PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2011 o 13:00, ziptofaf napisał:

> Witam. Mam taki oto problem. Gdy chcę włączyć komputer, wszystko niby działa, wszystkie

> wiatraki się kręcą, nie ma żadnych pisków z komputera, a na monitorze nic nie widać.

> Monitor w ogóle nie widzi żeby coś było podłączone. Sprawdzałem kartę graficzną,
monitor,
> ramy i wszystko działa. Zasilacz też jest ok. Pozostaję chyba tylko mobo, gdyż gdyby

> procek uległ uszkodzeniu, komputer by chyba nie reagował na próbę włączenia?

Gdyby procek uległ uszkodzeniu to miałbyś właśnie takie objawy jakie masz teraz...


a mogę do tej płyty AM2 włożyć swojego procka, który jest na AM3, ale chyba na AM2 też powinien działać?
Dokładniej to Athlon II 640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 13:21, Mr_Terrorist napisał:

a mogę do tej płyty AM2 włożyć swojego procka, który jest na AM3, ale chyba na AM2 też
powinien działać?
Dokładniej to Athlon II 640

1.) Google->wpisujesz nazwę swojej płyty głównej.
2.) Odwiedzasz stronę producenta. Szukasz CPU list dla swojej płyty głównej. I tam będziesz mieć wymienione wszystkie modele które na niej ruszą oraz jaki bios jest wymagany do poprawnego ich działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 13:31, ziptofaf napisał:

> a mogę do tej płyty AM2 włożyć swojego procka, który jest na AM3, ale chyba na AM2
też
> powinien działać?
> Dokładniej to Athlon II 640
1.) Google->wpisujesz nazwę swojej płyty głównej.
2.) Odwiedzasz stronę producenta. Szukasz CPU list dla swojej płyty głównej. I tam będziesz
mieć wymienione wszystkie modele które na niej ruszą oraz jaki bios jest wymagany do
poprawnego ich działania.


http://www.proline.pl/?prodid=MSI+K9A2+CF-F To jest taka płytka, mój procek obsługuję AM2+/AM3 więc za chwilę przełożę procek i jestem ciekaw czy to faktycznie to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 13:31, ziptofaf napisał:

> a mogę do tej płyty AM2 włożyć swojego procka, który jest na AM3, ale chyba na AM2
też
> powinien działać?
> Dokładniej to Athlon II 640
1.) Google->wpisujesz nazwę swojej płyty głównej.
2.) Odwiedzasz stronę producenta. Szukasz CPU list dla swojej płyty głównej. I tam będziesz
mieć wymienione wszystkie modele które na niej ruszą oraz jaki bios jest wymagany do
poprawnego ich działania.


Niestety na moim procku jest to samo ;/ czyli mobo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie wiedziałem w którym dziale opisać ten problem.
Jakiś czas temu próbowałem odblokować phenoma II x2 550 na cztery rdzenie. Gdy odblokowałem komp nie chciał się włączyć, nawet reset biosu (zworka) nie działał. Postanowiłem ze starego kompa włożyć athlona 64 x2 4000+, komp się włączył, wszedłem do biosu i zresetowałem ustawienia, włożyłem z powrotem Phenoma i działa komp od tamtej pory.
Włożyłem athlona do starego kompa i nagle komp przestał działać, był tylko czarny ekran, nawet jak nie było procka płyta główna nie wydawała żadnych odgłosów. Postanowiłem kupić używaną płytę główną, akurat trafiła się taka sama więc kupiłem, dziś przyszła i komp nie działał tak samo. Postanowiłem wyjąłć jedną pamieć ram i komp się uruchomił ale zatrzymuje się na początku, mogę jedynie wejść do biosu, gdy chcę wywołać boot menu też się zawiesza ale zmienia się napis w miejscu "press f11 for boot menu".
Zdjęcie:
http://img35.imageshack.us/img35/951/moto0004w.jpg

procek amd athlon x2 64 4000+
płyta asrock alive
ram 512 goodram
karta graf. geforce 6200
zasilacz jakiś no-name

Macie jakiś pomysł co jest nie tak?

