PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2006 o 05:38, Harmegidon napisał:

A po czym sądzisz że to wirus ?, w WIN Xp jak się ma takie coś to jest to wyraźnie zaznaczone.

Zaznaczone? Że masz wirusa? Hehehe. Sądzisz, że wirus się ogłasza i wypisuje co zamierza posuć?
Głównym zadaniem wirusa jest ukrycie się i mnożenie na jak największą ilość komputerów. Efekt specjalny w postaci szyfrowania twardego dysku, próby uszkodzenia sprzetu, czy atakowania witryn internetowych masowym ostrzeliwaniem z pakietów sieciowych, to raczej rzadka przypadłość (poza ostatnim przypadkiem). Częściej komputer jest używany do maskowania prawdziwych działań osób, które wypuściły robala.
Wszelkie wypisywania na ekranie, że masz wirusa, to ściema programów szpiegowskich (zwyklke skryptowych) służąca do tego, abyś w przypływie paniki faktycznie zainstalował sobie jakieś paskudne świństwo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2006 o 18:19, Olamagato napisał:

Zaznaczone? Że masz wirusa? Hehehe. Sądzisz, że wirus się ogłasza i wypisuje co zamierza posuć?

jeszcze trochę i będą sie nas pytać czy mogą spam rozsyłać ;) myślałem że już wszyscy wiedza że zadaniem wirusa jest robienie kreciej roboty bez informowania o tym usera (kasowanie danych to przeszłość, teraz ich twórcy dorośli i zaczęli zarabiać na życie wynajmowaniem zawirusowanych kompów), ale jak widać dzisiejszych userów winowsa stać na totalny brak wiedzy o czymkolwiek co ma związek z komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego kiedy niechcący weszedłem na stronę i przesłał mi się robal pokazał się napis komputer infected
i tego objawy były jawne takie jak nie można było zmienić tła, albo okna się same zamykały tuż po otwarciu
albo nawet nie mogłem uruchomić ponownie zapory w SP2 ;].
Mam na myśli trojany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2006 o 20:14, Harmegidon napisał:

To dlaczego kiedy niechcący weszedłem na stronę

Wtedy zadziałały skrypty, które albo masz ustawione do automatycnzego uruchamiania, albo nawet uruchamiania ze strony wszystkiego bez zadnego powiadamiania na co kiedyś nieopatrznie się zgodziłeś - przoduje w tym superhiper przeglądarka Internet Explorer. ;)

Dnia 30.06.2006 o 20:14, Harmegidon napisał:

i przesłał mi się robal

Tego nie wiesz.

Dnia 30.06.2006 o 20:14, Harmegidon napisał:

pokazał się napis komputer infected

Jakbyś nie wiedział, to pulpit jest w Windows obszarem ustawionym domyslnie do dowolnej modyfikacji przez strony internetowe. To efekt poronionego dawnego pomysłu Microsoftu. Wygląd pulpitu może Ci zmodyfikować (w szczególności ustawić nową tapetę) każda witryna, której jawnie nie wrzucisz do "strefy z ograniczeniami" (a nikt tego nie robi). Dodatkowo zmodyfikowanie niektórych zapisów rejestru tak aby "dostosować" menu kontekstowe (prawy klawisz myszy) jest banalnie proste - szczególnie jeżeli nie masz absolutnie wszystkich poprawek łacznie z SP2 w WinXP. Najczęściej więc zmieniana jest tapeta na taką z napisem "Infected" i różnymi inne pierdołami łacznie z linkiem do programu wykonywalnego zawierającego jakoby szczepionkę oraz modyfikacja menu kontekstowego tak, aby w ogóle nie było go widać.

Dnia 30.06.2006 o 20:14, Harmegidon napisał:

i tego objawy były jawne takie jak nie można było zmienić tła, albo okna się same zamykały
tuż po otwarciu albo nawet nie mogłem uruchomić ponownie zapory w SP2 ;].

