PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2006 o 10:31, Piter Fersin napisał:

Nie ma to jak ganie bez sterów do grafy w co ty grałes w Pasjansa i sapera :D:D

opengl wymagają chyba wyłącznie fps-y (wiec póki grał w inne gatunki wszystko było ok, tam jest wykorzystywany direct 3d. A sterowniki jak najbardziej miał tylko że okrojone bo z microsoftu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... Opiszę chyba 5 raz swój problem - jednak mam nowe infa ! :D
Nie mogę grać w Enemy Territory. Na początku myślałem, że to przez nowy 1GB ramu - jednak nie... Po "wyciągnięciu" nowego ramu i włożeniu starego pojawia się taki sam problem... Jaki problem pytacie? Ano po kilku sekundach (czasami minutach :D) komp się "Zawiesza" całkowicie, nie działa alt+tab, Ctrl+alt+delete... Po prostu dno + metr mułu ;P.

Czasami Firewall Zone Alarm pokazuje "czy chcesz przepuścić cośtamcośtam*"
*cośtamcośtam = Jakieś sterowniki - nie piszę dokładnie jakie, bo miast nazwy są cyferki o.O
Może to ma jakiś związek z...

Hm... Całkowite zawieszenie się kompa... Karta graficzna? A może być to coś innego? :P Mam radeona 9200SE - Proszę... Pomocy...

PS: Tak - wyłączyłem ZoneAlarm i sprawdziłem czy wtedy ET działa ;p - nie
PS2: Nie, nie instalowałem jeszcze "nowych" sterowników do mej karty - jakie są najlepsze?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba przyczyna sa wlasnie sterowniki do katry graficznej
wyprobj najpierw oficjalne dostepne na stronie: http://www.ati.com/support/driver.html

jesli nadal beda prblemy mozesz wyprobowac bardziej zaawansowane sterowniki: - Omega Drivers
ktore mozes zpobrac z: http://www.omegadrivers.net/ati/

procedura usowania starych sterownkow zostala opisana przez RobeN''a w temacie "kart graficznych koncik"

jesli problem wystepoje w innych grach przeskanuj komputer antuvirusem i sprawdz czy sie nie przegrzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dobrego i darmowego programu do nagrywania płyt CD.Od razu zaznaczam,że potrzebuje czegoś innego niż Nero,bo mam problemy z instalacją(jedyne co moge wybrać to "usuń" :/).Używam obecnie Clone CD,ale niestety jest on płatny :( Poza tym jest jakiś taki ubogi,bo nie mogłem doszukać sie w nim opcji "drag ''n drop" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym iwbrał z podaj niżej trójki:
CDBurnerXP Pro 3.0.116 , który jest darmowy i po angielsku (warty uwagi)
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=419&t=37 ,
albo polski DeepBurner 1.8.0.224, również darmowy
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=631&t=37 ,
ewentualnie FireBurn Wizard 2006 1.1 ,który równiez jest darmowy i po polsku,
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1558&t=37 .

Z tych trzech programików sam bym się skłaniał do CDBurnerXP Pro 3.0.116, jednak ja tylko "rzuciłem" trzy programiki do nagrywania, wybór należy do Ciebie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, otóż nagrywam Audio CD za pomocą Nero 6 i po wypaleniu płyta nie chce chodzić w moim radiu. Na kompie wszystko gra, ale w zwykłym odtwarzaczu CD płyty nie może odtworzyć. Nagrywałem na TDK i Platinum po kilka razy, różne prędkości i nic. Wiecie może w czym rzecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem, chodzi o to że jak podłączam Pendrive do komputera to wykrywał się on ładnie i widziałem dodatkowy dysk wymienny... ostatnio coś się skopało i system wykrywa pendrive, ale nie widzi go jako dodatkowy dysk wymienny... nie wiem co jest. Pendrive jest sprawny bo sprawdzałem na innym komputerze, samo gniazdo usb do którego podłączałem urządzenie też nie gra roli bo sprawdzałem na innych i mam ten sam problem. Tylko w trybie awaryjnym wszystko działa jak należy. Sprawdzałem czy przypadkiem coś się nie ukryło, ale nic na to nie wskazuje. Z góry dzięki za pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy twoje radio odtwarza inne plyty cd nagrane inna nagrywarka? jesli nie to niestety...musisz kupic sobie inne radio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

probowales zalozyc nowe konto uzytkownika ? moze cos Ci sie w konfigu popsulo...albo jakiego wirka/sypware masz ?

w kompie nigdy samo sie nic nie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 13:27, morthi napisał:

probowales zalozyc nowe konto uzytkownika ? moze cos Ci sie w konfigu popsulo...albo jakiego
wirka/sypware masz ?

