PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Moze nie tyle trudny problem do rozwiazania..

Nie podales duzo szczegolow, wiec zapytam:

w watku o kart. graf. jest instrukcja poprawnego usuwania i instalowania sterownikow. Probowales w ten sposob (zazwyczaj nie trzeba, ale czasami resztki starego drivera moga powodowac rozne dziwne rzeczy)

jakie sa pozostale temp. w stresie (sprawdz w HWMonitor lub w Aida32/64, wlacz GPU-Z na czas gry i po resecie sterownika sprawdz najwyzsze temp., te 55 st. to temp. rdzenia? mozliwe ze przegrzewa sie vram albo vrm), tuz przed resetem sterownika (lub BSODem, pisales wczesniej o tym)?

najltawiej bedzie po prostu droga eliminacji sprawdzic - podlaczajac karte w innym kompie, albo w Twoim inna karte. Jesli tu i tu wszystko w porzadku, nalezy sprawdzac kolejne czesci, ale to chyba oczywiste..
Nie powinienes z gory tez zakladac, ze karta/zasilacz na pewno nie sa uszkodzone, to ze chodzilo poprawnie przez 2 lata nie znaczy, ze nie ma prawa nigdy sie zepsuc.

10 dni temu spalil mi sie zasilacz po 2 latach i 8 miesiacach (gwarancja 5 lat), spalily sie piny (14 i 15) od kabla ATX 24 pin, przetapiajac przy okazji plastik oraz usmalajac troche gniazdo na plycie, co prawda chodzil na duzym obciazeniu (>90%) przez jakies 2 tyg. 24/7, ale to CORSAIR, robia jedne z lepszych PSU na swiecie :P, wiec... nie spodziewalem sie tego. Nastepna zasilka to tez bedzie Korsaz, tyle ze inny model i mocniejszy (TX850, padl VX550)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 15:03, kuba9876543210 napisał:

w watku o kart. graf. jest instrukcja poprawnego usuwania i instalowania sterownikow.
Probowales w ten sposob (zazwyczaj nie trzeba, ale czasami resztki starego drivera
moga powodowac rozne dziwne rzeczy)

Wiadomo.

Dnia 17.07.2011 o 15:03, kuba9876543210 napisał:

jakie sa pozostale temp. w stresie (sprawdz w HWMonitor lub w Aida32/64, wlacz GPU-Z
na czas gry i po resecie sterownika sprawdz najwyzsze temp., te 55 st. to temp. rdzenia?
mozliwe ze przegrzewa sie vram albo vrm), tuz przed resetem sterownika (lub BSODem, pisales
wczesniej o tym)?

Temperatury z GPU-Z podałem, podczas grania w Bioshock 2, sprawdzałem co chwilę i tuż przed resetem sterownika było ok. 55 stopni w każdym z czujników.

Dnia 17.07.2011 o 15:03, kuba9876543210 napisał:

najltawiej bedzie po prostu droga eliminacji sprawdzic - podlaczajac karte w innym kompie,
albo w Twoim inna karte. Jesli tu i tu wszystko w porzadku, nalezy sprawdzac kolejne
czesci, ale to chyba oczywiste..
Nie powinienes z gory tez zakladac, ze karta/zasilacz na pewno nie sa uszkodzone,
to ze chodzilo poprawnie przez 2 lata nie znaczy, ze nie ma prawa nigdy sie zepsuc.

Zrobię co mogę, ale nie mam za dużo możliwości podłączania kart w innych kompach/innych kart w moim kompie. Jeśli chodzi o kartę to powinna wywalać błędy we wszystkich grach, skoro nie robi tego pod sporym obciążeniem (55 stopni to raczej mało dla karty). Zasilacz... Na logikę powinien wtedy nie psuć się tylko w konkretnych grach, ale w każdej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć mam problem
Pobrałem sterowniki High Definition Audio i po zainstalowaniu nie działają mi słuchawki nie wiem dlaczego.
Głośniki działają , a jak wyłączam głośniki i podłączam słuchawki to nic w słuchawkach nie słychac .. co jest grane.
Może wiecie o co chodzi ;d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 17:13, Qester19 napisał:

cześć mam problem
Pobrałem sterowniki High Definition Audio i po zainstalowaniu nie działają mi słuchawki
nie wiem dlaczego.
Głośniki działają , a jak wyłączam głośniki i podłączam słuchawki to nic w słuchawkach
nie słychac .. co jest grane.
Może wiecie o co chodzi ;d?


