PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Sma sobie odpowiedziałeś. Kup coś normalnego: Chieftec APS, Amacrox 450W, Modecom MC-400 (żebyś jakiegoś feela nie kupił), itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem, a w zasadzie kilka problemów. Otóż wczoraj odebrałem kompa, po przyjściu do domu i podłączeniu wszystkiego zainstalowałem system, potem sterowniki i resztę podst. programów. Dzisiaj rano siadam do kompa i niemalże tuż po włączeniu wywalił mi się BSOD: Memory Managment. Reset kompa i następny: PFN LIST CORRUPT i na koniec fltmgr.sys.

Jak rozwiązać te problemy? Strasznie jestem wkurzony i jest mi przykro, bo kupiłem nowego kompa i zaraz na drugi dzień wywala mi takie rzeczy.


Pozdrawiam
DracoBart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 14:45, mateusz111 napisał:

Moglby mi ktos napisac , jak ustawic bootowanie z plyty w biosie, gdyz probuje przeinstalowac
windowsa, no ale nie moge ;x


Wbijasz w suatwienia BIOSu, zakładka Boot, potem Boot Device Priority i ustawiasz 1st Boot Device jako CDROM [tudzież jako Boot from CD/DVD zależnie od wersji BIOSu ten napis może nieznacznie inaczej wyglądać]

Tak to wygląda w BIOSach Ami.

W Phenixach bodajże było to w zakładce Advanced Bios Feautures i potem podobnie szukasz tylko napisu First Boot Device i tam ustawiasz na CDROM.

W Dellach opcja ta zwała się Boot Sequence.


Potem po ustawieniu wszystkiego podczas ładowania systemu pojawi się opcja zabootowania z płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 14:51, Pietro87 napisał:


zrobilem jak mowiles.. no ale musi jak zwykle wystapic jakis problem;P
podczas uruchamiania systemu faktycznie wyskakuje "boot from cd/dvd tylko ze nic nie robi, po prostu stoi w miejscu ;s plyta instalacyjna ofc jest w srodku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 15:46, mateusz111 napisał:

zrobilem jak mowiles.. no ale musi jak zwykle wystapic jakis problem;P
podczas uruchamiania systemu faktycznie wyskakuje "boot from cd/dvd tylko ze nic nie
robi, po prostu stoi w miejscu ;s plyta instalacyjna ofc jest w srodku :P


A przyciskał może jakiś przycisk czy czekał, aż samo się zrobi, hm? ;)
Jak nie przyciskał to niech wciśnie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 17:52, DracoBart31 napisał:

A przyciskał może jakiś przycisk czy czekał, aż samo się zrobi, hm? ;)
Jak nie przyciskał to niech wciśnie :p

nie bylo za bardzo co przycisnac :P co nie zmienia faktu ze probowalem xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 18:13, mateusz111 napisał:

nie bylo za bardzo co przycisnac :P co nie zmienia faktu ze probowalem xd


No to dziwna sprawa, bo podczas rebootowania systemu, po włożeniu płytki powinno się dać przycisnąć byle jaki przycisk na klawiaturze i wszystko elegancko rusza. ;?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 18:34, DracoBart31 napisał:

No to dziwna sprawa, bo podczas rebootowania systemu, po włożeniu płytki powinno się
dać przycisnąć byle jaki przycisk na klawiaturze i wszystko elegancko rusza. ;?

klikam co popadnie i nie pomaga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na mój problem nie ma rozwiązania?

Próbję zrobić format, ale po kopiowaniu plików które trwa dosłownie, nie wiem, 2s. pojawia się zamuła, dochodzi w końcu do 6% i wywala error, że niektóre pliki nie mogą być odtworzone itp. Za którymś razem pojawił się BSOD: "MEMORY MANAGEMENT".

