PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2011 o 19:48, Malevyn napisał:

witam, moje dwa mikrofony nie dzialaja mimo tego ze sa sprawne bo sprawdzalem na kompie
u kumpla. kumpel informatyk tez grzebal u mnie w opcjach zeby sprawdzdic czy cos jest
nie tak z konfiguracja w windowsie ze nie dzialaja.

co dalej mozna zrobic ??


Podejrzewam że masz schrzanioną kartę dźwiękową (zawsze możesz też uruchomić jakiegoś Linuxa z płyty typu Ubuntu i sprawdzić czy tam też będzie problem). Kup sobie jakikolwiek model pod PCI/PCI-Express, ceny zaczynają się od 20 zł (a jeśli masz nieco bardziej audiofilskie potrzeby to za mniej niż 70 możesz dorwać Sound Blaster Audigy), powinno rozwiązać twój problem na dobre.

Ewentualnie jeśli sprzęt jest w miarę nowy i masz już pewność że to jego wina a nie systemu (czyli sprawdź też na Linuxie) to oddaj płytę główną (bo to w niej znajduje się dźwiękówka) na gwarancję. Choć moim zdaniem czekanie 2 tygodni na naprawienie tak małej usterki i konieczność rozmontowania PC-ta nie jest warte tych 2-3 dych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 19:09, barth89 napisał:

Z czego może wynikać problem z nagrywaniem płyt DVD w nagrywarce? Nigdy nie było z tym
problemu, nagle coś się, za przeproszeniem, pierdzieli i wywala błędy podczas nagrywania
(wolnego - 8x/12x). Czyta dobrze.


Może mieć to związek z faktem że obecnie nagrywarki DVD to takie syfne urządzenia które się szybko psują...za to są tanie w produkcji ^^ Możesz się też pobawić w płyty czyszczące czy ręcznie dobrać się do optyki i ją wymyć ( http://pracaizysk.blogspot.com/2011/01/naprawa-nagrywarki-przez-czyszczenie.html), czasem pomaga. Albo po prostu kupić nowy napęd.

Dnia 15.12.2011 o 19:09, barth89 napisał:

Jeszcze jedno - czy uszkodzenie zapisu mogło doprowadzić do uszkodzenia odczytywanych wcześniej płyt?

Może się tak stać. Dawno temu miałem napęd który dosłownie spalał mi płyty, tak że wychodziły z niego zadymione. Co prawda wątpię by u ciebie było tak źle, laser bardzo rzadko masakruje płyty i uniemożliwia ich odczytanie. Zazwyczaj ich po prostu w ogóle nie odczytuje z powodu brudu na soczewce itp. Ale jeśli masz z tym problemy to podejrzewam właśnie siadającą optykę nagrywarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 19:09, barth89 napisał:

Z czego może wynikać problem z nagrywaniem płyt DVD w nagrywarce? Nigdy nie było z tym
problemu, nagle coś się, za przeproszeniem, pierdzieli i wywala błędy podczas nagrywania
(wolnego - 8x/12x). Czyta dobrze.

Acha, czyta dobrze. Miałem kiedyś nagrywarkę, która nagrywała i czytała "dobrze". To znaczy, że jak coś nagrałem i sprawdzałem na tej samej nagrywarce, to nagrywarka potwierdzała, że płyta została poprawnie nagrana. Tylko potem nie dawało się płyty odczytać. Co zresztą stwierdziłem dopiero wtedy, kiedy zechciałem skorzystać z nagrania, a upłynęło sporo czasu...Od tego czasu mam w komputerze DWIE nagrywarki. Co na jednej nagram, sprawdzam na drugiej. A co to znaczy u Ciebie? Nic, jesli nie liczyć tego, że nagrywarka się z lekka zepsuła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płytą czyszczącą od razu próbowałem to naprawić, ale niestety nie pomogło. Czyli co, napęd zepsuty? Wysłużył się 6-7 lat :)

A co do odczytywania - chodzi o odczytywanie innych płyt, nie tylko tych wcześniej nagranych. A płyty paliły Ci się nawet przy odczytywaniu? Bo właśnie o to mi chodzi, że ostatnio instalowałem kilka gier i wszystko było ok - gdyby nie to, że teraz chciałem coś wypalić pewnie w ogóle bym się nie dowiedział, że coś jest nie tak. Czy w takim wypadku coś się mogło z tymi płytami stać? Mogły zostać mechanicznie porysowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj płyta się w ogóle nie nagrała - po ok. 1 minucie nagrywania napęd przestawał pracować i wyskakiwało info, że nie dało się nagrać płyty (zmieniałem płyty, nagrywane programy, wyczyściłem napęd płytą czyszczącą). A czytał dobrze tzn. i jakieś pliki nagrane kiedyś i np. instalowałem gry ok. tydzień temu. Jak już pisałem ziptofafowi, gdyby nie to, że chciałem coś nagrać po dłuższym czasie (kilka miesięcy) pewnie w ogóle bym się nie dowiedział, że coś jest nie tak. I powtózę pytanie - czy płyty mogły być jakoś mechanicznie porysowane?

