PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2012 o 22:01, Achilleus napisał:

Rozumiem. Jakie jest poprawne podłączenie tych złącz?


Tu masz coś niecoś o USB między innymi jak powinien wyglądać prawidłowy układ prrzewodów przy podpinaniu do wtyczki
http://pl.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus

No chyba, że chodzi o podłączenie na płycie?

Dnia 02.01.2012 o 22:01, Achilleus napisał:

PS: A jeżeli pomylone były: VCC z Ground oraz Port+ z Port-? Czy coś to zmienia? Pytam
z ciekawości, korzystając z okazji.


Pomylenie się w parze transmisyjnej, chyba nie powinno powodować uszkodzeń. Niestety nie znam wartości prądu i napięcia jakie są w tej parze.
Natomiast pomyłka w parze zasilającej może powodować uszkodzenie podzespołów. Jak by nie patrzeć napięcie 5V oraz prąd mogący dochodzić do 0,5A jest dość dużą wartością jak na "cofający się" strumień elektronów w półprzewodniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca problem (przynajmniej na razie ;P), czy też do końca pasujący temat (wydaje mi się, że było coś w stylu "poszukuję programu do", ale nie mogę znaleźć), ale co tam...


Można jakoś zmienić podział partycji bez ponownego stawiania systemu (i utraty danych na innych partycjach)?

Mam w laptopie dwa dyski 500GB, i podział partycji (50, 250, 450, 250) powoli zaczyna być doskwierający ;). O ile systemowe 50GB starcza (chociaż nie przeszkadzałoby podbić do 100 na wszelki wypadek), to pozostałe 3 wolałbym trochę przerobić.

Jeżeli to ma jakieś znaczenie, to miałbym zamiar "rozdysponować" ostatnią partycję (250GB, która jest właściwie pusta) między pozostałe.


Jeżeli da się, to prosiłbym o godny polecenia program ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 23:07, Achilleus napisał:

Właśnie o to pytałem.


Producenci skrzynek już nie zawsze oznaczają jaki kabelek do czego :(. Korzystając z linka z poprzedniego postu oraz tego http://www.allpinouts.org/index.php/USB_-_Universal_Serial_Bus (sekcja Mainboard USB Connector) lub instrukcji obsługi płyty możesz prawidłowo podłączyć gniazdo USB.

Pin oznaczony jako Key powinin nie posiadać bolca. Ma to ułatwić prawidłowe montowanie w przypadku, kiedy gnazdo USB jest podpinane przez scaloną kostkę ze złączami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość nieprzyjemny problem z kompem.
Jakiś czas temu w niektórych bardziej kompożernych grach dostawałem nagłe, niezapowiedziane BSoDy. Zmniejszanie detali nie pomagało, otwarcie obudowy i czyszczenie podzespołów również (na początku podejrzewałem przegrzanie, po błędzie załączał się bardzo głośno wiatrak). Po błędzie, komputer nie chciał się odpalać przez pewien czas "popiskując", co umocniło mnie w przekonaniu, że się przegrzewa.
Ostatnio po wyłączeniu (bezproblemowym), komputer nie chce włączyć się ponownie (po odpaleniu cały czas się resetuje albo BIOS "piszczy"). Dopiero po jakimś czasie postanowiłem sprawdzić znaczenie pisków BIOSa - jeden długi i dwa krótkie - błąd pamięci. Zamieniłem RAMy slotami (mam 2x1GB 667MHz Kingstona) i komputer się włączył, ale po kolejnym rozruchu sytuacja się powtarza. Wystarczy wyjąć jedną kość i wsadzić ją gdzie indziej, ale robienie tego codziennie zaczyna doprowadzać mnie do pasji.
Czy to wada kości, czy bardziej płyty głównej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Błąd płyty głównej ale pomoże zmiana jednej z kości. Ewentualnie poprzestawiaj je tak żeby nie pracowały w Dual Channel (np. pierwszy i czwarty slot), czasem pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety z własnej głupoty zalałem klawiaturę. Po fakcie od razu wyjąłem baterie i położyłem ją klawiszami do dołu. Rano ponownie ją uruchomiłem i działa ale nie tak jak powinna. Naciskając niektóre klawisze (jak np. A, wyświetla się asdf, a przy innych kilkukrotnie jak by zostały wciśnięte. Kwestia jest wyschnięcia jej dokładniej czy coś mogło się rozwalić w środku?

EDIT: klawiatura Tracer Galaxy RF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 11:22, Los_Emilos napisał:

Niestety z własnej głupoty zalałem klawiaturę. Po fakcie od razu wyjąłem baterie i położyłem
ją klawiszami do dołu. Rano ponownie ją uruchomiłem i działa ale nie tak jak powinna.
Naciskając niektóre klawisze (jak np. A, wyświetla się asdf, a przy innych kilkukrotnie
jak by zostały wciśnięte. Kwestia jest wyschnięcia jej dokładniej czy coś mogło się rozwalić
w środku?