Ustawiłeś w menedżerze Realteka co jest podłączone do konkretnego gniazda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 17:20, Minamir napisał:

> cześć mam problem
> Pobrałem sterowniki High Definition Audio i po zainstalowaniu nie działają mi słuchawki

> nie wiem dlaczego.
> Głośniki działają , a jak wyłączam głośniki i podłączam słuchawki to nic w słuchawkach

> nie słychac .. co jest grane.
> Może wiecie o co chodzi ;d?

Ustawiłeś w menedżerze Realteka co jest podłączone do konkretnego gniazda?

Już wszystko działa :D poradziłem sobie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jestem człowiekiem dobrym z natury, postanowiłem pomóc znajomej z komputerem. Oto objawy:

Komp sie efektownie wiesza, najpierw można tylko ruszać myszką, ale nie można kliknąć, potem nic nie można zrobić, a potem na ekranie zamiast obrazu pojawiaja się radosne pionowe paseczki.

Początkowo myślałem że to pamięć, ale memtest nic nie wykrywa. Any ideas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Kupiłem nowy, większy dysk twardy i chciałbym sklonować stary HDD na ten nowy. Na starym mam 3 partycje. Czy jeśli dam w programie Acronis True Image Home automatyczne klonowanie, to od razu przeniesie te trzy partycje na nowy dysk, czy może lepiej utworzyć na nowym HDD odpowiednie partycje i kolejno klonować stare na te nowe? Na co uważać, jakie mogą wystąpić problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W takim razie wytłumaczę, hmmmm... nie chamsko..., bo nie jestem przecież na własnym podwórku tylko na ogólnodostępnym Forum...

Jak komuś wywala korki przy włączeniu listwy zasilającej, to zawsze będziesz proponował wymianę instalacji elektrycznej w mieszkaniu?
To może jak mu się spali zasilacz, to niech pójdzie i wymieni blok zasilający w stacji energetycznej.
Faktycznie, po mojej interwencji nagle zwróciłeś uwagę na tę nieszczęsną listwę...
Myślę, że lepiej daj sobie spokój z doradzaniem innym... Nie zawsze zrzucisz winę zamiast na swój brak umiejętności doradzenia, na czyjś brak umiejętności czytania ze zrozumieniem...

Ale to tak na marginesie rzecz jasna...


@ ISAMU
Myślę, że Acronix sam sobie poradzi również z podziałem na partycje. Podział taki jest zapisany w tablicach alokacji dysku. Program skopiuje je na nowy dysk i tyle. Takm teoretycznie powinno to wyglądać.

@ SpirytusSanctus
Oczywiście będzie kompatybilna. Pytanie tylko jaki masz procesor. Żeby przypadkiem nie okazało się, że spowolni on kartę grafiki albo zostanie przez nią spowolniony.

[EDIT] ... Literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zacytuję po raz wtóry, bo widze dalej kiepsko z tym czytaniem ze zrozumieniem.

"Jaka instalacja w mieszkaniu ? W każdym kontakcie tak się dzieje ? Tylko z tą listwą ? Masz inna żeby sprawdzić czy będzie to samo ?

Instalacja w mieszkaniu to miedź czy aluminium ? Jakie korki ? Róznicówka zamontowana ?"

"Jeśli instalacja w mieszkaniu to stare aluminium a korki technologicznie pamiętają czasy PRLu, to najlepszym rozwiązaniem jest wymiana całej sieci na miedź[...]"


Chyba nikt nie jest idiotą, żeby rwać ze ściany instalacje od razu na tempo bo ja tak napisałem z resztą napisałem o instalacji po KONKRETNYM pytaniu o tąż instalację, napisałem tez konkretnie o listwie i żeby ją sprawdzić i podałem co zrobić jeśli : instalacja jest stara i wywalać będzie każda listwa z podłączonym mocniej obciążającym sprzętem [czyli rozwijając myśl i tłumacząc niczym prezes Kaczyński łopatologicznie swoje wystąpienia : napisałem mu gdzie ma szukać problemu jak dzieję się tak nie tylko z ta listwą, widać twój poziom pojmowania tekstu pisanego tego nie przetworzył]

Jaśniej i bardziej łopatologicznie już tego nie rozpisze [jak dalej nie poniał, to trudno]

Dnia 19.07.2011 o 21:58, mrosi napisał:

Myślę, że lepiej daj sobie spokój z doradzaniem innym


Myśl dalej.


