PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2011 o 11:01, Woo-Cash napisał:

Gdy włączam listwę od kompa, zaraz wyskakują korki. To zaczyna mnie irytować. Co mam
z tym z zrobić?


Sam sobie odpowiedziałeś zadając to pytanie. ;)
Wymienić listwę. A przynajmniej włącznik, bo pewnie on powoduje jakieś przepięcie w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 10:34, Misquamaqus napisał:

> Witam
> Mam problem z komputerem, a mianowicie podczas aktualizacji występuje problem jak
na
> obrazku. Laptop był wczoraj kupiony.
> Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
>

Sprawdz w uslugach, czy aktualizacje sa wlaczone:


Niestety nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka instalacja w mieszkaniu ? W każdym kontakcie tak się dzieje ? Tylko z ta listwą ? Masz inna żeby sprawdzić czy będzie to samo ?

Instalacja w mieszkaniu to miedź czy aluminium ? Jakie korki ? Róznicówka zamontowana ?


Jeśli instalacja w mieszkaniu to stare aluminium a korki technologicznie pamiętają czasy PRLu, to najlepszym rozwiązaniem jest wymiana całej sieci na miedź, w tablicę dodatkowo zamontować mechanizm różnicowy [taka magia która sprawia, że jak wleziesz np do wanny z woda i wrzucisz do niej suszarkę, sieć zostanie odcięta i nie trzepnie cię prą, pod warunkiem, że owa róznicówka będzie dobrze zamontowana]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Gratuluję porady. Wymienić instalację elektryczną... W sumie - parę złotych to kosztuje... Ech....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 12:18, mrosi napisał:

Gratuluję porady. Wymienić instalację elektryczną... W sumie - parę złotych to kosztuje...
Ech....


Gratuluję niewiedzy i ignorancji...

Jak masz w domu aluminium to po primo - UE i tak niedługo upomni się o modernizacje sieci i wtedy będziesz to robił na przymus [pod groźbą zapłacenia kary] lub jeśli masz mieszkanie spółdzielcze zrobi ci to partacznie na odwal się spółdzielnia [nie za darmo, bo policzą to sobie w dopłacie do czynszu], nie wtedy kiedy ci będzie pasować tylko wtedy kiedy im się do dupy zaczną dobierać.

Secundo, biorąc pod uwagę obecny standard technologiczny + fakt, że napięcie mamy już kilka ładnych lat 230v nie 220, stara instalacja kiedyś się spali, prędzej czy później zaryzykujesz tym, że całe mieszkanie zostanie bez prądu, albo pod twoją nieobecność zaserwujesz sobie pożar [już pomijam, że pakowanie w stara instalacje kompa np z zasilaczem 500-600W to też dla niej mocny kop, aluminium nie wytrzymuje dobrze takich obciążeń]


A wymiana zależnie od ilości punktów kosztuje średnio w mieszkaniu 40m2 - licząc 20 punktów po 45zł = 900zł + koszty robocizny [czyli jakieś 1500-2000zł zależnie od ekipy i cennika], pi razy oko 3kafle dające w perspektywie dobre 20 lat spokoju jak nie więcej.

Pomijam już, że wiele starych instalacji montowanych w czasach PRLU woła o pomstę do nieba [to jak były montowane i co człowiek może zobaczyć zrywając taką instalacje "filozofom się nie śniło", że wspomnę tylko wykręcanie wstawek tak aby zmieścić większy bezpiecznik, co często powodowało spalenie całej skrzynki, czy też fakt, że wiele takich instalacji jest montowanych na jednym bezpieczniku, gniazdka osobno, światła osobno, w instalacji dwużyłowej, występują w niej często problemy z z ciągłością przewodu PEN co powoduje podwyższone napięcie w gniazdkach osiągające czasem ponad 350v, a co za tym idzie grozi to szybkim spięciem i spaleniem podłączanych do gniazdek urządzeń]


Więc tak - jeśli mam mu poradzić co jest najlepszym wyjściem a ma w domu starą instalacje aluminiową, to : tak najlepszym wyjściem jest wymiana tej instalacji, zanim się spali i pociągnie za sobą kilka sprzętów jak np lodówkę, tv, komputer, wtedy oprócz przymusowej wymiany, koszta wyjdą 2-4x większe, bo do odkupienia będzie połowa elektroniki domowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty się dobrze czujesz?

