PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2011 o 17:01, Piterus_Von_Drackus napisał:

Teoretycznie będziesz wstanie za pomocą tej karty poszaleć na maksymalnych transferach
ponieważ karta obsługuje sieć 1Gb.
Inną sprawą jest to, czy końcówka sieci jest zgodna ze złączem RJ-45.


o ten 1Gb mi chodziło, dzięki i pozdrawiam.

Jeszcze jedno pytanie czy router TL-WR740N ( 150Mb/s) będzie za wolny do łącza 70 mega? Czy te 150Mb/s dotyczy się tylko łączenia bezprzewodowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 17:07, Maverick07 napisał:

Jeszcze jedno pytanie czy router TL-WR740N ( 150Mb/s) będzie za wolny do łącza 70 mega?
Czy te 150Mb/s dotyczy się tylko łączenia bezprzewodowego?


Standard przewodowy sieci LAN jak na tą chwile to jest ciągle 100Mb i ten router może działać z taką maksymalną prędkością po kabelku. A jak z matmy nie jesteś totalna noga, to zapewne wiesz, że 100 jest większe od 70.

Tak więc powinieneś mieć jeszcze zapas przepustowości na przyszłoć do ewentualnych 100Mb. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znowu pisze z prośbą o pomoc z takim problem jakim jest: ''''Błąd: -1639 Błędny argument wiersza polecenia''''...
Gdy instalowałem CoDa 4 MW. Wpisuje CD-KEY wszystko ładnie do momentu gdy się zaczyna instalacja gry.. Dochodzi do 1 paska i wyskakuje...
1)pożyczyłem od kolegi orgnial coda4mw... dalej ten sam błąd
2)pobrałem pirata, to samo
3)Nie zdecydowałem sie narazie na kupno dlatego, ze moze sie okazac ze ten bład bedzie na stałe to po co mi gra ktorej nie zainstaluje ;/ i tak z każdym codem4mw jaki mialem wysyłam ss`a.
Prosze o pomoc!

Przepraszam, że 2 raz ale przy 1 nie otrzymałem pomocy więc spróbuję drugi raz.

20111231003424

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem ze swoim pecetem ;) Otóż po dzisiejszych uruchomieniu, poprzedzonym windowsowskim sprawdzeniem dysku D:, które nie wykryło żadnych uszkodzeń, PC nie zachowywało się tak jak powinno. Chodzi mi o to, że przez pierwsze 5 minut nie mogłem niczego praktycznie uruchomić - jedynie menadżer zadań. Co prawda uruchamiało mi się okienko Neostrady, ale nie mogłem się połączyć, po wciśnięciu "Połącz" program się zawieszał. Podobnie Chrome, co prawda, w menadżerze był proces, ale nie uruchamiał się. Nawet Mój Komputer, wyszukiwał foldery, ale nie wyszukał... Po 5 minutach nagle wszystko się obudziło i zaczęło działać. Ale teraz zauważyłem, że Avast dziwnym trafem ma wyłączoną osłonę, której włączyć w żaden sposób nie mogę - klikam na włącz, ale nic się nie dzieje. Uruchomiłem AVG - taka sama sytuacja, na całe szczęście, przynajmniej AVG może skanować bez włączonej ochrony rezydentnej, więc od razu uruchomiłem skan. Macie jakieś pomysły co może być nie tak? Od razu uprzedzę - mam felerny dysk twardy, je**ie się i sypie niesamowicie, ale nie mam chwilowo funduszy na jego wymianę. Oprócz bad sectorów wywala co jakiś czas bluescreen KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR, ostatnio się to nasiliło, tj. przez jakiś czas działał normalnie, teraz znowu zaczął nawalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie programów jest typowe dla posiadania jakiegoś wirusa w systemie. Niektóre ze szkodliwych programów potrafią zablokować antywirusy przez wyłączenie ochrony w czasie rzeczywistym. W takim wypadku polecam przeskanowanie jakimś zewnętrzem antywirusem uruchamianym jako osobny system z płyty CD/DVD.

Co do błędów powodowanych przez dysk, to raczej się będą nasilać niestety, a powstają przez to, że są uszkodzone jednostki alokacji i do nich się odwołuje system. Tu niestety pomoże jedynie wymiana dysku na nowy. doraźnie można uzywać polecenia chkdsk /r lub chkdsk /p. Pierwsze szczegółowo sprawdza dysk i usuwa błędy, a drugie lokalizuje i uszkodzone sektory i odzyskuje informacje, które można odczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem formata. Podzieliłem dysk na partycję, ale tylko dysk C działa jak należy. To znaczy dyski D i E nie są sformatowane pomimo, że to robiłem przy instalacji systemu. Gdy kliknę na ikonkę dysku wyskakuje mi komunikat czy chcę go sformatować. No i teraz nie wiem. Po prostu kliknąć "Start"? Zmieniać coś w tych ustawieniach czy zostawić tak jak jest? Taki format różni się czymś od tego podczas wgrywania systemu? Z góry dzięki. Wybaczcie za idiotyczne pytanie, ale nie znam się na tym kompletnie. :)

20120101221510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz co zmieniać to znaczy że domyślne wartości są dla Ciebie okej więc wystarczy wcisnąć start :)

