PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Rozumiem, że skoro po raz drugi nie otrzymałem żadnej odpowiedzi to mój problem jest niesamowicie rzadki i ciężki do rozwiązania?

Wszystkie wyniki w google, jakie do tej pory sprawdziłem to dyskusje, które urywają się w połowie kilka lat wcześniej, albo zawierają pseudoprofesjonalne porady w stylu "sformatuj dysk twardy/zmień zasilacz, pewnie to nie jego wina, ale i tak zmień/kup nową kartę graficzną/kup lepsze chłodzenie/przeinstaluj sterowniki"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz. Rozrysuję Ci to w Paintcie. Taka mała mapka.
KAbel od jego serwerowni do mojego domu idzie POD ZIEMIĄ, idzie tam światłowód (do oglądania telewizji) i jednocześnie OBOK kabel RJ-45, który przypinam bezpośrednio do karty sieciowej, bez zbędnych pierdół i pośredników tzw. routerów i switchy.

20110714103351

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 10:15, Mercuror napisał:

Rozumiem, że skoro po raz drugi nie otrzymałem żadnej odpowiedzi to mój problem jest
niesamowicie rzadki i ciężki do rozwiązania?

Wszystkie wyniki w google, jakie do tej pory sprawdziłem to dyskusje, które urywają się
w połowie kilka lat wcześniej, albo zawierają pseudoprofesjonalne porady w stylu "sformatuj
dysk twardy/zmień zasilacz, pewnie to nie jego wina, ale i tak zmień/kup nową kartę graficzną/kup
lepsze chłodzenie/przeinstaluj sterowniki"...


To weź przetestuj tą kartę na innym kompie, albo weź kartę od kogoś i przetestuj u siebie/ Skoro masz ją dwa lata, to wyślij na gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 10:35, Jackal-pl napisał:

Nie rozumiesz. Rozrysuję Ci to w Paintcie. Taka mała mapka.
KAbel od jego serwerowni do mojego domu idzie POD ZIEMIĄ, idzie tam światłowód (do oglądania
telewizji) i jednocześnie OBOK kabel RJ-45, który przypinam bezpośrednio do karty sieciowej,
bez zbędnych pierdół i pośredników tzw. routerów i switchy.

No spoko, ale RJ-45 i światłowód nie mogą być takim kablem jednocześnie. Z twojego rysunku wynika że światłowód dochodzi do Admina, a od niego idzie RJ-45. Więc są jak dla mnie 2 opcje:
-Albo masz jakiś switch/modem ale zainstalowany gdzieś na polu, w jakiejś skrzynce albo coś podobnego i nawet o tym nie wiesz:)
-Admin u siebie rozdziela wam neta za pomocą switcha, routera i albo urządzenie działa tylko w technologi Ethernet (Fast Ethernet- 100 Mb/s), albo urządzenie działa w wolniejszym standardzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam problem, zdenerwowałem się dziś trochę bo już stary komputer wolno mi chodził, i jak zwykle uderzyłem w obudowę. Uderzyłem z góry, nad dyskiem twardym. Piosenka w Winampie się zatrzymała i przestał lecieć dźwięk. Mogłem wyłączyć okna i ruszać myszką, ale nic nie mogłem włączyć. Zresetowałem komputer. Teraz uruchamianie zatrzymuje się na komunikacie `Błąd odczytu dysku`. Co robić? Jest szansa na naprawę? A jak nie to chociaż na odzyskanie danych? Inny dysk się uruchomił na komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 17:20, Marekvader napisał:

> Nie rozumiesz. Rozrysuję Ci to w Paintcie. Taka mała mapka.
> KAbel od jego serwerowni do mojego domu idzie POD ZIEMIĄ, idzie tam światłowód (do
oglądania
> telewizji) i jednocześnie OBOK kabel RJ-45, który przypinam bezpośrednio do karty
sieciowej,
> bez zbędnych pierdół i pośredników tzw. routerów i switchy.
>
No spoko, ale RJ-45 i światłowód nie mogą być takim kablem jednocześnie. Z twojego rysunku
wynika że światłowód dochodzi do Admina, a od niego idzie RJ-45. Więc są jak dla mnie
2 opcje:
-Albo masz jakiś switch/modem ale zainstalowany gdzieś na polu, w jakiejś skrzynce albo
coś podobnego i nawet o tym nie wiesz:)
-Admin u siebie rozdziela wam neta za pomocą switcha, routera i albo urządzenie działa
tylko w technologi Ethernet (Fast Ethernet- 100 Mb/s), albo urządzenie działa w wolniejszym
standardzie...

Edit; Ops, faktycznie jednak jest światłowódRJ-45 według wiki:
10BASE-FT - do sieci nie wymagających elementów aktywnych (hubów, switchy); łączenie za pomocą światłowodu; nigdy nie zaimplementowany.
Więc albo twój admin nie wiem w jaki sposób dostał się w posiadanie takiego kabla. Ale myślę że chyba łatwiej było by pogadać z adminem, bo przyznaję, mnie to już troszkę przerasta, A admin wie jak to wszystko ma zrobione i być może akurat tobie coś się przestawiło i dlatego nie możesz wycisnąć tego maksa w nocy z twojego łącza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 17:22, Ambroo napisał:

Witam,
mam problem, zdenerwowałem się dziś trochę bo już stary komputer wolno mi chodził, i
jak zwykle uderzyłem w obudowę. Uderzyłem z góry, nad dyskiem twardym. Piosenka w Winampie
się zatrzymała i przestał lecieć dźwięk. Mogłem wyłączyć okna i ruszać myszką, ale nic
nie mogłem włączyć. Zresetowałem komputer. Teraz uruchamianie zatrzymuje się na komunikacie
`Błąd dysku twardego`. Co robić? Jest szansa na naprawę? A jak nie to chociaż na odzyskanie
danych? Inny dysk się uruchomił na komputerze.

