PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2011 o 21:11, Codipar napisał:

Nic nie piszczy. Wcześniej w ogóle się nie włączał, w takim stanie przywiozła mi go koleżanka,
zdjąłem z niego chłodzenie procesora i wyjąłem sam procesor, są na nim resztki pasty
... po porządnym osadzeniu go i założeniu radiatora ponownie zaczął się włączać chociaż
na tę chwilę, może to wina właśnie starej pasty i wyłącza siębo się przegrzewa ?


Powinien piszczeć. Zresetuj mu BIOS przez wyjęcie baterii. Na starej, czy nawet bez pasty powinien przynajmniej pokazać BIOS i pozwolić chwilę popracować.

No chyba, że płyta główna poszła się paść. Koleżanka zdradzała co się działo przed padem kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 22:47, ziptofaf napisał:

/.../

Jak problem masz we wszystkich grach to znaczy że karta graficzna do wymiany...


W kilku do tego tak jest od kiedy kupiłem tą kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siostrze w laptopie nagle przestawiła się klawiatura, i to nie z i y, tylko totalnie znaki interpunkcyjne są tam gdzie numery, i odwrotnie. Wiecie może, gdzie leży przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 14:47, Piciambeer napisał:

Siostrze w laptopie nagle przestawiła się klawiatura, i to nie z i y, tylko totalnie
znaki interpunkcyjne są tam gdzie numery, i odwrotnie. Wiecie może, gdzie leży przyczyna?


Niech kliknie CTR + SHIFT, moze akurat pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę podłączyć kablem USB laptopa (Toshiba harman/kardon) do komputera stacjonarnego (dysk ATA jakiś stary więc nie widzę możliwości podłączenia samego dysku, a nawet jeśli to nie mam pewnie kabli) tak aby wymienić się między nimi danymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 16:51, Grodhar napisał:

Czy mogę podłączyć kablem USB laptopa (Toshiba harman/kardon) do komputera stacjonarnego
(dysk ATA jakiś stary więc nie widzę możliwości podłączenia samego dysku, a nawet jeśli
to nie mam pewnie kabli) tak aby wymienić się między nimi danymi?


Jak dobrze zrozumiałem, to chcesz użyć złącza USB do połączenia dwóch komputerów? Oczywiście jest to możliwe, ale wymaga specjalnego kabla USB. Nie możesz użyć zwykłej skrosowanej skrętki do stworzenia połączenia LAN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 15:11, Piterus_Von_Drackus napisał:

> Czy ktos mi pomoze kilka postow wyzej dzieki :)

Zacznijmy od systemu. System wolny od złośliwego oprogramowania? Sterowniki są aktualne?

Sytem dziala sparwnie nie ma wiekszych zawieszenie no chyba ze np. sciagam cos i gram albo mam wiele stron otwartych.Byl format i wszystko zainstalowane kodeki,sterowniki Dx. TAk nie ma zadnych wirusow jesli o to chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, składam mamie komputer na swoich starych podzespołach (Athlon X2 3600+, 1GB RAM OC DDR800, zasiłka tracer - bez komentarzy tutaj prosze, mobo to dopiero co kupione Asus M2N68-AM SE2 ze zintegrowaną grafiką).
Problem w tym że po podłączeniu komputer startuje, i za 3 sekundy się wyłącza, wentylator na CPU nie pracuje z pełną prędkością etc.
Problem znika gdy odłączę zasilanie CPU (4Pin), jednak jak wiadomo wtedy komputer działać nie będzie, tylko wtedy jednak pracuje normalnie - Nie wyłącza się i wentylator chodzi jak powinien.

Uprzedzam wypowiedzi - zmień zasilacz etc - próbowałem także Chieftec''a 500W i nawet mojego CM''a - to samo.
W czym może być problem? Nowa płyta nie sprawna? Procesor gdy ostatnio był w Kompie działał bez problemów, od tego czasu przeleżał jakiś rok w oryginalnym opakowaniu.