Dnia 16.07.2011 o 12:40, Pietro87 napisał:

Gratuluję niewiedzy i ignorancji...


Podyskutujemy jak skończysz gimnazjum ... synku...

Gość pisze, że listwa powoduje przepięcia w sieci. Skoro pisze teraz, to wcześniej mu się to nie zdarzało. Logicznie myśląc, należy zainteresować się wymianą listwy. A ty każesz mu wymieniać instalację elektryczną. Koszty - 30zł vs 2000zł. Skąd wiesz, może mieszka w starej kamienicy, wynajmuje mieszkanie i jedyne co może wymienić, to wodę w misce psa...?
Tak BTW. Sam wymieniałem instalację po zakupie mieszkania, ale tylko ze względów oszczędnościowych i dla własnego bezpieczeństwa. Koszt jest zupełnie inny od tego co piszesz, bo za 2k żaden elektryk nawet dupy nie ruszy do mieszkania w bloku z płyty.
Poza tym ja, a tym bardziej gość mający problem z listwą zasilającą ma głęboko w czarnej dupie Twoje teoryjki, a tym bardziej to czego chce Unia. Jeśli idzie o mnie, to ta ostatnia może mnie co najwyżej w dupę cmoknąć i to tylko wtedy jeśli na to pozwolę. Od licznika, czyli w moim mieszaniu, to moja sprawa co mam. Mogę mieć kable na supełki powiązane i to tylko i wyłącznie moja sprawa. Tak więc z tego typu poradami proponuję przenieść się na forum domorosłych elektryków lub miłośników nowoczesnych rozwiązań energetycznych działającą pod patronatem Unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokazałeś, żeś cham i dzieciuch. Dalsza rozmowa jest bezcelowa.

Zacytuję tylko coś, bo widze kiepsko z czytaniem ze zrozumieniem : "Jaka instalacja w mieszkaniu ? W każdym kontakcie tak się dzieje ? Tylko z ta listwą ? Masz inna żeby sprawdzić czy będzie to samo ?

Instalacja w mieszkaniu to miedź czy aluminium ? Jakie korki ? Róznicówka zamontowana ?"


--->

"Jeśli instalacja w mieszkaniu to stare aluminium a korki technologicznie pamiętają czasy PRLu, to najlepszym rozwiązaniem jest wymiana całej sieci na miedź[...]"


@Woo-Cash

Sprawdź inną listwę, najlepiej zanim kupisz nową [bo może to być zbędny wydatek] weź od jakiegoś znajomego/sąsiada, taką która u niego nie powoduje żadnych problemów, jeśli znowu coś wyskoczy, to przyczyny musisz szukać wtedy w konkretnym gniazdku albo w całej instalacji [sprawdź czy tylko w jednym gniazdku tak się dzieje czy we wszystkich, od biedy jak masz jakiegoś znajomego który ma miernik możesz sprawdzić napięcia w gniazdkach]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 12:53, mrosi napisał:

Czy Ty się dobrze czujesz?

> Gratuluję niewiedzy i ignorancji...

Podyskutujemy jak skończysz gimnazjum ... synku...

Gość pisze, że listwa powoduje przepięcia w sieci. Skoro pisze teraz, to wcześniej mu
się to nie zdarzało. Logicznie myśląc, należy zainteresować się wymianą listwy. A ty
każesz mu wymieniać instalację elektryczną. Koszty - 30zł vs 2000zł. Skąd wiesz, może
mieszka w starej kamienicy, wynajmuje mieszkanie i jedyne co może wymienić, to wodę w
misce psa...?
Tak BTW. Sam wymieniałem instalację po zakupie mieszkania, ale tylko ze względów oszczędnościowych
i dla własnego bezpieczeństwa. Koszt jest zupełnie inny od tego co piszesz, bo za 2k
żaden elektryk nawet dupy nie ruszy do mieszkania w bloku z płyty.
Poza tym ja, a tym bardziej gość mający problem z listwą zasilającą ma głęboko w czarnej
dupie Twoje teoryjki, a tym bardziej to czego chce Unia. Jeśli idzie o mnie, to ta ostatnia
może mnie co najwyżej w dupę cmoknąć i to tylko wtedy jeśli na to pozwolę. Od licznika,
czyli w moim mieszaniu, to moja sprawa co mam. Mogę mieć kable na supełki powiązane i
to tylko i wyłącznie moja sprawa. Tak więc z tego typu poradami proponuję przenieść się
na forum domorosłych elektryków lub miłośników nowoczesnych rozwiązań energetycznych
działającą pod patronatem Unii.


