PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Restart routera, jak nie pomoze to reset (zazwyczaj wyjmujac baterie lub przytrzymujac malo widoczny przycisk (jak nie mozesz znalezc zajrzyj do instrukcji od routera) przez 5-10s).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z drukarką. Podczas instalacji wyskakuje błąd, który mówi, że "usługa buforowania jest wyłączona. Czy chcę ją włączyć, aby kontynuować instalację" problem z tym, że po kliknięciu na "tak" nic się nie dzieje. Próbowałem włączyć tą usługę poprzez wpisanie komendy "services.msc" jednak, gdy próbuję ją włączyć w ten sposób wyskakuje "Błąd 1075: Usluga zalezności nie istnieje lub została oznaczona do usuniecia". Od tej usługi zależny jest faks, którego nie da się usunąć, bo już został usunięty, jednak mimo to figuruje w liście urządzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zwracam się kolejny raz z prośbą o pomoc ;) W jednym z komputerów posiadam płytę główną Shuttle AK32vn. Przeinstalowałem dzisiaj Windowsa, wszystko było super do momentu gdy zacząłem instalować sterowniki płyty głównej. Wszystkie są ok prócz sterowników do LAN''u. Instalacja ich nie chce się włączyć i pojawia się komunikat "Can not find proper NIC...". Nie mam przez to internetu na tym komputerze. Problem ten wystąpił u mnie po raz pierwszy, wczesnej zawsze było wszystko ok. Szukałem pomocy już u wujka google ale nie znalazłem tam odpowiedzi jak rozwiązać ten problem. Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa asus K53S, laptop ma 2 karty graficzne od intela i nvidii, usunalem sterownik od nvidii bo chcialem zainstalowac nowszy i problem w tym, ze podczas instalowania innego sterownika wywala komunikat, że nie ma odpowiedniego sprzetu graficznego (na 200% pobralem dobry sterownik). W menadzerze urzadzen jest napisane ze jakis sterownik jest (v 6. cośtam), ale jest tez napis ze urządzenie nie dziala poprawnie. Teraz ciągne na tej intelowskiej. Co mam zrobić, aby zainstalowac ten sterownik do nvidii ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez ok 7 minut od włączenia komputer chodzi normalnie ale potem zaczyna się strasznie ciąć, co sekundę staje na około sekundę. :/ Z temperaturą wszystko ok, nic nie buczy. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. mam zainstalowane Ubuntu 8 i mam problem. Otóż nigdzie nie mogę znaleźć sterowników do mojej karty wi-fi (tj. TP-LINK TL-WN353GD). Czy byłby mi ktoś w stanie pomóc?? Dodam, iż szukałem na stronie producenta jak też na forum poświęconemu Ubuntu i nic. Szukałem też ogólnie na google i nic ciekawego nie znalazłem.. :( prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszukuje darmowego programu który pozwoliłby na blokowanie konkretnych portów na używanym komputerze oraz konkretnych stron www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy problem:
od ok.lutego,marca mam takie zjawisko że po uruchomieniu PC uruchamia się system ale nie ma obrazu z monitora,wyświetla się tylko napis " brak sygnału '' i nic,czarny ekran - zwykle pomaga restart kompa,co to moze być?
drugi problem: odkąd zainstalowałem najnowszego hotfixa i sterowniki do Radeonów mam problem ze zmienianiem prędkości wentylatora na karcie graficznej: suwak którym ustawia się prędkość sam się porusza,do przodu i do tyłu,ponadto,mimo zaznaczonej opcji ręcznego sterowania wentylatorem znikła/jest nieaktywna opcja " zastosuj '' po zmianie ustawień - fotka.

20110527140103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mój problem dotyczy problemów ze zmianą rozdziałki na win xp. Po formacie, wszystko działa prawidłowo na rozdziałce 1280 x 800, niestety laptop jest za słaby by gry na takiej rozdziałce chodziły plynnie. Przed formatem granie w css na 800 x 600 nie sprawiało problemów, lecz teraz gdy przestawiam na tę rozdziałke mam czarne pasy u góry i po bokach, jak gdyby ta rozdziałka dostosowywała się do tej 1280 i po prostu wypełnia tylko te 800 pikseli a resztę zostawia czarną. Nie wiem co się dzieje, pierwszy raz stykam się z takim czymś, te pasy są w grze, ale również przy używaniu windowsa, nie pomaga zmiana rozdziałki w grze czy też w panelu sterowania, wie ktoś jaki powód jest takich zmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 11:59, Paweuu napisał:

witam, mój problem dotyczy problemów ze zmianą rozdziałki na win xp. Po formacie, wszystko
działa prawidłowo na rozdziałce 1280 x 800, niestety laptop jest za słaby by gry na takiej
rozdziałce chodziły plynnie. Przed formatem granie w css na 800 x 600 nie sprawiało problemów,
lecz teraz gdy przestawiam na tę rozdziałke mam czarne pasy u góry i po bokach, jak gdyby
ta rozdziałka dostosowywała się do tej 1280 i po prostu wypełnia tylko te 800 pikseli
a resztę zostawia czarną. Nie wiem co się dzieje, pierwszy raz stykam się z takim czymś,
te pasy są w grze, ale również przy używaniu windowsa, nie pomaga zmiana rozdziałki w
grze czy też w panelu sterowania, wie ktoś jaki powód jest takich zmian?


Zmieniales sterowniki po formacie na inny numerek ?
Jezeli tak, to wroc do tych co byly lub poszukaj takich, na ktorych rozdzielczosc dopasuje sie do wielkosci monitora.

Takie rzeczy przerabialem na kartach nvidii i wlasnie zalezne to bylo od numerka sterownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 18:36, Konrad162 napisał:

poszukuje darmowego programu który pozwoliłby na blokowanie konkretnych portów na używanym
komputerze oraz konkretnych stron www.

to chyba potrafi każdy lepszy antywirus, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bsod wyskoczyl tylko raz, czy zdarza sie czesto ?
Bo jak tylko raz, to nie masz czego szukac.
To sie mogl ostac z byle jakiego powodu np. blad odczytu gry, spadek napiecia, ingerencja z internetu itp.

Ale nie zaszkodzi wymusic aktualizacje systemowe, zaktualizowac directX, zaktualizowac wszystkie sterowniki, wyczyscic smieci jakims programem np. ccleaner i zrobic defragmentacje wszystkich partycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 19:16, Misquamaqus napisał:

Bsod wyskoczyl tylko raz, czy zdarza sie czesto ?
Bo jak tylko raz, to nie masz czego szukac.
To sie mogl ostac z byle jakiego powodu np. blad odczytu gry, spadek napiecia, ingerencja
z internetu itp.

Dzisiaj zaliczyłem 2 bs''y przy próbie uruchomienia Shoguna, lecz komunikaty były inne.

Dnia 28.05.2011 o 19:16, Misquamaqus napisał:

Ale nie zaszkodzi wymusic aktualizacje systemowe, zaktualizowac directX, zaktualizowac
wszystkie sterowniki, wyczyscic smieci jakims programem np. ccleaner i zrobic defragmentacje
wszystkich partycji.

Winda aktualizowana niedawno, do DX9-ki coś nowego jeszcze wychodzi?
Sterowniki do HD4850 z numerkiem 11.4 jak dobrze pamiętam, a fakt faktem sprzątanie zaniedbałem(na ogół fobie nam na tym punkcie :) )
Po 15-stym jak będę robił porządki w hardware, zrobię też porządek w sofcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się