PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2012 o 16:51, Tyler_D napisał:

Yhym ... i co teraz? Przeczyścić go i całą resztę w środku?


Jak wiesz który to idealnie by bylo go rozebrać i nasmarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej
Mam problem ... i już nie daję rady. Chciałem zapuścić formata u rodziców na stacjonarce... bo komp chodził jakby chciał a nie mógł. Jednakże komp nie botował mi płyty z systemem. Tak więc wbiłem do biosu i ustawiłem jak Bozia przykazała. Mimo to płyty dalej nie chciało mi zbotować. Ustawiłem więc optymalne ustawienia, zapisałem i kupa... nie widzi dysku. Zacząłem kombinować z podpięciami. Dysk SATA, napęd IDE. Bo wielu próbach kombinowania wszystko wróciło do normy. Dysk oraz napęd są widoczne. Na tym problemy się jednak nie skończyły... włączam kompa, a ten nie uruchamia nawet biosu, tylko coś pomieli i się restartuje (i tak w kółko). Czasami się odpali ... sporadycznie. Udało mi się system zainstalować. Ale jak wrzuciłem sterowniki po formacie i zrestartował się komp, to następnie w dziwny sposób go zrestartowało. Wymieniłem baterie od biosu ale nadal poprawy nie widać.
Przyjrzałem się uważniej płycie i oto co zobaczyłem: element zaznaczony na obrazku jest spalony. Czy ktoś wie do czego on służy?

20120330195443

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 19:54, ArkStorm napisał:

Przyjrzałem się uważniej płycie i oto co zobaczyłem: element zaznaczony na obrazku jest
spalony. Czy ktoś wie do czego on służy?


To jest kondensator, jak jest wybrzuszony/spalony to należy go wymienić, pójść do sklepu z elektroniką za kilka złotych kupić drugi o takiej samej pojemności i go przylutować w miejsce starego (zanotuj sobie tylko z której strony był + bo inaczej nowy Ci też wybuchnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2012 o 20:01, Nufiko napisał:

To jest kondensator, jak jest wybrzuszony/spalony to należy go wymienić, pójść do sklepu
z elektroniką za kilka złotych kupić drugi o takiej samej pojemności i go przylutować
w miejsce starego (zanotuj sobie tylko z której strony był + bo inaczej nowy Ci też wybuchnie)


Jest możliwość, że przez jeden spalony komp się nie uruchamia? To znaczy restartuje jeszcze przed biosem? A czasami załącza (ale to bardzo kapryśnie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 20:03, ArkStorm napisał:

Jest możliwość, że przez jeden spalony komp się nie uruchamia? To znaczy restartuje jeszcze
przed biosem? A czasami załącza (ale to bardzo kapryśnie)?


Jest, kondensator ma za zadanie utrzymać napięcie na pewnym określonym poziomie/odfiltrować zbędne składowe zmienne, jak tego nie robi właściwie to procesor/chipset źle przetwarza polecenia i dla bezpieczeństwa następuje reset. Ogólnie do wymiany kwalifikują się wszystkie wypukłe kondensatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Czy "Microsoft VC Redist Package" zawsze się tak długo instaluje? Mi od ponad godziny wyświetla się, że następuje "Instalowanie"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 00:02, Sigu napisał:

Mam pytanie.
Czy "Microsoft VC Redist Package" zawsze się tak długo instaluje? Mi od ponad godziny
wyświetla się, że następuje "Instalowanie"...


Wgrywasz odpowiednia wersje do swojego systemu (bitowosc) ?

Czy to taki plik ?

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=14632

Instalacja trwa jakies 3-4 sekundy.

20120331062929

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam następujący problem: trzy razy mi się zdarzyło, że podczas gry mysz i klawiatura jednocześnie przestały działać, nagle, żadnej reakcji, pomagał tylko reset, następnie przy włączaniu kompa dioda się świeciła tylko 2-3 sek, tyle samo było słychać szum włączającego się kompa i po tym nagle się wyłączał, nie reagował na ponowne wciskanie guzika, dopiero odłączenie kabla z prądu i ponowne włączenie sprawiało, że komputer się włączył. Na dodatek wczoraj wysiadł mi napęd. Jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 13:51, dreamer94 napisał:

Cześć mam następujący problem: trzy razy mi się zdarzyło, że podczas gry mysz i klawiatura
jednocześnie przestały działać, nagle, żadnej reakcji, pomagał tylko reset, następnie
przy włączaniu kompa dioda się świeciła tylko 2-3 sek, tyle samo było słychać szum włączającego
się kompa i po tym nagle się wyłączał, nie reagował na ponowne wciskanie guzika, dopiero
odłączenie kabla z prądu i ponowne włączenie sprawiało, że komputer się włączył. Na dodatek
wczoraj wysiadł mi napęd. Jakieś pomysły ?