Takiego chamstwa nie będę tolerował, jeśli nie zgadzasz się z czyimś zdaniem to proszę grzeczniej nie jesteś u siebie na podwórku by używać takiego słownictwa i zachowywać się chamsko w stosunku do innej osoby bo nie zgadzasz się z zdaniem tej osoby. Ostrzeżenie - za chamstwo, brak szacunku do rozmówcy oraz za słownictwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z komputerem. Otóż po instalacji nowych sterowników do karty Radeon 4850 wyskoczyła mi inna rodzielczośc ekranu. Chciałem to zmienić używając przywracania systemu, ale to nic nie pomogło, gdyz nawet nie mogę zacząc procedury przywracania. Dodam, ze podczas instalacji najnowszych sterowników wyskakiwał jakiś błąd. Podczas wchodzenia wokienko słuzące do wyboru rodzielczości pojawia się komunikat iż "Aktualnie wybrany sterownik ekranu nie może zostac użyty. Został on zapisany dla starszej wersji systemu Windows i nie jest zgodny z nieniejszą wersją. System został uruchomiony z użyciem domyslnego sterownika VGA." System Windows 32 bit xp professional SP 3. Ma ktoś jakies pomysły może? Sterowniki ściągnałem ze strony producenta, ale może wybrałem złe?

20110717092220

20110717092327

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 09:29, dark_mesiah napisał:

witam , czy jak mam użycie procesora na maxa to znaczy pokazuje mi na wykresie 100% użycia
procesora podczas gry to czy istnieje możliwośc uszkodzenia go??

Chyba że przez przegrzanie go, bo tak to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 09:29, dark_mesiah napisał:

witam , czy jak mam użycie procesora na maxa to znaczy pokazuje mi na wykresie 100% użycia
procesora podczas gry to czy istnieje możliwośc uszkodzenia go??


Procesora nie uszkodzisz obciazeniem, ale mozna troszke pomoc, robiac OC.
Podaj konfiguracje komputera, to sie zobaczy, czy da sie wycisnac wiecej mgz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś objawy ? Zwolnienia animacji w grach, zawieszanie się, wyskakiwanie BSOD ?
Sprawdź sobie jakie masz temperatury w stresie, pobierz program HWMonitor i OCCT, odpal HWMonitor po czym w OCCT włącz test procesora [CPU], taki test właśnie stresuje procesor w 100%, jeśli jego temperatura nie przebija 60 lub względnie 65 stopni Celsjusza wszystko jest w dopuszczalnej normie.

Wiele gier obciąża procesory w 100%, niektóre bardziej wymagające nawet te 4 rdzeniowe nowszej generacji potrafią dociągać do tej granicy. Jest to jak najbardziej normalne i nieszkodliwe [o ile procesor działa poprawnie, ale zepsuć się od używania na full nie ma prawa - chyba, że ma fabryczne wady, złe chłodzenie itp itd]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mimo przekierowania portów na stronie routera, wszystko portcheckery wykrywają mi, że 7777 jest zamknięty. Nie pomaga wyłączenie firewalla (od Comodo) ani zapory Windowsa. Jakieś pomysły?

Router to Asus WL-520GC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wypowiedzi Pietro87 dodam, zeby sobie zrobic maly monitoring.....

Wystarczy uruchomic msiafterburner i menadzera zadan "wydajnosc".
Uruchomic gre i po powiedzmy 5 minutach wyjsc z gry i zrobic zrzut ekranu z wczesniej wlaczonych monitoringow.

Przyklad z gry "borderland" .... gra dosc mocno obciaza procesor.
Patrzac na zaleznosc urzycia gpu do cpu, mozna z grubsza wyciagnac wniosek, czy nasz procesor ogranicza karte czy nie.
Najlepiej, jak proceosr ma zapas, wtedy karta daje z siebie 90-99% mocy.

20110717131621

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel(R)Pentium(R)Dual CPU E2180 2.00GHz . Obiawy są tylko podczas gry Dungeon Siege3 jak rozmawia się z jakąs postacią to przerywa dzwięk , a jaką ma temp. to jeszcze niewiem

@Misquamaqus - parametry to 3Giga ram, karta Niwidia 9500gt 512mega

Boje się coś kombinować bo sie zabardzo nieznam i niechce cos zpaćkać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się