PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2006 o 15:18, Arclight napisał:

Jest cichy. O wiele głośniejszy jest wiatrak na karcie graficznej. Nawet jak ma te 54% obrotów.

a jaki to dokładnie wiatraczek - może sobie sprawię ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może opiszę swój problem jeszcze raz...
Od kilku tygodni mam ogromne lagi w grze Tremulous ! (Darmowa modyfikacja Quake''a 3)...
To nie jest wina servera... Tylko ja mam te lagi, moim providerem jest Neostrada.
Lagi pojawiają się co... Mniej-więcej co 10 sekund, Taki "LAG ATTACK" trwa jakieś 3 sekundy, w czasie kiedy nie mam laga ping "wynosi" 50-90 :)... Programami typu NetMeter nie znalazłem żadnych "dziwnych" działań łącza...

Help me (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 14:28, Krax666 napisał:

kluczowe 2 linie C:\WINDOWS\Minidump\Mini012404-04.dmp i
C:\DOCUME~1\michal\USTAWI~1\Temp\WER2.tmp.dir01\sysdata.xm

Prawdopodobnie masz tam robala (wirusa, konia trojańskiego, szpiega), albo całe ich stado.
Jezeli nie masz SP2 (co jest prawdopodobne skoro masz spiratowany system XP Pro) - prawdopodobnie nie masz tez ustawionej zapory internetowej, ani nie posiadasz antywirusa z aktualnymi bazami. Wtedy twoim komputerem faktycznie rządzi ktoś inny (w najlepszym wypadku wirus).
Uszkodzenie sprzętu - szczególnie jeżeli problem powstał "samoistnie" jest na ostatnim miejscu w prawdopodobieństwie.
Możesz zdezaktywować robactwo i wszystkich szpiegów przez
1. Wyjęcie wtyczki od sieci internetowej
2. Wejście do trybu awaryjnego
3. Usunięcie z każdego konta tymczasowych plików internetowych, oraz usunięcia wszystkiego (absolutnie) z folderu C:\Docyment&Settings\michal\Ustawienia lokalne\temp. Folder Ustawienia lokalne zwykle jest ukryty, więc należy go sobie odkryć. Jeżeli nie wiesz jak - patrz podpis.
4. Uruchomienie programu msconfig.exe, wejście do zakładki autorun wyłączenie wszystkiego, wejście do zakładki usługi, ukrycie wszytkich usług Microsoft i zdezaktywowanie wszystkich jakie pozostały i są włączone.
Dezaktywacja jednak nie usuwa niczego, tylko pozwala na usunięcie wszystkich robaków za wyjątkiem klasycznych wirusów doklejających się do programów.
Wtedy można dopiero zainstalować aktualny program antywirusowy, uaktywnić zaporę internetową z wyłaczeniem wszystkich wyjątków, usunąc antywirusem wszystkie robale, podłaczyć sieć internetową uaktualnić antywirusa i ponownie przeskanować komputer.
Na koniec należy połączyć się z Windows Update ściągnąc wszystkie uaktualnienia, które są możliwe, zakupić oryginalnego Windows z taniego pakietu antypirackiego i zapomnisz o tym problemie.
Jeżeli z softem nie będzie już problemu, a komp nadal bedzie się resetował, to gwarancja w łapki i zgłosić się do sprzedawcy sprzętu, albo gwaranta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto wie co tto za pliki w autostarcie :
watch.exe
taskbaricon.exe
czy to nie jest czesem od neostrady ? czy jeżeli łączę się przez inny dialer mogę to spokojnie wyłączyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 21:42, Evil Khan napisał:

Kto wie co tto za pliki w autostarcie :
watch.exe
taskbaricon.exe
czy to nie jest czesem od neostrady ? czy jeżeli łączę się przez inny dialer mogę to spokojnie
wyłączyć ?


Watch.exe to zegar Neo :) mozna spokojnie wylaczyc, taskbaricon.exe to ikonka w pasku zadan, jak przeszkadza to tez mozna wylaczyc, ot neo bedziesz musial uruchamiac ze skrotu :) mozesz tez powylaczac pliki wykonawcze od Thompsona (prod modemow neostrady) czy Philipsa jesli dobrze pamietam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Athlon 64 3000+ NewCastle BOX (512kb L2 cache)
Podobno można (na standardowym napięciu CPU, temp. 39 C) osiągająć wydajność ~3800+ (2400 Mhz).
Co przestawić w Biosie (foto na dole) by tego dokonać ?
Nigdy tego nie robiłem bo nie miałem potrzeby ale teraz chciałem poeksperymentować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 21:47, The-Darkest napisał:

Watch.exe to zegar Neo :) mozna spokojnie wylaczyc, taskbaricon.exe to ikonka w pasku zadan,
jak przeszkadza to tez mozna wylaczyc, ot neo bedziesz musial uruchamiac ze skrotu :) mozesz
tez powylaczac pliki wykonawcze od Thompsona (prod modemow neostrady) czy Philipsa jesli dobrze
pamietam :)

Dzięki :)
A jak na stałe to cholerstwo wyłączyćprzy użyciu msconfig.exe ??
jak odznaczam te elementy to przestawia mi się na selektywne odpalanie windowsa zamiast na normalne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 21:56, Evil Khan napisał:

A jak na stałe to cholerstwo wyłączyćprzy użyciu msconfig.exe ??
jak odznaczam te elementy to przestawia mi się na selektywne odpalanie windowsa zamiast na
normalne..


