PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam,
od wczoraj mam problem z komputerem. Zaczęło się niewinnie: podczas oglądania filmika na YT myszka zaczęła nagle reagować z pewnym opóźnieniem. Jako że miałem akurat otworzone 3 zakładki, zamknąłem jedną z nich. Nic to nie zmieniło, więc wyłączyłem przeglądarkę. I tu zaczął się problem: dosłownie przez pół sekundy mignął niebieski ekran śmierci, po czym nastąpił restart kompa. Po raz pierwszy zawiesił się na czarnym ekranie, który wyświetla się przed wyborem użytkownika (mam Windowsa XP). Zrestartowałem komputer. Tym razem zastosowałem ostatnią znaną dobrą konfigurację. Zalogowałem się na swoje konto, ale może po 20 sekundach sytuacja się powtórzyła (BSOD i restart). Następnym razem spróbowałem dzisiaj, to samo, tylko BSOD się nie wyłączył. W informacjach technicznych pisze 0x0000009C (0x00000000, 0x805545F0, 0x84010400). Dodam, że często restartowało również po włączeniu trybu awaryjnego. Dopiero teraz udało mi się włączyć (przez debugging mode, za drugim razem) i od 50 minut chodzi jakby nigdy nic. Nie jestem jednak pewien, czy ten stan jest stabilny.

Dziękuję wszystkim cierpliwym, którzy przeczytali i proszę o pomoc: co mogło to spowodować, czy jest jakiś sposób żeby temu zaradzić. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2011 o 19:50, marek081995 napisał:

Witam,
od wczoraj mam problem z komputerem. Zaczęło się niewinnie: podczas oglądania filmika
na YT myszka zaczęła nagle reagować z pewnym opóźnieniem. Jako że miałem akurat otworzone
3 zakładki, zamknąłem jedną z nich. Nic to nie zmieniło, więc wyłączyłem przeglądarkę.
I tu zaczął się problem: dosłownie przez pół sekundy mignął niebieski ekran śmierci,
po czym nastąpił restart kompa. Po raz pierwszy zawiesił się na czarnym ekranie, który
wyświetla się przed wyborem użytkownika (mam Windowsa XP). Zrestartowałem komputer. Tym
razem zastosowałem ostatnią znaną dobrą konfigurację. Zalogowałem się na swoje konto,
ale może po 20 sekundach sytuacja się powtórzyła (BSOD i restart). Następnym razem spróbowałem
dzisiaj, to samo, tylko BSOD się nie wyłączył. W informacjach technicznych pisze 0x0000009C
(0x00000000, 0x805545F0, 0x84010400). Dodam, że często restartowało również po włączeniu
trybu awaryjnego. Dopiero teraz udało mi się włączyć (przez debugging mode, za drugim
razem) i od 50 minut chodzi jakby nigdy nic. Nie jestem jednak pewien, czy ten stan jest
stabilny.

Dziękuję wszystkim cierpliwym, którzy przeczytali i proszę o pomoc: co mogło to spowodować,
czy jest jakiś sposób żeby temu zaradzić. Pozdrawiam.


Zacznij od zasilacza.
Uruchom jakis monitoring np. hwmonitor i odczytaj napiecia i temperatury.
Przeskanuj komputer ad-awarem i spybotem, moze jakis robal sie urodzil.
Zrob test pamieci memtestem i test dyku hd-tune.
Wyniki daj naforum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomóżcie bo zaraz sobie wszystkie włosy powyrywam...
Problem dotyczy rozdziałki w tv, mianowicie podłączyłem komputer do telewizora kablem HDMI--HDMI i za piernika nie mogę wymusić większej rozdziałki na telewizorze... Dając klonowanie, mogę ustawić tylko 1280x1080 więcej monitor nie uciągnie, zaś jeśli opcje ustawie na rozszerzanie to w takim przypadku w telewizorze nie ma obrazu. Pamiętam, że jakieś pół roku temu, kiedy jeszcze działałem na xp''ku w panelu sterowania była aplikacja służąca do konfigurowania obrazu monitora i tv, wtedy wszystko śmigało, w windowsie 7 tego nie ma:( Dodam, że opcji dual view także nigdzie nie mogę znaleźć, szukałem solucji w internecie i znalazłem coś niby na uaktywnienie jej, ale nic nie podziałało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawy problem z komputerem.
Na moim Win7 Pro system uruchamia się bez obrazu po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej. Obraz widać do momentu napisu Starting Windows, później gaśnie. Sam system uruchamia się bo słychać dźwięki systemowe itp. Po odinstalowaniu sterowników problem znika. Próbowałem z różnymi wersjami sterowników.
Konfiguracja komputera to faktycznie przeżytek: Intel Pentium M 2,0 Ghz, 2GB RAM, GF 8600M GT. System to Win7 Pro SP1 (x86). Dodam, że na innym GF w tym laptopie problem też się pojawiał. Jaka może być tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję konkretne zmiany w moim pc. Otóż chcę wymienić kartę graficzną i procesor.
Z cpu interesuje mnie takie model amd:
http://www.ceneo.pl/;01514235787-10.htm

Co do karty graficznej nie wiem co mogłoby się wydać interesujące na rynku, macie jakieś propozycje? Czekać na wydanie serii 7000 Radeonów?
Proszę o opinie i ewentualne sugestie co do karty i procesora.
Z góry dzięki.

