PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Może przestawił Ci się balans? ;> U mnie takie coś było zapowiedzią tego, że słuchawki w najbliższym czasie trafi szlag, chociaż to wszystko poprzedzał etap, podczas którego wystarczyło poruszać kabelkiem przy słuchawce/trzymać go w odpowiedniej pozycji, aby wszystko było OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Hmm zauważyłem, ze jak zmieniam położenie mikrofonu to coś trzeszczy w tej działającej słuchawce (mikrofon jest po lewej stronie). A ten balans to jak to zrobić? Win7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 22:53, Ecko09 napisał:

Hmm zauważyłem, ze jak zmieniam położenie mikrofonu to coś trzeszczy w tej działającej
słuchawce (mikrofon jest po lewej stronie). A ten balans to jak to zrobić? Win7.


W takim wypadku obstawiałbym przełamany kabel, zimny lut itp, czyli uszkodzenie mechaniczne, jak się dadzą rozebrać możesz spróbować poprawić jak nie no cóż wymiana raczej tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 00:10, Maciej2194 napisał:

Po drugim uruchomieniu komp sie normalnie włączył. A Tu tabelka.


Dysk ledwo zipi.

Zrob jeszcze raz benchmark, info i smart jak na fotkach.

Na fotkach jest dysk dosc leciwy, ktory ma slabe osiagi, a jest kilkadziesiat razy lepszy od Twojego.

Czeka Cie zmiana dysku, a przynajmniej podmiana na inny dla proby i sprawdzenie na Twojej plycie glownej.

20110728105736

20110728105743

20110728105747

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 16:40, Maciej2194 napisał:

A czemu dysk ledwo zipie? Jest on podzielony na C (12,5GB/39GB), D(5,52/54) i E(19,4/59,4)


Dla tego, ze masz transfer na poziomie 1-10 mb/s i bardzo wydluzony czas dostepu do danych.
Jedna funkcja jest na zolto, a to nie dobrze.

Teraz porownaj sobie Twoje dwa odczyty z testu.... sa bardzo rozbiezne.

Albo dysk umiera, albo masz wirusa w systemie, albo masz straszny balagan w systemie, albo antywirus wariuje, albo tasma sygnalowa do dysku robi problemy.

Uporzadkuj system jakims cleanerem i zdefragmentuj wszystkie partycje.
Odinstaluj antywirus i zrob jeszcze raz test w hd-tune.
Moze wszystko wroci do normy (oby).

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, ze mam straszny bałagan. Nie za bardzo wychodzi mi dbanie o dysk i te sprawy :( Wirus raczej nie. Co chwile pełne skanowanie uruchamiam i nic hardego mi nie wykrywa. A Cleaner to w mojej ręce narzędzie, które sieje zniszczenie. Ostatnio bawiłem sie takim i pousuwałem niektóre pliki z windy. Serio, kaleka ze mnie. Ale dzięki za info :> Na pewno coś w tym kierunku zrobię
Aha i czy można normalnie pracować na kompie przy takiej wydajności dysku? Czy może to doprowadzić do jakichś poważnych zmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracowac mozna, ale system bedzie wolny i w koncu dane zostana utracone, gdy dysk odmowi posluszenstwa.

Na razie zrob co pisalem i sie zobaczy.

CCleaner nie usunie nic z systemowych plikow, wiec spokojnie uruchom czyszczenie.
Pousuwaj tez programy/aplikacje, ktorych nie uzywasz (jakies stare oprogramowania itp).

Patrzac na wyniki testow, dysk albo umiera, albo caly czas mieli i jego wydajnosc/stabilnosc jest krytyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo wątku powyżej i screena kolegi z tune''a. Która linijka "odpowiedzialna" była za bad sectory ? Reallocated Sector Count ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o bad sektory, tylko prawie calkowity zanik transferu plikow.
Trzeba znalesc przyczyne, doprowadzajac system do porzadku, a jak sie nie da, to postawic system od nowa.
Dysk sprawdzic w innym komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swój problem nakreśliłem w temacie o notebookach, jednak raz ze nie otrzymałem odpowiedzi a dwa, że okazał się on poważniejszy. Wczoraj komputer nagle mi się zawiesił i zrestartował i od tego momentu przestało być możliwe używanie go. Włączał się, pokazywała się informacja, że coś mogło zostać uszkodzone i zaleca się uruchomienie Startup Repair, lub uruchomienie Windowsa w trybie normalnym. W jednym i w drugim przypadku nic to nie dawało, bo komputer się zawieszał, identyczna sytuacja miała przy próbie uruchomienia przy pomocy płyt recovery.
Po wyjęciu dysku i podłączeniu do innych komputerów okazało się, że nie widzą one żadnych partycji poza partycją recovery. Nie mam do nich dostępu, każda próba ich otworzenia kończy się komunikatem o konieczności sformatowania. Domyślam się w takim razie, że uszkodzeniu uległ fizycznie dysk. Czy istnieje jakakolwiek możliwość odzyskania danych (np przy pomocy jakiegoś programu) czy mogę się raczej ze wszystkim pożegnać, a dysk potraktować młotkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 23:15, karolekx23x napisał:

Mam problem

Mój komputer nie wykrywa zadnej karty pamieci a wczoraj wykrywal co jest ?

I w jednym urzadzeniu USB jest bład 43 co mam robic ?


A dla czego masz w jednym urzadzeniu USB blad ?
Ulamales cos ?
Zostal tam jakis kawalek ?
Wylamaly sie piny w gniazdku USB ?

Zlikwiduj blad w tym gniezdzie i zresetuj bios zworka cmos, to moze plyta wroci do zywych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem tak, wysunąłem stacje odłączyłem kazdy kabelek, podłączym wszystkie, potem włączyłem komputer i wszystko działa i USB i czytnik kart, troche sie zdziwiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 12:58, Maciej2194 napisał:

a czy defragmentacja spowoduje mi jakieś usunięcie plików z dysku ?


Nie. Defragmentacja poukłada dane na partycjach tak aby system je szybciej odczytywał, ale nic nie kasuje i nic nie usuwa.
Ja defraga robię średnio co miesiąc dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 13:23, karolekx23x napisał:

A co ma USB i czytnik kart pamieci do karty graficznej ?


Bodzio-gracz po prostu odpowiedział na Twojego posta sprzed pół roku. Z resztą ten problem, który był już rozwiązany :)
Niezły refleks ma kolega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się