PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam, mam pewien problem, wyskoczył mi komunikat o braku pliku ntldr, wrzuciłem płytę z windowsem xp przekopiowałem plik i teraz po ekranie wykrywania napędów komputer od razu się resetuje.
Jakiś pomysł w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam może nie tyle problem, co pytanie:
NA screenie jest prędkość 10Mb/s. Mój Internet to 6Mb/s, ale w nocy przyspiesza do 20 (wg umowy). Jednakże właśnie to ograniczenie powoduje, że mogę max korzystać z tych 10. Da się jakoś zmienić to ograniczenie?

20110712225005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę sprawdzić ile miejsca zajmuję mi system na dysku? Jak najadę na folder to pokazuje mi tylko "więcej niż 8.89 MB".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Od jakiegoś tygodnia mam problemy z internetem, teoretycznie wszystko dobrze działa(mogę normalnie chodzić po stronach itp.), lecz gdy loguje się na skype lub chcę zagrać w wowa mam straszne lagi. Na skype nic nie da się zrozumieć, a na wowa wbijam, zdążę się połączyć z serwerem, wybrać postać i dzieje się coś dziwnego. Widzę każdy ruch każdego gracza oraz to co piszą, lecz sam nie mogę nic zrobić. Po kilku minutach wyrzuca mnie z serwera. To samo dzieje się na skype, dobrze rozumiem wszystkich, ale sam nie mogę nic powiedzieć żeby mnie nie zacięło. Mam netię 6mb/s. Liczę na szybką pomoc i z góry dziękuję. Mam nadzieję, że wybrałem właściwy temat. Co prawda wyniki na speedtest.pl mam słabsze niż zazwyczaj, ale według mnie i tak nie powinienem mieć lagów.

http://www.speedtest.pl/results/22560941.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 21:27, Puszkin napisał:

Nie ma żadnych zworek.


Jak napisał Misq, spróbuj podpiąć dyski do innych gniazd na płycie głównej, zmień przewody SATA, w BIOSie sprawdź ustawienia dysków (Storage settings). Sprawdź czy masz je ustawione jako IDE czy jako AHCI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, problem strikes back.

Windows 7 32bit, karta graficzna Radeon 4850 - po kilku(nastu) minutach gry w nowych grach (Bioshock 2, Battlefield: Bad Company 2, ) wyskakują na sekundę artefakty, następnie monitor gaśnie, po chwili znowu się uruchamia i wywala mnie do pulpitu z informacją o zresetowaniu się sterownika karty graficznej.

Tylko proszę, darujcie sobie porady w stylu to na pewno chłodzenie/to na pewno zasilacz. Gwarantuję Wam, że to nie chłodzenie (w grach grafika nie zdąży się nawet do 55 stopni rozgrzać przed zresetowaniem się sterownika) ani zasilacz (on sam jak i karta działały wzorowo przez ostatnie 2 lata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 22:50, Jackal-pl napisał:

Ja mam może nie tyle problem, co pytanie:
NA screenie jest prędkość 10Mb/s. Mój Internet to 6Mb/s, ale w nocy przyspiesza do 20
(wg umowy). Jednakże właśnie to ograniczenie powoduje, że mogę max korzystać z tych 10.
Da się jakoś zmienić to ograniczenie?

Komputer jest podłączony kablem do neta bądź modemem ( USB czy RJ-45?)czy przez wi-fi w routerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 14:46, Jackal-pl napisał:

Bezpośrednie połączenie RJ-45

To w tym okienku wejdź na własciwości->Konfiguruj-> Zakładka zaawansowane i szukaj tam opcji Speed & Duplex(bądź podobnego). Jeślki jest to radiówka, to z tym raczej się nie da zrobić, możliwe że chodzi tu o odbiornik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 17:32, Marekvader napisał:

> Bezpośrednie połączenie RJ-45
To w tym okienku wejdź na własciwości->Konfiguruj-> Zakładka zaawansowane i szukaj
tam opcji Speed & Duplex(bądź podobnego). Jeślki jest to radiówka, to z tym raczej się
nie da zrobić, możliwe że chodzi tu o odbiornik...

Nie nie chodzi. Internet mam bezpośrednio od sąsiada, a ten ma kabel z Anteny głównej (200-300 metrów kabla, antena na dachu budynku wysokiego, spora ta antenka, z kilka metrów ma).

No i dzięki za odpowiedź, bez problemu ustawiłem na 100 (po co więcej) full duplex.
PS: Jaka jest różnica między half duplex, a full duplex?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 19:30, Jackal-pl napisał:

> > Bezpośrednie połączenie RJ-45
> To w tym okienku wejdź na własciwości->Konfiguruj-> Zakładka zaawansowane
i szukaj
> tam opcji Speed & Duplex(bądź podobnego). Jeślki jest to radiówka, to z tym raczej
się
> nie da zrobić, możliwe że chodzi tu o odbiornik...
Nie nie chodzi. Internet mam bezpośrednio od sąsiada, a ten ma kabel z Anteny głównej
(200-300 metrów kabla, antena na dachu budynku wysokiego, spora ta antenka, z kilka metrów
ma).

