PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2006 o 20:55, Harmegidon napisał:

> /.../Czyżby nasze podzespoły komputerowe "żyły" :D.

Wymień procesor, kartę grafiki i dołóż nagrywarkę, a WindowsXP OEM zażąda ponownej aktywacji i to w ciągu trzech dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 20:55, Harmegidon napisał:

Zaszokowałeś mnie. Jak to możliwe pod względem technicznym ? Czyżby nasze podzespoły komputerowe

przy aktywacji komputer wysyła/ty dyktujesz telefonicznie kod podany przez instalator prawda? poza datą, są tam też zakodowane numery seryjne co ważniejszych elementów, a także adres mac karty sieciowej. i właśnie tu tkwi haczyk pozwalający mimo wszystko wymienić płytę główną bez kupowania nowego windowsa (chociaż o jego legalność można sie spierać, z jednej strony niby oszustwo,ale z drugiej nigdzie ani w licencji ani w umowie nie ma słowa o tym że z nową płytą trzeba nowego windowsa) telefonistka z aktywacji nie jest w stanie rozróżniać co wymieniałeś, starczy wiec twierdzić że owszem wymieniałeś grafikę,twardziela, ramu dołożyłeś, i inne takie ale twardo obstawać przy tym że płyta główna ta sama co przedtem. jeśli sie uda poda nowy kod rejestracyjny który przywiążę sie do nowej płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem
Wczoraj, stała się rzecz dziwna, moja czteroletnia już płyta główna (P4B533) przestała rozpoznawać zintegrowaną kartę dźwiękową.
Jeszcze przed południem było wszystko ok., pograłem sobie w Obliviona, następnie wyłączyłem kompa i wyszedłem z domu. Po powrocie i odpaleniu systemu komputer "zaniemówił". Zero dźwięku.

System wogóle nie widzi karty dźwiękowej, próbowałem różnych programów, próbowałem dxdiag. Zawsze to samo - brak karty dźwiękowej. Instalacja sterowników do k. dź. z CD od płyty głównej nawet nie jest możliwa, gdyż system nie widzi urządzenia. Ręczna instalacja (znajdowanie nowego sprzętu) także nie przyniosła rezultatu. Po długich bojach, zainstalowałem WinXP od nowa, myśląc że coś w systemie się namieszało. NIc z tych rzeczy. Instalka XP przebiegła bez problemu, a karty dźwiękowej jak nie było, tak nie ma.
W BIOSIE żadnych opcji nie ma. Co ciekawe podczas odpalania komputare, jest dźwiękowy komunikat (płyty Asusa tak mają) że wszystko ok., ale nie jestem pewny czy pochodzi on z k.dź.
Czy to możliwe że zintegrowany dźwięk mi padł i nawet nie mam żadnego komunikatu o błędach ?
Nie wiem, czy to ma coś wspolnego, ale być może ma - Dzień wcześniej, po włączeniu komputera nie działała mi klawiatura, dopiero wypięcie z USB i ponowne podłączenie sprawiło że zaczęła chodzić. Z kolei jeszcze dzień wcześniej, system rozpoznał mi urządzenie (tel. kom.), które wcześniej miał już zaistalowane.
Płyta pada ? Macie jakąś diagnozę ?

Za miesiąc sprzedaję tego kompa, więc jeśli awaria płyty okaże się prawdą będę musiał kupić nową (za ponad 200 zł dostanę ze zbliżonym chipsetem). Co jednak gorsze mam WinXP OEM, ale wobec tego co napisał wyżej sig. może jest jakaś szansa aktywację....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

plyta glowna :) tylko wymiana plyty glownej powoduje koniecznosc ponownej aktywacji systemu :) pozostale komponenty mozna wymieniac do woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 22:42, sig. napisał:

> /.../(chociaż o jego legalność można sie spierać, z jednej strony niby
oszustwo,ale z drugiej nigdzie ani w licencji ani w umowie nie ma słowa o tym że z nową płytą
trzeba nowego windowsa) /.../