A to już skutek programu, który się załadował do autostartu p ściągnięciu go przez skrypt na twój twardy dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usuwanie zablokowanego pulpitu po usunięciu robali przez antywirusa i ściągnięciu wszystkich poprawek systemu po SP2 lub SP4 (tylko dla Windows XP i 2K.):
1. Skopiować do notatnika i zapisać jako plik .REG (Wpisy rejestru) poniższy tekst między "=":
============================================================
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"NoViewContextMenu"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoViewContextMenu"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoSetTaskbar"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoSaveSettings"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders]
"Desktop"="%USERPROFILE%\\Pulpit"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]
"Desktop"=hex(2):25,00,55,00,53,00,45,00,52,00,50,00,52,00,4f,00,46,00,49,00,\
4c,00,45,00,25,00,5c,00,50,00,75,00,6c,00,70,00,69,00,74,00,00,00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders]
"Common Desktop"="C:\\Documents and Settings\\All Users\\pulpit"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]
"Common Desktop"=hex(2):25,00,41,00,4c,00,4c,00,55,00,53,00,45,00,52,00,53,00,\
50,00,52,00,4f,00,46,00,49,00,4c,00,45,00,25,00,5c,00,70,00,75,00,6c,00,70,\
00,69,00,74,00,00,00

[HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders]
"Desktop"=""

[HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]
"Desktop"=hex(2):00,00
============================================================
Po zapisaniu pliku załadować do rejestru: prawy klawisz menu "Scal", albo podwójne kliknięcie, albo wybrać plik oraz Enter.

2. Odpalić regedit.exe
a) Wejść do klucza
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders
- Skasować zmienną "custom desktop"
b) Wejść do klucza
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
- Skasować zmienną "wallpaper"

3. Skasować pliki:
c:\desktop.*
c:\windows\desktop.html

4. Zrestartować system i zmienić tapetę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła pora, bym i ja odwiedził ten kącik... Cóż, "life is brutal" jak mawiał kret próbujący wgryźć się w beton. Od jakiegoś czasu obserwuje nieoczekiwane restarty komputera. Ma to miejsce podczas dłuższej zabawy w gry 3D (na mało wymagającym 2d jak Diablo II nic się nie dzieje). Ekspertem nie jestem, ale wygląda to na przegrzanie albo zasilacz nieubłaganie wybierający się na tamten świat. Wykonałem log programem Speedfan, niestety nie potrafię go odczytać. Jakieś pomysły?

Log jest tutaj, by nie robić sztucznego tłoku: http://rapidshare.de/files/24596004/SFLog20060630.csv.html

Problemy na sprzęcie: Athlon XP 2000+, GeForce 4 Ti 4200, 512 MB RAM, Samsung SpinPoint 120 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

otworz kompa i wywal kurz, pograj na otwartym i sprawdz czy pomoze, jak nie to moze byc problem z zasilką. jezeli chodzi o speedfan to ja bym mu nie ufal - na nowszych kompach pokazuje cuda, nie wiem jk n starszych. napiecia sprawdz w biosie albo uzyj programow jakie dostales do plyty glownej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2006 o 01:01, gmx napisał:

otworz kompa i wywal kurz, pograj na otwartym i sprawdz czy pomoze, jak nie to moze byc problem
z zasilką. jezeli chodzi o speedfan to ja bym mu nie ufal - na nowszych kompach pokazuje cuda,
nie wiem jk n starszych. napiecia sprawdz w biosie albo uzyj programow jakie dostales do plyty
glownej


Nie pokazuje żadnych cud.
A jeśli masz na myśli napięcia Ujemne, to się nie dziw, bo wiele płyt ich nie wykorzystuje, a część zasilaczy w ogóle nie ma linii ujemnych (bo płyty ich nie wykorzystują).
Dlatego pokazywać może cuda dla wszelakich -V
Natomiast przy napięciach dodatnich jest dobry - poza tym jest to program, który non-stop jest aktualizowany.
Jedyna płyta z którą ma problem to DFI eXpert i Venus (limitowany eXpert), ale i tam da się program spokojnie stosować (wyłączając jedną funkcję).

Swoją drogą każdy program jest obarczony dozą błędu, ale i każdy Chip na płycie również.
Do tej pory nie ma dobrych układów pomiarowych montowanych na płytach. Większość pokazuje dane z różnymi odchyłami (czasami temperatura różna od rzeczywistej nawet o 15-20*C!!!!).
Jedynymi narzędziami dobrymi są Voltomierze oraz dobrze skalibrowane diody (lub inne techniczne urządzenia do pomiaru temp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2006 o 01:01, gmx napisał:

otworz kompa i wywal kurz, pograj na otwartym i sprawdz czy pomoze,


To pierwszy krok, jaki podejmuje rozsądny gracz w trosce o konieczność wymiany części do komputera ;] Mój złomek chodzi cały dzień z otwartą obudową, problem powtarza się.