Prosze pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 19:05, mateusz111 napisał:

klikam co popadnie i nie pomaga :P


Powinno w momencie kiedy pojawia się napis Boot From CD/DVD po wciśnięciu jakiegokolwiek klawisza [np spacji] normalnie załadować system z płyty [w wypadku płyty od windy powinno załadować adekwatne menu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam. Wiem, że na gramie jest sporo ludzi z wiedzą z zakresu IT więc bardzo proszę o pomoc przy diagnozie mojej zagwozdki.

Jestem posiadaczem notebooka Asus G51VX-RX05 i nie mam obrazu na matrycy. Postanowiłem dziś zmienić pasty na procku (C2D T9800), chipsecie i grafice (260GTX) uprzednio demontując układ chłodzenia. Posmarowałem wszystko jak należy, nie za grubo. Po włożeniu proca do socketu upewniłem się, że nóżki są proste. Założyłem radiatory na swoje miejsca. Odpalam kompa, wiatraki szumią, diody świecą, dysk pracuje ale obrazu nadal nie ma. Nawet do biosu wejść nie mogę. Podłączenie HDMI do TV nic nie da bo nie jestem w stanie ustawić w panelu nVidia odpowiedniego wyjścia z matrycy na TV - próbowałem na ślepo ale nie jestem czarodziejem. Zamieniałem ram miejscami, odpalałem z jedną kością itd. Zdjąłem radiatory i oczyściłem wszystko z pasty i włączałem bez układu chłodzenia z myślą, że może jakieś zwarcie się robi - bezskutecznie. Ostatecznie wymieniłem procesor na słabszy (ten sam socket) z T9800 na P7350 - nadal czarny ekran. Macie kochani jakieś pomysły? Bo pograłbym w Risena ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na problem z pamięcią, spróbuj zamienić ram miejscami, sprawdź ustawienia w bios, lub jeśli komp jest nowy to oddaj na reklamacje do serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 01:16, Nufiko napisał:

Wygląda mi to na problem z pamięcią, spróbuj zamienić ram miejscami, sprawdź ustawienia
w bios, lub jeśli komp jest nowy to oddaj na reklamacje do serwisu.


Kości były przekładane, pracowała raz jedna sama, raz druga sama - to samo się działo z różną częstotliwością. Komp ma dopiero dwa dni i jak instalowałem zaraz po przyniesieniu do domu wszystko, to nawet nie mruknęło, a tak wczoraj patrzę i zaraz mi wywala ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 08:24, DracoBart31 napisał:

Kości były przekładane, pracowała raz jedna sama, raz druga sama - to samo się działo
z różną częstotliwością. Komp ma dopiero dwa dni i jak instalowałem zaraz po przyniesieniu
do domu wszystko, to nawet nie mruknęło, a tak wczoraj patrzę i zaraz mi wywala ;/


Jak dla mnie problem jest typowo sprzętowy i jeśli ustawienia w BIOS i zabawy z pamięciami nie pomagają to jedyne co pomoże to serwis, chyba że masz części zamienne pod ręką i po kolei wykluczysz podzespoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega właśnie przeinstalował na nowo Xp i ma teraz problem , ponieważ nie może np: zainstalować cs przez steam , wyskakuje mi błąd : Opóźniony zapis nie powiódł się.
Proszę o pomoc. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 11:12, Nufiko napisał:

Jak dla mnie problem jest typowo sprzętowy i jeśli ustawienia w BIOS i zabawy z pamięciami
nie pomagają to jedyne co pomoże to serwis, chyba że masz części zamienne pod ręką i
po kolei wykluczysz podzespoły.


A reset płyty głównej na zworce mógłby coś zdziałać czy raczej nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 11:18, Bralo napisał:

Witam. Kolega właśnie przeinstalował na nowo Xp i ma teraz problem , ponieważ nie może
np: zainstalować cs przez steam , wyskakuje mi błąd : Opóźniony zapis nie powiódł się.
Proszę o pomoc. Dzięki


Sprawdź czy pomoże: http://support.microsoft.com/kb/321733/pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 11:40, DracoBart31 napisał:

A reset płyty głównej na zworce mógłby coś zdziałać czy raczej nic?


W sumie to możesz spróbować ale wielkich sukcesów nie wróżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się