oprogramowanie do kart graficznych AMD.

Bios do plyty glownej, ktora posiadasz nazywa sie: FKA i nalezy go sciagnac ze tronki:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma770-us3_20/download/bios

Na fotce jest zaznaczone, jaki bios musi byc sciagniety i wgrany do plyty glownej.
Bios sciagniety, musi byc wgrany do plyty glownej na starym procesorze.
Dopiero po wgraniu nowego biosu, mozna zamontowac nowy procesor.

20110504214113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 11:01, GIGABYTE_PL napisał:

> No już mu nawet podałem link do tego konkretnego BIOSu:)

Gdyby jeszcze był problem z przeprowadzeniem samej aktualizacji biosu ten filmik powinien
Ci pomóc:

http://www.youtube.com/watch?v=CefwtR96a3U


Zrobiłem wszystko tak jak w tym filmiku i podłączyłem nowy procesor, ale podczas uruchomiania komputera
na czarnym tle wyskakuje błąd "brak pliku NTLDR".Wcisnąłem F12 i zakładkę dysku twardego i system się uruchomił.tak czy inaczej nowy procesor śmiga jak należy.Później popróbuje to rozwiązać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam obawy co do instalacji siódemki na takich parametrach. 4GB ramu (533MHz), karta grafiki GF 8400GS podpięty pod płytę ze złączem PCI Express x4, i procek 2x2.2 GHZ. Co sądzicie o tym pomyśle instalacji siódemki na takich podzespołach, czy nie za słabe pamięci, czy gniazdo grafiki będzie robić problemy?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 15:13, Maverick07 napisał:

Witam, mam obawy co do instalacji siódemki na takich parametrach. 4GB ramu (533MHz),
karta grafiki GF 8400GS podpięty pod płytę ze złączem PCI Express x4, i procek 2x2.2
GHZ. Co sądzicie o tym pomyśle instalacji siódemki na takich podzespołach, czy nie za
słabe pamięci, czy gniazdo grafiki będzie robić problemy?
Pozdrawiam.

Spokojnie ci uciągnie. Tylko z tą kartą graficzną to za bardzo nie masz co myśleć o giercowaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netbook: Asus Eee PC 1201N, Windows 7
Monitor: Dell 2209WA

W czym tkwi problem?
Otóż kilka tygodni temu kupiłem monitor jako duży ekran do netbooka. Podłączyłem przez kabel VGA, system ładnie wykrył sprzęt, działało bez problemów. Później nie używałem tej funkcji przez kilkanaście dni, dziś włączyłem monitor, podłączyłem (ten z No VGA Cable przeszedł w Power Safe Mode)... i nic. Komputer go nie widzi, nie wykrywa innego ekranu. Mogę sobie wybrać opcję "Mimo to próbuj podłączyć na VGA", wtedy monitor wyświetla obraz, ale w tym trybie nie ma nawet natywnej dla monitora rozdzielczości. Jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 15:20, Kadaj napisał:

Netbook: Asus Eee PC 1201N, Windows 7
Monitor: Dell 2209WA

W czym tkwi problem?
Otóż kilka tygodni temu kupiłem monitor jako duży ekran do netbooka. Podłączyłem przez
kabel VGA, system ładnie wykrył sprzęt, działało bez problemów. Później nie używałem
tej funkcji przez kilkanaście dni, dziś włączyłem monitor, podłączyłem (ten z No VGA
Cable przeszedł w Power Safe Mode)... i nic. Komputer go nie widzi, nie wykrywa innego
ekranu. Mogę sobie wybrać opcję "Mimo to próbuj podłączyć na VGA", wtedy monitor wyświetla
obraz, ale w tym trybie nie ma nawet natywnej dla monitora rozdzielczości. Jak to naprawić?

Pierwsze co to zaktualizuj stery do grafy tak na wszelki wypadek:). Ja miałem kiedyś podobny problem z TV, chciałem go przez D-Sub podłączyć na 1280*720 ale miał wąty. Spróbuj z innymi rozdzielcościami i pozmienaj odświeżanie na np 60 Hz. morzesz też popatrzeć w Rozdzielczośćiach ekranu bądź Panelu sterowania nVidia... No chyba że ci jeszcze kabel pogryzł jakiś zwierz domowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 15:43, Marekvader napisał:

Pierwsze co to zaktualizuj stery do grafy tak na wszelki wypadek:).

Jestem głupi (albo mam sklerozę i zapominam co robię), już wiem w czym problem. Tylko że odwrotnie, pomogło dopiero przywrócenie starych serowników. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 15:17, Marekvader napisał:

> Witam, mam obawy co do instalacji siódemki na takich parametrach. 4GB ramu (533MHz),

> karta grafiki GF 8400GS podpięty pod płytę ze złączem PCI Express x4, i procek 2x2.2

> GHZ. Co sądzicie o tym pomyśle instalacji siódemki na takich podzespołach, czy nie
za
> słabe pamięci, czy gniazdo grafiki będzie robić problemy?
> Pozdrawiam.
Spokojnie ci uciągnie. Tylko z tą kartą graficzną to za bardzo nie masz co myśleć o giercowaniu...


Twoim zdaniem pozostać przy owym rozwiązaniu czy kupić płytę główną (ok 120zł). Komp nie będzie do grania tylko zwykłej pracy i właśnie obawiam się tych pamięci i grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 16:06, Maverick07 napisał:

> > Witam, mam obawy co do instalacji siódemki na takich parametrach. 4GB ramu
(533MHz),
>
> > karta grafiki GF 8400GS podpięty pod płytę ze złączem PCI Express x4, i procek
2x2.2
>
> > GHZ. Co sądzicie o tym pomyśle instalacji siódemki na takich podzespołach,
czy nie
> za
> > słabe pamięci, czy gniazdo grafiki będzie robić problemy?
> > Pozdrawiam.
> Spokojnie ci uciągnie. Tylko z tą kartą graficzną to za bardzo nie masz co myśleć
o giercowaniu...

Twoim zdaniem pozostać przy owym rozwiązaniu czy kupić płytę główną (ok 120zł). Komp
nie będzie do grania tylko zwykłej pracy i właśnie obawiam się tych pamięci i grafiki.

Spokojnie wystarczy. Nawet pamięci 533MHz za dużo tu nie spowolnią przy pracy, no, co najwyżej Windows bedzie starował te 3 sec. dłużej:) Al tak na serio instaluj spokojnie, to nie Vista która wcina każdy ukryty kawałek RAM. A ta karta graficzna starczy w zupełności nawet na filmy w Full HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czcionka interfejsu firefoxa się powiększyła i zrobiła pikselowata, wszystkie strony wyświetlają się jednak dobrze, z niczym innym problemu nie ma, próbowałem wyłączyć wszystkie dodatki i uruchamiać przeglądarkę ponownie ale dalej nic. Można jakoś się tego pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 20:49, NecroVisioneR napisał:

Witam,jaki format zapisu prezentacji w microsoft office 2010 będzie odczytany na komputerze
w wersji 2007?

Aby PP07 NAPEWNO odczytał twoje ppt, polecam skorzystać przy opcji zapisz jako... prezentacje zgodną na starsze wersje programu. Niestety nie posiadam Ofice 2010 ale podejrzewam że będzie bardzo podobna opcja

20110505220848

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się