Imho zachowujesz się jak dziecinny troll który musi coś jeszcze dopisać, mi starczy pokaz chamstwa i gówniarstwa z poprzedniej strony, niniejszym rozmowę skończyłem, ergo jak dorośniesz intelektualnie do normalnej wymiany zdań to wróć [spodziewam się błyskotliwego komentarza w stylu "captain obvious" który nawet nie tknie minimalnie treści właściwej mojej wypowiedzi, nie mniej dynda mi to, ja dalej tej konwersacji nie będę ciągnął]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 13:04, SpirytusSanctus napisał:

Witam,

Czy karta graficzna ASUS HD5850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCu będzie kompatybilna
z płytą główną Gigabyte S-series G31M-ES2L ?

Wszystko Będzie dobrze chodziło :D .
ASUS HD5850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCu będzie kompatybilna z płytą główną Gigabyte S-series G31M-ES2L
nie ma żadnego problemu wszystko będzie chodziło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 13:04, SpirytusSanctus napisał:

Witam,

Czy karta graficzna ASUS HD5850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCu będzie kompatybilna
z płytą główną Gigabyte S-series G31M-ES2L ?

A napisz jeszcze jakie masz inne podzespoły:
Procek?
zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 22:31, Pietro87 napisał:

Chyba nikt nie jest idiotą, żeby rwać ze ściany instalacje od razu na tempo bo ja tak
napisałem z resztą napisałem o instalacji po KONKRETNYM pytaniu o tąż instalację,
napisałem tez konkretnie o listwie i żeby ją sprawdzić i podałem co zrobić jeśli :
instalacja jest stara i wywalać będzie każda listwa z podłączonym mocniej obciążającym
sprzętem [czyli rozwijając myśl i tłumacząc niczym prezes Kaczyński łopatologicznie swoje
wystąpienia : napisałem mu gdzie ma szukać problemu jak dzieję się tak nie tylko z ta
listwą, widać twój poziom pojmowania tekstu pisanego tego nie przetworzył]


Skąd możesz to wiedzieć, że nie trafiłeś na osobę, która przejmie się Twoją wypowiedzią i nie zacznie poważnie myśleć o ruszeniu instalacji? Chłopie ocknij się i zamiast uwłaczać innym od trolostwa i gówniarstwa myśl nad tym co piszesz (spróbuj kiedyś). Tu zaglądają różni ludzie. Również tacy, którym wiele nie trzeba żeby zrobili coś, co dla innych wydaje się idiotyczne. I Ty mówisz o dorośnięciu? O inteligencji?

Dnia 19.07.2011 o 22:31, Pietro87 napisał:

"Jeśli instalacja w mieszkaniu to stare aluminium a korki technologicznie pamiętają czasy PRLu, to
najlepszym rozwiązaniem jest wymiana całej sieci na miedź[...]"


Czy tak trudno (chyba tak) zrozumieć, że dla niektórych osób może to oznaczać właśnie poradę wymiany instalacji? A może Ty tego nie napisałeś, co? Tylko nie tłumacz mi znów, że nie o to chodziło, bo nie tak myślałeś, a w sumie to nawet nie napisałeś, etc.

Tak przy okazji. Moje słowa w poście z poprzedniej strony nie były kierowane do Ciebie tylko odnosiły się ogólnie, do systemu. Twój sprint do Moderatora faktycznie świadczy o Twojej "dorosłości intelektualnej", to fakt...., co zaś do reakcji Moderatora... Ech..., NC...

Masz rację. Konwersacji nie ma sensu ciągnąć. Myślę, ze nie ma również sensu abyś doradzał komukolwiek, bo znów każesz komuś przesunąć kulę ziemską zamiast przejść do najbliższego sklepu albo coś w tym guście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wala korki na kilku gniazdach i z kilkoma listwami/sprzętami... to wiedz, że coś się dzieje [tylko niestety nie z tymi listwami a o zgrozo z instalacją]

P.S.
Wbrew twojemu dziecinnemu tokowi rozumowania, nie musiałem pisać do moderatora, wszedł, zobaczył chama dał nagrodę, proste jak drut.
Twój post nie był skierowany do mnie.. zlituj się, odpowiedź była konkretnie do mnie z jakimiś dziecinnymi odzywkami w stylu "synku"... szkoda to nawet komentować.