Ogólnie to laser jest jeden do odczytu i zapisu danych? Bo jeśli tak to jak to możliwe, że odczytywał, a nie zapisywał? Mógł ten laser uszkodzić płyty (ważna dla mnie sprawa) ?

ziptofaf --> laser bardzo rzadko masakruje płyty i uniemożliwia ich odczytanie. Zazwyczaj ich po prostu w ogóle nie odczytuje z powodu brudu na soczewce


No właśnie, brud na soczewce - on by uniemożliwiał nie tylko zapisanie, ale odczytanie też, tak? A odczytuje dobrze. Mam nadzieję, że tu nie było takiej sytuacji, że laser coś zrobił z odczytywaną płytą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 19:20, barth89 napisał:

Tutaj płyta się w ogóle nie nagrała - po ok. 1 minucie nagrywania napęd przestawał pracować
i wyskakiwało info, że nie dało się nagrać płyty (zmieniałem płyty, nagrywane programy,
wyczyściłem napęd płytą czyszczącą). A czytał dobrze tzn. /.../

\To znaczy, że nagrywarka zdechła i musisz się z tym pogodzić. Nic nie jest wieczne. Szansa na to, że jest to wina programu istnieje, ale jest znikoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 22:33, KrzysztofMarek napisał:

> Tutaj płyta się w ogóle nie nagrała - po ok. 1 minucie nagrywania napęd przestawał
pracować
> i wyskakiwało info, że nie dało się nagrać płyty (zmieniałem płyty, nagrywane programy,

> wyczyściłem napęd płytą czyszczącą). A czytał dobrze tzn. /.../
\To znaczy, że nagrywarka zdechła i musisz się z tym pogodzić. Nic nie jest wieczne.
Szansa na to, że jest to wina programu istnieje, ale jest znikoma.


Pogodziłem się z tym i nie liczę, że da się ją naprawić, tylko mam nadzieję, że z płytami, które ten napęd odczytywał wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam.
Mam mały problem z komputer (dokładniej - pewnie chodzi o dysk twardy). Otóż pewnego dnia komputer wkońcu się zacina przy ładowaniu systemu (gdy jest znaczek windowsa i jest ładowanie), więc chciałem przerzucić dane na inny dysk i sformatować (najbardziej nowatorski sposób), lecz po podłączeniu do innego kompa wyświetla że dysk jest pusty... Więc postanowiłem zrobić reinstal bez formata, ale podczas ładowania plików przy reinstalu wyświetla się poniższy błąd. Miał ktoś może już podobny problem lub wie jak rozwiązać? Jeśli się da dane odzyskać to poproszę o ową myśl, a jeśli nie to trudno.

20111217110207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam niemały problem. Robiłem niedawno format, więc komputer powinien być czysty (antywira obecnie nie mam). Po formacie zainstalowałem Assasin''s Creed Brtoherhood i problem występuję w grach. Otóż kiedy ładuje mi się gra, trwa to bardzo długo. Podczas rozgrywki mam częste ścinki i jest to strasznie irytujące. Podobne problemy mam w Modern Warfare 3. Gra spełnia wymagania i powinna śmigać miło. Jednak tak samo jak Brotherhood misje bardzo długo mi się ładują i mam częste ścinki w grach, co czasem kończy się resetem kompa. Czyżby problem leżał w procesorze? Stery do karty mam w miarę aktualne i nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak kolega wyżej. Ostatnio zrobiłem formata do mojego windowsa 7. Mam wystarczająco dobry komputer aby każda gra śmigała spokojnie. W battlefield bad company 2 raz mi idze super ale np. jak ktoś mnie zabije to po odrodzeniu mam mikro-przycinki i nie wiem co się dzieje. Również mam problem z multitaskingiem. Jak mam otwarte kilka programów i np. oglądam filmik na youtube to ścinki dalej są. Również w Brotherhoodzie mam ścinania gry. Wiecie co może być nie tak? Bardzo prosiłbym o pomoc bo jest to dla mnie nie wyjaśnione że wcześniej BFBC 2 chodziło mi w 70 klatkach w full HD a teraz się zacina;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 14:55, ziptofaf napisał:

Może się tak stać. Dawno temu miałem napęd który dosłownie spalał mi płyty, tak że wychodziły
z niego zadymione. Co prawda wątpię by u ciebie było tak źle, laser bardzo rzadko masakruje
płyty i uniemożliwia ich odczytanie. Zazwyczaj ich po prostu w ogóle nie odczytuje z
powodu brudu na soczewce itp. Ale jeśli masz z tym problemy to podejrzewam właśnie siadającą
optykę nagrywarki.