20110518153419

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy uruchamianiu komputera, ścina się komp (dokładniej przy ładowaniu systemu). NA trybie awaryjnym jest blue screen. Po zapięciu dysku w innym kompie to samo, nawet po dołożeniu go jako dodatkowe partycje, komputer nie chce się włączyć. Nie chodzi tu już o dysk, można go sformatować (prawdopodobnie problem przez wirusy), tylko wcześniej zależy mi na danych z tego dysku. Ma ktoś może jakiś pomysł jakby można było odzyskać dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 21:09, T-Tronix napisał:


Po pierwsze nigdy nie odpalisz swojego systemu na innym kompie. System przy instalacji, można powiedzieć, przypisuje się do twojej płyty głównej.
Co do danych jeżeli to wirusy a nie pad dysku to ściągasz (poproś kogoś, żeby ściągnął) Linuxa w wersji Live (w zasadzie to chyba większość Ubuntu ma tą opcję) i nagrywasz na płytę. Odpalasz płytę z bootowania jak być chciał instalować system ale po odpaleniu będziesz miał opcję uruchomienia systemu z płyty. Świetnie się to nadaje właśnie np. do przenoszenia danych na inny dysk/partycję bo wirusy systemu ci nie ruszą (ponieważ jest odpalany z płyty to nie można w nim nic zmienić) a jednocześnie masz dostęp do wszystkich plików na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dziwny problem z karta graficzną radonem 4870 i Wiedźminem 2. Każda inna grę mogę odpalić spokojnie, chodzi normalnie bez problemów, natomiast jeśli odpalę Wiedźmina wyskakują mi artefakty, nawet jak otworze grę w oknie, to tam tylko występują te artefakty, nie ma znaczenia czy odpalę gre na wysokich czy niskich, temperatury też nie osiąga jakiś zawrotnych, gdyż dochodzi 87 stopni. Teraz czy to raczej skopana optymalizacja gry zarzyna mi kartę czy też raczej mój radeonek umiera śmiercią naturalną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 01:21, Deluldor napisał:

Witam, mam dziwny problem z karta graficzną radonem 4870 i Wiedźminem 2. Każda inna grę
mogę odpalić spokojnie, chodzi normalnie bez problemów, natomiast jeśli odpalę Wiedźmina
wyskakują mi artefakty, nawet jak otworze grę w oknie, to tam tylko występują te artefakty,
nie ma znaczenia czy odpalę gre na wysokich czy niskich, temperatury też nie osiąga jakiś
zawrotnych, gdyż dochodzi 87 stopni. Teraz czy to raczej skopana optymalizacja gry zarzyna
mi kartę czy też raczej mój radeonek umiera śmiercią naturalną?


Problem tylko w jednej grze = skopana gra lub złe sterowniki do karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam definitywny problem. Otóż jestem po wymianie obudowy(SIlentiumPC Brutus 410) w komputerze, po czym zabrałem się za wymianę procesora (E2160 -> E6800) na płycie głównej Abit IP35-E(system to Windows XP). Po sprawdzeniu działania wszystkiego, wziąłem się za wymianę procesora. Poszło spokojnie, po czym przy rozruchu, za każdym razem zawieszał się początkowy ekran BIOS''u (press tab, press del). Tu zawinił BIOS(odłączanie czegokolwiek nie pomagał) o którego aktualizacji, pamiętając, że to już raz zrobiłem (po czym wyszło kilku aktualizacji), myślałem, że nie będzie trudności. OK, poszła aktualizacja na starym procesorze i znowu umieściłem nowy - oczywiście za każdym razem resetując CMOS. Tym razem, hula, pięknie - w BIOS''ie wykrywa, ustawiam co tam trzeba, po czym zapisuje i wchodzę do systemu. Po załadowaniu się zaś na każdej próbie dostawałem dość niespospolity komunika na niebieskim ekraniet:
STOP: c000021a Blad krytyczny systemu
proces systemowy windows logon process zakonczyl sie niespodziewanie stanem 0xc0000142 (0x00000000 0x00000000)
system zostal zamkniety
Również za niektorymi opcjami
Po próbach i kombinacji, które da dały mi pewność, że to coś na procesorze leży. Dzisiaj jeszcze pokombinuje z tym, np. usunięcie w resejtrach systemu tego procesora. Ma ktoś jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Kilka opcji:
a) przeinstalowanie Windowsa - pomaga na wszystkie problemy z jego działaniem.
b) Warto sprawdzić czy to rzeczywiście problem programowy a nie sprzętowy - ściagnij sobie Ubuntu (bądź dowolnego innego linuxa) w wersji live CD, zrzuć na płytkę i uruchom z niej kompa. Wszystko działa jak trzeba? To można dalej męczyć i zmuszać do działania Windowsa.