Po dociskaj wszystkie taśmy przy HDD. Możliwe że jednak dysk do wymiany:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówie, że u niego jest serwerownia, więc ma pewno tam od cholery switchy, routerów itp sprzętu. Ja mówię, że u SIEBIE nic nie mam, tylko bezpośrednio z ziemi wychodzi kabel rj-45 i go mam podłączonego do sieciówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 15:44, Puszkin napisał:

A już sam się komp jakoś z nimi oswoił, także działają :).


Czyli po problemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 22:07, mrosi napisał:

> A już sam się komp jakoś z nimi oswoił, także działają :).

Czyli po problemie?


I tak i nie... teraz okazuje się że zniknęła mi jedna partycja :| znaczy widzi ją komputer ale nie pokazuje ani miejsca wolnego ani miejsca zajętego, czyli partycja widmo. Dziwię się ze takie coś się dzieje skoro działo wszystko do niedawna normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 09:38, dark_mesiah napisał:

Witam co może być przyczyną przerywania dzwięku podczas gry , ale tylko gdy rozmawia
sie z dowolną postacią ?



witaj -myślę że przyczynna tego zjawiska jest zintegrowana karta muzyczna-kilka lat temu też miałem ten problem

zakupiłem odzielną karte muzyczna model asus xonar i problem znikł -a dzieje się tak dlatego że kodeki dzwiekowe

na płycie są za blisko, m.in procka i szyny danych stąd te zakłucenia -lub jest max obciązenie w czasie gry - cpu,

grafy,i chipsetu - przez to szynna danych nie wyrabia bo karta muzyczna integra korzysta z cpu i sie wtedy

dławi przez to są przerwy dzwięku -kup sobie zwykłą karte muzyczną za ok.120zł i problem zniknie -bo aktualizacja

sterów do zintegrowanej na pewno nie pomaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 21:44, Jackal-pl napisał:

Mówie, że u niego jest serwerownia, więc ma pewno tam od cholery switchy, routerów itp
sprzętu. Ja mówię, że u SIEBIE nic nie mam, tylko bezpośrednio z ziemi wychodzi kabel
rj-45 i go mam podłączonego do sieciówki

No i pisałem że wczoraj źle myślałem:). Więcej jak już wspomniałem, jeżeli zmiana duplexu nic nie dała to musisz się zgłosić z tym do Admina, gyż że tak ujmę, twój problem, leży po jego stronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zainstalowanego Windowsa 7 od ok. dwóch lat. Chciałbym go przeinstalować. Mam trzy partycje: systemowa C, D na programy i E na gry. Przy instalacji nowej siódemki C się sformatuje. A czy sformatowanie D i E wpłynie na wydajność systemu/gier/programów? Czy może wystarczy usunięcie ich zawartości? Jest jakaś różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 22:56, sinir napisał:

Witam.

Mam zainstalowanego Windowsa 7 od ok. dwóch lat. Chciałbym go przeinstalować. Mam trzy
partycje: systemowa C, D na programy i E na gry. Przy instalacji nowej siódemki C się
sformatuje. A czy sformatowanie D i E wpłynie na wydajność systemu/gier/programów? Czy
może wystarczy usunięcie ich zawartości? Jest jakaś różnica?



Słuchaj róznicy nie ma czy sformatujesz wszystkie czy jedna -zrob format systemowej c -A jak masz dane na d i e to zostaw i po formacie zrób defragmentacje wszystkim 3 -c,d,e i to włynie na wydajnośc -polecam do tego program defragler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra dzięki , to się dzieje tylko podczas gry w Dungeon Siege 3 i jeszcze jest taki numer że na sirodku ekranu co jakiś czas pojawia się czrny pasek jakby ktoś wycioł nożyczkami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, akurat podczas przeglądania tego tematu, jak na złość, stało mi się takie coś, jakiś przeskok napięcia, nie wiem, burzy nigdzie nie ma ale, zrobiło mi takie "dup" z głośników, wiecie takie głębokie uderzenie, pc stracił zasilanie, i odzyskał odrazu, tj. chciał się chyba zresetować po wyłączeniu, ale się zawiesił, ponowny reset pomógł, co to było?
Coś z zasilaczem? Urządzenia w domu wskazują na to, że miały prąd cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie coś się pokazało. W ogóle dziwne rzeczy się dzieją od czasu połączenia monitora z kartą graficzną kablem HDMI . Zawsze jak wychodzi z uśpienia to słychać dźwięk odłączanego i potem podłączanego urządzenia oraz z prawej strony monitora ikonki przemieszczają się a jedną kratkę w lewo.
Co jest grane?

20110715224417

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z komputerem, a mianowicie podczas aktualizacji występuje problem jak na obrazku. Laptop był wczoraj kupiony.
Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

20110716093945

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 09:40, Tomaszek92 napisał:

Witam
Mam problem z komputerem, a mianowicie podczas aktualizacji występuje problem jak na
obrazku. Laptop był wczoraj kupiony.
Proszę o pomoc i z góry dziękuje.


Sprawdz w uslugach, czy aktualizacje sa wlaczone:

20110716103445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się