w kompie nigdy samo sie nic nie dzieje :)


Wiem :P wira/spyware raczej nie mam przejechałem całego kompa najpierw avastem a potem sciagnalem triala kasperskiego i albo nic nie znalazlo albo co znalazlo to usunelo :). Nie próbowalem zakladac nowego usera.
Anyway znalazłem jakieś rewelacje na stronie Microsoftu o Forgotten Password Menagerze który jest taki nasty, że zapobiega wyświetlaniu się dysków wymiennych... obadam to bliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 13:35, morthi napisał:

a bawiles sie takim programem ?


o ile pamiięć mnie nie myli to ostatnio nie zmieniałem hasła na swoje konto w Winie :) wszystko jasne już wiem czemu, zmieniło się ostatnio moje logowanie i na Microsofcie napisali że przy wciskaniu CTR+ALT+DEL to sie tak dzieje i musze sobie hotfixa Shella ściągnąć... tak więc chyba już problematik rozwiązany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki :D Skołowałem sobie CD burnera :) Wygląda na rozbudowany,ale graficznie jest beznadziejny i troche kaleczy oczy.No ale funkcjonalność i prostota sie liczą a nie wygląd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz - Twoje radio może nie czytać płyt, tak jak napisał morthi (szczególnie, jeśli nagrywasz na CD-RW lub "niebieskich" CD-Rach).
Dwa - upewnij się, z jaką prędkością nagrywasz - odtwarzacze CD zwykle czytają płyty z prędkością 2x i mogą mieć problemy z odtwarzaniem płyty nagranej z np. 52x. Z doświadczeń własnych - płyt audio nie warto przegrywać / nagrywać z prędkością większą, niż 10x.

A tak przy okazji opiszę tu swój problem (tą część kieruję do wszystkich, którzy mogliby znać jego rozwiązanie):
Od dłuższego czasu używałem Zone Alarm (wersję free) i nigdy nie miałem problemów z aktualizacją - zawsze nadinstalowywałem nowszą wersję na starszą (wybierając w instalatorze opcję upgrade) i nie było problemów. Niestety, instalacja najnowszej wersji najwyraźniej coś zdrowo namieszała, po restarcie ZA w ogóle się nie chciał uruchamiać, próba ręcznego uruchomienia kończyła się komunikatem z jakimiś bredniami o braku uprawnień do pliku zlclient.exe. Wywaliłem ZA, po restarcie kolejna próba instalacji i komunikat o braku pliku zpy.dll. Na jakimś forum znalazłem informację, że ZA zostawia jakieś śmieci w rejestrze i katalogu Winnt\System32, zrobiłem więc porządek, restart i kolejna próba instalacji - w efekcie próba uruchomienia ZA kończy się komunikatami jak na obrazkach. Jedyne, co się uruchamia, to kreator konfiguracji. W dodatku próba instalacji starszej wersji, oczywiście po uprzednim zrobieniu porządków, kończy się wysypaniem instalatora (program wykonał itd.). Póki co używam tymczasowo Kerio, ale zdecydowanie wolałbym ZA :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznę lepiej od podania całego sprzetu:
Płyta główna: Gigabyte GA-K8U
AMD Atlon 64 2000mhz (10 x 200)3000+
896mb DDR pamięci fizycznej
Dysk Maxtor 6B200P0 (200GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133) (podzielony na 3 partycje)
Graficzna: GeForce 6600GT Gigabyte GV-N66T128D 128MB TV/DVI BOX (AGP)
Dźwiękowa Creative EMU10K1 SB Live! Audio Procesor
Nośniki:
HL-DT-ST DVD ROM GDR8161B (16x/48x DVD-ROM)
HL-DT-ST CD-RW GCE-8525B (52x/32x//52x CD-RW)

A teraz jaki to ja mam problem? Gry, które teoretycznie powinny mi działać bardzo płynnie z piękną grafiką, tną się nawet na minimalnych deatalach Ekhm... (np: Black & White 2 i Conter Strike Source więcej gier nie patrzyłem, bo nie mam już cierpliwości). Już przy Geforcie4Titanium4200 gry działały płynniej.
A to jeszcze nie koniec problemów! Nie mogę odtwarzać dosłownie żadnego filmu w Windowsie Media Player i w PowerDVD. Jedynie jak próbuje takowy włączyć to system się wiesza, a monitor zaczyna się wyłączać i włączać, wyłączać i włączać. Wtedy pomaga tylko reset. Przypomnie, że z Geforcem4Ti4200 wszystko działało pięknie i cacy. No i system nie dawno był instalowany więc to nie jest wina systemu. A sterowniki takze mam najnowsze poinstalowane.
Pomoże ktoś? Crying or Very sad Bo już cierpliwości nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się