No i dzięki za odpowiedź, bez problemu ustawiłem na 100 (po co więcej) full duplex.
PS: Jaka jest różnica między half duplex, a full duplex?


http://pl.wikipedia.org/wiki/Dupleks_(telekomunikacja)
Tu masz info. Co do kabla wydaje mi się że sygnał powinien być wzmacniany co 150m i chyba dlatego jest takie ograniczenie, ale nie jestem pewien, może ktoś to potwierdzi, bo dziś mi się strasznie myśli:). Poza tym jeśli masz neta od sąsiada to chyba znaczy że obaj korzystacie z tego samego łącza, czyli jest opcja że więcej neta nie wyciśniesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2011 o 20:34, Marekvader napisał:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dupleks_(telekomunikacja)
Tu masz info. Co do kabla wydaje mi się że sygnał powinien być wzmacniany co 150m i chyba
dlatego jest takie ograniczenie, ale nie jestem pewien, może ktoś to potwierdzi, bo dziś
mi się strasznie myśli:). Poza tym jeśli masz neta od sąsiada to chyba znaczy że obaj
korzystacie z tego samego łącza, czyli jest opcja że więcej neta nie wyciśniesz...

Sąsiad jest adminem i właścicielem firmy. To u niego stoją wszystkie serwery, a z anteny leci nie kabel, a światłowód, sry, takie małe przejęzyczenie.
Linia jest całkowicie osobna i do każdego z pobliskich sąsiadów leci oczywiście osobny kabel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem sobie lapka Acera Aspire 5820 z Radeonem 5650 HD na pokładzie i chciałbym zaktualizować sterowniki. Obecnie zainstalowany jest ATI Catalyst Control Center (wer. 8.713.3.3) a po uruchomieniu linka ,,aktualizuj sterowniki" wyświetla się strona AMD i do pobrania jest AMD Catalyst Control Center. Ściągnąłem instalkę, włączyłem i wyświetlił się komunikat:

Nie można pobrać programu AMD Catalyst Mobility, ponieważ w komputerze jest zainstalowany niezgodny sprzęt lub oprogramowanie.

Używasz nieobsługiwanej wersji sterownika karty graficznej.
Skontaktuj się z producentem komputeraz przenośnego, aby uzyskać aktualizację sterownika karty.

I teraz moje pytanie: czy odinstalować ATI Catalyst i dopiero wtedy próbować z wersją spod znaku AMD czy zastosować się do polecenia zawartego w komunikacie i poszukać aktualizacji na stronach acera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 22:20, Shito napisał:

Ostatnio kupiłem sobie lapka Acera Aspire 5820 z Radeonem 5650 HD na pokładzie i chciałbym
zaktualizować sterowniki. Obecnie zainstalowany jest ATI Catalyst Control Center (wer.
8.713.3.3) a po uruchomieniu linka ,,aktualizuj sterowniki" wyświetla się strona AMD
i do pobrania jest AMD Catalyst Control Center. Ściągnąłem instalkę, włączyłem i wyświetlił
się komunikat:

Nie można pobrać programu AMD Catalyst Mobility, ponieważ w komputerze jest zainstalowany
niezgodny sprzęt lub oprogramowanie.

Używasz nieobsługiwanej wersji sterownika karty graficznej.
Skontaktuj się z producentem komputeraz przenośnego, aby uzyskać aktualizację sterownika
karty.

I teraz moje pytanie: czy odinstalować ATI Catalyst i dopiero wtedy próbować z wersją
spod znaku AMD czy zastosować się do polecenia zawartego w komunikacie i poszukać aktualizacji
na stronach acera?


Spróbuj tym sposobem:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 21:09, Jackal-pl napisał:


> http://pl.wikipedia.org/wiki/Dupleks_(telekomunikacja)
> Tu masz info. Co do kabla wydaje mi się że sygnał powinien być wzmacniany co 150m
i chyba
> dlatego jest takie ograniczenie, ale nie jestem pewien, może ktoś to potwierdzi,
bo dziś
> mi się strasznie myśli:). Poza tym jeśli masz neta od sąsiada to chyba znaczy że
obaj
> korzystacie z tego samego łącza, czyli jest opcja że więcej neta nie wyciśniesz...

Sąsiad jest adminem i właścicielem firmy. To u niego stoją wszystkie serwery, a z anteny
leci nie kabel, a światłowód, sry, takie małe przejęzyczenie.
Linia jest całkowicie osobna i do każdego z pobliskich sąsiadów leci oczywiście osobny
kabel.

Dobra, widzę że 4 lata w technikum informatycznym stracone, bo pierwszy raz słyszę o światłowodzie z końcówka RJ-45:) A tak na serio zrób jakieś zdjęcie, jak to wygląda. Na pewno nie masz jakiegoś modemu/routera/przełącznika/whatever. Jak już pisałem dziś tragicznie myślę, ale nie widzę tego jak jesteś podłączony światłowodem podłączony BEZPOŚREDNIO do komputera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się