Hmmm, mozesz przy pomocy msconfig, ale radze Ci sciagnij sobie wersje probna auslogics boostspeed, tam masz ladnego menedżera :] i mozesz bez obaw powylaczac zbedne procesy, oto link --->

http://www.auslogics.com/boost-speed/download.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 21:56, Evil Khan napisał:

A jak na stałe to cholerstwo wyłączyćprzy użyciu msconfig.exe ??
jak odznaczam te elementy to przestawia mi się na selektywne odpalanie windowsa zamiast na
normalne..

A co to szkodzi? Po prostu po restarcie pojawia się komunikat od msconfig, który dodaje się do autostartu i każesz mu być cicho.
Jezeli to Cię nie zadowala i chcesz coś całkowicie wywalić, to idziesz do rejestru i każesz wyszukać w nim dowolne *klucze* o nazwie Run, RunOnce, RunOnceEx (ten ostatni jest w praktyce nieużywany, przedostatni tylko do restartu).
Po znalezieniu kluczy zobaczysz w ich wnętrzach wszystkie uruchamialne programy dla systemu i aktualnego użytkownika. Zwyczajnie usuń po prawej stronie te wpisy, których nie lubisz i msconfig, ani Windows już więcej ich nie zobaczy, chyba, że coś z powrotem doda te wpisy do rejestru.
MSConfig odczytuje te wpisy (dodatkowo jeszcze z menu start, win.ini i kilku innych miejsc) i pozwala je zdezaktywować. Dezaktywacja polega na przeniesieniu ich w inne miejsce, albo poprzedzeniu wpisów znakiem komentarza.

W przypadku neostrady radziłbym w ogóle zdeinstalować ten programik do neostrady. Nie jest on w ogóle potrzebny do nawiązywania połączenia z internetem. Funkcjonalnie grupuje on tylko hasła i pewne zapisy (poczta, własny Web itp.). Przy okazji podkłada spreparowane pliki różnym programom (np. OE i IE), co nie wychodzi im na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z moim outlook expressem :/ DChe odebrać poczte a tu wyskakuje powiadomienie,że server nie obsługuje uwierzytelniania hasła :/ No super,tylko,że WP zastrzegło,że trzeba tą opcje uruchomić,żeby móc odebrać poczte :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2006 o 21:48, Evil Khan napisał:

Mam Athlon 64 3000+ NewCastle BOX (512kb L2 cache)
Podobno można (na standardowym napięciu CPU, temp. 39 C) osiągająć wydajność ~3800+ (2400 Mhz).
Co przestawić w Biosie (foto na dole) by tego dokonać ?
Nigdy tego nie robiłem bo nie miałem potrzeby ale teraz chciałem poeksperymentować ...


To lepiej nie kombinuj ;] jak nie wiesz, co i jak to lepiej to zostaw, bo możesz zawiesić kompa lub w najgorszym razie spalić procka ;]

No, ale jak chcesz to zrobić (oczywiście na własna odpowiedzialność) to musisz sprawdzić czy czasem na pł. głównej nie jest zabezpieczony maksymalny mnożnik, czyli u ciebie np., 200 [co jest również podane w 2 linii od góry] a dopiero później możesz systematycznie podkręcać o 10 i po każdym podkręceniu musisz przeprowadzić testy np. .pograć z 2-3 H by procek się zmęczył i jak nie będzie żadnych błędów [nie będzie się restartował sam] ani skoku ciepła to możesz go kręcić dalej ;]. I radzę jeszcze włączyć czujnik w biosie z temperatura, który uchroni komp przed zbyt dużym przegrzaniem się ;].

ALE ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZLIANOŚĆ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ostatnio po aktualizacji AntiVir® PersonalEdition Classic (znany też jako Avira) zaczął się dziwnie zachowywać - uruchomienie któregokolwiek modułu powoduje wywalenie się go po kilku sekundach z komunikatem "Program wykonał niedozwoloną ... blablabla". Wywaliłem go, wyczyściłem wszelkie możliwe miejsca, w których mogły zostać jakieś śmieci, ściągnąłem i zainstalowałem wersję z oficjalnej strony i wszystko działało. Przynajmniej do momentu, gdy go zaktualizowałem - po tym zaczęło się to samo, co przed odinstalowaniem. Czy to jakaś trefna aktualizacja, czy co? Jest na to jakiś sposób (z tego, co zauważyłem, to problem nie tkwi w sprzęcie ani systemie a w samym antywirusie)?
Póki co przesiadłem się na Avast!a, ale nie bardzo lubię, gdy program stara się być mądrzejszy od użytkownika :) (i, co gorsza, kompletnie mu to nie wychodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się