Na razie posiadam jedynie kasę na 1 komponet tak do 800-900zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny już chyba w tym temacie problem z blue screenem. Tym razem STOP: 0x00000124.
Błąd wyświetla mi się w trakcie grania w Battlefielda: Bad Company 2, po około 30 minut od włączenia gry. Procesor nie był nigdy podkręcany, temperatury podzespołów również wydają się być w porządku. Szukałem na wielu forach, ale może tutaj w końcu znajdę jakąkolwiek sensowną pomoc. Jeśli potrzeba jakiś dodatkowych informacji z chęcią nimi służę jeśli to może pomóc rozwiązać mój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną powolnego nagrywania płyt? Mam laptopa Samsung RF711 i płytkę dvd dwuwarstwową nagrywa ponad 40 minut... Mam windows 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 12:08, Misquamaqus napisał:

Tego buldka sobie odpusc.
Kup phenomka 955 lub ktorys z jego braci.
Bios musisz miec w wersji 2001.

Tu masz wykaz procesorow do Twojej plyty glownej.

http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M4A79XTD_EVO_USB3.html

Pozniej karte zmien na cos pokroju gtx 460 1 gb.


Ten Phenom by sie w sumie opłacał: http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/1026451?gclid=CJv0xvyWoK0CFQKEDgodSH5RnQ

A co do karty to ten Geforce GTX 460 to byłby dobry wybór?
Np firmy Zotac: http://www.ceneo.pl/11312377

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grach nie uzyskasz lepszej wydajnosci niz na 4 rdzeniach.

Co do karty, jak to jest pelna wersja gtx 460 1 gb z 336 SP, to mozna brac za 700 zl, ale bedzie dosc glosna pod obciazeniem.

Tak czy siak, ludzie graja na phenom x4 i gtx 460 1gb i sa zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 18:34, Misquamaqus napisał:

W grach nie uzyskasz lepszej wydajnosci niz na 4 rdzeniach.

Co do karty, jak to jest pelna wersja gtx 460 1 gb z 336 SP, to mozna brac za 700 zl,
ale bedzie dosc glosna pod obciazeniem.

Tak czy siak, ludzie graja na phenom x4 i gtx 460 1gb i sa zadowoleni.


No tak, zamierzam kupić nowy sprzęt po to by mieć spokój przynajmniej na jakieś 2 lata ;) Bo mój radeon nie wystarcza żeby pograć na wysokich detalach w nowsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie może graficzny bug, który objawia się pasiastymi objektami niektórych elementów otoczenia, przeważnie poziome linie, jak by cienie. Jak się tego pozbyć? Mam najnowsze stery a spotykam to nawet w starych grach jak neverwinter czy też nowych typu Skyrim, Fable 3.

Pisałem już o tym wcześniej tutaj, jest też więcej informacji, nikt niestety nie odpowiedział. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=34228

Przykładowy screen: http://forum.gram.pl/upl/forum/2011_37/20110918145423.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z komputerem. Po sformatowaniu dysku komputer w ogóle się nie uruchamia, sytuacja wygląda tak, że po próbie uruchomienia wszystkie wentylatory próbują zacząć działać ale jakby w pewnym momencie coś zaczynało blokować przepływ prądu. Zasilacz sprawny, komputer stary. Dysk też sprawny bo po podłączeniu do mojego komputera działa, tylko jest czysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się włączyć komputer, wentylatory pracują jednak po chwili komputer się wyłącza na dysku nie ma systemu. Jakieś pomysły ?


Dodam, że komputer jest stary i ma niemarkowy zasilacz, nie jestem wstanie podać konkretnych nazw i modeli ... procesor to Intel z seri Exxx 2 rdzeniowy, mobo jakieś Faxconn'a 1.5 GB RAMU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 32bit. Ostatnio w sunrise seven znalazłem opcję żeby zrobić sobie x86 z systemu 32bit i żeby wykrywało ponad 4gb ramu. Grozili że system może utracić stabilność. Nie posłuchałem;) No ale mniejsza o to. Mam 4gb ram a wykrywa mi teraz tylko 2gb... czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podać link do sterowników do laptopa HP Pavilion dv6500 (?) ponieważ =nie jestem pewny czy ściągnąłem dobre. Tutaj jest wszystko co potrzebne do zidentyfikowania modelu:
http://img560.imageshack.us/img560/7435/dsc04972zh.jpg
http://img835.imageshack.us/img835/5507/dsc04973sj.jpg
http://img716.imageshack.us/img716/3568/dsc04974j.jpg


Windows Vista Home Premium 64bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 14:54, Piterus_Von_Drackus napisał:

A czy komputer jakoś popiskuje z głośniczka systemowego?

Niedawno widziałem podobną sytuację i pomógł reset ustawień BIOSu przez wyjęcie baterii.



Nic nie piszczy. Wcześniej w ogóle się nie włączał, w takim stanie przywiozła mi go koleżanka, zdjąłem z niego chłodzenie procesora i wyjąłem sam procesor, są na nim resztki pasty ... po porządnym osadzeniu go i założeniu radiatora ponownie zaczął się włączać chociaż na tę chwilę, może to wina właśnie starej pasty i wyłącza siębo się przegrzewa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam od paru dni zmagam sie z dziwnym problemem
Mam system Windows XP i czasem przy uruchomieniu systemu lub podczas ogladania grania i inych rzeczy komputer sie zawiesza i trzeba go restartowac.Czasem nawet po 3 razy.Aha i 2 razy pojawil mi sie czarny ekran i pisalo "BIOS nie jest zgodny z ACP-I cos podobnego pisalo. W czym moze byc problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się