P.S.2
WooCash ma przeszło 4 krzyżyki na karku, raczej nie kuleje u niego zdolność czytania ze zrozumieniem i interpretacji tekstu pisanego [gdzie tam nawet nie ma co interpretować, jest czarno na białym - wymienione kilka wariantów co zrobić jeśli A=B lub X=Y, ale na specjalne życzenie, co by to rozwinąć jak dla 5ciolatka Jeśli zadziała nowa listwa, logicznym, że bezpiecznik w starej był kopnięty, Jeśli nowa listwa wywali korki logicznym, że z instalacją coś się dzieje i tu kolejny wariant, taka niespodzianka, jak instalacja jest nowa - sprawdzamy puszkę, gniazdka itp itd, jak stara - myślimy nad wymianą bo z aluminium jeszcze starego dwużyłowego lub o zgrozo jednożyłowego wiele nie wykrzesa], toteż nie muszę mu dopisywać jakiś idiotycznych uwag w stylu "tylko nie wyrwij od razu kabli ze ścian" [wątpię, żeby komukolwiek trzeba było takie dopiski wstawiać, pomijając ciebie kapitanie oczywisty]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dość nietypowy problem. W zasadzie nie wiem nawet, czy jest to problem z komputerem czy z internetem, no ale mam nadzieję, iż tutaj uda mi się uzyskać pomoc.

Chodzi o brak możliwości grania w gry internetowe (darmowe MMORPG głównie, typu Metin 2 czy teraz nowa Shaiya). Mimo, iż do internetu podłączony jestem, to przy próbie gry wyskakuje komunikat typu: "Nie można połączyć się z serwerem" lub "Brak połączenia z serwerem". Co robić? Wcześniej na moim internecie bez problemu mogłem grać w takie gry.

Nie jest to wina antywirusa, ponieważ po jego całkowitym usunięciu z komputera jest to samo. Zapory systemu Windows wszystkie powyłączane.


Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki net i jaki sprzęt [router - model, marka, modem, model marka itp itd] ?
Możesz mieć poblokowane porty, zassaj np SoftPerfect Network Scanner i sprawdź jakie porty są poblokowane.

Możesz mieć też w systemie jakiś PeerBlock, np PeerGuardian który oprócz połączeń p2p potrafi także blokować połączenia z serwerami gier online.

Zainstaluj tez antywirusa [np Avirę] i zrób pełny skan, może w systemie siedzi jakiś syf który tak miesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,otoz czy do dolaczenia do domowej sieci Wi-Fi z mojego stacjonarnego komputera potrzebuje jakis specjalnych kart sieciowych itp?Mam win XP SP3 i jak narazie nie moge sie za cholere polaczyc a korzystam ze zintegrowanej karty sieciowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 17:56, szaryczlowiek napisał:

Mam pytanko,otoz czy do dolaczenia do domowej sieci Wi-Fi z mojego stacjonarnego komputera
potrzebuje jakis specjalnych kart sieciowych itp?Mam win XP SP3 i jak narazie nie moge
sie za cholere polaczyc a korzystam ze zintegrowanej karty sieciowej


Wyjaśnij dokładnie co chcesz zrobić:
1) Masz komputer ze zwykłą kartą ethernet (taką gdzie się wtyka kabelek) i poprzez kabel łączysz się do routera - powinno działać
2) Masz komputer z kartą sieciową wlan (taką z antenką) łączysz się bezprzewodowo powinno działać

3) Masz kartę ethernet i łączysz się bezprzewodowo - nie ma prawa zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, chyba nie zbyt powiązany temat ale może tutaj otrzymam pomoc otórz:
Mam do was bardzo ważną i trudną proźbę. Poszukuję wzoru skryptu na dodawanie meczy w phpBB. Chciałbym też aby na stronie głównej można było umieścić skrót (listę) wygranych meczy. Chciałbym aby skrypt posiadał możliwość dodawania: Pełnej nazwy klanu przeciwnika, ich tag, data, squady obu drużyn i miejsce na screeny. Osobiście się na tym nie znam, ale mój kolega jest programistą i powiedział, że przerobi mi ten skrypt ale potrzebuje wzoru. Słyszałem, że napisanie czegoś takiego jest niesamowicie trudne, dlatego pytam się czy ktoś ma już coś takiego- nikogo nie proszę aby coś takiego pisał,
Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się