Zasilacz, sprawdź napięcia miernikiem podczas pracy komputera. Pomiędzy kablem czarnym a żółtym powinno być ok 12V niezależnie od obciążenia. Jak napięcie jest niestabilne to zasilacz do wymiany. Możesz jeszcze zrobić test programem OCCT z ustawieniem power supply, jak komp się zawiesi zresetuje podczas testu jest spora szansa że zasilacz nie daje rady (test powinien trwać co najmniej 30 minut)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

sformatowalem dzis komputer, instaluje na nowo windows''a 7 i zorientowalem sie ze na moim komputerze nie ma naklejki z cd-keyem ( wczesniej byla ale ja oderwalem przy wczesniejszym formatowaniu i zapodziala sie od tamtego czasu ) , jak moge odzyskac ten cd key?
uprzedze i napisze ze : probowalem roznych programow ktore odzyskuja cd-key, ale po wpisaniu okazuje sie ze jest on nie prawidlowy, probowalem rowniez znalezc na plycie w pliku PRODUCT.ini gdzie znajduje sie mnostwo tych cd-keyow i zadnej nie pasuje

prosze bardzo o pomoc, posiadam ORYGINALNA wersje windows''a 7 i troche glupio ze nie moge jej w pelni uzywac
a na pewno jest jakis sposob zeby go gdzies wyczaic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam od kilku dni dosyc upierdliwy problem, komputer stary ale dzialal bez zarzutu - XP sp3 - ale jakis czas temu nagle przestał działac skype - tzn otwieram i mi sie wyswietla okienko logowania i nic w nim, no myslalem sobei skype i tak mi jest nie potrzebny, i w tym momencie okazuje sie sie rowniez WMP mi nie dziala, no kit pomyslalem muzyke bede puszczal z YT , okazuje sie ze potrzeba nowej wersji flasha - sciagam i niestety okazuje sie ze nie tylko jesli chodzi o adobe flasha , tylko ogolnie duzo programow sie nie chce instalowac - tzn klikam na plik wykonawczy i nic sie nie dzieje - CTRL ALT DEL - sprawdzam tylko sie dodalo do listy procesow ale nic sie nie wyswietla - probowalem robic przywracanie systemu - ten sam efekt co ze skype - wyszukiwarka w XP''ku tez mi przestala dzialac, dodam ze wszystkie gry (WC3 i Heroes 3,D2) dzialaja bez zarzutu ^^ dorzucam screena z skype i przywracaniem

20120401202851

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 14:28, dreamer94 napisał:

To z klawą i myszką też przez zasilacz ? Co do porad chyba dam na gwarancje, sam się
boje takie rzeczy robić.


Możliwe że też. Jak się boisz to lepiej daj na gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne zjawisko, na wielu filmikach, min. z YT brak obrazu tylko zielony ekran - w Firefoxie, IE i w Operze
wczoraj wgrywałem taki programik " XVidget ", czy to on mi coś namieszał, czy to wina YT lub jeszcze czegoś innego?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 19:01, lis_23 napisał:

Mam takie dziwne zjawisko, na wielu filmikach, min. z YT brak obrazu tylko zielony ekran
- w Firefoxie, IE i w Operze
wczoraj wgrywałem taki programik " XVidget ", czy to on mi coś namieszał, czy to wina
YT lub jeszcze czegoś innego?.


wyłącz przyśpieszanie sprzętowe dla flasha, prawdopodobnie przy sprzętowym dekodowaniu video wcina się jakiś kodek. to usunie tylko efekty - przyczyna czyli bałagan w kodekach to już musisz poszukać sam - najlepiej usunąć wynalazki i zainstalować jakąś aktualną paczkę kodeków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2012 o 19:42, gmx napisał:


wyłącz przyśpieszanie sprzętowe dla flasha, prawdopodobnie przy sprzętowym dekodowaniu
video wcina się jakiś kodek.


A gdzie tego szukać?
aha - eczoraj wyskodzyło mi, że w IE nie mam flash playera - zdziwiło mnie to ale go zainstalowałem, może to od tego?

>to usunie tylko efekty - przyczyna czyli bałagan w kodekach

Dnia 03.04.2012 o 19:42, gmx napisał:

to już musisz poszukać sam - najlepiej usunąć wynalazki i zainstalować jakąś aktualną
paczkę kodeków

Mam K-Lite - k-lite codec pack 5.3.0 (64-bit) i k-lite codec pack 7.9.0 (full).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pendrivem, na którym był program do zabezpieczania zawartości hasłem. Program został skasowany i teraz system widzi pena o pojemności 500kb zmiast 4GB. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?
Z góry dzięki za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się