PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem z kompem znajomego...
Mianowicie sprawa wygląda tak - po dłuższym czasie nieużywania [np 2-4h gdy sprzęt jest wyłączony] po uruchomieniu komp startuje, ładuje się już początkowy ekran danych z biosu i nagle bam wszystko się wyłącza [jak by ktoś odłączył prąd].
Następnie po kolejnym odpaleniu przycisku power komp już normalnie się uruchamia.

Zapobiegawczo - zrobiliśmy wszystkie dostępne testy, tzn kompletny bench z occt [wsio proc, ram, cpu, psu] testy orthosem, memtest - wszystko gra. Zero wirusów, spyware czy innego syfstwa.
Obejrzałem sprzęt wewnętrznie - nie widać żadnych uszkodzeń [wycieki na kondensatorach, spuchnięcia], wszystko prawidłowo wpięte, chłodzenia sprawne, wszystko dociśnięte.

Jakieś pomysły co się dzieje i jak temu zaradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 17:24, Olamagato napisał:

> Gdzie na dysku instalują się pliki directx?
Do katalogu Windows\System32 lub System64.


A które z plików w tym folderze to pliki directx. Strasznie dużo jest tam folderów, a także jakichś plików .dll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 17:32, Pietro87 napisał:

/siup

A przypadkiem płyta nie jest nowa od firmy Asus (Socket 1155)?
Nowe Asusy mają to do siebie, że odpalają się dwukrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nope płyta jak na ironie jest taka sama jak moje mobo Asus P5K-E.
Generalnie sprzęt kumpla jest stosunkowo podobny, mobo j/w, GTX 280 [mój to 260tka] tyle samo ramu 4gb [aczkolwiek moje kingstony, jego bodajże oczty] i podobne zasilacze [mój phentagram jego xfx], u mnie jest E8400 u niego E8600.

Generalnie mój komp tez zawsze [od 1szego dnia] startował stosunkowo "dziwnie", tzn w moim wypadku po wciśnięciu powera lampki kontrolne na ułamek sekundy zapalały się po czym gasły i po 2-3s następował start zasilania]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym zasilacz, jak masz możliwość sprawdź na innym. Odnośnie podwójnego odpalania to czy przypadkiem nie odłączałeś prądu na listwie przy wyłączaniu komputera? U mnie po takim zabiegu komp robi taki krótki self test a dopiero potem mam właściwy start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pewien problem z systemem windows xp po zainstalowaniu call of duty modern warfare 3. A mianowicie ikonki nie przesuwają się oraz google chrome nie otwiera zakładek. Na załączeniu systemu muszę dać ctrl+alt+delete żeby zaskoczyło. Nie wiem co jest grane. What the fuck is going on? Macie jakieś pomysły? Będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
Mój problem jest następujący i bardzo denerwujący. Podczas uplaodu plików czy to na pocztę czy to na dowolny serwer hostingowy mój PC łapie zwiechę. Wykluczyłbym winę dostawcy internetu bowiem na laptopie, który podpięty jest do tej samej sieci wszystko jest OK.
Jeżeli macie jakiekolwiek pomysły co to może być , proszę o radę.
Z góry dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wymieniłem oprogramowanie na Win7 i zaczęły się problemy z kartą dźwiękową(Sound Blaster Audigy Value). Otóż karta raz jest wykrywana, raz nie. Np. jeżeli widnieje w Menedżerze urządzeń to po restarcie jej nie będzie i pojawi sie dopiero wtedy, gdy przełożę kartę do drugiego slota. Dodam, że na WinXP karta działa bez zastrzeżeń. Ściągnąłem sterowniki ze strony producenta, wszystko się zainstalowało, restart, a karty brak. I tak w kółko. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? I podczas uruchamiania "Creative Audio Control Panel" wyskakuje komunikat[zdjęcie]

20120202221653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ja generalnie [w wypadku mojego kompa] zawsze wyłączam listwę i całe zasilanie jak z niego nie korzystam [bo raz - po co mam mi ciągnąć energię a dwa w domu mam kota więc jak mnie nie ma wolę, żeby go nic nie trzasnęło bo to nigdy nie wiadomo co cholernicy do głowy przyjdzie =)]

Co do kompa kumpla - kurcze dziwne, bo testy PSU przeszły bez zgrzytów.
Postaram się sprawdzić i zasilacz i mobo na innym sprzęcie [generalnie sprawa dziwna bo po takim power-offie komp jednak normalnie staje i działa bez zarzutów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 17:54, 1096 napisał:

A które z plików w tym folderze to pliki directx. Strasznie dużo jest tam folderów, a
także jakichś plików .dll

Google, i deinstalatory DirectX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 18:52, Pietro87 napisał:

Nope płyta jak na ironie jest taka sama jak moje mobo Asus P5K-E.