Nie jestem przekonany, czy tak bardzo można się spierać o legalność. To teraz Microsoft wprowadził taki sposób, a ja pamiętam, że gdzieś, około 2000 roku, może nawet wcześniej, w oficjalnym wyjaśnieniu przedstawiciel Microsoftu twierdził, że systemu OEM można używać, dopóki ze starego komputera pozostała jakakolwiek część, chociażby był to zasilacz. Ten autoryzowany wywiad był bodaj w Chipie, ale tego już nie jestem pewny. Teraz system można kupić nawet z kablem zasilającym i jak dla mnie, dopóki kabel zasilający jest używany, to system może być ten sam. Jeśli kiedykolwiek nie aktywują mi Windowsa, zaskarżę ich do sądu. I mam nadzieję, że wygram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od 2002 czy tez 2003 zmienily sie zasady licencji OEM :) teraz jesli sie samemu sklada komputer nie potrzeba kupowac zadnego elementu do komputera gdyz w mysl licencji skladajacy komputer jest traktowany jako producent sprzetu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 08:48, morthi napisał:

plyta glowna :) tylko wymiana plyty glownej powoduje koniecznosc ponownej aktywacji systemu
:) pozostale komponenty mozna wymieniac do woli :)

Mylisz się. Po wymianie karty graficznej (z Radeona 8500 na 9800Pro), procesora (z Celerona 1,8 na PIV 2,) i dołożeniu nagrywarki NEC''a system zażądał nowej aktywacji w ciągu trzech dni. Ja o tym nie słyszałem, tylko miałem to na swoim własnym komputerze, więc wiem, co mówię. Aktywacja przebiegła "bezboleśnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 08:52, morthi napisał:

od 2002 czy tez 2003 zmienily sie zasady licencji OEM :) /.../

To prawda. Ale nie ma w licencji nic, o przywiązaniu systemu do płytu głównej. Czytałem taką licencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 08:48, morthi napisał:

plyta glowna :) tylko wymiana plyty glownej powoduje koniecznosc ponownej aktywacji systemu
:) pozostale komponenty mozna wymieniac do woli :)


mi wystarczyla wymiana karty graficznej. zeby bylo zabawniej - po przelozeniu dysku z systemem do kompa ze starsza plyta glowna system poprosil tylko o restart po doinstalowaniu sterownikow i nie wspominal o aktywacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio tez wymienilem procesor :) dorzucilem nagrywarke dvd i nowa karte graficzna :) jak na razie od 4 miesiecy niczego ode mnie nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z moim kompem.Zdarza sie,że podczas grania w GTA San Andreas potrafi stanąc na amen i trzeba go z resetować na "twardo".Zdarza mi sie też,że sam sie zresetuje.Wtedy słysze taki dźwięk "pyk,wiuuuuu"(taki obnizający sie dźwięk jakby coś sie wyłaczało).A potem jest już dźwięk ponownie uruchamiającego sie kompa.Co może być przyczyną?W programie "Central brain identifier" w polu "current temperature" pokazuje siętak ok.49stopni.Mój komp:Athlon 2000XP+,512DDR(400Mhz),Win XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 11:56, Jarzy napisał:

taki dźwięk "pyk,wiuuuuu"(taki obnizający sie dźwięk jakby coś sie wyłaczało).


na 95% to dzwiek parkowania glowicy dysku twardego - albo jest to efekt restartu kompa albo jego przyczyna (sypiacy sie dysk). sprawdz powierzchnie dysku, moze tez sie przegrzewac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BARDZO PROSZE O SZYBKA POMOC, musze zdjac procesor a nie umie, a mam tylko 30 minut! nieu mie odczepic wentylatora mam semprona 64 i nic sie nie da zrobic prosze was o pilna odp z gory wielkie dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem:

straszne trudności z odpaleniem systemu Windows, sam nie wiem, jak mi się to tym razem udało. W czasie bootowania systemu po chwili wyskakuje mi blue screen z informacją, że system znalazł błąd i nie uruchomi się, aby nie uszkodzić komputera, jeśli instalowałem jakieś nowe urządzenia lub programy to powinienem się upewnić, czy mają właściwe sterowniki lub je wyłączyć i tego typu bzdury...
Informacja techniczna:
*** STOP 0x00000050 (0xEF4043C8,0x00000000,0xF7652DEB,0x00000000)

I to w zasadzie wszystko. Ostatnio instalowałem drukarkę, która jednak wcześniej działała bezkonfliktowo, a sam sytem nie wiąże z nią, ani z jej sterownikami żadnego problemu. Poza tym musiałem od nowa zainstalowac skaner, którego sterowniki nie mają certifikatu Microsoftu, ale on też wcześniej działał bezkonfliktowo.