Dnia 01.07.2006 o 01:01, gmx napisał:

napiecia sprawdz w biosie albo uzyj programow jakie dostales do plyty
glownej


Sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2006 o 01:05, RobeN napisał:

Nie pokazuje żadnych cud.

u mnie niestety tak :( krzaki na wszystkich liniach zasilania i ujemne temperatury - moze to wina zlej konfiguracji speedfana albo sterow- ja wole jednak standardowe narzedzia

Dnia 01.07.2006 o 01:05, RobeN napisał:

A jeśli masz na myśli napięcia Ujemne, to się nie dziw, bo wiele płyt ich nie wykorzystuje,
a część zasilaczy w ogóle nie ma linii ujemnych (bo płyty ich nie wykorzystują).

wiem - w zimie musialem ganiac po lublinie i szukac przejsciowki do mojego nowego chieftecka :)

z reszta (i zreszta) posta sie calkowicie zgadzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ujemnych temperatur - trzeba sprawdzić w liście speedfana, czy współdziała z Twoim chipem pomiarowym na płycie.
Co do krzaków przy napięciach - jeśli chodzi o skoki, to możesz takowe mieć.
Często w BIOSie (niby najdokładniej) widzisz, że praktycznie nic się nie zmienia (12.24-12.22-12.24 - amplituda 0.02V) a za pomocą Voltomierza okazuje się, że to wygląda tak: 12.08-12.12-12.09-12.11-12.15 - amplituda 0.07V
Gdzie są to wahania bez obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem "pod maskę", a tam zasilacz LPD9-300W P4, czyli jakiś nad wyraz nieciekawy. Z tego, co widzę, +3.3V leci na łeb (o ile wyniki są wiarygodne). Czy to przyczyna? Log wykonany standardowo, czyli od włączenia komputera do restartu podczas gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2006 o 01:39, RobeN napisał:

Odpal, wybierz test: Smal FFTs i START.
Popatrz jak wówczas zachowuje się napięcie, i czy restartuje się komp.
Dodatkowo możesz też poobserwować temperaturkę - po kilku minutach procek powinien osiągnąć
swoje maximum.


Chodziło 1h 15 min i zatrzymałem, bo idę spać ;] Jutro się jeszczę pobawię.

Type: Small FFTs - stress CPU Min: 8 Max: 16 InPlace: Yes Mem: 8 Time: 15
CPU: 1662MHz FSB: 133MHz [132MHz x 12.5 est.]
2006-07-01 01:44 Beginning a continuous self-test to check your computer.
Press Stop to end this test.
Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.
Test 2, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M163839 using 8K FFT length.
Test 3, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M159745 using 8K FFT length.
Self-test 8K passed!
Test 1, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M212991 using 10K FFT length.
Test 2, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M210415 using 10K FFT length.
Test 3, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M208897 using 10K FFT length.
Self-test 10K passed!
Test 1, 460000 Lucas-Lehmer iterations of M250519 using 12K FFT length.
Test 2, 460000 Lucas-Lehmer iterations of M245759 using 12K FFT length.
Test 3, 460000 Lucas-Lehmer iterations of M245281 using 12K FFT length.
Self-test 12K passed!
Test 1, 380000 Lucas-Lehmer iterations of M291913 using 14K FFT length.
Test 2, 380000 Lucas-Lehmer iterations of M286719 using 14K FFT length.
Test 3, 380000 Lucas-Lehmer iterations of M282625 using 14K FFT length.
Torture Test ran 1 hours, 15 minutes 3 seconds - 0 errors, 0 warnings.
Execution halted.

I jeszcze log speedfana (gdy pod koniec temperatura spada do 50 stopni, to CPU już się nie testuje):
http://rapidshare.de/files/24605206/SFLog20060701.csv.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że obciążenie samego procka nie powoduje pocenia się zasilacza.
Owszem napięcia nie są ładne, ale jakoś się trzymają.
Natomiast w logu pierwszym (z gry??) rzeczywiście coś mocno 3.3 spada i w momencie 2.9 jest restart.
Czyli być może ogólne obciążenie (gdzie i procesor i karta graficzna, oraz RAM) powoduje skręty zasilacza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2006 o 06:50, RobeN napisał:

Natomiast w logu pierwszym (z gry??) rzeczywiście coś mocno 3.3 spada i w momencie 2.9 jest
restart.