No i zasadniczo to zmiana procesora nie powinna wysadzać Windowsa w powietrze...Sprawdzałeś już czy włącza się w trybie awaryjnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 01:28, Gol_Galad napisał:

jakieś propozycje?


jakie masz pamięci? fsb chyba Ci się zmieniło z 800 na 1066

nie miałem jeszcze przypadku żeby trzeba było reinstalować windę po wymianie samego procka, ale może mu brakuje zestawu jakichś instrukcji.

Tryb awaryjny też się wywala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 04:28, gmx napisał:

jakie masz pamięci? fsb chyba Ci się zmieniło z 800 na 1066

800 CL4, domyślnie wskakiwało na 816 bodajże co próbowałem zmniejszyć ręcznie. Mimo to, winny pewnie procesor albo ustawienia jakie BIOS mu wrzuca.

Dnia 19.05.2011 o 04:28, gmx napisał:

nie miałem jeszcze przypadku żeby trzeba było reinstalować windę po wymianie samego procka,
ale może mu brakuje zestawu jakichś instrukcji.

Dokładnie. XD
Ze starym prockiem winda działa jak wcześniej, the hell...

Dnia 19.05.2011 o 04:28, gmx napisał:

Tryb awaryjny też się wywala?

Po załadowaniu się 2 razy pod rząd po prostu się wyłączył komputer(po czym machnąłem poprzedni aby sprawdzić czy mi system się nie sypnął).

Dnia 19.05.2011 o 04:28, gmx napisał:

a) przeinstalowanie Windowsa - pomaga na wszystkie problemy z jego działaniem.

Nie sądzę by to było potrzebne na zmianę procka. Tym bardziej jak na razie na poprzednim działa jak gdyby nigdy nic(tylko temperatury skoczyły na poprzednim procesorze, bo pasta się rozmazała, a nic pod ręką nie mam, mimo to może przewiewność podratuje ;/), dopiero po południu będę w stanie przeskanować system w poszukiwaniu jakiegoś syfka. Dlatego też spróbuje boot z ubuntu właśnie i jak to będzie się sprawować (przy okazji mógłbym zrobić backup danych z C).
Jeszcze dodam, że w niektórych momentach nie wykrywało klawiatury(aż trzech różnych) na nim bądź przy starcie BIOS zakomunikował, iż CPU niepoprawnie się sprawuje ,chociaż wszystko normalnie wykrywa i ustawia częstotliwość w menu, jeszcze może jakoś spróbuje zaniżyć FSB. Wracam tak późniejszym popołudniem i przetestuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 23:23, Geeko napisał:

>
Po pierwsze nigdy nie odpalisz swojego systemu na innym kompie. System przy instalacji,
można powiedzieć, przypisuje się do twojej płyty głównej.


Z tym akurat się zgodze, ale Twoja teza nie działa w takiej konfiguracji jak ja próbowałem. Ja dysk dorzuciłem jako dodatkowe partycje, dyskiem systemowym był dysk inny. Poza tym problem rozwiązany - włączyłem za którąś opcją przez przywracanie systemowe (?) i przeskanowałem kompa ;)
Dysk śmiga, ba, nawet obecnie siedze na kompie z tym dyskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z laptopem...otóz nie moge odinstalować programu Przyśpiesz Komputer.Wchodze w panel sterowania,daje usuń plik i wyskakuje bład...ze jakiś plik nie istnieje.Czy da się ten program jakoś trwale usunąć z komputera. I czy windows7 da się przeinstalować nie mają płyty?(laptop)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest taki:
Załóżmy, że mam komputer na którym przeinstalowałem przed chwilą system, zapominając, że nie mam sterowników do zintegrowanej karty sieciowej. Muszę się dowiedzieć co do za płyta główna/karta sieciowa i zainstalować sterowniki.
Jak to zrobić i czy istnieją jakieś uniwersalne sterowniki do płyt głównych/kart sieciowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 18:46, Sigu napisał:

Mój problem jest taki:
Załóżmy, że mam komputer na którym przeinstalowałem przed chwilą system, zapominając,
że nie mam sterowników do zintegrowanej karty sieciowej. Muszę się dowiedzieć co do za
płyta główna/karta sieciowa i zainstalować sterowniki.
Jak to zrobić i czy istnieją jakieś uniwersalne sterowniki do płyt głównych/kart sieciowych?


jeżeli nie masz żadnych papierów ani płyt - odkręć burtę i poczytaj nadruki na płycie głównej - potem wystarczy je zgooglować + drivers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się