<..>

Czy komputer jest odłączony od prądu przed ponownym włączeniem? Np. wyłączona listwa? Procesor podkręcony? Niektóre płyty główne mają funkcję "dual boot" w tym nasza też (również posiadam P5K-E i również przy podkręconym procku, po wyłączeniu listwy startuje na dwa). Dualboot ma na celu diagnostykę ustawień które zostały zmienione w stosunku do standardowych. Chodzi o sprawdzenie, czy ustawienia są stabilne. Gdy miałem ustawione parametry procesora i pamięci na Auto płyta startowała na raz. Wystarczyło żebym na sztywno ustawił timingi lub napięcia, nawet na zgodne z domyślnymi, już był dualboot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w moim wypadku - zawsze np na noc listwa jest wyłączona, podobnie cały sprzęt i tak u mnie jest to faktycznie zwykły dual bot, u kumpla nie było natomiast duala tylko lampki gasły po sekundzie jak by ktoś wyciągał wtyczkę.
Ewentualnie po 5-8 sekundach na ekran biosu dochodził start i tez gasł jak wyjęta wtyczka.

Aczkolwiek chyba namierzyłem problem, bo w pewnym momencie bios doszedł dalej z ładowaniem i zdołałem dostrzec komunikat overclocking failed.
Chwilowo sprzęt kumpla odkręciłem do fabrycznych ustawień i wszystko działa ok, do jutra mam tego kompa u siebie i go potestuję jak się zachowa po kolejnych 8-10h będąc odłączonym od prądu.

Prawdopodobnie jakieś ustawienia OC zaczęły się gryźć, tu już będzie ciężej namierzyć które.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po zakupie nowego komputera na windowsie 7 po podłączeniu głośników i słuchawek nie ma na żadnym z tych komponentów dźwięku wszystkie suwaki są na max co może być powodem braku głosu?Np: gdy menadżerze klikam na te 2 głośniczki to ten domyślny dźwięk się pojawia jednak gdy chce puścić swoja muzykę czy coś na youtube to głosu brak;-D

Od razu zaznaczam ze jestem w tych sprawach laikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 19:57, Karol44 napisał:

Witam po zakupie nowego komputera na windowsie 7 po podłączeniu głośników i słuchawek
nie ma na żadnym z tych komponentów dźwięku wszystkie suwaki są na max co może być powodem
braku głosu?Np: gdy menadżerze klikam na te 2 głośniczki to ten domyślny dźwięk się pojawia
jednak gdy chce puścić swoja muzykę czy coś na youtube to głosu brak;-D

Od razu zaznaczam ze jestem w tych sprawach laikiem...


Kliknij prawym na głośniczek koło zegarka i wybierz urządzenia odtwarzania, następnie upewnij się że Głośniki są urządzeniem domyślnym następnie wybierz opcję konfiguruj i ustaw tak jak masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z podłączeniem kamery HD do kompa. Mam karte do przechwytywania IEEE 1334, komputer ją normalnie widzi ale kiedy podłączam kamerę, jej już nie widać (albo na krótką chwilę potem znika). Na żadnym programie do przechwytywania video taka sama sytuacja..
Sterowniki wszystko poinstalowałem chyba z miliard razy i nic się nie zmieniło, zmieniałem porty PCI to samo.
Kamera to Canon HV40, Windows 7 na którym operuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam 2 pytania. Posiadam system W7. Wchodząc w panel sterowania > system i zabezpieczenia > system pokazuje mi że mam 3,50 GB RAM, a mam 2 x 1024 i 1 x 2048. Czy tak powinno być czy może mój system coś źle widzi lub nie wykrywa?

W związku z powyższym, czy powinienem mieć włączone pliki stronnicowania, aktualnie mam na dysku C (systemowym) włączone automatyczne przydzielanie przesz system a na D całkowicie wyłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się