PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Masz na plycie drugi slot pci-e ?
Jezeli tak, to przeloz karte.
Przeloz tez pamieci ram komputera, bo czasem zdarza sie, ze to pamiec kloci sie z grafika i wychodza cuda.

W njagorszym przypadku, masz uszkodzona grafike i czeka Cie gwarancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko jeden pci-16.
Faktycznie może być coś z pamięciami, bo pamięci na karcie to DDR 5, a ja wciąż używam DDR2, więc być może kłóci się z pamięciami. Problem w tym, że i procesor nie obsługuje DDR3, więc zmiana pamięci to i zmiana procesora, czyli nie za fajnie.
Po przełożeniu pamięci nic nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-.-

Wkradł mi się virus sality... No i jest problem... Bo internet stacjonarny mi nie działa (piszę z telefonu). Jak chcę od nowa włączyć instalator to od razu się wyłącza. Zapora systemu cały czas się sama wyłącza. Avasta nie mogę zainstalować, bo instalator też sam się wyłącza... Ogólnie to syf, kiła i mogiła. Jak żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 19:44, Kirabaxior napisał:

Niestety tylko jeden pci-16.
Faktycznie może być coś z pamięciami, bo pamięci na karcie to DDR 5, a ja wciąż używam
DDR2, więc być może kłóci się z pamięciami. Problem w tym, że i procesor nie obsługuje
DDR3, więc zmiana pamięci to i zmiana procesora, czyli nie za fajnie.
Po przełożeniu pamięci nic nie pomogło.


Nie o to chodzi.
Pamiec na akrcie nie ma nic wspolnego z pameicia na plycie glownej.

Bardziej chodzi o bledy w pracy pamieci.

Poprostu poprzekladaj moduly pamieci ram w inne sloty.
Sprobuj z jednym modylem pamieci, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę mógł sprawdzić kartę na innym procku i pamięciach więc okaże się czy karta jest uszkodzona czy nie, dam znać.
Problem z przestawaniem działania sterownika znowu działa, napisane że <wersja sterownika> KERNEL przestał działać, ale odzyskał sprawność, czyli znowu to samo, format pomógł na jeden dzień 0o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ Zapora

Dnia 13.04.2012 o 10:18, Sericulum napisał:

systemu cały czas się sama wyłącza. Avasta nie mogę zainstalować, bo instalator też sam
się wyłącza... Ogólnie to syf, kiła i mogiła. Jak żyć?

A kto mówił, że życie to bajka? Poszukaj znajomego, który ma płytke z porządnym antywirusem, pożycz płytkę, zmień kolejność wczytywania, tak, żeby komputer uruchamiał się z płyty CD/DVD i antywirus powinien wyeliminować wirusa. Jak to nie pomoże, to pozostanie reinstalacja systemu (z utratą danych, bo odzyskanie danych po reinstalacji może się powieść jedynie częściowo i to jak dobrze pójdzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie napisac więc zgłoszę się tutaj ;) wiecie jak można zmierzyć jaką maksymalną prędkość "uciągnie" moja linia? Internet mam z TP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny program, dzięki. Wyczyścił mi rejestry, ponaprawiał skróty, uporządkował pamięć i znalazł 30 GB wolnego miejsca na dysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 20:00, Sericulum napisał:

Niestety skanowanie nic nie pomogło, ale usunęło jakieś 200 wirusów. Nie ma mniej drastycznych
środków od formatu?

Może takowe są, ale ja ich nie znam. Poczekaj, może ktoś Ci da lepszą radę. Na przykład zdalny pulpit - ja się nie podejmuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 14:51, KrzysztofMarek napisał:

> Niestety skanowanie nic nie pomogło, ale usunęło jakieś 200 wirusów. Nie ma mniej
drastycznych
> środków od formatu?
Może takowe są, ale ja ich nie znam. Poczekaj, może ktoś Ci da lepszą radę. Na przykład
zdalny pulpit - ja się nie podejmuję.


Na szczęście problem rozwiązany. Mimo to dzięki za chęcii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam problem z graniem na moim PC. Co kilka minut animacja zwalnia do ok. 5 FPS, trwa to kilka sekund i obraz znów wyświetlany jest z normalną wydajnością. Co jakiś czas to się powtarza. Dzieje się tak w Battlefield 3 i GTA IV, więc to raczej nie problem jednej konkretnej gry. Kompa regularnie czyszczę Ccleanerem i defragmentuję dysk. Zauważyłem jeszcze, że podczas tych spadków wydajności rośnie zużycie CPU (screen pod postem, po spadku od razu zrobiłem alttab do pulpitu, stąd ten spadek zaraz po).

