PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2006 o 13:09, morthi napisał:

http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

sam sobie policz ile Twoj komputer zuzywa pradu to sie zdziwisz :)

niefirmowe zasilacze nie podaja takiego napiecia jakie jest na naklejce na obudowie...niestety

w sumie to już to kiedyś robilem i wyniekiem się zdziwiłem bo był tak mały wyszło około 253W teraz tak samo a robilem niektóre rzeczy na wyrost wiec nie chce mi sie wierzyć, że to sprawa zasilacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. O co chodzi z szynami pamięci na karty graficzne? Czy jeśli ma ktoś np. 128 bitową szynę na płycie głownej to już karty z 256 bitową nie może mieć? Wiem, że niechlujnie to napisałem, więc sorry :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

karta ma własną pamieć, wiec szyna na płycie głównej nie ma tu nic do rzeczy (no chyba że karta zintegrowana z płytą główną, wtedy korzysta z ramu kompa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy do wszystkich wersji box jest dołązcony wentylator ? Jeśli tak, to czy są takie wentylatory dobre, albo spełniają tylko minimum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem się znacznie pogorszył.

Dziś po ok 1-2h użytkowania z internetu włączyłem grę - po max 30 sekundach zawiesza się na chwilę po czym gaśnie obraz (jakby monitor został wygaszony).
W międzyczasie cała maszyna jest na chodzie.

Sprawdzałem na Call od Duty, San Andreas i Diablo 2.

Kombinując na różne sposoby zobaczyłem w Menadżerze Sprzętu, że pasek "Inne urządzenia" jest rozwinięty.
Po kliknięciu na znajdujący się tam znaczek z napisem "Kontroler multimediów wideo" dowiedziałem się, że sterownik się odinstalował.

Pytanie moje brzmii - jak go zainstalować ponownie?

Próbowałem wkładając płytę ze sterownikami do płyty głównej i karty graficznej - komputer ich nie znajduje. Domyślałam się więc, że muszę ściągnąć z internetu. Problem w tym, że nie mam żadnej nazwy tego urządzenia, więc nie wiem "co" mam ściągać.

Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Program zainstalowałem, ale nigdzie nie widzę ikonki z Kontrolerem multimediów wideo.

Zainstolowałem także jeszcze raz sterowniki do karty graf. (stare z płyty od zestawu) oraz nowy sterowik do płyty głównej. Niestety nic to nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2006 o 19:22, Backside napisał:

Zainstalowałem także jeszcze raz sterowniki do karty graf. (stare z płyty od zestawu) oraz
nowy sterownik do płyty głównej. Niestety nic to nie daje.

hm a spróbowałeś z sterownikiem karty dźwiękowej oraz monitora (ten wbrew pozorom też ma, tylko ze standardowych parę jest)? ten sterownik multimediów wideo wygląda mi na urządzenie którego windows nie potrafi rozpoznać i zainstalować (no chyba że masz dziadka voodoo 1, one były właśnie w tej albo podobnej kategorii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwiliwo problem chyba naprawiony. Kontroler po prostu usunąłem ... :|

Na razie po 30min wszystko działa. Ale i tak czeka mnie format i generalna reorganizacja systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że za bardzo nie w temacie ale jakoś podobnego nie umiałem znaleźć. Otóż mój problem z kompem dotyczy tego, że właściwie posiadam już przeżytek (grat, rupieć :P) i potrzebował bym rady, jaki sprzęt kupić (bo coś ostatnio zaniedbałem sprawy informacyjne postępu technologicznego w podzespołach komputerowych :|) lub czy w ogóle się zmieszczę w granicy cenowej, żeby zakupić takiego pieca aby przynajmniej uruchomić takie gry jak Gothic 3, Heroes 5 itp. A do wydania mam jakieś 2000-2500 zeta na nowego kompa ... Z góry dzięki za propozycje ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zgodnie z namową zainstalowac steroniki do mojeg SB Live! zgodnie z modelem a nie steroniki "dobre do wszystkiego".Problem w tym,że nie moge znaleźć tych sterowników :( Moja karta dźwiękowa to:SB Live!1024 5.2.Model SB0100.Prosiłbym o steroniki pod Win XP.Dzięki z góry za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, a mianowicie odświeżanie cały czas mam na 60Hz, a przecież kiedyś mogłem mieć większe, ale dawałem na 85Hz. No to klikam na pozkaż tryby których ten monitor może nie obsługiwać na i jest to 85Hz, ale w grach jest 60Hz. Co zrobić, żeby bez tego pokaż tryby których, ten monitor nie może wyświetlić było to 85Hz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 07:41, BlackBomb napisał:

Mam problem, a mianowicie odświeżanie cały czas mam na 60Hz, a przecież kiedyś mogłem mieć
większe, ale dawałem na 85Hz. No to klikam na pozkaż tryby których ten monitor może nie obsługiwać
na i jest to 85Hz, ale w grach jest 60Hz. Co zrobić, żeby bez tego pokaż tryby których, ten
monitor nie może wyświetlić było to 85Hz???



Problem rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakis sposób mozna dodać info do rejestru?Po reinstalce systemu nie chce mi sie np.uruchomić Spyware Doctor i chciałbym jego exe dodać do rejestru.żeby sie uruchomił.Jak mam to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 11:50, Jarzy napisał:

W jakis sposób mozna dodać info do rejestru?Po reinstalce systemu nie chce mi sie np.uruchomić
Spyware Doctor i chciałbym jego exe dodać do rejestru.żeby sie uruchomił.Jak mam to zrobić?


teraz to juz chyba niebardzo, ja w przypadku gier najpierw zapisuje klucze a dopiero potem robie reinstalke. no chyba ze znasz na pamiec to mozesz regeditem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się