EDIT: klawiatura Tracer Galaxy RF

Rozkrec cala klawiche, wyplucz w bierzacej wodzie, wytrzyj do sucha i poskladaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Acces Pointem. Tp Link WA500G
Kupiłem go w celu przedłużenia zasięgu WIFI
Podłączyłem go. Wpisałem te IP w przeglądarkę i włączyły mi się jego ustawienia.
Po wybraniu trybu pracy: "Acces Point". Na moim komputerze pojawia się połączenie o sile sygnału aż 5 kresek (do tej pory miałem 2). Niestety jest to znaczek z "wykrzyknikiem" i internet nie działa. Nie wiem o co chodzi.
Po włączeniu trybu repeater. (Tak, zaznaczyłem, która sieć ma zostać przedłużona) Sieć wytwarzana przez AP znika (normalne), ale ta "standardowa, która ma zostać przedłużona" dalej ma 2 kreskową siłę sygnału.
Dla pewności ustawiłem też kraj...
Co robię nie tak?
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wiatraczek wydaje dziwne odgłosy tak po godzinie od włączenia komputera. Podejrzewam, że ma to związek z kurzem, jaki mógł być w środku kompa, gdyż nie czyściłem go od kupności, od 2008, albo po prostu jeden z wiatraczków się zużył. Nie wiem, doradźcie.
btw. Czy można go wyczyścić własnoręcznie? Macie jakieś sposoby, aby kompletny laik mógł u siebie w domu jakoś go wyczyścić nic nie uszkadzając? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 21:31, Adamantium napisał:

Mój wiatraczek wydaje dziwne odgłosy tak po godzinie od włączenia komputera. Podejrzewam,
że ma to związek z kurzem, jaki mógł być w środku kompa, gdyż nie czyściłem go od kupności,
od 2008, albo po prostu jeden z wiatraczków się zużył. Nie wiem, doradźcie.
btw. Czy można go wyczyścić własnoręcznie? Macie jakieś sposoby, aby kompletny laik mógł
u siebie w domu jakoś go wyczyścić nic nie uszkadzając? :P


http://www.dzikie.net/index.php?art=fan_clean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zjawisko: otóż, dzisiaj po południu, ni z tego, ni z owego przestała mi działać myszka, odłączam i podłączam do USB, nic, zmieniam porty, nawet kompy, w końcu, wkurzony idę kupić nową mysz, wracam do domu, podłączam, nic, zadnego odzewu, w końcu orientuję się, ze nie działają porty USB - ani te w klawiaturze ( mysz mam wpiętą w klawiaturę ), ani te z przodu obudowy - restartuję kompa, po chwili w końcu załapało i na razie jest ok, ale co mogło być tego przyczyną? - komp nowy, płyta główna, procek, pamięć, dysk, grafika, system, wszystko liczy sobie trzy miesiące, czy to jakiś problem z komunikacją pomiędzy płytą główną a kompem?, czy może jakiś wirus?, ja się na tym nie znam ale boję się powtórki owego zdarzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Acces Pointem. Tp Link WA500G
Kupiłem go w celu przedłużenia zasięgu WIFI
Podłączyłem go. Wpisałem te IP w przeglądarkę i włączyły mi się jego ustawienia.
Po wybraniu trybu pracy: "Acces Point". Na moim komputerze pojawia się połączenie o sile sygnału aż 5 kresek (do tej pory miałem 2). Niestety jest to znaczek z "wykrzyknikiem" i internet nie działa. Nie wiem o co chodzi.
Po włączeniu trybu repeater. (Tak, zaznaczyłem, która sieć ma zostać przedłużona) Sieć wytwarzana przez AP znika (normalne), ale ta "standardowa, która ma zostać przedłużona" dalej ma 2 kreskową siłę sygnału.
Dla pewności ustawiłem też kraj...
Co robię nie tak?
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Właśnie pisząc tego posta problem znów się pojawił.
Najczęściej dzieje się tak, gdy słucham muzyki na youtube i mam jakąś inną stronę włączoną.
A teraz opis. Komputer po prostu się wiesza, ale co jest dziwne muzyka leci dalej... Po jakiś 10 sekundach nie mogę już ruszać myszką (przez 10s mogę, ale jej wskaźnik jest zawsze taki sam) i jedyna szansa na dalsze działanie to reset.
Czasami są jeszcze takie objawy jak dziwny odgłos (no nie napiszę Wam jaki, takie coś dziwnego :D) oraz równie dziwne obrazy na ekranie- kwadraty, kreski kolorowe (przed chwilą nie wystąpiły)...
Zastanawiające jest to, że najczęściej dzieje się tak słuchając muzyki...
A teraz sprzęt:
Intel Core 2 Duo E7200, 2GB RAM, XP, Nvidia GeForce GT 240. Pobrałem nawet program do kontroli temperatury procesora i karty graficznej (CPUID HWMonitor)- jaka temperatura jest normalna dla mojego sprzętu?
Istnieje może jakiś program, który pomoże wykryć i może rozwiązać problem?
Co ciekawe podczas gry to się raczej nie zdarza- wczoraj mi się FIFA 12 zawiesiła, ale raczej zwyczajnie, tak po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Flash korzysta z akceleracji, więc wykorzystuje aktywnie kartę graficzną. Zaktualizuj Flasha i sprawdź czy problem się pojawia. Jeżeli dalej się problem będzie pojawiał, to sprawdź zachowanie karty pod dużym obciążeniem (3DMark lub coś podobnego przy pełnych możliwych efektach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się