Pomóżcie, bo o ile w singla tak się jeszcze jakoś da grać, to w multi takie rzeczy bardzo przeszkadzają.

20120414172336

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem polega na tym ze gdy gram w skyrim po ok 5 minutach gra zawiesza się , w głośnikach buczy i trzeba resetować komputer.Aktualizowałem sterowniki karty graficznej i dźwiękowej , robiłem pomiary temperatur( odkurzałem także komputer) , skanowałem komputer w poszukiwaniu wirusów i nawet wyłączałem karte dźwiękową w BIOS''ie . Nic nie pomogło. Gry które mają ten sam problem to np NFS HP , Medal OF Honor ale komputer nie zawiesza się gdy gram np w CSa , LOLa czy nawet Metina2. Skończyły mi się już pomysły wiec proszę was o szybką pomoc co może powodować ten błąd .

SystemOperacyjny : Windows 7 Profesional 32-bitowy
Model Systemu :G31M-ES2C
Procesor Intel Core 2 Duo CPU
Pamięć :4096 RAM
Karta Graficzna : GeForce 9800 GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uruchom menadżera zadan "procesy" (zaznacz ptaszka - pokaż procesy wszystkich użytkowników) i pozostaw na pulpicie, niech sobie monitoruje.
Teraz uruchom grę, w której masz spadki FPS i pykaj tak dlugo, aż zaczną się pojawiać problemy.
Wtedy wyjdz z gry i zrób zrzut ekranu z wcześniej uruchomionego monitoringu.
Fotkę wklej na forum.

Zobaczymy, który proces jest winny problemowi, a jak nie jest to któryś z procesów, poszukamy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Screen dosłownie sprzed chwili. Ostatnio powyłączałem niepotrzebne usługi systemowe i zainstalowałem nowe sterowniki do grafiki, nie pomogło

20120416160035

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 16:01, ray757 napisał:

Screen dosłownie sprzed chwili. Ostatnio powyłączałem niepotrzebne usługi systemowe i
zainstalowałem nowe sterowniki do grafiki, nie pomogło


Procesor zajęty prawie na maksimum.
Pokaż CPU-Z i GPU-Z

Uruchom "msiafterburner" i zostaw napulpicie.
Zagraj w cos i po 10 minutach wyjsz a gry.
Zrób zrut ekranu z wcześniej uruchomionego afterburnera.
Fotke daj na forum.

p.s... menadżer zadań też się przyda, tylko rozwiń procesy na całą tabelkę, bo nic tam nie widać.

Na czas próby wyłącz antywirus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ( a przynajmniej tak mi się wydaje) z moją bezprzewodową kartą sieciową - Edimax 7128g. Otóż cały czas mam połączenie z internetem, siła sygnału jest duża. Jednakże co jakiś czas (odstępy kilku minut) dzieje się coś dziwnego. Na przykładzie Steama - mam połączenie z internetem, formalnie Steam pobiera dane, ale wyświetlana jest prędkość 0 b/s, co za tym idzie nic nie ściąga. Problem nie dotyczy tylko steama, w przeglądarce też się tak dzieje (nie ładuje strony. muli i muli po czym zaskakuje i strona jest załadowana. Problem na 100% nie dotyczy routera, ponieważ na innych komputerach taka sytuacja nie występuje (w laptopie na bezprzewodowym karcie).

W przypadku gry online (Minecraft) w takich odstępach mnie rozłącza (coonection lost) mimo, że ikonka na pasku windows pokazuje, że połączenie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Musiałem przesiąść się z kompa z opisu na peceta o parametrach:
Płyta główna - Gigabyte GA-8IPE1000(-L) v2.0
Procesor - Intel Celeron 2.4 Ghz
Karta graficzna - Radeon X1300PRO 256MB (AGPx8)
RAM - 768MB RAM (512MB DDR 400Mhz + 256MB DDR 333Mhz)
System operacyjny - Windows XP Home Edition
Zasilacz - Feel 350W

Dzisiaj dostałem od kolegi pamięć RAM, dwie kości - 256MB DDR 266Mhz.
Zainstalowałem pamięć, komputer uruchamiał się prawidłowo (test pamięci przebiegł dobrze, zostało wyświetlone 1.25GB) jednak zamiast wczytywania systemu operacyjnego następuje restart..
Komputer działa poprawnie tylko i wyłącznie wtedy gdy włożone są 2 kości pamięci i tylko gdy znajdują się w 1. i 2. gnieździe. Kiedy włożę którąś z kości do gniazda 3. lub 4. system nie uruchamia się.
Co zrobić? Wytarłem styki kości spirytusem, wyczyściłem gniazda pamięci odkurzaczem, bez efektu.
Proszę o jak najszybszą pomoc,
Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się