Jakieś pomysły ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzis rano jak wlaczylem komputer zastało mnie pikanie . szybko rozpoznalem problem wiatrak przy CPU nie dzialal, podlaczylem do innego gniadzka (CHA_fan 2) i smiga ze az milo . tylko pozostal jeden problem bios nie wykrywa ze na CPU jest jakis wentylator, wylaczylem juz w biosie alarm tak ze nic mnie nie wkurza ale nie w tym rzecz, boje sie o swoj sprzet i mam pytanie czy jest mozliwe zamiana wykrywania CPU fan i CHA fan 2? ze bedzie widzial zamiast tego cha fan - cpu fan? bo sciagnalem jakies badziewne programy do monitorowania temperatury cpu i w sumie to by juz starczylo ale jakos nie daje rady ustawic ze CHA fan 2 odpowiada za CPU i dlatego troche mi sie cpu przegrzewa bo wiatrak chodzi mi caly czas tak samo i nie przyspiesza np. w stresie gdy temperatura jest wysoka? ma ktos pomysl jak temu zaradzic? albo chociaz jakie programy by polecał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regulacja obrotów wentylatora na CPU jest przeważnie realizowana przez BIOS, więc programiki z poziomu systemu mogą nie działać, a tym bardziej nie przekierują czujnika obrotów. Sprawdź czy inny wentylator działa na tym złączu, dobrze by było, by miał taki sam system podłączenia jak oryginalny z CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znowu pisze z prośbą o pomoc z takim problem jakim jest: ''''Błąd: -1639 Błędny argument wiersza polecenia''''...
Gdy instalowałem CoDa 4 MW. Wpisuje CD-KEY wszystko ładnie do momentu gdy się zaczyna instalacja gry.. Dochodzi do 1 paska i wyskakuje...
1)pożyczyłem od kolegi orgnial coda4mw... dalej ten sam błąd
2)pobrałem pirata, to samo
3)Nie zdecydowałem sie narazie na kupno dlatego, ze moze sie okazac ze ten bład bedzie na stałe to po co mi gra ktorej nie zainstaluje ;/ i tak z kazdym codem 4 mw jaki mialem.
Prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przesiadam się na szybką sieć światłowodową (70 mega) i stąd moje pytanie czy karta sieciowa którą posiadam jest wystarczająca by obsłużyć to łącze w 100%.
Karta, którą posiadam jest zintegrowana z płytą główna:
http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5QLVM_EPU/#specifications

Jeżeli moja karta będzie za wolna to proszę napisać na co zwracać uwagę przy zakupie nowej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 16:38, Maverick07 napisał:

Witam, przesiadam się na szybką sieć światłowodową (70 mega) i stąd moje pytanie czy
karta sieciowa którą posiadam jest wystarczająca by obsłużyć to łącze w 100%.
Karta, którą posiadam jest zintegrowana z płytą główna:
http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5QLVM_EPU/#specifications

Jeżeli moja karta będzie za wolna to proszę napisać na co zwracać uwagę przy zakupie
nowej karty.


Wejdz na stronke, uruchom menadzera zadan "siec" i zrob test lacza.
W menadzerze zadan bedziesz widziec wydajnosc karty.

http://www.speedtest.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 16:38, Maverick07 napisał:

Witam, przesiadam się na szybką sieć światłowodową (70 mega) i stąd moje pytanie czy
karta sieciowa którą posiadam jest wystarczająca by obsłużyć to łącze w 100%.
Karta, którą posiadam jest zintegrowana z płytą główna:
http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5QLVM_EPU/#specifications

Jeżeli moja karta będzie za wolna to proszę napisać na co zwracać uwagę przy zakupie
nowej karty.


Teoretycznie będziesz wstanie za pomocą tej karty poszaleć na maksymalnych transferach ponieważ karta obsługuje sieć 1Gb.
Inną sprawą jest to, czy końcówka sieci jest zgodna ze złączem RJ-45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było około 9% co daje nam około 8-9 mega tylko, że w ten sposób pokazuje nam użycie łącza a nie prędkość karty sieciowej?

Nie mam jeszcze tego łącza 70 mega tylko dużo słabsze więc owy sposób nie zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się