Próbowałem uruchamiać system w trybie awaryjnym i w zasadzie w każdy możliwy sposób, czasami system zaskoczył, a czasami nie. Nie wiem, co jest grane i jak się z tym uporać. Przywrócenie systemu, reinstalacja, coś wyłączyć/włączyć?

Proszę o wszelką konstruktywną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 11:56, Jarzy napisał:

Coś jest nie tak z moim kompem.Zdarza sie,że podczas grania w GTA San Andreas potrafi stanąc
na amen i trzeba go z resetować na "twardo".Zdarza mi sie też,że sam sie zresetuje.Wtedy słysze
taki dźwięk "pyk,wiuuuuu"(taki obnizający sie dźwięk jakby coś sie wyłaczało).A potem jest
już dźwięk ponownie uruchamiającego sie kompa.Co może być przyczyną?W programie "Central brain
identifier" w polu "current temperature" pokazuje siętak ok.49stopni.Mój komp:Athlon 2000XP+,512DDR(400Mhz),Win
XP.



Miałem podobne problemy ... początkowo zaczynało się niegroźnie od czasu do czasu wyłączyła sie jakaś gra ... trwało to dłuższy czas zanim się pogorszyło... kompa zaczął mieć problemy z włączeniem ... sam od czasu do czasu się resetował w szczególności jak włączałem gry tak jakby nie wytrzymywał ? potrzeb napiecia nowych gier... przy starsze chodzily spoko...az wreszcie masakra resetowal sie kilka razy dziennie ... juz w nic niemoglem grać .... nawet formata nic nie pomagał ( oczywiście jak już udało sie go zrobić poniewaz czesto rsetowal sie podczas wgrywania systemu po formacie ) ....... pyk i reset .... okazało się że to wina płyty głównej ( oraz prawdopodobnie nie kompatybilnej jednej kości starej pamieci RAM 128 optimusa juz ja wywalilem na wszelki wypadek)..... na plycie głównej są takie sorki ale nie pamietam nazwy takie tranzystorki czy rezystorki czy coś tam poprostu takie jakby walce z dwoma wystającymi z nich drucikami za pomocą których są przylutowane do płyty... i właśnie wpadł do mnie kolega taty -- zna sie na tym --- właśnie jakieś 9 z nich było troszkę napenczniałych/ nadymały się biedactwa --- i to była przyczyna moich problemów ... wymienił uszkodzone i od tego czsu wszycho działa spoko juz chyba ponad rok minął od dnia wymiany....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problemik - zainstalowałem klika programów do optymalizacji XP i tak sobie zoptymalizowałem że mam problem: po dłuższym używaniu kompa jak chcę wyłączyć i wybieram START -> ZAMKNIJ pojawia się klepsydra i tyle.... nie wiem czy on sobie coś analizyje zamyka czy co ale czekać muszę z 5-10 min by się pojawiło okno zamykania... Zrobiłem sobie skrót szybkiego zamykania ale to też nie rozwiązuje problemu ponieważ pojawia się plansza "zamykam windows" i wyłączenie następuje dopiero po około 2-3 minutach... Kto wie jak temu zaradzić ma dużego zimnego browara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 09:06, morthi napisał:

ja ostatnio tez wymienilem procesor :) dorzucilem nagrywarke dvd i nowa karte graficzna :)
jak na razie od 4 miesiecy niczego ode mnie nie chce :)

To bardzo pięknie, ale ja wcześniej dołożyłem nagrywarkę CD Teac''a i kartę sieciową. Wtedy też system niczego nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to z czym można kupić windowsa nie jest na żadnym oficjalnym papierku (typu licencja) napisane, wiec się zmienia regularnie w zależności od aktualnej interpretacji. aktualnie można go kupić samego bez niczego ale wtedy sam sobie musisz zapewnić pomoc techniczną (aczkolwiek faktycznie długo było tak że można go kupić z częścią niezbędną do działania komputera, zmieniała sie tylko lista owych niezbędnych częsci). zresztą nieważne z czym go kupisz, i tak sie przywiąże do płyty głównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm,też kiedyś miałem tak,że przez zwaloną kośc RAM mi sie często resetował.Tylko zastanawia mnie czy teraz tak jest?Czyżby RAM znowu nie wytrzymał?Akurat troche sprzęt modyfikuje,więc przy okazji sprawdze co tam sie z RAM''em dzieje.Dzięki za info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się