Nie nie różni się. Przy instalacji to zdaje się tylko partycja systemowa jest formatowana inne trzeba właśnie z poziomu systemu robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ma jakieś znaczenie czy na 64 bitowym systemie zainstaluję program w wersji x32 czy x64? Wiele programów jest tylko w wersji 32-bit i takowe często instaluję. Co to za różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę połączyć jedną partycję z drugą by mieć więcej miejsca, czy muszę od nowa instalować system? Oczywiście partycji systemowej nie ruszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze steam. Pisze że niby nie mam internetu

Mam neta z Neostrady. LiveBox TP i ja mam router.

wczoraj działało a dziś nie. Może coś z portami? Poda ktoś porty jakie musze odblokować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio wyskakuje mi blue screen a dziennik zdarzeń opisuje to jako błąd podczas uśpienia systemu chodź prawidłowo go wyłączam. Czy ktoś zna przyczynę powstania błędu

20120102150550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Właśnie przestała mi działać zewnętrzna pamięć flash; dioda nie świeci, a komputer jej nie wykrywa. Stało się to po podłączeniu pamięci do przedniego gniazda USB; przyczyną były najprawdopodobniej źle podpięte styki - VCC, Port+, Port-, Ground. Płyta główna to Gigabyte GA-K8VT890-9. Czy istnieje nadzieja uratowania tego pendrive'' a?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 19:34, Achilleus napisał:

Mam problem. Właśnie przestała mi działać zewnętrzna pamięć flash; dioda nie świeci,
a komputer jej nie wykrywa. Stało się to po podłączeniu pamięci do przedniego gniazda
USB; przyczyną były najprawdopodobniej źle podpięte styki - VCC, Port+, Port-, Ground.
Płyta główna to Gigabyte GA-K8VT890-9. Czy istnieje nadzieja uratowania tego pendrive''
a?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.


Jeżeli były pomylone złącza zasilające (VCC i Ground) ze złączami transmisyjnymi (Port+ i Port -), to raczej elektronika poszła się paść na pendraku. Sprawdź na innych portach, a jeszcze lepiej na innym komputerze czy będzie wykryty. Jak ożyje to dane są twoje. W przeciwnym wypadku może tylko pomóc firma specjalizująca się w odzyskiwaniu danych (pod warunkiem, że kości pamięci nie uległy trwałemu uszkodzeniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 15:05, diabolo20 napisał:

Witam ostatnio wyskakuje mi blue screen a dziennik zdarzeń opisuje to jako błąd podczas
uśpienia systemu chodź prawidłowo go wyłączam. Czy ktoś zna przyczynę powstania błędu


Jak byś przepisał numerki z BSoDa lub dał większy screen z pokazanymi blendami, to moglibyśmy pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 21:32, Piterus_Von_Drackus napisał:

> Witam ostatnio wyskakuje mi blue screen a dziennik zdarzeń opisuje to jako błąd
podczas
> uśpienia systemu chodź prawidłowo go wyłączam. Czy ktoś zna przyczynę powstania
błędu

Jak byś przepisał numerki z BSoDa lub dał większy screen z pokazanymi blendami, to moglibyśmy
pomóc.

a te numery z kad wezme?

20120102215302

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Jakie jest poprawne podłączenie tych złącz?

PS: A jeżeli pomylone były: VCC z Ground oraz Port+ z Port-? Czy coś to zmienia? Pytam z ciekawości, korzystając z okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 21:53, diabolo20 napisał:

> > Witam ostatnio wyskakuje mi blue screen a dziennik zdarzeń opisuje to jako
błąd
> podczas
> > uśpienia systemu chodź prawidłowo go wyłączam. Czy ktoś zna przyczynę powstania

> błędu
>
> Jak byś przepisał numerki z BSoDa lub dał większy screen z pokazanymi blendami,
to moglibyśmy
> pomóc.
a te numery z kad wezme?


Numerek Twojego błędu to 0x80041003. Podczas wyświetlania BSoDa numer lub numery błędów są wyświetlane w takiej formie. Wrazie szybkiego zniknięcia BSoDa, można je znaleźć własnie w dzienniku zdarzeń.

Co do rozwiązania, to na jednej z podstron MS znalazłem coś takiego:

"To resolve this problem, run a script to stop the Event ID 10 messages. To run this script, follow these steps:
In a text editor, such as Notepad, create a new text document named Test.vbs.
Paste the following code into Test.vbs:
strComputer = "."
Set objWMIService = GetObject("winmgmts:" _
& "{impersonationLevel=impersonate}!\\" _
& strComputer & "\root\subscription")


Set obj1 = objWMIService.Get("__EventFilter.Name=''BVTFilter''")

set obj2set = obj1.Associators_("__FilterToConsumerBinding")

set obj3set = obj1.References_("__FilterToConsumerBinding")


For each obj2 in obj2set
WScript.echo "Deleting the object"
WScript.echo obj2.GetObjectText_
obj2.Delete_
next

For each obj3 in obj3set
WScript.echo "Deleting the object"
WScript.echo obj3.GetObjectText_
obj3.Delete_
next

WScript.echo "Deleting the object"
WScript.echo obj1.GetObjectText_
obj1.Delete_


After you run this script, the Event ID 10 messages stop appearing in the Application log. However, you have to manually clear any previous Event ID 10 messages.

Note Make sure that you only delete the appropriate Event ID 10 messages. There may be other pertinent Event ID 10 messages that you do not want to delete."

Nie wiem na lile to będzie pomocne, ale warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się