Tak teraz myślę czy dobrze zrozumiałem Twoją odpowiedź :) Bo mi chodziło o uszkodzenie odczytywanych płyt, ale np. z gier itp, a nie odczytywanie płyt, które zostały wcześniej źle nagrane przez tę nagrywarkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. ;)

Zacznę "niekonwencjonalnie", mam problem.
Laptop Lenovo Y550 i problem z klawiaturą. Od kilku dni miewam następujący problem: odpalam kompa i nie chcą mi poprawnie działać przyciski: "1", "q", "a" i "z". Żeby użyć, któregoś z tych znaków muszę mocno docisnąć, ale... czasami nie ma takiego problemu w ogóle i wszystko śmiga, a innym razem dzieje się tak po 1h albo właśnie po 1h przestaje. Czy ktoś miał taki problem? Czy to się wiąże z wymianą klawiatury? Dla mnie to nie problem, ale wtedy mogę szybko zamówić i mieć jeszcze przed świętami:).

Aha, dodam jeszcze, że kompa mam od 2 lat i mam "łindołs 7 64bity", inne dane chyba nie są potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZESC! Bardzo proszę o pomoc !

Mam taki problem! Włożyłem pamięć zew. do komputera z muzyką. Wykryło wirusy(Trojan i Win32) ale Norton od razu je usuną. Przeskanowałem nim kompa, nic nie wykrył, przeskanowałem SpyBotem i też nic nie wykrył. Jednak po wyciągnięciu pendrive utworzył mi sie dysk G z ikonką ''''?''''. G to u mnie pendrive. Dysk był pusty. Zrestartowałem kompa i nie ma już tej ikonki dysku G. Co to mogło być ? Kolejny problem to taki, że w folderze D gdzie mam muzykę i gdzie wrzuciłem oczyszczoną muzykę z pen,a utworzył mi sie katalogi System Volume Information(jest on taki przeźroczysty) oraz RECYCLER(też przeźroczysty a dodatkowo w nim jest ikonka kosza o takim numerze S-1-5-21-73586283-484763869-725345543-1004). Tych dwóch folderów nie mozna usunąć bo jest napisane ''''Odmowa dostępu sprawdź..."
Wiecie o co chodzi w tym wszystkim ?
Dodatkowo SyBot ciągle informuje, ze System Volume Information chce wprowadzic zmiany w rejestrze? Ja odmawiam jednak wcześniej parę razy zatwierdziłem to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''''Dodatkowo SyBot ciągle informuje, ze System Volume Information chce wprowadzic zmiany w rejestrze? Ja odmawiam jednak wcześniej parę razy zatwierdziłem to''''
Poprawka. ''''System startup global entry zmiana: Value usunięte.'''' takie coś mi SpyBot pokazuje. Zezwól albo odmów zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 08:18, Maciej2194 napisał:

CZESC! Bardzo proszę o pomoc !

Mam taki problem! Włożyłem pamięć zew. do komputera z muzyką. Wykryło wirusy(Trojan i
Win32) ale Norton od razu je usuną. Przeskanowałem nim kompa, nic nie wykrył, przeskanowałem
SpyBotem i też nic nie wykrył. Jednak po wyciągnięciu pendrive utworzył mi sie dysk G
z ikonką ''''?''''. G to u mnie pendrive. Dysk był pusty. Zrestartowałem kompa i nie
ma już tej ikonki dysku G. Co to mogło być ?


Olać czasem system się gubi jak wyciągasz peny itp.

Dnia 20.12.2011 o 08:18, Maciej2194 napisał:

Kolejny problem to taki, że w folderze D
gdzie mam muzykę i gdzie wrzuciłem oczyszczoną muzykę z pen,a utworzył mi sie katalogi
System Volume Information(jest on taki przeźroczysty) oraz RECYCLER(też przeźroczysty
a dodatkowo w nim jest ikonka kosza o takim numerze S-1-5-21-73586283-484763869-725345543-1004).
Tych dwóch folderów nie mozna usunąć bo jest napisane ''''Odmowa dostępu sprawdź..."
Wiecie o co chodzi w tym wszystkim ?
Dodatkowo SyBot ciągle informuje, ze System Volume Information chce wprowadzic zmiany
w rejestrze? Ja odmawiam jednak wcześniej parę razy zatwierdziłem to


Są to foldery systemowe jeden na punkty przywracania systemu (z tego co się orientuje) drugi to kosz (jak coś usuwasz do kosza to ląduje to właśnie w tym folderze)
A spybot daje takie informacje bo pewnie system chce utworzyć nowy punkt przywracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 20:03, Maciej2194 napisał:

no ale tych folderów wcześniej nie było :D


Bo może po prostu włączyłeś opcję pokazywania ukrytych i systemowych plików oraz folderów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 22:57, Maciej2194 napisał:

No właśnie nic a nic nie włączałem. Po wyciągnięciu pendrajwa i tych całych akcjach zauważyłem
e foldery


To albo ich nigdy nie zauważyłeś, bo dopiero po tej akcji z penem zacząłeś sie przyglądać uważnie co masz, albo włączyłeś/ ktoś ci włączył opcję pokazywania plików systemowych możesz to wyłączyć poprzez Panel sterowania -> Personalizacja -> Opcje folderów zakładka widok opcja Ukryj pliki chronione systemu operacyjnego (tak się nazywa w 7 nie pamiętam jak jest w innych ale jakoś podobnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się