"Testowałem" na grze Splinter Cell. Sprawdzałem jeszcze na kilku innych grach, bardzo podobne objawy. Muszę jeszcze je sprawdzić Speedfanem.

Dnia 01.07.2006 o 06:50, RobeN napisał:

Czyli być może ogólne obciążenie (gdzie i procesor i karta graficzna, oraz RAM) powoduje skręty
zasilacza??


Możliwe, przez długi okres czasu nic się nie działo, a ostatnimi czas takie problemy... Zasiłka może rzeczywiście się już zmęczyła. Porobię jeszcze parę testów. Zasilacze jak mój mają brzydką cechę, tzn. są bardzo towarzyskie i odchodzą razem z innymi częściami komputera, muszę uważać :/

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam denerwujący problem z kompem.Do ochorny systemu zainstalowałem Agnitum Outpost Firewall.Nie wiem z jakiego powodu czasem pokazuje mi sie komunikat "ethernet attack detection" z numeru IP :255.255.255.255.Oczywiście wiem,że to ściema i firewall po prostu ściemnia!Sęk w tym,że po pewnym czasie wyłącza mi sie Neostrada!!!Pojawia sie komunikat "użytkownik został odłączony od usługi"i tyle!Żeby Neostrada zaczęła znowu działać trzeba zrestartować kompa!Co mam zrobiuć,żeby sie pozbyć tego głupiego efektu firewalla?Wcześniej resinatlowałem system,ale na poprzedniej instalce systemu te wyskakiwał ten sam komunikat i ten sam efekt występował.Już nie mam siły do tego szajsu!Podobnież Outpost ma być taki super hiper firewall a jak co do czego przychodzi to wszystko blokuje i nic sie nie da zrobić!POMOCY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać świecisz wiedzą, to napewno będziesz wiedział które klucze są odpowiedzialne za załączanie
zapory bo mam ją zablokowaną.

p.s. Psiakość czemu ją wtedy wyłączyłem, czy ona musi zawsze spowalniać programy peer to peer :(. ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2006 o 06:50, RobeN napisał:

Z tego wynika, że obciążenie samego procka nie powoduje pocenia się zasilacza.
Owszem napięcia nie są ładne, ale jakoś się trzymają.
Natomiast w logu pierwszym (z gry??) rzeczywiście coś mocno 3.3 spada i w momencie 2.9 jest
restart.
Czyli być może ogólne obciążenie (gdzie i procesor i karta graficzna, oraz RAM) powoduje skręty
zasilacza??


Wczoraj komputer został pokatowany najbadziej restartogennym tytułem, Prince Of Persia: Warrior Within. Jak na złość, przy podpiętym SpeedFanie PC nie chciał się zrestartować (miał dobry dzień, w normalnych warunkach bym się cieszył). Przejrzałem log:
http://rapidshare.de/files/24714889/SFLog20060701.csv.html
i napięcia miejscami są tragiczne, nawet biorąc pod uwagę błąd pomiarowy. Chyba nie pozostaje nic innego, jak poszukać jakiegoś dobrego zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś, czy zachwalany tak przez niektórych SpeedFan nie ma problemów z
a) płytą główną Abit BX133 RAID
b) dyskami podłączonymi do kontrolera RAID na ww. płycie
c) kartami nVidii lub sterownikami (30.82) do nich?
Jak chciałem sobie zrobić wykres napięć, to miałem takie efekty specjalne, jak nigdy wcześniej pod Win2k :). Najpierw spróbowałem odpalić Quake''a 2, wywaliło jakiś błąd OpenGL.
Potem Lost Souls - za pierwszym razem w ogóle nie ruszył, a za drugim - BSOD z komunikatem, że wystąpił błąd w nv4_disp.dll i samoczynny reset.
Wiem tyle, że moja płyta jest jakaś dziwna, bo nigdy nie dało się przełączyć komputera w stan uśpienia, jeśli do RAIDa był podpięty jakiś dysk (dodatkowo w opcjach oszczędzana energii zawsze musiałem odznaczać "wyłączaj dyski twarde") - pod W9x kończyło się BSOD (komunikat "Wolumin został usunięty") a pod W2k nie dało się kompa wybudzić z uśpienia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się